FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2006

«18283848586111»
Rossoblu08.08.2006 15:15

Steaua a facut o ultima oferta pentru Mazilu

Gigi Becali a dezvaluit ca s-a intilnit cu patronul gruparii Sportul Studentesc, Vasile Siman, pentru a obtine transferul atacantului Ionut Mazilu.

"Daca o sa mi-l dea cu 1,5 milioane de euro pe Ionut Mazilu, o sa-l iau, daca nu, sa fie sanatos. Eu am facut oferta. Nu ma mai intereseaza alti jucatori, doar un atacant", a declarat oficialul stelist. Initial Becali a spus ca nu ofera mai mult de 1 milion de euro pentru virful nationalei. Pentru Mazilu se mai lupta Rapid si Dinamo.

 

propun sa facem o cheta daca nu ni-l da cu 1.5 :D

bodanelu08.08.2006 15:53

pai parca Siman era la mare cu Copos.. iar Jiji face oferte.. :D

Rossoblu08.08.2006 15:55
pai parca Siman era la mare cu Copos.. iar Jiji face oferte.. :D

 

au venit de la mare .....oricum nici siman nu cred ca-i asa prost sa-l dea lu Copos gratis, sau in coproprietate cu rapid,

bodanelu08.08.2006 15:59

pai si cu banii ce face? ca`i opreste statul... sau poate are el vreo manevra.. si ramane cu banii :D

strezahuzum08.08.2006 16:00

Iata ca de ce ne era frica n-am scapat. S-au accidentat Radoi si Iacob. Tocmai inainte de o "dubla" decisiva. Bine, lipseste si Carlos, dar inca nu ma pot hotari daca asta e o pierdere sau un castig. Iar noi stam si ne intrebam .... acum ce facem ?

 

Si oare cine o fi responsabil ca echipa a ramas in 2 atacanti si jumatate (Dica, Badea si Oprita) ? Nu cumva stralucita noastra conducere ? Oare la ora asta daca domnul Mihai Stoica ar fi umblat in lung si-n lat, peste mari si tari, prin targuri si oboare, si ar fi gasit 1-2 atacanti valorosi (daca nu avem un departament special in cadrul clubului pentru asa ceva ) nu am fi fost mai linistiti ? Oare nu asta ar fi trebuit sa fie prima grija a domnului Stoica ? Dupa 15 ani de experienta, asa cum se lauda dansul, n-a invatat ca jucatorii se mai si accidenteaza ?

 

Iar acum ne punem speranta ca poate se intampla minunea in ceasul al 12-lea .... . Sa nadajduim ca poate-poate totusi mai vine un jucator. Toti vrem asta ... dar nu era mai bine dak nu ajungeam aici ?

Virgil08.08.2006 16:06

Streza,cred ca nu ai fost atent la ce a spus Victor.Nu au fost bani.Sa nu intrebi acum unde s-au dus cele 3,3 mil Euro incasate pe George si nici de ce nu se face simtita in clipele de nevoie fabuloasa avere a lui Gigi.

Rossoblu08.08.2006 16:12

trebuie facute toate eforturile pentru a-l aduce pe Mazilu, e singurul atacant de valoare, tanar, relativ la pret mic, cu banii dupa Ogararu (4 mil) si 8 mil din CL nu vad ce-ar fi asa un efort mare sa dea 2 mil pe el....

***alex***08.08.2006 16:28

Care 8 milioane din Champions League :?:

bodanelu08.08.2006 16:30

parca erau 3,6 ca intram...si ce mai primim pt meciuri

Ayrton08.08.2006 16:32

Da, Alex, 8 milioane de dolari!

Banii de la UEFA plus bilete, reclame si drepturi TV fac cam 7-8 milioane de dolari!

 

Si eu il vreau pe Mazilu, dar cred ca Copos va face tot posibilul ca el sa nu ajunga la Steaua, chiar daca la Rapid, pe postul sau, sunt 2 jucatori!

***alex***08.08.2006 16:38

Asa da! Dar nu ti da pe toti la inceput!

