FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2006

«16667686970111»
Ayrton17.07.2006 19:12

Melku,

 

In primul rand, transferurile ar trebui sa se faca in functie de ceea ce-ti propui. Cu alte cuvinte, daca vrei in Liga, atunci faci tot ce-ti sta in putinta sa aduci jucatori care sa-ti ofere motive reale sa speri la asa ceva! Nu te apuci sa plangi si sa te lamentezi dupa ce ai ratat obiectivul!

 

In al doilea rand, daca, sa spunem, printr-o minune ajungem in Liga si vom avea ceva rezultate acolo, toata lumea va spune ca daca erau facute transferurile necesare la timpul potrivit, Steaua ar fi putut sa faca mai mult... In functie de rezultate, o calificare in UEFA, sau chiar una in optimile CL.

Melku17.07.2006 19:31

Cred ca iti dai seama ca sunt in asentimentul tau dar nu rezolvam nimic si nu putem sa schimbam nimic, tot ce putem sa facem e sa speram, eu unul sper in urmatorul scenariu, ne vom califica in grupe, vom iesi din grupe si dupa aia poate o sa pierdem, moment in care conducatorii nostri dragi isi vor da seama ca nu mai pot fenta transferurile bune in perspectiva faptului ca la anul campioana intra direct in grupe. Om trai si om vedea, ideea e ca ne consumam absolut degeaba aruncand nume care ar trebui sa fie la Steaua, strategii 4-2-3-1 sau nu mai stiu eu ce, asta avem deocamdata, cu asta mergem...

drlv8517.07.2006 19:56

ce lume pesimista pe aici (o spun kiar dak o sa saritzi si`o sa`mi spunetzi ca e doar realitatea...in mare avetzi dreptate fiecare in parte)

 

eu ash prefera sa va vad pe toti pe stadion urland pentru Steaua .. si sa vedem atunci dak se califica Steaua sau nu in CL ...

 

transferurile nu vor fi NICIODATA problema suporterilor ... dar INTOTDEAUNA vom putea comenta pe seama lor

 

P.S. Cu siguranta nu as vrea sa vad un stadion cum arata la turu cu Rosenborg .. ma refer la numar si la atmosfera .. mai ales ca nu jucam pe Ghencea .. sa va vad atunci atasamentu .. in plina luna august in turu III .. cand majoritatea isi vad de concedii si altele 'mai importante'

manu7117.07.2006 20:21

citeam pe aici ca cineva ii propunea lui Oli sa mearga la Jiji si sa ceara ce vrea pt a face echipa de cl.....daca crede cineva dintre voi ca tine cont de opinia cuiva,acest Jiji,eu cred ca intra in categoria lui.....la Steaua ca sa faci cariera si vechime trebuie sa bagi multa umilinta si limbuta pe dorsal(Laca a plecat pt ca nu era o zdreanta umana).........daca omul nostru a fost crescator de ovine,vrea ca si cei de sub el sa se poarte precum mioarele.....supuse,ascultatoare ,insesizabile si cu spirit de turma dezvoltat......cred ca si pe finul Radoi l-ar distruge daca ar spune ceva impotriva lui.......asa ca la Steaua nu trebuie sa gindesti,trebuie doar sa asculti....pina acum Jiji a avut noroc cu carul,dar nimic nu e vesnic.....sunt sigur ca ne calificam in lc,pt ca Jiji are mare nevoie de $ pt campania electorala....si omul asta obtine cam totul fara munca...... :twisted: :twisted: ..totdeauna Steaua

MadFroG17.07.2006 20:25

Ai perfecta dreptate drlv85!!!

Trebuie sa intzelegem faptul ca noi suntem nishte simpli suporteri,care mergem sa sustinem pe Steaua indiferent de adversar,indiferent de cine e antrenor sau conducator!

Daca asta a fost marea campanie de transferuri anuntzata de conducatorii nostri,asta este!

