FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2006

«15253545556111»
andrei_8703.07.2006 13:37

alt jucator, Cominges de la colon de santa fe din argentina. costa in jur de 1 milion jumate si poate sa joace atat atacant central cat si mijlocas ofensiv dreapta (rezerva la Banel).

Juan Elias Cominges, inaltime 1,87, greutate 74kg.

nascut 1. 10. 1983. salariu 26.000 euro pe an la colon santa fe. contractul expira in 2007.

 

 

daca doriti aparator dreapta, avem eduardo ratinho de la corinthians sao paulo. e un milion 800 dar are tehnica de campion mondial si partea cea mai buna abia urmeaza; are 17 ani!

Bogdan4Steaua03.07.2006 14:16

Offtopic: andrei_87 posteaza variantele intr-un singur post folosind butonul edit. Evita postarile consecutive.

 

Sunt multi jucatori talentati in America de Sud. Totul este sa fie remarcati. Sa vedem daca au studiat respectiva piata Meme si Oli.

Stryker03.07.2006 14:36

@andrei_87

sti care e faza, degeaba ii vad eu sau tu daca nu-i vad si Oli sau MM...si apoi daca nu da Jiji banii pe ei...

@Bogdan

chiar intrebarea este ce face MM in zilele astea pentru club?? este inca in vacanta??

Virgil03.07.2006 14:50

"Andrei Cristea este aproape de a semna contractul cu echipa franceza Sochaux, insa lucrurile se vor clarifica la sfarsitul acestei saptamani. Gruparea franceza va da un raspuns in aceasta saptamâna daca-l va transfera sau nu pe Cristea. Cel care decide este noul antrenor, Alain Perrin, numit in aceasta vara, care analizeaza inca DVD-urile cu meciurile in care a jucat Cristea."

 

http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/Transferul_lu...Cristea_st.html

Stryker03.07.2006 14:57

Cristea ar trebui imprumutat nu vandut,ca cine stie,poate renaste la sochaux...

Ayrton03.07.2006 17:42

"Mijlocaşul lui FC Naţional pentru care s-au mai "bătut" Steaua, Rapid dar şi Borussia Dormund va semna mâine un contract valabil pe 4 ani cu Politehnica din Timişoara.Ovidiu Herea va ajunge sub comanda lui Cârţu în schimbul a 2.000.000 de euro. Mai exact, un milion bani gheaţă şI un jucător de-al bănăţenilor, cotat de patronul timişorenilor la 1.000.000 de euro."

 

In timp ce altii dau lovitura dupa lovitura, conducatorii nostri dau rateu dupa rateu...

Timpul se scurge si noi nu am facut nici un transfer de marca! Unde este atacantul, mijlocasul ofensiv sau mijlocasul stanga de "Sampion Lig"?

Probabil sunt tinuti secret pana in ultima clipa...

 

Pacat de Herea, baiatul asta chiar isi dorea sa ajunga la Steaua!

manu7103.07.2006 18:41

nu a mai ramas nimeni de luat in campionatul romanesc,care sa coste 100-200.000 de euro si de care sa fie interesata conducerea Stelei,tot ce costa milioane de euro a fost luat de rapid si Poli,cred ca prin strainatate nici atit ....asa ca Steaua si incheiat cu succes si aceasta campanie fantastica de transferuri in vara lui 2006.....totusi e jenant,chiar sa te dai 'grande' de pipera si sa nu faci nimic pt performanta acestui club care merita sa fie in grupele cl.....iar zice lumea de noi pe buna dreptate,ca suntem numai din cei ce vorbesc mult si prost...chiar si zgirciobul sef numit Copos e mina larga pe linga marele Mihai viteazu din Ghencea.......toata speranta noastra ramine in cei ce au luptat si au reusit sa ia titlul in 2006......sper sa ne aduca bucurie iarasi.......o sa fie greu pt ei,noi doar vorbim si ne amarim acum ,dar nu avem nici o influenta.....crede cineva ca Becali a citit vreodata dolentele noastre sau ca tine cont de vreo parere.......nu.....el se conduce dupa principiul ce-i in gusa si-n capusa.....totdeauna Steaua :twisted: :twisted:

Bogdan4Steaua03.07.2006 18:48

Aceasta liniste totala imi intareste convingerea ca urmeaza unul sau doua transferuri puternice.

