@ cooper
vad ca tot insisti cu un mijlocas de creatie...ofensiv. un adevarat numar 10. Banuiesc ca daca vrei sa cumparam un asemenea jucator, mai trebuie sa dam si 2-3 milioane pe el,nu? Adica ce...sa ramanem noi in urma lui Dinamo si Rapid???
daca vom cumpara un asemenea jucator, te rog sa imi spui si mie unde va juca.
Cum pe Mirel si pe Nicolita nu ii scoate nimeni din echipa...mai raman 2 posibilitati : Paraschiv sau Bostina.
De ce un asemenea jucator nu va lua locul lui Paraschiv
1.conceptia tactica a lui Oli, aparare beton, sa luam cu un gol mai putin decat adversarul. Uita-te le Franta cum a jucat la campionatul mondial : mijlocasi centrali au fost Vieira si Makelele , Zidane pe postul lui Dica si Henry in atac. Ce sanse avea Franta sa prinda finala la inceputul campionatului? Mult mai scazute decat celelalte echipe. Dar experienta si faptul ca jucatorii au evoluat mult timp impreuna si-au spus cuvantul.Si cum la Steaua omogenitatea echipei este cheia succesului...
De ce un asemenea jucator nu va lua locul lui Bostina?
1.Avem deja 4 jucatori pe postul de mijlocas stanga...de ce sa il mai aduci si pe al cincilea?
2.Un asemenea jucator s-ar calca pe picioare cu Dica
3.Pe acel post joaca numai jucatori cu viteza...vezi Robben sau Ronaldinho
In concluzie, vom aduce un jucator de 2-3 milioane ca sa stea pe banca langa Oprita si care va juca in locul lui Dica cand acesta nu va fi disponibil.
Tie asta ti se pare o investitie buna? Nu mai degraba ar trebui sa aducem atacantul bulgar care ne garanteaza 15 goluri pe sezon, sau sa aducem odata si odata un fundas stanga ca lumea?