am eu un "feeling" ca in perioada de transferuri din iarna si dupa ea o sa tragem aceleasi concluzii: mai avem nevoie de cel putin un atacant,un mijlocas ofensiv/constructie etc.
am eu un "feeling" ca in perioada de transferuri din iarna si dupa ea o sa tragem aceleasi concluzii: mai avem nevoie de cel putin un atacant,un mijlocas ofensiv/constructie etc.
Tu il numesti "feeling", pentru mine e o certitudine... Sper sa ne inselam amandoi...
Cred k pana la urma Mazilu va veni in Ghencea ,dar noi avem nevoie de el acum ,nu in iarna ...
Gigi a spus ca ofera 1,5 mil ,ultimul pretz in timp ce rapid ofera 1,2 mil ... + procent dintr-un eventual transfer in occident .. :roll:
vad ca aricii din buzunarul lu` Copos s-au mutat la Gigi.oricum Copos zice acum ca da 1,2 mil dupa ce se vede cu jucatorul o sa incerce sa faca la fel ca cu grifith
Nu va mai faceti iluzii!
Mazilu nu va veni la Steaua, decat daca va fi dorinta sa expresa.
E o strategie a lui Siman de a scoate mai multi bani pe el.
Daca nu se concretizeaza nicio oferta din strainatate pentru Mazilu,are mari shanse sa ajunga la Steaua,pentru ca o sa fie declarat jucator liber de contract in caz ca siman nu accepta acum banii de la GB
Adunand bucatile de informatii eu am ajuns la concluzia (mai degraba speranta) ca la noi deocamdata nu a aparut inca un atacant pentru ca se doreste aducerea lui Mazilu, si probabil inca sunt sperante din moment ce nu l-au luat pe Omer Golan sau Novakovic, oameni care ar putea ajunge la noi in momentul in care cazul Mazilu este inchis.
Melku,
Sper sa nu fie asa cum spui tu pt ca atunci ne-am lua o mare teapa. Eu nu-l vad pe Mazilu-n Ghencea. In primul rand ca nu vrea jucatorul. Ca el a facut si Cocis.. "ca nu vreau ca e mai bine afara ca ma mai gandesc bla bla". De astfel de jucatori n-avem nevoie.
Parerea mea e ca Mazilu era deja jucatorul r-rapidului daca nu cerea Siman atatia bani pe el. Si sper sa ceara in continuare, ca mai degraba-l vad jucand afara decat la milogi.
Negocieri pentru Stancu
Stelian Stancu este considerat de conducerea ros-albastrilor inlocuitorul ideal pentru George Ogararu. Israelianul Klemi Saban inca nu este la forma fizica optima, iar Petre Marin nu da acelasi randament pe banda dreapta. Stelistii ofera 500.000 de euro pentru fundas, dar patronul Vasile Siman cere dublu
Plecarea lui George Ogararu la Ajax nu a parut la inceput o pierdere atit de grea pentru trupa lui Olaroiu. Conducatorii Stelei au sperat ca pot gasi rapid o solutie viabila pentru inlocuirea fundasului. Prima pista a fost rapidistul Vali Badoi, dar acesta i-a lasat in iarna cu ochii in soare pe cei de la Steaua, prelungindu-si contractul cu Rapid.
Urmatoarele doua variante au fost Badoiu de la Jiul si Stelian Stancu de la Sportul. Ex-petrosaneanul a avut in iarna un avantaj pe care l-a pierdut in retur, cind nu a mai avut aceleasi evolutii. "Vreau citiva jucatori de la Sportul", a spus Gigi Becali inaintea meciului direct de la finalul sezonului cu trupa lui Siman. Desi Mazilu, Varga sau Tibi Balan erau tinte tentante pentru stelisti, prioritatea era insa Stelian Stancu, pentru a acoperi golul lasat de Ogararu.