Virgil03.07.2006 18:51

Tare mi-e teama ca o sa ti-o moaie. :lol: Increderea.

Unde nu iese fum,nu are cum sa fie foc.E bine ca macar poti spera.La mine nu mai exista nici macar speranta.

_yang03.07.2006 19:30
"In Ghencea ar urma sa soseasca si brazilianul Junior, de la Tavria Simferopol, formatie cu care stelistii au disputat un amical in cantonamentul din Austria, de la Kaprun."

 

http://www.libertatea.ro/index.php?section...hiva&sid=155229

 

Junior,atacant,nascut la 20-09-1978/Brazilia,1.83 cm,70 kg.

 

Aici scrie altceva... : http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/Vor_un_brazilian.html Mari hoti milogii astia ,au invatat de la vIO !

Aditza260204.07.2006 08:34

Salut! Sunt cam nou pe acest forum dar citesc de mult mesajele voastre. Parerea mea ca se vor mai face transferuri. Nu cred ca MM, Oli si Gigi Becali sa stea cu mainile in san (mai ales ca dusmanii s-au intarit).

DanStan04.07.2006 09:13

Herea la Timisoara pentru 1 milion + 1 jucator. Herea a jucat fix 21 meciuri in Divizia A, zero meciuri in cupele europene si zero meciuri la nationala de seniori.

Pe de alta parete Oprita al nostru are 90 de meciuri jucate in A si 36 de meciuri internationale (eurocupe + nationala). Total 126, de exact 6 ori mai multe meciuri decat Herea.

N-o vrea Timisoara sa-l ia pe Oprita contra a 6 milioane + 6 jucatori ? De fapt ar merita mai mult, are si experienta internationala. Dar hai sa zicem ca-i oferta speciala.

Alextds04.07.2006 09:59

Cat de transferuri mai sunt 23 de ore pana trebuie trimisa lista la UEFA deci dc mai e sa vina straini vin azi, dupa, slabe sanse.

colaps04.07.2006 13:45

din gsp (nu mai zic ca de pe stelisti.ro ca tot branza aia e...)

 

cica zuberbuhler a vrut la Steaua dar ai nostri uitandu-se la cum a aparat el cu boro au zis pas... macar carlito e mai haios, face si glume...

 

altfel cica Oli vrea sa scape de Cernea, Baciu, Oprita (slava tie doamne!) Balan Bostina si Drida... cum cred ca nu a dat in mintea copiilor, inseamna ca or fi ceva transferuri meseriashe pe tzeava sa-i inlocuiasca pe astia, da' nu vrea sa spuie...

Alextds04.07.2006 13:52

Eu cred mai degraba ca e aberatia ziaristilor stirea decat ca o sa aduca Steaua 4-5 jucatori cat ar trebui dc pleaca toti cei de care se zice acolo.

Bogdan4Steaua04.07.2006 15:11

Chiar daca nu mai tine neaparat de Steaua:

 

"Florentin Dumitru - doi ani la FC Naţional!

Fostul jucător al Stelei, Florentin Dumitru, o să joace din sezonul viitor la FC Naţional. Dumitru a evoluat ultima dată la Jiul. Naţional joacă în prima etapă cu Dinamo."

 

Sursa: GSP

DTP-Ludacris04.07.2006 15:22
altfel cica Oli vrea sa scape de Cernea, Baciu, Oprita (slava tie doamne!) Balan Bostina si Drida... cum cred ca nu a dat in mintea copiilor, inseamna ca or fi ceva transferuri meseriashe pe tzeava sa-i inlocuiasca pe astia, da' nu vrea sa spuie...

