FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«11718192021689»
Minimus01.06.2006 11:04

material ajutator pt recurs :)

 

FIFA President  

Notes from a round table event with the FIFA President  

 

(FIFA.com) 22 May 2006

 

si linku : http://www.fifa.com/en/organisation/presid...rticleid=118061

 

dupa cum se vede are deja 9 zile vechime declaratia ... deci se putea stinge balacareala asta inutila chiar din fasa!

Virgil01.06.2006 11:18

Steaua nu poate fi depunctata !

 

Într-un interviu acordat de presedintele Sepp Blatter acesta explica cum se poate aplica regulamentul ce se invoca în cazul depunctarii Stelei.

 

Astfel, pe site-ul FIFA, Sepp Blatter a explicat:

 

The Executive Committee has ratified a Disciplinary Code, summarising our policy in a single document, available at FIFA.com . A team can be docked three points, or six points for a repeat offence, in the event of racialist incidents on the field. The policy will take effect from 1 July, but it should also apply to the World Cup in Germany.

 

Astfel, regulamentul ce prevede depunctarile va intra în vigoare abia pe 1 iulie, meciul Sportul - Steaua neintrînd în juridisdicția acestuia.

 

Cosmin Crișan, un cititor al Gazetei, ne-a atras atenția prin email asupra acestui interviu.

www.gsp.ro

 

 

Bine ca mai sunt si oameni care cunosc pe lumea asta.Altfel cu d-alde astia de la Comisii,presedinti de ligi,federatii,ziaristi,vicepremieri si nu in ultimul rand conducatori de club si consilierii lor,se alege praful...

Imbecili si idioti...ne-ati facut sa ne dam de ceasul mortii.

sorin_77701.06.2006 11:42

"Circulara FIFA la care face referire Rapidul nu a fost inclusã în statutul FRF", a spus Dumitru Dragomir în momentul în care a ieșit din ședința Comisiei de Apel. "În cazul în care, prin absurd, Steaua va fi depunctatã, mai existã comisii la care sã atace decizia", a spus șeful Ligii Profesioniste.

 

sursa GSP.ro

 

Nu cred ca mai era nevoie sa mai vorbeasca si Nea Mitica... E o vorba la noi: "Vorbeste si Nea Ion ca si el e om!" :lol: :lol: :lol:

Minimus01.06.2006 12:19

S-a dat verdictul . ramane cum am stabilit . [...] (fara noi , jucatorul nr 12) si cu banii luati ...

 

Asta cred ca e o premiera, sa pedepsesti pe cineva in virtutea unei legi care nu a aparut inca!!!

 

LPF si comisiile ei ar trebui date in judecata de catre Steaua!!!

 

EDIT :

Zotta ameninţă cu Lausane

 

Într-un atac violent după aflarea deciziei, la TV Sport, secretatul general al Rapidului, Constatin Zotta a declarat: "O să mergem mai departe, până la tribunalul de la Lausane. Să vedem ce o să păţească federaţia atunci"

 

Totuşi oficialul rapidist a declarat că încă mai speră la titlu dacă mai sunt două meciuri de jucat.

 

sursa : prosport

 

Se pare ca Copos vrea neaparat sa se faca de rasul lumii , altfel nu-mi pot explica. Oare pana cand au astia impresia ca mai putem fi prostiti ?

 

Pentru practic aceleasi fapte Steaua ia un meci fara spectatori si amenda de 30000 de franci elvetieni iar ufCRApid primeste "simbolic" o amenda de 700 de euro pt presedinte ... E CORECT ??

 

Editat. Moderatorii

Virgil01.06.2006 12:58

Mi-e teama acum ca vom fi facuti de arbitri in cele 2 meciuri care au mai ramas de jucat pana la sfarsitul campionatului.

radoi8601.06.2006 13:22

E clar, cei cu o pasare (nu spun numele) pe stema lor dovedesc lipsa de fair-play care ii caracterizeaza de la infiintare!

Si cum oricum se aude prea frumos scandarea il sustin pe Sorin_777 sa inlocuim cuvantul tigani cu milogi! Ca au demostrat si demonstreaza in continuare ca sunt niste milogi, frustrati care au fost mereu la picioarele Stelei!