Rolul nostru este de a contribui la bugetul clubului prin achitarea biletului/abonamentului,si de a fi alaturi de echipa si la bine si la greu!

Echipa insemnand totzi jucatorii,nu numai cei consideratzi cu valoare!

In loc sa ne lamentam pe acest forum,mai bine mergem sa sustinem echipa in primul meci al sezonului contra Rapidului!

Steaua are nevoie de noi,asa cum si noi avem nevoie de Steaua!

Sa lasam comentariile rautacioase si sa ne bucuram in fiecare zi ca sustinem Steaua!

Sunt sigur ca aceasta echipa de la Radoi pana la Drida si Ochirosii, ne va aduce mari satisfactii si in sezonul care urmeaza asa cum s-a intamplat in ultimii 2-3 ani!

Sa privim cu incredere viitorul si sa ne bucuram ca sustzinem Steaua Bucuresti!

iancu dragosh17.07.2006 20:29

Nu-mi vine sa cred ce discutie am ratat; si s-a intors si prietenul meu Victor, asa cum face intotdeauna cand conducerea incepe sa fie contestata articulat. oricum, cred ca nu am vazut vreodata o insiruire de posturi atat de bine argumentate si de civilizate pe acest forum; si eu am ajuns tocmai la sfarsit!

 

Pentru ca nu vreau sa mai pornesc o noua disputa cu Victor vreau sa-mi exprim doua pareri

 

 

1. Dorinta mea este ca patronul clubului Steaua sa nu cheltuie nici un ban cu acest club iar performantele sa fie maxime. pe mine nu ma incanta sumele acordate de cineva clubului Steaua ci modul in care se prezinta echipa la care tin. Asadar, se poate deduce din aceasta propozitie, nu ma deranjeaza faptul ca Gigi imprumuta clubul si atat, ci doar faptul ca tine sa ne induca in eroare in legatura cu sumele investite

 

 

2.Daca are timp, si nu sunt prea impertinent, as vrea sa-mi detalieze Victor achizitiile ultimilor cinci ani la Steaua si sa faca un total. Credinta mea este ca am incasat ceva mai mult decat am cheltuit, iar "ceva-ul" nu este o suma neglijabila.

 

 

ps. AS dori, daca se poate ca sumele de cumparare sa fie cat mai aproape de realitate, fara povesti ca in cazul lui Cristocea sau al altora.

 

ps. 2 Tin sa-l salut pe noul meu prieten Ayrton care enumerat o serie de argumente, pe care le-as fi folosit la randul meu daca participam la discutie.

rareeslh17.07.2006 20:56

Acum, dupa ce "campania" de transferuri s-a incheiat pentru Steaua, nu ne ramane decat sa analizam si sa speram in continuare.

 

Am adus 5 jucatori:

 

Valentin Badea-un varf promitator, cu viteza foarte buna, dar si capacitatea de a dribla si de a se bate cu adversarii, un mare jucator de viitor

 

Bogdan Panait-un fundas tanar, ambitios, dornic de performanta, care poate sustine apararea in lipsa lui Goian/Ghionea

 

Adrian Drida-un jucator cu sclipiri de moment, un jucator care ridica valoarea lotului si care poate evolua pe mai multe posturi

 

Klemi Saban-probabil cel mai important transfer realizat. Un inlocuitor pentru Ogararu, un international si un jucator care sigur va face fata stilului de joc al Stelei

 

Gigel Coman-un jucator al cariu profil este cautat de mult de Steaua:ambitios, bataios, capabil sa faca fata oricarui adversar. In plus, da randament excelent sub comanda lui Olaroiu

 

singurul jucator plecat este George Ogararu....un jucator de mare clasa, rafinat, titular incontestabil alaturi de Radoi si Paraschiv.

 

 

Daca tragem linie, am ajuns pe +4 :D

 

Eu is in continuare optimist si sigur ca Steaua va face performanta!!!!!

 

P.S.:Sa nu ne mai comparam cu alte echipe care au reusit tot felu de transferuri "bomba"-ele aveau nevoie de intariri dupa ce Steaua le-a luat totlul.

Noi n-avem nevoie, pentru ca suntem cei mai buni, nu?

 

 

edit:imi pare rau ca l-am omis pe Cristea-un jucator promitaor, care se pare ca nu a putut face fata presiunii impuse la un club ca Steaua-evolutii modeste, inconstante. Multa ambitie, daruire si mai ales iubire fata de Steaua.Sper sa nu ne stea in cale spre titlul 24 si sa se remarce la Timisoara

 

Astfel ramanem pe +3, da tot ii bine :D

focus17.07.2006 20:57

Se poate ca numai noi suporterii sa nu avem incredere in echipa.Olaroiu cred ca are.De asta nici nu prea a plouat cu jucatori vara asta pe la Steaua.Posibil ca in sistemul lui Olaroiu, Iacob,Oprita,Badea si Litu sa fie de ajuns.Si asa el foloseste intra-un tur maxim 2-3 atacanti.Schimbarile pe care le face deja le stie toata lumea.Asa ca s-au luat jucatori pentru a acoperi unele posturi si pentru a scapa de altii (ex Cristea).Are in lot 2 atacanti vechi + 2 tineri de perspectiva, posturile dublate la mijloc si aparare, de portar nu a fost nevoie de mai mult de 1, asa ca nu ne mai trebuie nimic.

Asta e o varianta...posibil sa scriu si prostii.

 

M-am uita pe tabloul cu echipele pe care le putem intalni in turul 3.Ca si anul trecut avem mari sanse sa nimerim cu o echipa gen Rosenborg (ca valoare).Toata treaba e sa nu mai dam cu piciorul aceastei sanse.

 

PS: Si in legatura cu ce a spus Gigi (ca s-a incheiat campania de transferuri). Ca sa fim optimisti ar trebui sa nu-l credem asa cum nu l-am crezut (unii dintre noi) si cand a spus ca aduce fotbalisti in vara asta. :lol:

end-er17.07.2006 21:14

@rareeslh - cat optimism :) sper sa confirme macar unul sau doi din oamenii aia de +4 (sa dai bila alba la Drida si nimic la Cristea...) si tot ar fi bine (sunt curios daca Badea va fi o solutie viabila pentru Iacob) - ramane de vazut cum o sa joace

 

in primul 11 e un minus mare (Ogararu) si doua jumatati de plusuri (Saban si Coman) - per ansamblu eu zic ca primul 11 e cam la acelasi nivel cu anul trecut (da doamne sa nu se accidenteze Dica sau Radoi ca ne-am ars, dupa ei vin Iacob, Nicolita, Ghionea, Goian si Carlos as zice...), rezervele sunt putin mai bune ca anul trecut, sper ca echipa sa fie mai omogena si sa iasa bine - adica o calificare in Liga pentru inceput (sa-i vina banii de anticipate lui Gigi...)

Melku17.07.2006 21:24

"M-am suparat pe ce am citit luni in presa. Ca nu am dat nu stiu cat pe ce jucator si asa mai departe. Nu mai iau nici columbieni si nici alte nationalitati. Cu echipa asta merg in Liga Campionilor. Am vandut doar un jucator, pe Ogararu, am adus pe cine am adus pana acum si asa ramane", a declarat luni Gigi Becali. (onlinesport.ro)

 

Trista declaratie si nu ma refer la ideea din ea, faptul ca nu mai aduce jucatori cat motivul pentru care nu mai aduce. :evil:

rareeslh17.07.2006 21:27

@end-er

 

multumesc pentru observarea greselii.....am corectat

 

Lotul este din ce in ce mai omogen, jucatorii se cunosc mai bine si sa nu uitam ca anul trecut tot ce ne-a lipsit in dubla cu rosenborg a fost SANSA!!!

 

Sper ca cei 5 noi stelisti sa faca in asa fel incat sa nu mai conteze atat de mult sansa :wink: :wink:

sorin_77718.07.2006 07:08

Eu nu cred ca Steaua se va califica in grupele CL... si la aceste spuse stau ca baza 2 MARI argumente:

 

1-nu avem o idee de joc in ofensiva sau daca ea exista nu are cine sa o puna in practica pentru ca, cu o floare nu se face primavara(Dica). Si daca se accidenteaza si el...nu mai intervine argumentul 2 care spune:

2-chiar daca reusim sa deschidem scorul nu stim sa il pastram sau sa il majoram. Englezii ne-au aratat asta la Boro...

 

Anul acesta, chiar daca suntem capi de serie in turul III (da Doamne sa ajungem acolo!) vom intalnii o echipa mult mai buna decat Rosenborg anul trecut.Si cel putin la fel de ambitioasa ca noi sa castige 6 mil euro la debut de sezon. Nu ramane decat sa speram ca vom avea sansa pentru ca acum chiar avem NEVOIE....

 

Steaua nu are ATAC! si asta se va vedea dragi stelisti.

_yang18.07.2006 08:30
Din B, in Liga

Fundasul stinga, Javier Arizala, apartine unui club de Liga a doua din Columbia, Cortulua. De acolo, el a fost imprumutat, intr-un interval de patru ani, la cinci echipe de prima divizie, patru din tara sa si una din Argentina. Ziaristii columbieni cred ca tentatia Champions League l-ar determina sa vina in Ghencea. Impresarul Ronnie Rosenthal este cel care l-a propus pe jucator lui Mihai Stoica.

Pentru Steaua, campania de achizitii continua. In Ghencea este foarte aproape de a veni un fotbalist care, de la 19 ani pina la 23 de ani, a evoluat pentru cinci echipe. Javier Arizala, internat ional columbian, este dorit de conducerea ros-albastrilor pentru a intari flancul sting al defensivei, mai ales in perspectiva unei eventuale plecari a lui Nesu. Ros-albastrii sunt aproape de a perfecta acest transfer, care este intermediat de Ronnie Rosenthal, acesta propunindu-l si pe Klemi Saban in Ghencea.

 

Daca va veni, se poate spune ca Arizala a facut saltul de la Divizia B la Liga Campionilor pentru ca tinarul fundas apartine unui club din Liga a doua columbiana, Cortulua. Aceasta echipa a profitat de faptul ca Arizala a fost convocat la nationala de tineret cind avea 19 ani si l-a imprumutat apoi succesiv la mai multe formatii din prima Liga si chiar la Banfield, in Argentina, pentru a-l vinde pe o suma frumusica la una dintre ele.

 

Nici una nu l-a achizitionat, astfel ca Arizala a schimbat in patru ani cinci echipe: Atletico Nacional, Tolima, Banfield, Deportivo Quindio si Deportivo Pasto. "Nu stiu cind vine columbianul. Trebuia sa ajunga deja in cantonament", a spus Gigi Becali. Presa din Columbia crede ca este foarte probabil ca Arizala sa fie tentat de o venire la Steaua, tinind cont de faptul ca echipa lui Olaroiu ar putea ajunge in Liga Campionilor.

 

Modest in 4-4-2

Caracterizarea facuta lui Arizala de presa columbiana este una cu doua taisuri. Fotbalistul are potential, dar si lipsuri. Cel mai bine evolueaza in sistemele cu cinci fundasi, nefiind atit de performant in cele cu patru fundasi. Reporterul Eduardo Bermudez, de la El Colombiano, explica: "Cei de la Tolima si Nacional nu l-au cumparat anii trecuti pe Arizala, motivind ca nu are detenta si forta suficiente pentru postul de fundas. Totusi, este un tinar de perspectiva".

