Ce treaba are demisia lui Oli in toata povestea asta??? Protasov a primit o oferta mai buna si a plecat. Punct. A fost un antrenor bun, insa un antrenor cu multe defecte.
1.Folosea acelasi 11 in permanenta, astfel incat in meciurile in care se accidenta/suspenda un jucator, Steaua claca(vezi cazurile Rosemborg-Dica si Gloria/CFR Cluj-Radoi). Astfel aveam o banca de rezerve pe unde batea vantu(Olaroiu a jucat mai mult cu rezervele si a reusit sa le creasca putin nivelul)
2.Nu pregatea echipa din punct de vedere tactic, creeind astfel haos la unele meciuri(asemanator stilului de joc al braziliei la CM-2006)
3.Facea schimbarile deseori neinspirate, sau prea rapide(SUPERCUPA spune totul(Keca, Nesu))
4.Niciodata nu a iubit intr-adevar culorile Stelei:Antrena, castiga, pleca
In concluzie, Oleg a fost un antrenor pe placu suporterilor, ofensiv, calm, discret, insa, privit in profunzime, nepotrivit pentru Steaua.
Cat despre Zenga, el a fost cel care a dat tonul renasterii in Ghencea. Datorita lui a ajuns Steaua unde este. Din pacate, conducerea a facut un gest extrem intr-un moment delicat. Totusi, si Zenga avea defectele lui, insa el era genul de antrenor care se impiedica la meciurile usoare si facea minuni in cele grele. :roll: