Stelian Stancu, pentru cinci ani la Steaua
Conform site-ului fcsteaua.com, in ultima zi a perioadei de transferari ros-albastrii au ajuns la un acord cu Sportul Studentesc in privinta transferului lui Stelian Stancu in Ghencea. Fundasul dreapta va semna un contract pe 5 ani si va purta tricoul cu numarul 27.
SURSA: www.prosport.ro (articole similare la beligerantii aia de pe www.gsp.ro , sunt curios ce or sa mai comenteze acuma) Deci e oficial.
Oricum din moment ce il pusesera pe lista de jucatori de la Champions League era imposibil sa nu il transfere.
Culmea e ca si acuma aud vorbe pe la coltul forumului, cum ca astia sunt jucatori de viitor. Inca nu sunt 100% din performarte, ca ca ca ... ca ca ca ... Fratilor linistitiva. Avem o echipa mare, cu rezerve puternice, care pot oricand lua locul titularilor si face un meci la fel de bun ca ei.
Multi or sa spuna ca sunt exagerat, poate sunt, dar cred ca, dat fiind transferurile de anul asta (6 jucatori la numar dintre care 3 au jucat in meciuri oficiale pana acum - dintre care 2 cel putin si-au confirmat valoarea - vb aici de Saban si Badea) vom reusi sa trecem de grupele CL.
HAI Steaua!