 

Sansa la nationala

Tinarul Arizala a avut noroc prinzind postul de titular

 

Prezenta constanta in nationala de tineret, Arizala a intrat treptat si in circuitul nationalei mari a Columbiei. Conform presei columbiene, el era a treia optiune pe postul de fundas stinga, pentru titula-rizare luptindu-se cu experimentatii Gerardo Bedoya si Oscar Passo. Saltul spre postul de titular al Columbiei l-a facut in turneul american din mai, unde a participat si nationala Rom<niei. Cluburile mari aflate in lupta pentru titlu nu au lasat decit cite un jucator in acest turneu.

 

Cum cei doi pretendenti pentru postul de fundas stinga, Bedoya si Passo, jucau la acelasi club, Atletico Nacional, sansa i-a suris lui Arizala. Acesta a evoluat titular, fiind utilizat si in amicalul cu Germania, pierdut de columbieni cu 0-3. Intre timp, echipa la care era Arizala imprumutat, Deportivo Pasto, s-a calificat, prin jocul rezultatelor din ultima etapa a campionatului, in play-off-ul pentru titlu.

 

Arizala a revenit in tara dupa turneul american, evoluind in ultimele trei partide pentru Pasto, care a cucerit titlul in Columbia in fata unor adversare mult mai titrate. In acest moment, Arizala a revenit la Cortulua, echipa al carei patron vrea sa-l vinda pe fotbalist in Europa, Ronnie Rosenthal propunindu-l Stelei.

 

Campanie bogata

Ros-albastrii au reusit o campanie de transferuri bogata, aducind pina acum in Ghencea cinci jucatori, in conditiile in care au plecat doar trei fotbalisti in aceasta vara. Pierderile lui Ogararu, Cristea si Simion au fost compensate prin venirile lui V. Badea, Drida, Panait, Saban si Gigel Coman.

 

Daca ar veni in Ghencea, Javier Arizala ar fi al saselea jucator transferat de ros-albastri in aceasta vara. Columbianul ar fi totodata al treilea strain din lotul stelist si primul fotbalist de culoare din era Becali. Gigi se pare ca a renuntat la antipatiile sale privind jucatorii straini si e hotarit ca Steaua sa aiba imaginea unui club modern.

 

TRASEUL LUI ARIZALA

PINA IN 2002 - Cortulua (Columbia, divizia a doua)

2003 - imprumutat de Cortulua, cu optiune de cumparare, la Atletico Nacional, in prima divizie.Nu a fost achizitionat

2003 - imprumutat la Tolima, prima divizie, nu a fost achizitionat

2004 - imprumutat in Argentina, la Banfield, nu a fost achizitionat

2005 - imprumutat la Deportivo Quindio, din prima divizie columbiana, nu a fost achizitionat

2006 - imprumutat la Deportivo Pasto

sfirsit sezon 2006 - jucatorul revine la clubul sau, Curtulua, din divizia secunda, care l-a imprumutat la cinci echipe in ultimii patru ani

Autor: Mihai Calin  

Publicat pe www.spt.ro Marti, 18 Iulie 2006, aparut in ziarul Sport Total Numarul 351.

http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20...0&articol=10233

 

 

Se pare ca ne-am gasit fundasul stanga ,dar conditionat de cat e dispus Gigi sa cheltuie...

karas_ultras18.07.2006 08:44

@Sorin_777

 

*Steaua nu are atac si PORTAR sigur in interventii. Carlos nu confera siguranta apararii si de aici se poate dezvolta greoi si faza ofensiva. Nu cred ca e normal sa atacam un sezon nou numai cu acest Carlos in poarta, pt ca pe Cernea e clar ca nu ne putem baza. Acest compartiment era mult mai echilibrat cand ii aveam pe Hamu si Tudor. Desi nici unul dintre ei nu excela, greseau putin si exista concurenta.

 

*Daca mobilizarea stelistilor (jucatori, suporteri) va fi exemplara, probabil ca vom juca in UCL, daca nu , ne va fi greu sa trecem de Gorica si exista posibilitatea sa nu prindem nici UEFA. Nu uitati ca jucam tot pe ligheanul din Complexul National!

