care e deadline-ul pentru prezentarea la UEFA a lotului pentru cupele europene? pentru ca indiferent de intentiile lui Oli la faza cu lista celor 6 pe care ii vrea plecati nu cred ca mai are timp sa-i inlocuiasca...
vine pana la urma un ecuadorian de mondiale? stirea e din spt, dar ei is singurii care o dau:
"Campania de transferuri nu s-a terminat in Ghencea. "Va mai veni un jucator de culoare", a anuntat Gigi Becali acum citeva zile. Este vorba de ecuadorianul Giovanny Espinoza, un fundas central de 29 de ani. Acesta a fost remarcat de Cosmin Olaroiu la Campionatul Mondial. "Da, l-a vazut Oli acolo, in Germania. El stie daca e bun, el este specialistul", a marturisit Gigi. Becali a precizat ca se bazeaza pe priceperea lui Olaroiu si a lui Meme Stoica, urmind ca el sa achite pretul jucatorului.
Decizia lui Olaroiu de a-l aduce pe Espinoza se bazeaza pe faptul ca vrea sa creeze o concurenta puternica in compartimentul defensiv, acolo unde Sorin Ghionea si Dorin Goian par a fi deocamdata titulari indiscutabili. Noua achizitie, Bogdan Panait, inca nu poate emite pretentii pentru primul unsprezece, iar lui Eugen Baciu i-au iesit prost analizele medicale. In aceste conditii, Olaroiu are nevoie de un al treilea fundas central de valoare care sa se ridice la acelasi nivel cu Ghionea si cu Goian."