Piece of Mind01.06.2006 13:23

Este absolut incredibil tupeul acestui Zotta! Dupa ce ca ei ne injura etapa de etapa, la incalzire, la gol si la salutul de final, tot ei se simti lezati. Curat-murdar, coane Zotta!!

horse3701.06.2006 14:01

rapidul tinde sa devina un club de "toata stima" in urma actiunilor conducatorilor sai.

sa-i luam pe rand pe cei trei papagali:

 

de georgica Copos "numai de bine".

 

dinu vama, un securist imputit (stie Hagi ce vorbeste) care in timpul domniei la vama chitila se trecuse la feudalism. "boier dinu" te tinea la usa, ca sa-ti dea un ok si o zi intreaga pt niste acte. pt cine nu stie era vremea tigarilor bastos iar unul dintre vizitatorii lui era Cornel dinu. "mare caracter"

 

zotta un cioflingar facut la incubator(asta-i mutra lui) care a scapat de o smotoceala sora cu moartea de la gino iorgulescu, cand au, oare ce meci arbitra cioflingaru...ati uitat...national-rapid fratilor!!! si ce facu cioflingaru asta!? pai mai ca nu striga si el cu galeria hai rapid...

 

pai nu le este rusine sa se ia de singurul club cu prestanta din Romania!

ca sa ajunga rapid la valoarea si faima echipei noastre ar trebui sa se mai inveteze fotbalul odata!

 

hai sictir rapid

I.N.Money01.06.2006 14:12

Lasand la o parte acest scandal cu "milogii de sub Grant",se zvoneste ca Steaua a fost invitata la anul sa sustina si ea un turneu in SUA,la fel ca nationala noastra. :?

Suma oferita se pare ca este dubla fata de cea oferita echipei nationale.

Motanu D01.06.2006 14:16

Practica comuna pentru marile cluburi. Daca banii se vor duce in diverse investitii necesare echipei, iar conditiile vor fi demne de un club mare atunci e ok.

Ayrton01.06.2006 14:31
Daca banii se vor duce in diverse investitii necesare echipei,...

 

Nu cred ca se vor duce in alta parte. Daca astfel de turnee sunt facute de profesionisti si nu prin terte persoane de genul Prigoana, Steaua ar putea castiga bani frumosi din astfel de turnee!

***alex***01.06.2006 16:52

Eu nu inteleg ce vrea Nimeni Zotta asta, ameninta el cu Fifa, UEFA, Lausanne, daca Sepp Blater a zis ca regulamentul intra in vigoare abia pe 1 iulie ce mai vrea? :roll:

Virgil01.06.2006 17:41

Nu-l baga in seama,lasa-l sa latre.Orice pasare pe limba ei piere.

cristianotopeanu01.06.2006 18:56

Va mai amintiti?

 

zota1ox.jpg

I.N.Money01.06.2006 19:03

Eh..Rocar-Steaua :lol: ce meci...ce scandal...

AU01.06.2006 22:24

trebuie sa le dam peste cioc!!!!!!! s-a ajuns prea departe . nu trebuia sa fim suspendati. ei pt acelasi lucru au fost pasuiti. dar li se va intoarce. ii asteptam. AM PRINS O URA PT CURVELE NEGRE, INDIENI, SUEDEZI sau cum vreti sa le mai spuneti. acea lege intra in vigoare pe 1 iulie iar noi am fost judecati dupa ea(deci dupa ceva inexistent) in mai. este incredibil ca nu se remarca lucrul asta. conducatorii nostri sunt usurati ca ma scapat doar cu suspendare ( nedreapta spun eu) dar ei nu se gandesc ca sanctiunea aceasta va fi cuantificata ca abatere .iar la o urmatoare cauza putem, cand chiar poate o sa gresim , sa patim mult mai rau asta pt ca am fi recidivisti.

sorin_77702.06.2006 05:14
... conducatorii nostri sunt usurati ca ma scapat doar cu suspendare ( nedreapta spun eu) dar ei nu se gandesc ca sanctiunea aceasta va fi cuantificata ca abatere .iar la o urmatoare cauza  putem, cand chiar poate o sa gresim , sa patim mult mai rau asta pt ca am fi recidivisti.

