Steaua nu poate fi depunctata !
Într-un interviu acordat de presedintele Sepp Blatter acesta explica cum se poate aplica regulamentul ce se invoca în cazul depunctarii Stelei.
Astfel, pe site-ul FIFA, Sepp Blatter a explicat:
The Executive Committee has ratified a Disciplinary Code, summarising our policy in a single document, available at FIFA.com . A team can be docked three points, or six points for a repeat offence, in the event of racialist incidents on the field. The policy will take effect from 1 July, but it should also apply to the World Cup in Germany.
Astfel, regulamentul ce prevede depunctarile va intra în vigoare abia pe 1 iulie, meciul Sportul - Steaua neintrînd în juridisdicția acestuia.
Cosmin Crișan, un cititor al Gazetei, ne-a atras atenția prin email asupra acestui interviu.
www.gsp.ro
Bine ca mai sunt si oameni care cunosc pe lumea asta.Altfel cu d-alde astia de la Comisii,presedinti de ligi,federatii,ziaristi,vicepremieri si nu in ultimul rand conducatori de club si consilierii lor,se alege praful...
Imbecili si idioti...ne-ati facut sa ne dam de ceasul mortii.