FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2006

«14546474849111»
Alextds25.06.2006 19:54

forever_STEAUA

 

In legatura cu "poate nu aveau alta varianta":

FABIO GALANTE

 

LUOGO DI NASCITA Montecatini Terme (PT)

DATA DI NASCITA 20/11/1973

ALTEZZA 185 cm

PESO 80 Kg

RUOLO Difensore (n° 6)

 

CARRIERA

STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI

2004/05 Livorno A 26 -

2003/04 Torino B - -

2002/03 Torino B 11 -

2001/02 Torino A 32 4

2000/01 Torino B 27 -

1999/00 Torino A 23 2

1998/99 Inter A 17 -

1997/98 Inter A 20 2

1996/97 Inter A 18 -

1995/96 Genoa B 30 6

1994/95 Genoa A 30 2

Asta e si el jucator de banda dreapta la Livorno si cred ca ai auzit de el sau macar obesrvi cele 3 sezoane de la Inter.

***alex***25.06.2006 19:59

Da nici nu are 33 de ani! :roll:

tanti25.06.2006 22:35

nici eu nu am gasit nimic cu pfertzel pe site la gazzetta dello sport, dar exista in sectiunea de news de pe google.it, daca dati cautare cu Steaua

 

http://www.fiorentinanews.com/index.php?ac...n=read&id=16658

asta e linkul pe care am gasit-o eu, si citeaza gazzetta... daca aia au scris ca e o oferta... ar fi scos-o din burta? de ce ar fi zis tocmai Steaua? livrono ar putea juca in UEFA dupa ce se incheie procesul din italia... poate n-or sa vrea aia sa-i dea drumul... om trai si om vedea... oricum, e nevoie de un inlocuitor pentru goga... Balan nu e suficient

Virgil26.06.2006 07:10

"MARC PFERTZEL

 

Tranzactia se poate realiza prin intermediul lui Stefano Pucci. Acesta e unul dintre cei mai buni prieteni ai lui Olaroiu, cel care a facut posibila disputarea partidelor lui Poli Timisoara cu Juventus Torino si Livorno si l-a ajutat pe tehnician sa-si aranjeze un sejur în Germania pe perioada Mondialului. În plus, Oli e amic cu cîteva persoane din conducerea lui Livorno, de unde l-a adus la Poli pe ghanezul Osei.

 

"Pentru postul de fundas dreapta avem mai multe variante, printre care si acest jucator", a declarat un oficial stelist. Suma pe care o cer italienii pe fotbalistul de origine franceza se ridicã la aproximativ 800.000 de euro, un sfert din cît a luat gruparea din Ghencea de la Ajax pentru Ogararu. Pfertzel ar mai avea oferte de la Cagliari, Rennes si Olympique Marseille."

Sursa:Gazeta Sporturilor

forever_STEAUA26.06.2006 13:57
forever_STEAUA

 

In legatura cu "poate nu aveau alta varianta":

FABIO GALANTE  

 

LUOGO DI NASCITA Montecatini Terme (PT)  

DATA DI NASCITA 20/11/1973  

ALTEZZA 185 cm  

PESO 80 Kg  

RUOLO Difensore (n° 6)  

 

CARRIERA  

STAGIONE SQUADRA TORNEO  PRESENZE  RETI  

2004/05 Livorno A 26 -  

2003/04 Torino  B - -  

2002/03 Torino  B 11 -  

2001/02 Torino  A  32 4  

2000/01 Torino  B 27 -  

1999/00 Torino  A  23 2  

1998/99 Inter   A 17 -  

1997/98 Inter   A 20 2  

1996/97 Inter   A 18 -  

1995/96 Genoa   B 30 6  

1994/95 Genoa   A 30 2  

Asta e si el jucator de banda dreapta la Livorno si cred ca ai auzit de el sau macar obesrvi cele 3 sezoane de la Inter.

 

Si poate nu eu am facut afirmatia respectiva. Fi mai atent data vitoare ;)

Piece of Mind26.06.2006 16:32

Din ce am citit pe aici, profilul lui Pfertzel este interesant. Are statura, are experienta internationala si o varsta atractiva, daca pot spune astfel. Sper sa nu raman doar un simplu zvon.

Bogdan4Steaua26.06.2006 17:02

Conform stirilor Pro TV, Andrei Cristea a ajuns la Farul Constanta pentru 450.000 euro.

forever_STEAUA26.06.2006 17:07

Da Doamne sa nu fie doar o inventie :twisted:

alex ripper26.06.2006 17:13

mare afacere a facut Gigi.l-a luat cu 1 mil l-a dat cu 450 si jumatate trebuie sa ii dea la bacau. ce e mai rau ca nu aduce jucatori.

forever_STEAUA26.06.2006 17:19

La felul in care joaca Andrei Cristea (sau mai degraba, faptul ca nu joaca aproape nimic) , Gigi a facut bine ca l-a dat, chiar daca pentru o suma mai mica ...

Piece of Mind26.06.2006 17:23

Daca s-a intamplat asta, este o mare tampenie. Cu rabdare, Cristea putea fi ajutat sa creasca. Oricum il vad mai util decat Oprita. Si oricum nu prea avem atacanti. In fine, sa vedem ce se mai intampla...

Virgil26.06.2006 17:38
mare afacere a facut Gigi.l-a luat cu 1 mil l-a dat cu 450 si jumatate trebuie sa ii dea la bacau. ce e mai rau ca nu aduce jucatori.