 

*Oare jucatorii Sportului chiar nu merita atentie?... Sau se cer sume exorbitante?... Eu cred ca se poate ajunge la o intelegere. Pana si Copos a bagat mana in buzunar...

 

*MM a lovit cu pumnul un suporter grobian si a fost greu sa-l iertam... Eu unul n-o sa-i iert niciodata aburelile legate de transferuri, pt ca si-a batut joc de cateva milioane de suporteri care iubesc neconditionat echipa. Iar conducatori duplicitari ca MM si GG, ar face bine sa-si tina pliscul si sa nu mareasca artificial orizontul de asteptare al suporterilor, pt ca cine seamana vant, culege furtuna...

rareeslh18.07.2006 09:19

@_yang

 

Columbianu ala ar fi solutie buna. Un jucator cu experienta internationala, tanar, si, daca MM l-o luat in vizor, inseamna ca ii o tinta f buna. ma bucura faptul ca totusi Steaua ar mai vrea sa transfere niste jucatori. Sa speram in continuare...

 

@sorin_777

 

Steaua a pierdut majoritatea meciurilor din UEFA/CL sin cauza lipsei de experienta. dupa ce am batut ca prin minune Valencia, nu ne-am putut concentra si am fost eliminati de o echipa care venea din Intertoto, si nu de "cea mai buna echipa din europa in ultimul sezon" cum era considerata Valencia

 

cu Rosemborg, ne-am vazut dinainte invingatori. Era prea mare presiunea pe jucatori, care stiau ca is la un mic pas de CL. Au jucat prea lejer in tur, unde trebuia sa luam o optiune serioasa, si in retur, greselile personale au fost fatale.

 

Seara neagra din anglia a fost tot din cauza lipsei de experienta. Toata lumea vedea Steaua, dupa meciurile cu Betis si herrenven, dar mai ales dupa cel cu rapid, purtatorul steagului si unica speranta a europei de est(bulgarii aia care i-o batut pe catelusi in ultima sec nu intra in calcul). Dupa 2-0, ne-am relaxat si am gresit.

 

Sunt sigur ca acesti jucatori vor stii acuma ce sa faca si vor putea sa indeplineasca visul tuturor romanilor:o echipa romana(Steaua) in CL!

marius_fotbalistu0618.07.2006 09:22

Eu cred ca Steaua s-a intarit enorm ca i-a adus pe Coman si pe Saban.Cu Drida cu Panait si cu Badea cred ca s-a pacalit.

Piece of Mind18.07.2006 10:19
Eu cred ca Steaua s-a intarit enorm ca i-a adus pe Coman si pe Saban.Cu Drida cu Panait si cu Badea cred ca s-a pacalit.

 

Cu V. Badea nu s-a pacalit in nici un caz, sper sa constatam asta chiar sambata seara! :twisted:

bodanelu18.07.2006 10:23

acelasi lucru il spun si eu: V. Badea o sa fie noul atacant titular al Stelei.

SSK18.07.2006 10:41

@Victor

 

Nu era in intentia mea sa duc aceasta discutie pe un plan personal, dar iti spun sincer ca insistenta si ardoarea cu care il aperi pe Becali e demna de o cauza mult mai buna.

 

In fond si la urma urmei, este foarte posibil sa iubesti Steaua mult mai mult decat imi pot inchipui eu si sa ai ani "de Steaua" mai multi decat am eu de viata (mai ales ca nu am foarte multi). Asta insa nu schimba nimic pentru mine. Rationamentul pe care Ayrton l-a prezentat si eu l-am completat - in masura in care este corect - demonstreaza negru pe alb ca lucrurile la Steaua merg bine pe termen scurt. Mai mult decat atat, ele sunt impregnate cu amprenta lui Becali - practic toata lumea face lucrurile ca si cand Becali va domni vesnic la Steaua si se va ingriji de ea ca un bun parinte ce este.

