FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2006

«12223242526111»
Olandezz10.06.2006 14:39

Sincer, nu ma displace ideea! Cred ca ar fi un inlocuitor perfect pentru. Ogararu. Dar inca nu prea cred ca vine el la Steaua,

razvan198310.06.2006 14:46
Sincer, nu ma displace ideea! Cred ca ar fi un inlocuitor perfect pentru. Ogararu. Dar inca nu prea cred ca vine el la Steaua,

A semnat in iarna, primise si 100000 de euro sau de dolari de la Gigi Becali dar acel contract nu mai e valabil pentru ca apoi a semnat si cu Rapid iar Steaua a renuntat la acel contract si el a returnat banii. Acest fapt a fost recunoscut chiar de Dinu Gheorghe la Fanatik pe OTV cand a fost invitat Gigi Becali iar Vama a intrat prin telefon. Badoi va ramane la Rapid, nu se pune problema sa vina la noi.

Olandezz10.06.2006 14:55

[.................] Cam ciudat!

forever_STEAUA10.06.2006 15:00

Ce nu ai inteles din ce a spus Para? A existat un contract intre Badoi si Steaua la care s-a renuntat in cele din urma...

colaps10.06.2006 15:17
[................] Cam ciudat!

 

Paraschiv se referea la faptul ca badoi a fost la un pas sa ajunga la Steaua... ce-a urmat, asta e altceva... mai stii, poate ca lui badoi ii pare rau acum :lol:

sorin_77710.06.2006 15:22

@ forever_STEAUA

 

nu te mai obosi cu explicatul... In ziar se intelege clar ce a spus Paraschiv... Si totul este 100% adevarat... Punct!

Virgil10.06.2006 18:23

@ Olandezz

 

Ai grija cum vorbesti pe forum si mai ales la adresa jucatorilor Stelei !

Olandezz10.06.2006 19:33

Virgil, am folosit cuvantul rahat..

 

Iata ce zice dexul:

 

RAHÁT, rahaturi, s.n. Produs de cofetărie cu aspect gelatinos, fabricat din sirop de zahăr, amidon şi diferite substanţe aromatice şi prezentat de obicei în formă de cuburi mici. ♦ Fig. (Fam.) Lucru fără importanţă – Din tc. rahat

 

Pe bune, n-am vrut sa insult niciun jucator. Doar m-am intrebat dece abereaza Paraschiv. Si acum sa fim sincer: "ce mananca rahat" nu este un lucru grav.. In engleza ar fi: "what is he talking crap"?

 

Dar okay, accept avertismentu' tau..

El Nino_910.06.2006 19:57

olandezz

Daca nu stii despre ce e vorba, nu stiu de ce iti dai cu pararea...oricum cred ca tu mananci rahat nu Para :twisted:

axl2311.06.2006 08:43

badoi la Steaua imi pare acum un RAHAT la fel de mare cum mi-a parut si atunci cand semnase deja pentru noi.

bad_joke11.06.2006 09:22

bai oricum cocis numai are cum sa vina si nu o sa mai vina asa a zis MM Stoica pt ca a vb de Steaua ca de o echipa de duzina si are dreptate MM cum sa vb de Steaua asa ca nu ar fi o echipa mare totusi e o semiinlista lucru care nu o sal reuseasca cu echipa lui actuala nici intr-un milon de ani dreaq,eu as vrea tot atacu schimbat nush cine exact sa vina mi las dori p Mazilu dar cred ca va semna cu ciorile eu oricum as pastra din atacanti decat pe Dica si Iacob in rest tot as da si as aduce ceva din serie b italia sau Liga 2 franceza sau mai ales segunda division ar fi erfect sau cum sa mai spus sa se promoveze tineri adusi,sa riste si nimeni nu o sai zica nimik cum a facut si wanger,bafta Steaua bafta CAMPIONIIIIII!!!!! :evil: :twisted: :D

beckam11.06.2006 09:24

ar trebui multe........in primul rand un phsiholog......am prins incredere in Oli, asa ca ar trebui sal lasam sa-si faca treaba

Neaga cica vine la Steaua, deci e tzava... 8) :D

Carlos.... :( .....near trebui unul mai de valoare.....poate vine gianluigi buffon..... :D

in rest Steaua...........nu prea are nevoie de multe achizitziii.. :D

DraqGol11.06.2006 10:06

Acum se vorbeste de Dante Lopez, atacant 23 de ani din Paraguay (selectionat in ultima clipa la Mondial) si de Delgado, atacant 32 de ani titular in nationala Ecuadorului si autorul unui gol cu Polonia. Sa speram ca iese ceva, chiar am avea nevoie de ceva atacanti de valoare. La capitolul plecari: Bostina, Oprita, Cristea (la schimb cu Neaga) si Lovin sunt pe faras. Sincer nu'mi pare rau decat eventual de Lovin care in unele jocuri a aratat ca poate, desi inchizatori avem 2 si inca buni.

gabi2911.06.2006 10:23

tibi Balan - jucatorul pe care-l vreau cel mai mult la Steaua

dinu todoran - are potential tipu dar ii mai trebuie si mediul in care sa performeze

Vali Badea - nush daca mai tineti minte dar ne-a lasat trei oameni pe drum in meciul din tur cand a marcat pentru golul doi al vasluienilor (va fi un idol in Ghencea)

Drida - inca nush ce sa zic (cu dinam0 a aratat ca stie sa joace insa....)