 

Aoloooo dupa ce ca nu au adus mai nimic ..decat V Badea care promite ... vrea sa il dea si pe Bostina ...

Parerea mea e k Bostina trebuie tzinut ... :evil:

forever_STEAUA04.07.2006 15:26

Presupunand prin absurd ca stirea nu e doar un zvon, atunci probabil Oli, MM si Gigi sunt niste pui de kamikaze si noi abia acum am aflat. :twisted:

martanu04.07.2006 16:15

Eu as zice sa ia prima data si dupa aceea poate sa se

descotoroseasca de toti indezirabilii.

 

MM arata ca esti smecher!!!!

sorin_77704.07.2006 18:15

un fundas stanga si un mijlocas de creatie ar mai rezolva din problemele noastre... Atacanti avem, lor le trebuie jucatorul care sa ii puna in valoare... De ce sa investesti 1 mil de euro cel putin intr-un atacant cand faza de poarta o face tot un mijlocas talentat...

colaps05.07.2006 05:33

care e deadline-ul pentru prezentarea la UEFA a lotului pentru cupele europene? pentru ca indiferent de intentiile lui Oli la faza cu lista celor 6 pe care ii vrea plecati nu cred ca mai are timp sa-i inlocuiasca...

 

vine pana la urma un ecuadorian de mondiale? stirea e din spt, dar ei is singurii care o dau:

 

"Campania de transferuri nu s-a terminat in Ghencea. "Va mai veni un jucator de culoare", a anuntat Gigi Becali acum citeva zile. Este vorba de ecuadorianul Giovanny Espinoza, un fundas central de 29 de ani. Acesta a fost remarcat de Cosmin Olaroiu la Campionatul Mondial. "Da, l-a vazut Oli acolo, in Germania. El stie daca e bun, el este specialistul", a marturisit Gigi. Becali a precizat ca se bazeaza pe priceperea lui Olaroiu si a lui Meme Stoica, urmind ca el sa achite pretul jucatorului.

 

Decizia lui Olaroiu de a-l aduce pe Espinoza se bazeaza pe faptul ca vrea sa creeze o concurenta puternica in compartimentul defensiv, acolo unde Sorin Ghionea si Dorin Goian par a fi deocamdata titulari indiscutabili. Noua achizitie, Bogdan Panait, inca nu poate emite pretentii pentru primul unsprezece, iar lui Eugen Baciu i-au iesit prost analizele medicale. In aceste conditii, Olaroiu are nevoie de un al treilea fundas central de valoare care sa se ridice la acelasi nivel cu Ghionea si cu Goian."

Alextds05.07.2006 07:59

Un titular de nationala nu vine sa fie rezerva asa ca nu cred in treaba cu ecuadorianul fundas central (mai ales ca are si 29 de ani) poate doar Doamne fereste dc se accepta oferta de 7 mil pe Goian astfel incat sa i-se faca loc dar nu cred ca e cazul.

buyakabuyaka205.07.2006 10:51

am citit pe gsp, ca sanmartean ar fi liber de contract, uite aici o solutie pt mijloc, cat a jucat in campionatul nostru o facea destul de interesant, plus ca e in spiritul lu MM si Jiji liber de contract deci platim doar contractul

sorin_77705.07.2006 13:12

nu cred ca Sanmartean ar face mai mult decat ce a facut Alexa la Dinamo, si Alexa a jucat in China !!!!

benny0105.07.2006 13:56

trebui adus un varf de careu care sa inscrie mai mult de 18 goluri pe sezon,un portar-popa(Poli Timisoara) sau Shovkovsky(Dynamo Kiev) ar fi potriviti,ne-ar mai trebui si un mijlocas stanga care sa alerge cam la fel ca Banel-Cocis cred ca ar fi bun si un mijlocas central in caz ca va pleca Paraschiv sau Radoi!!!!

«15253545556111»