Hai ca asta cu Ovidiu Petre e buna .. :lol: :lol: :lol: ,dak Oli il aduce si pe ratatul ala la echipa ....e claaaaaaaaaaaaaaaaaR ! :evil:
Hai ca asta cu Ovidiu Petre e buna .. :lol: :lol: :lol: ,dak Oli il aduce si pe ratatul ala la echipa ....e claaaaaaaaaaaaaaaaaR ! :evil:
Sa fim seriosi, Ovidiu Petre este un fotbalist foarte bun, foarte serios si ar avea ce sa caute la Steaua, mi se pare mai bun decat Lovin, ca sa nu mai spun ca in sistemul nostru de joc cu 2 mijlocasi defensivi, pentru a fi acoperit ai nevoie nu de o rezerva (Lovin) ci de doua.
Deci oricum ne mai trebuie un mijlocas defensiv, iar in tara nu exista altul mai bun decat Petre care, sa nu uitam, era totusi titular la nationala.
Acum este o situatie foarte rea la Steaua pe postul de mijlocas defensiv, pentru ca orice accidentare sau suspendare a lui Lovin sau Paraschiv trebuie sa duca la schimbarea sistemului de joc, cu rezultate imprevizibile. Si pericolul acesta s-ar putea sa tina tot turul, daca se confirma variantele pesimiste in privinta accidentarii lui Radoi.
sursa: fitzuica rozalieNe vom întăriCosmin Olăroiu a dezvăluit că gruparea din Ghencea poartă discuţii pentru a transfera mai mulţi jucători. "Negociem pentru transferurile unor jucători, dar nu e nimic finalizat. În cazul lui Mazilu nu s-a ajuns la nici un acord. Dar sînt convins că după ce ne vom califica în grupele Ligii Campionilor vom putea negocia de pe altă poziţie. Steaua se va întări foarte mult", a spus Oli. (Ştefan Beldie)
Ne tot ameninta cu transferuri "bomba" de vreo 2 luni... si nimic!
Eu nu cred ca nea' Gigi miliardaru' va renunta la un profit consistent pentru a intari echipa.
MM si Oli vor trebui sa depuna multa munca de convingere pentru asta.
avem podul plin de promisiuni :?
felicit conducerea pentru transferul lui Saban...sa vede ca are talent dar trebuie sa se mentine sau si mai bine, sa evolueze
@draculasblood
nu trebuie sa se mentina...Saban trebe sa isi intre in forma si sa isi puna la punct conditia fizica...daca iti aduci aminte Oli a spus ca a fost accidentat si ca este in refacere...daca isi pune la punct conditia fizica...si isi intra si in forma...dupa cum s-a vazut aseara are pofta mare de joc ... il va substitui cu brio pe Ogararu ![]()
si poate vine Mazilu...ca am vazut ca i`a facut oferta de 1,4 mil. euro...dar siman asta...e vopsit se stie in ce culori 8-|
In presa de ieri scria ca west ham la achizitonat pt un milion de lire sterline pe ghanezul John Pantsil despre care se spunea ca sa aflat in atentia celor de la Steaua...acum stau si ma intreb, chiar era o suma mare pentru un jucator care a evoluat la campionatul mondial din postura de titular la o echipa care a depasit faza grupelor ??
Stryker, sunt foarte multi fotbalisti accesibili ca pret Stelei dar care nu din cazua pretului nu ajung la noi. Pur si simplu, prefera sa nu vina in Romania.
si prin acest procedeu simplu,doamnelor si domnilor,in urma meciurilor de aseara, a luat sfarsit lungul parcurs european al minunatului domn cocis! sper sa aiba nervii tari,si poate in urmatorii 10-15 ani ajunge in turul 3
Ma bucur ca Seriful a iesit. Dar nu continua in Cupa UEFA ?
Poate Cocis va juca totusi in Liga Campionilor. Cine stie ?
daca cocis a jucat la sherif nu mai are drept de joc in cupele europene daca se transfera la alta echipa ![]()
Cocis va avea drept de joc , daca se va transfera la o echipa calificata in primavara CL. Sheriff nu va juca nici in Cupa UEFA, acolo joaca doar echipele eliminate in turul III preliminar al CL, spre exemplu Standard Liege va juca in Cupa UEFA.
cade alternativa,ca maestrul vrea sa intre in europa cu moldovenii!! :lol: :lol: :lol:
Un jucator nu poate evolua in cupele eropene decit la o singura echipa, de-a lungul unei editii. Deci, nu mai poate juca in editia 2006-2007, la nici o alta echipa.
pt meciurile din primavara orice echipa poate inregistra un singur jucator ce a mai jucat in competitii europene cu urmatoarele 2 conditii:
- sa nu fi jucat in aceasi competitie pt un alt club
- sa nu fi jucat pt un alt club ce se afla in aceasi competitie cu noul sau club
in concluzie ar putea juca pt un alt club dar numai in Cupa UEFA.