 

Nici nu ma gandesc sa aduc aici vorba de planurile cu adevarat pe termen lung, care dau masura unei conduceri ce pune clubul si nu persoana conducatorului pe primul loc, si anume : scouting, copii si juniori, marketing (!! - o mare lipsa a acestui club, care poseda un brand super valoros in Romania). Din punctul meu de vedere, lipsa acestora denota ca, cu cele mai bune intentii, la Steaua se face o politica de pe un an pe altul. De succes deocamdata, dar de pe un an pe altul.

 

Iar eu si multi altii de pe acest forum nu credem ca asta e in folosul pe termen lung al Stelei.

sorin_77718.07.2006 10:52

Dupa mult trambitata campanie de achizitii cu care ne-am familiarizat deja lotul nostru arata cam asa:

 

clik pe link

 

http://f3.yahoofs.com/users/43183917z5ae7c...hwMSvEBzNzqY3rj

 

Ce este cu ROSU sunt titularii

Ce este cu PORTOCALIU ar fi prima inlocuire

Ce este cu GALBEN ar fi a treia optiune...

 

Sunt profund mahnit ca nu avem acel mijlocas de care ne plangem noi stelistii... acel mijlocas de constructie...

Eu unul asa vad asezarea Stelei in acest nou sezon si daca aveti comentarii chiar VA ROOOG !!!

manu7118.07.2006 10:57

echipele de top din campionatul romanesc au un potential pe piata transferurilor precum bulgaria,ungaria,polonia,e foarte adevarat ca si eu m-am imbatat cu apa chioara si am crezut ca Jiji o sa faca ceva ce nu mai vazusem( adik sa dai 4-5 mil de $,pt intarirea echipei) la Steaua......ramin totusi la impresia, ca,aceasta campania putea sa fie prolifica daca exista un scout profesionist( nu de genul otelar de galati,daca Steaua o sa plateasca un scout din europa sa o reprezinte,sigur se vor realiza performante notabile si in plan fotbalistic si in plan material) in Ghencea, care sa urmareasca fotbalul din africa 1/2 de an si sa aduca in aceasta vara 5-6 jucatori care sigur se incadrau in 2mil de $ cit zice Steaua ca a platit......consider ca managementul,marketingul si politica de achizitii la Steaua,sunt niste puncte slabe....recunosc ca pt Romania suntem echipa cea mai echilibrata d.p.d.v fotbalistic,in schimb stam destul de prost material deoarece Jiji incepe sa-si recupereze sumele,daca nu in Liga sigur la iarna cind o sa vinda la greu,e foarte greu sa intri in LC,dar nu imposibil,daca se realizeaza acest obiectiv sa fie clar ca este meritul antrenorului si baietilor, sincer eu vreau sa vad cum se comporta Steaua la un nivel superior valoric si material....in rest,Oli baga tare si la psihic ca este mare nevoie,si nu forta nota ca daca se accidenteaza inca unul,raminem fara echipa....... :twisted: :twisted: ..totdeauna Steaua

weeezer_2018.07.2006 14:05

ati vazut ce a zis Gigi, in legatura cu viitoarele transferuri?

 

"Gata, de la Steaua nu mai vine si nu mai pleaca nimeni. Nu mai fac nici un transfer"

 

stelisti.ro

gone18.07.2006 14:13

Eu sper sa fie doar o tactica. Cum zicea si Virgil. Tin minte ca Berlusconi spunea ca nu il intereseaza Nesta si la cateva zile a platit multe milioane sa il aduca.

sorin_77718.07.2006 15:29

Eu cred ca nu e vorba de nici o tactica... Plus ca un jucator transferat acum e mult in urma cu pregatirea .... nu mai vorbesc ca acomodarea cu noua echipa ia si ea timp

karas_ultras18.07.2006 15:47

Campania de transferuri s-a incheiat...

 

Inchideti topic-ul...

 

Stelist. Since 1971.

«16667686970111»