Negocierile au cazut rapid insa, pretul de un milion de euro cerut de Siman fiind considerat piperat de stelisti. Managerul Mihai Stoica a apelat la piata externa, aducindu-l pe Klemi Saban pentru 250.000 de dolari. Israelianul era marea surpriza a Stelei, fiind om de nationala. "Sper sa ma integrez cit mai repede si sa ajut Steaua sa mearga in Liga", a spus Saban la venirea sa. Din pacate, cele cinci saptamini in care nu s-a antrenat au cintarit destul de greu in stagiul de pregatire din Olanda. Oli a decis sa nu riste nimic, astfel ca nu l-a folosit nici cu Gorica, nici cu Timisoara. Olaroiu l-a mutat pe Petre Marin pe partea dreapta a apararii, dar cel poreclit Jair a dovedit ca nu se simte atit de bine ca pe partea stinga. Ingrijorat i de perspectiva de a nu avea in confruntarile din Liga Campionilor un fundas dreapta care sa nu le dea emotii, conducatorii Stelei l-au contactat iar pe Siman pentru a-l transfera pe Stancu. Pretentiile boss-ului din Regie sunt la fel de mari ca la prima discutie, dar stelistii spera ca situatia delicata a echipei sa-l determine pe acesta sa scada din pret. Surse apropiate clubului din Ghencea sustin ca tranzactia s-ar putea incheia in aceasta saptamina.
Sursa: sport total
Il avem pe Balan care,zic eu,e peste Petre Marin.Cred ca lui Oli i s-a pus pata pe el.Sa ne amintim ca centrarea la golul lui Oprita in Supercupa,a pornit din gheata lui.
Zvonul zilei
Dupa ce l-a luat pe Gigel Coman, Cosmin Olaroiu se gândeste sa-l aduca în iarna la Steaua si pe Caramarin. Despre cei doi jucatori se stie faptul ca sunt printre preferatii tehnicianului.
prosport
Caramarin mai era o data sa vina la Steaua, da nu l-au transferat pe motiv de inaltime.
S-a vazut si in meciul cu Politehnica, lipsa unui mijlocas de creatie in conditiile in care (din pacate), Paraschiv nu poate sa dea o pasa buna (mai lunga de 3 metri), Radoi lipseste, Lovin daca nu paseaza in spate, suteaza la poarta (in rest foarte bun jocul lui), iar in Cristocea se pare ca nu exista o mare incredere.
Negocieri pentru StancuStelian Stancu este considerat de conducerea ros-albastrilor inlocuitorul ideal pentru George Ogararu. Israelianul Klemi Saban inca nu este la forma fizica optima, iar Petre Marin nu da acelasi randament pe banda dreapta. Stelistii ofera 500.000 de euro pentru fundas, dar patronul Vasile Siman cere dublu
Plecarea lui George Ogararu la Ajax nu a parut la inceput o pierdere atit de grea pentru trupa lui Olaroiu. Conducatorii Stelei au sperat ca pot gasi rapid o solutie viabila pentru inlocuirea fundasului. Prima pista a fost rapidistul Vali Badoi, dar acesta i-a lasat in iarna cu ochii in soare pe cei de la Steaua, prelungindu-si contractul cu Rapid.
Urmatoarele doua variante au fost Badoiu de la Jiul si Stelian Stancu de la Sportul. Ex-petrosaneanul a avut in iarna un avantaj pe care l-a pierdut in retur, cind nu a mai avut aceleasi evolutii. "Vreau citiva jucatori de la Sportul", a spus Gigi Becali inaintea meciului direct de la finalul sezonului cu trupa lui Siman. Desi Mazilu, Varga sau Tibi Balan erau tinte tentante pentru stelisti, prioritatea era insa Stelian Stancu, pentru a acoperi golul lasat de Ogararu.
