FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2006

«17891011111»
Virgil22.05.2006 19:20

Daca o fi la fel de "umflat" cum a fost Carlos,mai bine jucam in 10... :lol:

Ayrton22.05.2006 19:23

@Virgil

Nu cred! Asta vara a fost aproape de un transfer la Atletico Madrid!

Motanu D22.05.2006 19:26

Iata ce zice Onlinesport:

Ogararu spre Ajax, Niculae spre Steaua

 

Gigi Becali a anuntat luni seara ca George Ogararu pleaca in vara de la Steaua. Patronul Stelei a anuntat ca il va lua la final de campionat pe Daniel Niculae.

 

"L-am ofertat pe Daniel Niculae, platesc clauza de reziliere si ii dau salariu dublu fata de cat ii ofera Rapidul. Copos nu poate concura cu mine! Ma inteleg bine cu Niculae si locul lui e la Steaua."

Bogdan4Steaua22.05.2006 19:32

Am auzit si eu declaratia, dar nu cred ca se pune problema ca Niculae sa vina la noi. Il prefer pe Neaga.

IONUTZ-CIPRIAN22.05.2006 19:34

:evil: >>>Ala nu vine pentru toti banii din lume,si eu il prefer tot pe dragul nostru de NEAGA!!>>> :twisted:

DTP-Ludacris22.05.2006 19:49

Nu vreau sa plece Ogararu :cry: :cry: :cry: .

I.N.Money22.05.2006 20:11

Merita sa ajunga la un club precum Ajax,cu siguranta de acolo o sa ajunga la un club si mai mare.

SSK22.05.2006 22:11

Niculae e un juactor valoros, dar nu trebuie si nu va veni la Steaua.

 

Iar noi deocamdata avem nevoie de un fundas dreapta. Sa speram ca Mihai Stoica se va orienta bine.

clubdumonde22.05.2006 22:23
Iar noi deocamdata avem nevoie de un fundas dreapta. Sa speram ca Mihai Stoica se va orienta bine.

Avem fundas dreapta: Balan. Are valoare, are vitalitate , nu-i trebuie decat jocuri in picioare

Motanu D22.05.2006 22:57

Dar lui Balan ii trebuie rezerva !

SSK22.05.2006 23:30

Balan este la momentul actual net in spatele lui Ogararu si nu ne permitem sa inlocuim un jucator cu altul net sub primul.

Motanu D22.05.2006 23:34

Ok, dar ce fundas dreapta ? Ca prin divizia a am vazut numai fundasi drepata mediocrii.

Bogdan4Steaua22.05.2006 23:37

Poate intra in discutie Pascovici in cazul in care poate evolua pe ambele flancuri. Am inteles ca si Petre Marin ar putea fi mutat in banda dreapta la nevoie. Balan va confirma, dar are nevoie de o rezerva.

icsu_ultras23.05.2006 00:05

Eu l-as vrea pe Aliuta inapoi!!! :? Cred ca Pascovici este peste Balan, cat despre Niculae...il prefer pe Mazilu.

bodanelu23.05.2006 06:48

Se scrie ca ar fi ofertat Stelian Stancu de la Sportul... e un jucator bunicel, undeva intre George si Balan!

Alextds23.05.2006 09:01

Ogararu mai avea max un an sa se transfere la o echipa buna (dupa 27 parerea mea ca slabe sanse din Romania), la un pret peste 1 mil si tinand cont ca e Ajax o echipa mult peste ce se zvonea (Marseile, Toulouse sau Villareal) si pentru 3,3 mil e super bine si pentru el si pentru Steaua(personal de 2 ani de cand se tot zicea ca pleaca ba la unii ba la altii speram sa fie o echipa buna pentru ca de atunci se vedea ca locul lui e la o echipa mai mare).

