Mitrovici vrea la Steaua
Dan Udrea
Slavișa Mitrovici e liber de contract dupã ce și-a reziliat contractul cu Al Wahda și spune cã se va întoarce în Divizia A, unde prima opțiune va fi echipa lui Olãroiu
Una dintre principalele preocupãri ale cuplului Olãroiu - MM este sã aducã un atacant masiv, în genul lui Iacob. Cum pista Mazilu a fost abandonatã, din cauza prețului mare solicitat de ªiman, aproximativ 1,5 milioane de euro, Steaua este aproape de a-l aduce pe Slavișa Mitrovici. Fostul atacant al lui FC Național a evoluat la formația din Emiratele Arabe Unite, Al Wahda, dar a deveni liber de contract și vrea sã se întoarcã în Divizia A.
"Vreau sã mã reîntorc în Divizia A, sã joc în România, unde se aflã soția și copilul meu", a declarat ieri Mitrovici. Mai mult, atacantul spune cã în cazul în care Steaua îl va dori, roș-albaștrii vor avea prima opțiune, pentru cã ar urma sã lucreze cu Olãroiu, antrenor sub comanda cãruia a fost 4 ani în Cotroceni.
sursa: gsp.ro
Mitrovici crede ca Steaua e vreo echipa de Divizia B si se ofera el? Ce daca Mitrovici vrea la Steaua, important e daca Steaua il vrea pe Mitrovici! Eu unul nu as vrea sa vina, nu l-a mai urmarit nimeni in Arabia, cine stie cum joaca...