Iata un gest in fata caruia tre' sa ne scoatem palaria !!!Am inteles ca nu au putut ajunge. M-a sunat Vali Argaseala si mi-a zis sa reprezint si Steaua. Mi se pare normal sa ne ajutam in astfel de situatii
Dinamo testeazã jucãtori strãini de la echipe retrogradate
Jucãtorii Miroslav Vujadinovic (Buducnost Podgorica) și Antonis Makris (APOP Kiniras) au efectuat, vineri, primul antrenament sub comanda lui Mircea Rednic și provin de la formații ce au retrogradat din prima divizie a campionatelor în care au evoluat sezonul precedent.
Miroslav Vujadinovic, în vârstã de 23 de ani, evolueazã pe postul de portar și a jucat ultima oarã la formația FK Buducnost Podgorica, cu care a terminat pe locul 14 din 16 echipe în campionatul Serbiei-Muntenegru. De asemenea, el a fost al treilea portar din lotul Serbiei-Muntenegru cu care a participat la Campionatul European under 21.
Antonis Makris a evoluat ultima oarã la formația cipriotã APOP Kiniras Pegeias, care s-a clasat pe locul 12 din 14 formații, cu doar 18 puncte. Makris a mai evoluat și la formația antrenatã în prezent de Ioan Andone, Omonia Nicosia. La antrenamentul de vineri, Makris s-a antrenat separat de restul lotului.
Antrenorul Mircea Rednic a precizat la finalul ședinței tehnice cã, începând de luni, lotului dinamovist i se vor mai alãtura doi fotbaliști, portarul Dennis Romanovs și fundașul Maris Smirnovs, ambii de le FC Ditton Daugavpils, care a terminat campionatul leton pe loul patru din opt echipe. Tehnicianul a recunoscut cã i-a avut în vedere și în perioada în care era antrenor la FC Vaslui, dar pretențiile fotbaliștilor depãșeau posibilitãțile financiare ale clubului. http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=116346
S-ar putea ca rRednic sa nu apuce noiembrie pe banca cainilor !
Conducerea Stelei încearcã în aceste zile perfectarea unor transferuri de jucãtori strãini. "Pe listã sînt un fundaș dreapta, care sã-l înlocuiascã pe Ogãraru, și un atacant, pentru cã atît Neaga, cît și Griffiths sînt greu de adus acum", a declarat unul dintre conducãtorii campioanei. Ei l-au achiziționat și pe Alexandru Iacob, de la Corvinul 2005. Acesta a împlinit 17 ani în aprilie, joacã mijlocaș central defensiv și are nu mai puțin de 60 de selecții la "naționala" Under 17, unde e cãpitan. http://www.gsp.ro/index.php?a=47827&shift=1
De astfel de jucatori avem nevoie... O sa vedeti ca
alaturi de Tudose si Ochirosii acest Iacob Jr. va deveni unul din idolii tribunei din Ghencea !!!