Negocierile au cazut rapid insa, pretul de un milion de euro cerut de Siman fiind considerat piperat de stelisti. Managerul Mihai Stoica a apelat la piata externa, aducindu-l pe Klemi Saban pentru 250.000 de dolari. Israelianul era marea surpriza a Stelei, fiind om de nationala. "Sper sa ma integrez cit mai repede si sa ajut Steaua sa mearga in Liga", a spus Saban la venirea sa. Din pacate, cele cinci saptamini in care nu s-a antrenat au cintarit destul de greu in stagiul de pregatire din Olanda. Oli a decis sa nu riste nimic, astfel ca nu l-a folosit nici cu Gorica, nici cu Timisoara. Olaroiu l-a mutat pe Petre Marin pe partea dreapta a apararii, dar cel poreclit Jair a dovedit ca nu se simte atit de bine ca pe partea stinga. Ingrijorat i de perspectiva de a nu avea in confruntarile din Liga Campionilor un fundas dreapta care sa nu le dea emotii, conducatorii Stelei l-au contactat iar pe Siman pentru a-l transfera pe Stancu. Pretentiile boss-ului din Regie sunt la fel de mari ca la prima discutie, dar stelistii spera ca situatia delicata a echipei sa-l determine pe acesta sa scada din pret. Surse apropiate clubului din Ghencea sustin ca tranzactia s-ar putea incheia in aceasta saptamina.
Sursa: sport total
daca e adevarat, Siman e tembel de-a dreptul, continuand sa ceara preturile pe care le cere... mi se pare ca vrea sa urmeze cumva exemplul lui Gigi care tine de jucatori fixandu-le niste clauze de reziliere babane, insa Sportul ca echipa precum si ca individualitati nu se compara cu Steaua, nici pe plan intern, nici international. Pai cand o sa ia 3 mil pe Mazilu, 3 pe Tibi Balan si 1 pe Stancu, sa-mi ziceti mie cutzu... si-i nenoroceste si pe jucatorii aia, tinandu-i acolo...
In primul rand nu avem de unde sa stim daca articolul aparut in spt este adevarat.
In al doilea rand,as fi tentat sa nu dau crezare acestui articol,tinand cont ca pe banda dreapta am transferat un international israelian,iar ca rezerva il avem pe Balan,un jucator care a demonstrat ca merita sa joace la Steaua.
Problema noastra o reprezinta atacantii,acolo trebuie adus cineva.
Probabil ca daca Stancu va fi adus,va evolua ca mijlocas dreapta,pentru ca Nicolita in acest inceput de sezon a evoluat modest,dar neavand o rezerva de valoare este in continuare sigur de locul lui printre titulari.
Deci daca Stancu este adus,mai mult ca sigur ca va evolua mijlocas dreapta,va fi rezerva lui Nicolita,iar Oprita care pana acum juca mai mult in banda dreapta,va fi readus pe postul de atacant.
Astfel,vom face 4 atacanti : Dica,Iacob,Oprita,si Badea ! ![]()
Astfel,vom face 4 atacanti : Dica,Iacob,Oprita,si Badea !
Adica 3 atacanti , ca Oprita nu se pune.Din pozitiile din care rateaza el e mai usor sa dea gol...
Nu prea ii cred pe cei de la spt...dupa ei trebuia sa avem deja jumatate de echipa schimbata pana acum in decursul a 2 luni...
incet, incet s-a ajuns la 82 de pagini in acest topic!!facem tot felul de presupuneri si ne exprimam dorintele si sperantele, si si pe mamemluci ii doare in bascheti!
si colac peste pupaza, a dat benga si in jardel Banel ca nu misca mai nimic :?
[...]iar Oprita care pana acum juca mai mult in banda dreapta,va fi readus pe postul de atacant.
[...]
si ce atacant!
Ideea este ca cine citeste 82 de pagini se cruceste
Steaua nu este mult mai slaba ca anul trecut... ci
cam la fel.Cristocea s-a miscat ok pentru . RO.
Dar va fi suficient pt "extern"? Sa speram ca da.