Au aparut niste povesti cu brazilieni de la Tavria (tinand cont ca sunt cei mai buni din echipa si au peste 24 de ani sunt povesti) dar oricum sa dau niste informatii de ei: Edmar (de Lacerda Aparecida) 24 de ani (16-VI-1980) mijlocas central ... defensiv 174cm 73kg picior de baza dreptul valoare cam 500.000 (oricum clauza de aproape 2mil) si (Luiz Antonio Godoy Alves) Junior 27 de ani (20-IX-1978) mijlocas ofensiv gen Dica (poate juca si pe stanga si atacant) 181cm 73kg picior de baza stangul ar fi cotat la 1,5mil (si clauza de 4,5). Amandoi au contract pana la anul (vara 2007 asta fiind motivul pt care ar putea fi vanduti si la un pret mai mic decat ce am zis sus).

 

Niculae cred ca e cam in cazul lui Plesan (un pic mai fericit pt ca are clauza si deci clubul nu are ce sa zica) adica doar o ambitie prosteasca l-ar putea aduce la Steaua nu cred ca e de 3,3 mil.

Piece of Mind23.05.2006 09:18

Niculae este un jucator foarte bun, dar aducerea lui la Steaua, daca va trece de faza de elucubratie becaliana, va reprezenta o imensa jignire adusa suporterilor stelisti! Sau ati uitat ce ne dadea si scanda acest jucator la fiecare meci contra noastra, si nu numai??!!!??!!!

RedStar23.05.2006 09:27

Niculae este foarte bun si nu ma intereseaza daca ne-a injurat sau nu. Daca el isi face treaba de jucator si da goluri in Liga Campionilor il astept cu cel mai mare entuziasm.

 

Daca va veni pot sa spun ca vom avea cea mai rapida banda dreapta din Europa.

Biliboaca23.05.2006 09:37

asta cu Nicolae e vrajeala!

nu o sa vina Nicolae la Steaua niciodata!

Alextds23.05.2006 09:50
Daca va veni pot sa spun ca vom avea cea mai rapida banda dreapta din Europa.

Nu cred ca are nici o treaba Niculae cu rapiditatea benzii nu are o viteza fenomenala.

In rest sunt de acord cu tine,ce trebuia sa stea ca prostul sa il injure galeria?; in fond el a raspuns cu aceeasi moneda.

Totusi cu 3,3 mil cumperi toti atacanti de la Romania Under20 in jos si din cati sunt dc gasesti unu cum pare a fi Troje merita.

Piece of Mind23.05.2006 10:01
Niculae este foarte bun si nu ma intereseaza daca ne-a injurat sau nu. Daca el isi face treaba de jucator si da goluri in Liga Campionilor il astept cu cel mai mare entuziasm.

 

Daca va veni pot sa spun ca vom avea cea mai rapida banda dreapta din Europa.

 

Fara suparare, dar cred ca esti pe dinafara.

I.N.Money23.05.2006 10:06

Bine ca il aducem si pe Zicu sau pe Giani Kirita daca tot am plecat pe frontul asta.. :?

JJ in 2003,cand se lupta sa prinda echipa din Giulesti din urma a zis ca il aduce pe Bratu,tot asa il ultimele etape.

Asta e o strategie,cu siguranta nu se pune problema sa vina "Nico" la noi.

forever_STEAUA23.05.2006 10:14

O fi bun aviarul asta, dar la cata ura am strans pentru echipa asta, nici nu vreau sa ma gandesc , ca ar putea imbraca tricoul Stelei. Adica dam 3,3 mil pe asta si nu il aducem pe Neaga? Daca pleaca un stelist atunci alt stelist sa ii ia locul, sau cel putin un stelist in devenire.

Sexystelista23.05.2006 10:17

Vreti o echipa competitiva sau vreti o echipa de "autohtoni"???Credeti voi ca echipele mari tin cont de faptul ca jucatorul x, desi este un bun jucator, nu merita luat la echipa pt ca este la adversari??Pai mai faceau performanta in Europa daca mergeau pe mentalitatea asta de 2 lei???

wilkinson23.05.2006 10:22

parerea mea este ca niculae este un bun atacant si ar face treba buna la Steaua chiar,dar mai mult ca sigur nu va veni

«17891011111»