Danciulescu s-a cam terminat.Ce sa mai caute la Steaua ?
Danciulescu s-a cam terminat.Ce sa mai caute la Steaua ?
Cand nu era nimic in Ghencea si paream victime sigure era Danciulescu, nu mai imi aduc acum aminte sa iti spun de cate ori ia dat-o lui Dinamo. Asa ca Danciulescu reprezinta un simbol pentru mine si pt mai multi. Nu este terminat l-a mai inmormantat o data lumea si a iesit golgheterul Romaniei.
dap .. nu sh de ce si eu am impresia ca baiatu are ceva asa pentru Steaua .. nu sh de ce .. e cam batran pentru ce se cere la noi acum .. dar .. nu sh .. te joci cu focu dak il aduci ![]()
Herea este un ransfer care trebuia facut de catre noi. daca este adevaraqta, desi nu cred, suma pe cae am dat-o pe cei 2 de la Vaslui trebuie sa se indrepte spre FC National. Herea si cu varga vor ajungein 3 ani cei mai buni jucatori din Romania. Talent au cu caru, totul este sa fie si seriosi
Cand nu era nimic in Ghencea si paream victime sigure era Danciulescu, nu mai imi aduc acum aminte sa iti spun de cate ori ia dat-o lui Dinamo. Asa ca Danciulescu reprezinta un simbol pentru mine si pt mai multi. Nu este terminat l-a mai inmormantat o data lumea si a iesit golgheterul Romaniei.
cata dreptate ai sergiu
si ce goluri a dat...
@virgil...vezi golurile
stii tu unde`s ![]()
pe de o parte e batran...aici n`avem ce zice...
avand in vedere ca MM aduce tineri...insa daca nu
ii foloseste...mie frica sa nu se iroseasca ![]()
si eu l-as vrea pe Danciu,mai ales ca atunci cand a plecat n-a facut-o de bunavoie,ci l-a"ajutat"Pitipurca.Amintiti-va cum se bucura cand inscria in poarta cainilor,si se intampla des...era stelist adevarat,ar trebui sa invatam sa apreciem mai mult jucatorii atasati de club cu sufletul(chiar si pe cei putin mai slabi),decat pe mercenarii pe care ii intereseaza doar banii,chiar daca acestia sunt jucatori mai buni.
vezi Neaga,doi ani a fost o chifla,pe toti ne dispera,dar atat a iubit Steaua,incat s-a intors l-a noi si din Arabia si din Koreea vrea sa revina(unde sunt mult mai multi bani).Cu toate ca multi l-am huiduit si contestat...a trecut peste toate,doar pentru ca IUBESTE Steaua.
apreciati dragostea fata de Steaua
"Steaua l-a ofertat pe Pfertzel de la Livorno
Potrivit presei italiene, clubul Steaua Bucureşti a înaintat clubului Livorno o ofertă pentru fundaşul dreapta Marc Pfertzel, care l-ar putea înlocui, astfel, pe George Ogăraru, transferat în această vară la Ajax Amsterdam.
Pfertzel este născut în 21 mai 1981, în Franţa, la Mulhouse, şi evoluează la Livorno din 2003. În sezonul 2005/2006, Marc Pfertzel (1,82 m, 75 kg) a evoluat în 28 de meciuri din Serie A şi a înscris 2 goluri, iar în Cupa Italiei a jucat în 3 partide, marcând un gol.
Pfertzel s-a mai aflat în atenţia clubului Cagliari, dar şi a grupărilor franceze Rennes şi Olympique Marseille" 8O interesant macar de ar veni
Cred ca ar fi o solutie foarte buna.
io ma intreb pe ce criterii fac ei ofertele astea? trag la sorti un campionat, dupa care trag la sorti din echipele din partea inferioara, sau cum? cine l-a vazut pe gagiul ala de la Livorno la munca? din cate am inteles, nici Oli, nici MM, nimeni n-a fost in Italia sa urmareasca jucatori... si dintr-odata, pac, oferta lui Livorno... pai dk e asa mai multa incredere am in Balan, macar l-am vazut la lucru si am vazut ca poate!
Avand in vedere ca joaca in italia si a jucat 28 de meciuri in sezonul recent incheiat nu are cum sa fie un jucator slab si ma indoiesc ca ar fi mai bun Balan care a jucat 2 meciuri in campionatul Romaniei decat un jucator din campionatul Italiei care a jucat aproape toate etapele la italieni.
@weeezer_20
Livorno a terminat pe locul 9 ... Dar spune-mi si mie de unde vrei sa aduca jucatori? De la Barca, Real si Chelsea? Sau poate de astia nu iti place... Eventual Milan sau Inter? Asa e bine?