 

De castigi,de pagubesti/Tot negustor te numesti.

Si dupa cum foarte bine stim,Gigi e negustor in primul rand.

forever_STEAUA26.06.2006 17:39

Se para ca e ceva adevarat. Lotul care face deplasarea in Austria, conform site-ului oficial este:

 

Portari: Carlos, Cernea, Toma

Fundasi: Baciu, Balan, Ghionea, Goian, Nesu, Panait,P. Marin

Mijlocasi: Bostina, Cristocea, Drida, Lovin, Nicolita, Ochirosii, Oprita, Radoi, Paraschiv

Atacanti: V. Badea, N.Dica, V. Iacob, Litu

 

din care se pare ca lipseste Andrei Cristea.

 

Later edit: Nu ii vad nici pe Simion, A. Enescu si A. Tudose :evil:

_Answer_26.06.2006 17:40

Astazi am auzit cum ca Andrei Cristea s-ar transfera la Farul Constanta... e adevarat ?

OTAKU26.06.2006 17:45

e cazu sa i multumim lu Cristea pt ce a facut la Steaua cat a stat

succes la Farul (nu sunt ironic)

Bogdan4Steaua26.06.2006 17:47

@_Answer_: Citeste mai sus.

 

Referitor la subiect, Cristea are sansa de a juca meci de meci la Farul si daca o va face bine, poate il luam inapoi la Steaua.

 

In alta ordine de idei, chiar avem nevoie de inca doi atacanti. Lotul ramane foarte subtire. Asteptam in continuare transferuri.

alex_Ra226.06.2006 17:50

au zis la stirile Pro TV ca s-a trasnferat la Farul pt 450.000.mie imi pare oarecum rau ca totushi, nu cred ca orice jucator poate de 2 goluri cu valencia, dar e adevarat ca ajucat mizerabil de atunci, poata ca mai merita inca o sansa desi nu stiu cum ar fi jucat

_Answer_26.06.2006 17:50
@_Answer_: Citeste mai sus.  

 

 Referitor la subiect, Cristea are sansa de a juca meci de meci la Farul si daca o va face bine, poate il luam inapoi la Steaua.  

 

 In alta ordine de idei, chiar avem nevoie de inca doi atacanti. Lotul ramane foarte subtire. Asteptam in continuare transferuri.

 

scuze ... am intrat direct cu intrebarea... nu am stat sa citesc...my mistake

;)

_Answer_26.06.2006 17:54

Referitor la Cristea si la transferul lui la Farul spun si eu cateva lucruri:

 

1. Nu o sa dea Bosinceanu 450.000 Euro pe un jucator numai dak este Radoi sau Ronaldinho.

2. Ar fi bine pentru Cristea sa ajunga la Farul...poate prinde cateva meciuri in Intertoto sa isi revina.

3. Eu unul imi doresc sa nu mai revina la Steaua pentru ca imi e clar k nu are fatza de echipa asta.

 

Si o precizare ... sunt stelist din Constanta si va spun k in momentul de fata la cum joaca Cristea nu are loc in primul 11 la Farul .

 

 

foloseste butonul "edit" (oamenii din umbra)

skorpio1526.06.2006 17:56

@alex_Ra2

 

Pai o sansa i se da acuma. La Farul va putea juca, sa vedem daca-si va reveni.

forever_STEAUA26.06.2006 17:58

@_Answer_

 

Cristea poate creste foarte mult. Dar are nevoie de meciuri in picioare. La Steaua nu are cum sa o faca momentan. pentru ca la ce obiective avem, nu ne putem permite sa riscam nimic, avem nevoie de cei mai in forma jucatori. Iar lustruind banca de rezerve nu ai cum sa evoluaezi. E un cerc vicios aici...

_Answer_26.06.2006 17:59
@_Answer_

 

Cristea poate creste foarte mult. Dar are nevoie de meciuri in picioare. La Steaua nu are cum sa o faca momentan. pentru ca la ce obiective avem, nu ne putem permite sa riscam nimic, avem nevoie de cei mai in forma jucatori. Iar lustruind banca de rezerve nu ai cum sa evoluaezi. E un cerc vicios aici...

 

Eu am pariat k iese jucator si se pare k am pierdut... din pacate... imi era simpatic...

skorpio1526.06.2006 18:03

Problema lui e ca-i prea individualist, si nici foarte tehnic ca sa-i iasa mereu fazele.

Cu Valencia a prins un meci extrem de bun, dar de-atunci inafara de cel cu Bacaul n-a mai iesit in evidenta.

_Answer_26.06.2006 18:07
Problema lui e ca-i prea individualist, si nici foarte tehnic ca sa-i iasa mereu fazele.

Cu Valencia a prins un meci extrem de bun, dar de-atunci inafara de cel cu Bacaul n-a mai iesit in evidenta.

 

cu Galatiul... iar in meciu cu valencia dadea una pe linga dar a deviat-o fundasu' (la primu gol) si a doua a dat direct cu tibia in ea...;))

Alextds26.06.2006 18:18

off topic: scuze pt forever_STEAUA

on topic: 1. Nu o sa dea Bosinceanu 450.000 Euro pe un jucator numai daca este Radoi sau Ronaldinho.

Cred ca nu stii in ce partid e Bosanceanu si cred ca ai dreptate Farul are atacanti mai buni decat el sau cel putin mult mai in forma.

Oricum probabil e si vreo cauza de recumparare dc chiar a plecat si nu cumva e imprumut.

«14546474849111»