@Ayrton
Eu doar mi-am dat cu parerea (insotita de explicatii) care sunt dezavantajele sistemului 4-3-2-1.
Cred ca sistemul cel mai ofensiv, si cel mai apropiat de gustul nostru, ar fi un 4-4-2 cam in genul celui jucat de Real acum 2-3 ani. Cu Radoi singurul mijlocas defensiv (dar in conditiile astea ar trebui sa urce mult mai putin pe faza ofensiva) si Dica mijlocas la constructie, pt ca este genul de jucator care stie sa lumineze/descongestioneze jocul.
Cei doi mijlocasi laterali pe care ii avem in momentul de fata: Banel si Vasilica ar fi potriviti pentru acest sistem de joc, in sensul ca au viteza si vitalitate. Banel ar mei trebui sa exerseze centrarile pt ca asta este marele lui minus.
Ar trebui doar sa mai apara un al doilea varf laga Iacob. Iar acum ma gandesc la Neaga.
In felul acesta paleta de optiuni pe faza de atac ar fi destul e larga: s-ar putea face si un joc combinativ, sau daca jocul o cere s-ar putea utiliza si centrarile.