@forever_STEAUA
1. nu gust ironiile tale ![]()
2. n-am zis ca NU E BUN, de la inceput, dar am zis ca nu stiu sa il fi vazut nimeni de la noi, si ce facem, il luam pt ca vreun impresar de mana a doua l-a recomandat? iar faptul ca a jucat 28 de meciuri pt Livorno inseamna neaparat ca e scula de bascula? poate te-ai gandit ca nu si-au permis aia mai mult, si n-aveau inlocuitor?
oricum, vad ca io zic ceva iar tu o iei altfel... repet, am spus doar ca a aparut din NIMIC aceasta oferta (daca o fi intr-adevar reala)! ATAT!!!
Stai linistit ca transferurile care se fac la Steaua se fac cu atentie, Radoi nu a venit de la Chelsea si uite ce superjucator e, avand in vedere ca Oli nu stie altceva decat fotbal si nu se ocupa cu altceva decat fotbal eu cred ca stie cate ceva despre acel jucator la fel cum cred ca ii urmarea de mult timp pe Badea, Drida si Panait.
e un jucator destul de bun,eu l-am vazut si oricum e peste Balan cu 4-5 clase...daca va veni la Steaua va fi foarte bine,plus ca are experienta in italia,sincer nu cred ca MM poate sa aduca un astfel de jucator la noi
Astea sunt petarde ale presei sa-si vanda ziarul,poate o sa mai vina careva din serie C(sper sa fie Juventus :twisted: )
@forever_STEAUA1. nu gust ironiile tale
2. n-am zis ca NU E BUN, de la inceput, dar am zis ca nu stiu sa il fi vazut nimeni de la noi, si ce facem, il luam pt ca vreun impresar de mana a doua l-a recomandat? iar faptul ca a jucat 28 de meciuri pt Livorno inseamna neaparat ca e scula de bascula? poate te-ai gandit ca nu si-au permis aia mai mult, si n-aveau inlocuitor?
oricum, vad ca io zic ceva iar tu o iei altfel... repet, am spus doar ca a aparut din NIMIC aceasta oferta (daca o fi intr-adevar reala)! ATAT!!!
1. Ghinion...
2. de unde stii tu ca nu l-a vazut nimeni de la noi?
3. cine a zis ca e bun?
Tu ai inceput cu ironiile, vezi "tragerile la sorti"...
Nimeni de aici nu a afirmat ca e adevarat. Pana in momentul asta e doar un zvon...
Cam greu de crezut ca un jucator, fie si de la Livorno, ar parasi Serie A pentru Liga lui Mitica ...
Sanse mari ca si asta sa fie o "petarda".
N-ar fi primul jucator care vine din Italia! Precedentul este ghanezul Osei!
Precedentul este ghanezul Osei!
"Grande giocatore" ... Mai bine luau unul de prin C ca tot aia era...
Daca a jucat 28 meciuri la Livorno in Serie A , echipa care a prins Cupa UEFA,inseamna ca stie ceva
pfertzel.....sincer as prefera sa se realizeze transferul pt ca la noi in divizie nu prea sunt fundasi laterali de valoare iar faptul ca a jucat 28 de meciuri la livorno in serie A(echipa de prima parte a clas.) si a dat si 2 goluri demonstreaza ca e bun.
@OTAKU
Deocamdata e doar un zvon...
Toate lucrurile mari pornesc de la un fleac.Nu vreau sa dau exemple,dar cel mai elocvent pentru noi e ca Gigi Becali a ajuns patronul Stelei si probabil cel mai puternic om din fotbalul romanesc.Ce Mitica,ce Mircea...
@Virgil
In Gazzetta dello Sport nu apare nimic in legatura cu asa-zisul transfer. Eu cel putin nu am gasit nimic... Si totusi gsp-ul l-au dat ca sursa. Probabil suna mai bine decat "o sursa apropiata conducerii din Ghencea"...
Sincer Neaga trebe sa se intoark la Steaua.Este cel mai bine pt toata lumea :wink:
MARC PFERTZEL
LUOGO DI NASCITA Mulhouse (Francia)
DATA DI NASCITA 21/05/1981
ALTEZZA 182 cm
PESO 75 kg
RUOLO Difensore (n°7)
CARRIERA
STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
2004/05 Livorno A 26 -
2003/04 Livorno B 22
2002/03 F.C. Sète B 38 6
2001/02 Troyes B 10 -
2000/01 Sochusc Primavera 38 -
Asta e Pferzel...