Ioan Horoba,vicepresedintele Gloriei Bistrita,zice despre echipa sa in meciul cu CFR :
"Am folosit multi jucatori de la echipa a doua pentru ca avem meci decisiv in Divizia B, meci pe care vrem sa-l castigam", Ioan Horoba, director sportive Gloria Bistrita
"Am jucat foarte bine, dar cu mai multa atenție scoteam un egal. Chiar si asa, baietii mei merita felicitati. Pentru ca am jucat cu trei juniori, iar sase nici nu au mai fost la prima echipa. Felicit si CFR pentru victorie si pe Dorinel Munteanu".
Ioan Ovidiu Sabau, antrenor Gloria.
Meci strategic,blat,tort diplomat sau cum i-o mai spune a fost la Bistrita.
Nu mai vuiesc ziarele de sport ? Nu vor sa-l atace pe tata Jean ? Nu e mai mult decat evident blatul ?
Nenorocitilor.
Gloria Bistrita ar trebui depunctata pentru desconsiderarea competitiei.
CFR de asemenea,pentru blat cu Rapid,iar rapid pentru participare la blat.