LISTA LUI Olaroiu
Dupa Andrei Cristea, tehnicianul si-a propus sa mai renunte la Cernea, Balan, Baciu, Bostina, Oprita si Drida, ultimul aflat de fapt in probe
Inainte de a pleca in stagiul de pregatire de la Kaprun, Cosmin Olaroiu a dat o declaratie plina de intelesuri: "Dupa acest turneu ma voi decide asupra lotului. Cu siguranta vor fi unii jucatori la care voi renunta, dar vor fi si altii pe care ii vom transfera". Dupa primele meciuri de pregatire, se pare ca tehnicianul Stelei si-a facut deja o lista cu posibilii disponibilizati. Primul a fost Andrei Cristea. Acesta fusese directionat spre Farul, pentru a fi utilizat ca moneda de schimb in aducerea lui Dinu Todoran la Steaua. Ex-bacauanul a refuzat Constanta, dar e limpede ca nu va mai juca in Ghencea. Alaturi de Cristea, printre cei aflati in vizor se afla portarul Cernea, Daniel Balan, Eugen Baciu, Gabi Bostina, Daniel Oprita si Adrian Drida, ultimul aflindu-se practic in probe la Steaua.
500.000 de euro pentru transferuri
Pe de alta parte, bugetul de achizitii al Stelei pentru viitorul sezon este nedemn de o posibila participanta in Liga Campionilor, un club care a iesit pe profit in sezonul trecut. Surse din Ghencea sustin ca Gigi Becali i-ar fi comunicat lui Mihai Stoica suma pe care o are la dispozitie pentru transferuri: 500.000 de euro. "Lotul e aproape complet. Mai ne trebuie un fundas dreapta de valoare. 500.000 de euro sunt suficienti", i-ar fi spus Gigi lui Meme. Contrar stilului sau nationalist, patronul Stelei i-ar fi cerut expres managerului sa aduca fotbalisti din strainatate, enervat de faptul ca patronii cluburilor din tara cer sume exorbitante pentru jucatorii doriti de campioana.
(Joi 06.07.2006, Liviu Chirita)
tot fanatik...ne mai da de stire cum sta treaba pe la Steaua(CA DOAR URMEAZA CAMPANIA ELECTORALA,PE CARE A VENIT DOMNUL"Paunescu" SA O PREGATEASCA FINANCIAR)....cred ca asta este bugetul real pe care Jiji l-a dispus pt intarire...poate cu 100-200000$ mai mult......acum sa vad pe cine mai aduce Steaua ca nu prea mai sunt money daca il scadem pe Saban si Coman....reiese clar ca daca Steaua nu mai face un schimb cu cineva de jucatori....cam asta e tot ce avem......SI, NOI TOT MAI CREDEM????.....mai ales ca nu ne mai intereseaza nici titlul dupa MM... :twisted: :twisted: ..totdeauna Steaua