Rossoblu08.08.2006 16:38

Siman nu prea tine cont de prietenii cand e vorba de bani, daca am face o oferta care nu poate s-o refuze (2mil) cred ca nu ar mai sta pe ganduri, oricum deocamdata Steaua si Poli au facut singurele oferte concrete (IN BANI), 1,5 mi fiecare.

 

Copos nu-si mai permite sa scoate nici macar 1,5 mil dolari dupa ce i-a luat pe Griffits si Sapunaru, el va incerca sa-l ia mai mult gratis ..cu actiuni sau coproprietate si sa speram ca Siman nu se va lasa prostit si va alege banu.

flo220308.08.2006 17:18

mama ce ma nevrozeaza Gigi cu talentele astea de cel mai tare din fotbalul romanesc! scoate tata 2 mil de soricei pe Mazilu si te credem pe cuvant :twisted:

I.N.Money08.08.2006 17:37

Nu cred ca Mazilu e tinta Stelei,pare mai verosimil faptul ca Meme nu a plecat cu echipa si s-ar putea sa aduca un atacant din afara.

***alex***08.08.2006 17:48

1.5 milioane de dolari este o oferta de nerefuzat! Chiar se ofera mai mult decat valoarea jucatorului! Mai mult de atat ce vreti sa se faca?

Cooper08.08.2006 18:34

Gigi Becali a spus la stirile sportive ale antenei, ca a marit cu 300.000 $ peste ultima lui oferta pentru Mazilu, iar in seara asta (8 august), asteapta raspunsul lui Siman. Coreland cu faptul ca nici el nici MM nu au plecat cu lotul Stelei in Belgia, e posibil sa avem vreo supriza placuta(sper din tot sufletul).

sorin_77708.08.2006 19:11

Cred ca a trecut seara si bineinteles nici o stire placuta... NIMIC... Mazilu nu vine la Steaua.

flo220308.08.2006 19:28

la ora asta incep discutiile oamenii de afaceri :roll: poate se intalnesc mai pe umbra!

sorin_77708.08.2006 19:40

Probabil GG la invitat pe Siman la o cina business in palatul lui de 7 mil... :lol:

Nu stii de unde sare ...oaia... :lol:

flo220308.08.2006 21:03

si pe urma ii face factura :lol:

Dan_BKL09.08.2006 00:05

Mare jucator e si Mazilu asta parca ar fi Henry toata lumea Mazilu-n sus Mazilu-n jos.

unde mai incape si Mazilu avem destui atacanti:Iacob,Dica,Badea,Oprita si Simion care e imprumutat la Uta.

unde mai intra si Mazilu?

Oli nu poate strica compartimentul Dica-Iacob in ofensiva.

asta inseamna ca Mazilu ar fi rezerva ceea ce nu-i convine.

Mazilu ar juca titular doar in cazuri nefericite ca acum cand Iacob e accidentat in rest ar sta pe banca.

Bun s-a zicem ca va ajunge la noi dar cu Badea cum ramane el cand va mai prinde echipa daca il luam pe Mazilu?

flo220309.08.2006 04:37

sistem 4-3-3 Mazilu -Iacob-Badea adica:

 

Carlos(Cernea)

 

Saban Radoi Goian p Marin

 

Nicolita para Dica

 

 

Vali Badea Iacob Mazilu

FanSteaua4Life09.08.2006 06:39

:lol: Tu chiar crezi???

flo220309.08.2006 07:00

macar suna bine

Dan_BKL09.08.2006 08:41

@ flo2203

 

cand o s-a joace Oli 4-3-3 s-a m-a anuntati si pe mine.

 

nu suna bine deloc Steaua e obisnuita cu 4-4-2 si cu aceasta asezare a reusit cele mai mari performante in Cupa UEFA.

in sistem 4-4-2 am eliminat Valencia,Heerenveen,Betis,Crapid si s-a nu uitam de 4-0 cu Lens in grupe tot cu acelasi sistem.

«18283848586111»