Pana acum acest forum a cerut atacant, a cerut un
inlocuitor pt . Ogararu.Ghinionul lui Radoi nu era
trecut in schema ca mai se scriiau 30 de pagini.
Vom vedea ce se va intampla pe viitor.
Momentan Olaroiu e cel mai crispat antrenor
din campionat, mai rau decat r.Lucescu ; o fi
stiind el de ce..Banel a jucat prost dar are timp
sa-si revina, poate o va face in returul cu Gorita.
Cristocea s-a miscat bine... nici eu nu cred ca se mai face ceva cu transferurile..exceptind faptul ca
face Sportul ceva cadouri...pentru binele jucatorilor
pt ca nu e normal sa-si treaca golgeterul in div b.
Deci nu ne raman decat 4 optiuni pt C.L.
Norocul lui MM
Dirijatul crispat al lui Oli
Poarta raiului a lui Carlos
Dumnezeul lui g.b.
Daca cei 4 isi fac treaba vom juca in C.L.
Bafta Steaua
gata mi-a trecut si cu maziliu....a declarat astazi 01.08.06 la Pro TV ca Jiji nu vrea sa negocieze pt el,ce mai vrajeala la Jiji...... :evil: :evil: ...totdeauna Steaua
Sãptãmînalul Fanatik susține cã mijlocașul lui Poli Timișoara, Ovidiu Petre, ar dori sã se transfere la Steaua București. Surse apropiate fotbalistului spun cã Petre vorbește foarte des cu antrenorul Cosmin Olãroiu și îl roagã sã-l aducã în Ghencea. Olãroiu l-a sfãtuit pe jucãtor sã facã recuperarea cum trebuie și, din iarnã, va discuta cu Poli un posibil transfer la Steaua.
Ovidiu Petre a suferit o rupturã de ligamente încrucișate și în acest moment încearcã recuperarea. Contractul jucãtorului cu Poli expirã în iarna anului viitor.(stelisti.ro)
Doamne Fereste!
Ce sa caute Ovidiu Petre la Steaua??? Nu a reusit sa arate nimic la Galatasaray iar la Poli a fost tot timpul in nota echipei...asta nu e jucator de Steaua.
Si acest jucator ca si Bratu si multi alti au avut cota umflata de stim noi ce impresar, dovada ca au fost dati afara de la echipele unde au jucat.
Oricum la felul in care joaca Lovin acum, cand isi revine Radoi, sper ca Paraschiv sa mai ia loc pe banca de rezerve.
Olãroiu a confirmat cã este interesat de atacantul Mazilu de la Sportul, dar nu în mod special. Tehnicianul stelist nu este îngrijorat de un exod al studenților la Rapid București. http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fot...7&viewItem=8663
Patronul Stelei susține cã a trimis prin fax o ofertã clarã Sportului pentru atacantul Ionuț Mazilu. Suma pe care Gigi Becali este dispus sã o plãteascã pe golgeterul ediției trecute a campionatului este de 1,4 milioane de euro. "Eu n-am primit absolut nimic, deci nu am ce sã mai comentez", a replicat Vasile ªiman, care a anunțat cã prețul jucãtorului este de 3 milioane de euro. "Mazilu e pe lista mea. E un jucãtor care îmi place foarte mult și mi l-aș dori în lot, dar trebuie sã existe un echilibru între valoarea jucãtorului și suma cerutã în schimbul sãu. M-am gîndit la el, însã nu în mod special. Gigi Becali a fãcut o ofertã pentru el, așteptãm rãspunsul", a spus și Olãroiu.
gsp.ro
Faptul ca Siman neaga acest lucru e deja mai mult decat un raspuns negativ la solicitarea Stelei, luati-va gandul de la Mazilu, e dat deja la Rapid...
la crapid il da tot pe bani, sau moca? ca daca il da pe actiuni la lebede tot degeaba este!