 

 

ar fi bine sa constientizam si sa nu gresim... Eu sper sa isi dea seama orice suporter ca e vital sa nu se mai strige cuvinte cu tenta rasista...

alinush8902.06.2006 07:45

Scandalul iscat în jurul partidei de la Dej dintre CFR şi Rapid, 1-3, a atenuat impactul unui eveniment petrecut chiar în timpul meciului. În minutul 75, Martin Tudor a părăsit banca de rezerve şi a plecat la Cluj, fără să mai aştepte restul echipei. El a urmărit întîlnirea de pe bancă, susţinînd că s-a accidentat la încălzire şi fiind substituit în ultimul moment de Ţurcaş. Cîţiva apropiaţi de-ai jucătorului, din Capitală, au dezvăluit că Martin a simulat accidentarea pentru a nu lua parte la mascarada de la Dej.

 

Dorinel Munteanu a luat foc după ce aflat că portarul său nu şi-a mai aşteptat colegii. A vrut iniţial să-l excludă din lot pentru ultimele două meciuri din campionat, dar a renunţat gîndindu-se că, astfel, ar alimenta speculaţiile de blat. L-a amendat totuşi cu 2.000 de dolari, fapt recunoscut de tehnician: "La mine nu contează numele jucătorilor". Dorinel a mai spus că Martin Tudor nu va face parte din lotul deplasat la Reghin, pentru partida de azi cu Gloria. "A venit şi mi-a spus că are probleme la umăr", a motivat Munteanu, care a demarat deja tratativele pentru aducerea unui portar. Martin va părăsi aproape sigur Clujul, fiind tentat să revină la Steaua sau să plece în străinătate. Locul lui ar putea fi luat de Stăncioiu (Sportul), Cătălin Grigore (Poli) sau Hotoboc (Jiul).

 

Ma surprinde decizia lu Dorinel..de a-l exclude ...se pare...de fapt nu se pare,SIGUR Martin este unul dintre stelistiicare au pus foarte mult suflet pentru Steaua,si care a ramas mereu in inima lui,sper ca va reveni la noi,alaturi de Radoi si Paraschiv sunt cei mai vechi stelisti, Martin Tudor-un STELIST ADEVARAT

Motanu D02.06.2006 07:52
Ma surprinde decizia lu Dorinel..de a-l exclude [...]

 

Tu crezi ca Dorinel a luat decizia de-a-l exclude? Sau de-a nu-l titulariza cu FC Tziganul ?

Minimus02.06.2006 08:23
Steaua şi fotbalul conduc în prferinţele copiilor

 

În cadrul campaniei sociale "Sport pentru viaţă", Federaţia Română de Atletism a realizat Concursul de Artă şi Literatură pentru copii cu tema "Ce sport îţi place cel mai mult", lucrările fiind grupate pe cinci categorii: desen, pictură, colaje, lucrări speciale, literatură. Acestea au fost nu doar premiate, dar şi atent analizate. Astfel, din totalul lucrărilor, 19,5% au reprezentat fotbalul, 10,09% tenisul, 9,78% înotul, iar restul de 60,63%, alte sporturi.

 

Concluzia a fost că doar în fotbal copiii cunosc vedetele. Astfel, Adrian Mutu este numit în majoritatea lucrărilor în care copiii dau nume de fotbalişti, fiind urmat de Mirel Rădoi. Pe de altă parte, Steaua domină preferinţele copiilor, urmată de Rapid şi Dinamo. În desenele în care cei mici reprezintă meciuri de fotbal, 92% sunt Steaua-Rapid, cu victoria Stelei.

 

Sursa: http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=111791

 

In mod cert nu isi are locul aici :) dar nu am vrut sa deschid un topic nou pentru acest articol. Constatarile de aici spun totul , Viitorii sustinotori ai echipei se vad de mici , poate si viitorii nostri jucatori se afla printre ei. Un articol care ne arata cam cum stam cu popularitatea printre cei mici.