15.18 One player from the above quota of three who has played UEFA club competition matches for another competing club in the current season may exceptionally be registered, provided that the player has not been fielded:- in the same competition for another club
- for another club that is currently in the same competition.
Nati Meir: "De astazi, Ionut Mazilu va fi al Rapidului !"
http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/Nati_Meir_De...nut_Mazilu.html
se pare ca il pierduram si p-asta...
Intermedialismele care vor lua nastere la Rapid prin imprumutul lui Mazilu aduc numai plusuti in tabara noastra, veti vedea... :wink:
Nu ar trebui neaparat sa ne ingrijoreze transferul lui Mazilu, trebuie sa ne ingrijoreze faptul ca, din cele 5 achizitii ale Stelei, doar Saban (1 singur meci pana acum), pare sa fie cu adevarat un jucator valoros. Se pare ca si in acest an competitional doar titularii vor duce greul, din moment ce pe banca de rezerve nu prea exista jucatori sa-i poata inlocui (cu 2 exceptii). Deja sunt prea satul de promisiunile lui Gigi . Sa vedem acum daca va veni Cocis (dupa cum promitea patronul acum vreo luna), din moment ce, pentru el e pierdut sezonul, iar alta sansa de afirmare nu o sa prea mai existe (doar meciurile din toamna ale echipei nationale). Cu atat mai mult cu cat, declaratiile lui cu privire la o eventuala sosire la Steaua, au fost rastalmacite de carpeta sporturilor si rapid TV.Nati Meir: "De astazi, Ionut Mazilu va fi al Rapidului !"
http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/Nati_Meir_De...nut_Mazilu.html
se pare ca il pierduram si p-asta...
Eu n-as plange prea tare dupa Mazilu. Era bun daca ajungea la noi, insa nici nu e ceva de speriat. De altfel, i-am batut pe studenti sezonul trecut de ambele dati, cu Mazilu cu tot. Si nu merita baiatul (n-am nimic cu el, nici daca ajunge la Rapid) 2 milioane de euro, indiferent de aberatiile lui Siman.
Plus ... nu stiu ce sa zic, dar parca tot n-am incredere 100% in golgeterii fabricati pe banda rulanta in Regie. Acolo echipa juca practic pentru Mazilu ... juca sa-i aduca mingea in pozitie de finalizare. Daca se schimba treaba, si e nevoit Mazilu sa joace pentru echipa cred ca randamentul lui va scadea vizibil. Acelasi lucru s-a intamplat cu Balan si Dinita.
De altfel, la noi cred ca s-ar potrivi mai bine Cocis
sa vina COCIS ! Jiji AI PROMIS !
Steaua avea nevoie si de rezerve, din acest motiv s-au facut cele 5 transferuri de pana acum.Daca va aduceti aminte sezonul trecut era destul de nasol daca lipseau 3 jucatori importanti din teren pentru ca nu prea aveam alte solutii. Acum echipa are un lot zic eu mai valoros tinand cont ca a plecat doar Ogararu(din echipa de baza) si au venit alti 5 jucatori. Ochirosii este iarasi un castig mare pentru echipa si ma bucura faptul ca Olaroiu are incredere in el. Cat de cat s-a realizat concurenta pe posturi. Totusi ar fi necesar transferul unui atacant bun.
draga sorine, draga moderatorule....se pare ca alarma lui nati meir cu Mazilu la rapid este falsa ...norocul nostru .
Eu personal nu-l vreau pe Mazilu la rapid.oricum reactia ta este reactia vulpii la struguri.
Apropo , cu posibilitatea de a sterge "posturile"
cu ironie amara privind transferurile de vara aceasta.....care personal mi-au cam disparut subit....
@ lew
Stai linistitpentru ca posturile nu ti-au fost sterse fara motiv. Ceva ai incalcat tu probabil. Mai multe nu cunosc.
Apropo de Mazilu: Ce jucator plecat de la Sportu a confirmat. Nu il include pe Hagi in discutie aici. Dinita? G.Bucur?
Sau inca o intrebare: De ce Mazilu nu a iesit golgeter cand il avea coleg in atac pe Bucur? De ce a iesit Bucur atunci? Foarte curios, nu?
Poate nu e chiar atat de bun pe cat credeam. Totusi nu cred ca s-ar supara cineva daca ar ajunge la Steaua. Spuneti voi un atacant din Romania care impresioneaza prin evolutia sa. Cred ca ar fi mai bine sa isi indrepte atentia spre alte campionate, desi eu nu cred ca se va mai face un transfer la Steaua pana in iarna.
Hiram, intr-adevar, rar un atacant din RO care impresioneaza constant prin joc. Dar totusi, m-as gandi la Buga. Pacat ca joaca unde joaca.