" Thereau a efectuat vizita medicală
Cyril Thereau a efectuat astăzi controlul medical la Institutul Naţional de Medicină Sportivă. Însoţit de Marius Ianuli, proaspăta achiziţie a Stelei a ajuns la INMS în jurul orei 8,45, unde era aşteptat de medicul lui Steaua, Radu Paligora. Obosit şi puţin surprins de prezenţa presei, Cyril Thereau a acceptat să pozeze cu fularul Stelei, după care s-a îndreptat spre primul cabinet medical.
Între două cabinete, francezul s-a uitat prin Gazeta Sporturilor şi şi-a admirat fotografia de la sosirea pe aeroportul Otopeni. Ianuli i-a tradus cîteva fraze din ziar şi a exclamat admirativ citind titlul materialului («Noul Iacob») în care era prezentat: "Aaa, Lacov!". Şi pentru că o analiză a sîngelui presupune să nu mănînci dimineaţa, Thereau a cerut o sticlă cu apă pentru că i se făcuse sete. A acordat un autograf pentru suporterii Stelei, după care şi-a reluat vizitele prin cabinetele INMS.
Vizita medicală s-a încheiat în jurul ore 11,00. Urmează prezentarea jucătorului, într-o conferinţă de presă la stadionul Ghencea, la ora 14,00. După care, Thereau se va alătura noilor colegi pentru a se pregăti de meciurile din campionatul României şi Liga Campionilor. "
Sursa: GSP.ro