 

Consider ca merita sa amintim si astfel de lucruri si nunumai scandaluri , injuraturi si prosteste. E timpul sa lasam toate astea in spate si sa ne bucuram de 23!

colaps02.06.2006 09:41

cica diseara vine Gigi Becali la fanatik show... sa te tzii nebunie... daca au ajuns sa ne parasca la tanti primarie ca se repara stadionul... am avut si oi avea boala pe penibili si frustrati... inainte cand citeam vreun ziar pe net accesam toate linkurile la toate articolele... de la o vreme nu mai dau click pe nimic despre rapid... am ales sa ii ignor efectiv...

Virgil02.06.2006 10:33

Pe langa faptul ca e zgarie-branza,Copos e si turnator !

 

Razboiul dintre patronul Stelei, Gigi Becali, si omologul sau din Giulesti, George Copos, a dezvaluit ieri un nou episod. Oficialul campioanei l-a acuzat direct pe rivalul sau giulestean ca acesta vrea s împiedice lucrArile de refacere a gazonului de la stadionul din Ghencea.

 

"Copos a facut o reclamatie la Primaria Sectorului 6 prin care spune ca noi facem terenul de la stadion fara autorizatie de constructie. Urmareste sa faca numai rau Stelei. Probabil nu-i convine deloc ca noi vom avea cel mai modern gazon din România", a acuzat ieri Becali, care a afirmat ca nu se va împaca niciodata cu Copos. "Vedeti, de ce sa ma împac cu el? Nu vedeți ce cauta sa-mi faca? Numai probleme".

__________

 

Inspectori ai Primariei s.6 s-au prezentat la stadionul Steaua si au constatat ca lucrarile executate nu necesita autorizare din partea autoritatii locale.

Dawson02.06.2006 10:40
E clar, cei cu o pasare (nu spun numele) pe stema lor dovedesc lipsa de fair-play care ii caracterizeaza de la infiintare!

Si cum oricum se aude prea frumos scandarea il sustin pe Sorin_777 sa inlocuim cuvantul rromi cu milogi! Ca au demostrat si demonstreaza in continuare ca sunt niste milogi, frustrati care au fost mereu la picioarele Stelei!

 

Corect! de acord! :wink:

manu7102.06.2006 11:04

este ok cu denumirea de milogi pe care o propuneti voi.......dar cred ca merge foarte bine si iobagi ca tot se considera ei o echipa de gulere gri care au fost dezavantajate non stop ;plus ca iobag poate sa fie folosita si ca injuratura civilizata 'iobag la rapid'.......e o propunere........referitor la ce se chinuie conducerea rapidului pt depunctarea Stelei se pare ca sunt in joc alte lucruri nevazute 1.cistigarea campionatului da drept de participare in LC reiese in caz de calificare in grupe o suma buna care poate sa fie ascunsa contabil foarte usor si trecuta in buzunarul lui Copos 2.ii este frica sa nu plece Razvan de la ei daca Copos incepe sa vinda 3.nu-i place sa dea bani din buzunar pt echipa,ci doar sa ia 4.crede ca participind in grupele ligii o sa vinda la pret mare 5.gindeste ca platind si facind acum o miscare care costa putin(incearca pe orice cale sa-i creeze Stelei probleme,nu e de mirare sa lucreze si la arbitraj impotriva Stelei,este sigur ca face 6 pct in etapele care au ramas,si repeta la infinit ca campionatul se joaca stiind ca practic rapid nu are sanse daca se joaca numai pe teren)v-a avea de cistigat in termen scurt 6.incepe sa-mi fie frica de partea ascunsa a jocului si ma tem pt Steaua( al doilea campionat din istoria rapidului a fost cu mare cintec si a fost numai si numai mina lui Copos,care sincer sa fiu se pricepe rau de tot la aranjamente de culise;cum si faptul ca a fost ministru de stat pt mine este o dilema)...............spre 23!!!.........totdeauna Steaua

_yang02.06.2006 11:07
Va mai amintiti?

 

zota1ox.jpg

 

Nu mai tinem minte dar daca ne uitam la Rapid cred ca marea majoritate a conducerii tehnice e antiSTEAUA ... Sa nu uitam ca Razvan ne-a facut aurolaci si dedica victorii tuturor antistelistilor din Romania !!!

 

Steaua și fotbalul conduc în prferințele copiilor

 

 

Avem viitorul asigurat !!!

«11718192021689»