Curca - e buna o sperietoare pentru Carlos, sau chiar invers

Mazilu - prea scump, bun ce-i drept, dar prea scump

cocis - eject vedeto!

tarnaveanu - un atacant FOARTE muncitor de doar 18 ani care s-a zbatut singur in atac cu milogii si era sa lea dea gol in giulesti in min 87 parca

australienii - doar thwaite si griffiths ar fi ok

 

macar daca ar veni astia si as fi multumit.

 

 

admin, vezi ca faza cu tzi..nia nu e amuzanta! schimba codu' si lasa lumea sa le zica pe nume.

stb11.06.2006 10:29

NE TREBUIE DOI ATACANTI DE VALOARE,UN INLOCUITOR pentruOgararu,SI INCA UN MIJLOCAS CARE SA MUNCEASCA EXACT CA Banel Nicolita SI POATE TORJE(Poli Timisoara)E UN PUSTI DE 17 ANI CARE STIE FOTBAL SI MUNCESTE!!!Forza Steaua,FELICIT ECHIPA pentruPERFORMANTA OBTINUTA!

 

Nu mai folosi Caps Lock. Moderatorii

axl2311.06.2006 11:20

torje ar fi foarte bun numai ca nu acum, ar trebui cumparat cat e ieftin si crescut vreo trei ani, asta daca intradevar promite.

razvan198311.06.2006 12:51

Nu sunt fraieri aia de la Poli sa-l dea pe Torje, si-asa si acum regreta ca l-au pierdut pe Nicolita, nu-si mai pot permite inca o pierdere. Tineri avem si noi o gramada, Ochirosii, Litu, Simion, Tudose, Toma, avem nevoie de jucatori cu ceva experienta macar in Divizia A.

las3r11.06.2006 21:10

Fratilor pana la urma Badea si Drida sunt stelisti cu acte in regula sau nu?Ca am citit in presa cum ca maine ar urma sa fie prezentati intr-o conferinta de presa... :D

Dawson11.06.2006 21:30

Io zic sa luam un negru pentru sezonul urmator, sa vedem daca mai are tupeul careva sa ne acuze de rasism! :D

Ca tot se lauda MM ca urmareste cu interes mondialele in vederea unor transferuri senzationale...

axl2311.06.2006 21:35

negri nu vrea Gigi, nu stii ca nu-si lasa copiii sa se joace cu ai vecinilor pentru ca sunt negri? nu e rasist, doar nu-i suporta. :D

Dawson11.06.2006 21:43

Hai mai da-l in primejdii si pe Gigi. Cand om avea vreun negru din ala sa alerge non-stop 90 de minute, sa le faca limba cravata si mucii haturi alora din apararea adversa pana la exasperare si sa dea vreo 30 de goluri numai in campionat, sa vezi ce-o sa-l suporte! :wink:

martanu12.06.2006 00:54

Cocis nu va veni, ca si-a bagat coada Piti, si dupa

ce a deschis gura neinspirat....mai bine nu.

 

Ce stiti despre Cernat? Mi-e cam teama sa nu fie un

fas ca jucatorii adusi inapoi potai. Aceleasi temeri

le am si relativ la Neaga(iarasi i-mi vine sa urlu

cand ma gandesc ce prostie a facut Gigi trimitandu-l

la orezari).

 

Mi-ar placea ceva jucatori africani scoliti prin

Franta, aia au si tehnica si viteza si forta si

alerga 90 de minute fara sa clipeasca, numai buni

de atacanti si de mijlocasi ofensivi.

 

Ne trebuie un inlocutor pentru Ogararu, nu stiu daca

portughezul ala este o varianta.

bodanelu12.06.2006 05:55

L`a vazut cineva pe Koroman ala de la Sarbi? sau pe Mateus (Angola)? mie mi s-au parut 2 jucatori perfecti pt ce avem noi nevoie acum la Steaua!

Virgil12.06.2006 06:00

Drida si V.Badea semneaza astazi contracte pe cate 5 ani cu Steaua.

***alex***12.06.2006 07:23
L`a vazut cineva pe Koroman ala de la Sarbi? sau pe Mateus (Angola)? mie mi s-au parut 2 jucatori perfecti pt ce avem noi nevoie acum la Steaua!

 

Foarte bun Koroman, de la intrarea lui sarbii au inceput sa fie mai periculosi! Insa joaca la Portsmouth si e greu de crezut ca va veni daca i se va face vreo oferta.

«12223242526111»