Si daca da Carlos gol din penalty cu Real in minutul 95 ?
Si daca da Carlos gol din penalty cu Real in minutul 95 ?
Sincer yo nush de unde ati mai inventat-o si pe asta cu jukatorii de la Faru.Am citit ziarele de sport si nici vorba de jukatori de la Faru,dar acum sa vedem ce va fi ne trebuie neaparat un portar(Curca), mijlocas(Todoran), atacant(Disney).FORZA Steaua.
Cine este cat de cat rational, realizeaza ca nu ne putem astepta prea mult de la Liga anul acesta. Am mai spus-o, este o perioada de tranzitie si de acumulare de experienta; grupele acestei competitii nu se pot compara cu cele din UEFA.
Prin urmare, avand in vedere ca in mod realist pornim cu sansa a patra, acceptati si faptul ca ne putem face de ras, fiind ciuca batailor (si nu ar fi o rusine, avand in vedere decalajul dintre noi si celelalte echipe din grupa). Este insa posibil sa producem si o surpriza si ma rog la Dumnezeu sa se intample asta, dar sansele ca acest lucru sa se intample nu sunt foarte mari.
Pe undeva, poate ca e mai bine ca pornim ca outsideri...Parerea mea! (ca sa inchei in maniera unui coleg care vad ca nu mai raspunde intrebarilor ce ii sunt adresate de ceva timp, in ceea ce priveste transferurile).
Ai dreptate, pornim cu sansa a patra si nu sunt asteptari sa castigam grupa, dar ideea e sa ne prezentam onorabil si sa nu ne facem de ras. Cu lotul actual nu e vb ca nu ne vom prezenta onorabil dar nu cred ca vom rezista pe cele 2 fronturi si ca spre sfarsitul sezonului echipa va claca. In plus daca apar accidentari sau suspendari. Daca se accidenteaza Oprita si Badea e suspendat? sau se accidenteaza Nesu si e suspendat Marin? ce se intampla? Nu avem cate doi pe post si cred ca ar fi fost bine sa se mai aduca niste jucatori. Pacat, santem cea mai mare echipa din Romania si ne-au luat toate contracandidatele la tranferuri
sper insa sa vina disney si Curca.... yo cred ca near trebui asta 2... n-avem portar de rezerva nici de divizia a... si near trebui unul mai bun in UCL pt ca daca ne bazam pe Carlos... o sa vedetzi de nu ne bate real in min.94 peo gafa "a la Carlos"
asa s-a intamplat la Fifa 2006 ??? A luat Carlos gol in minutul 94? :lol: :lol: :lol: Mai copii, terminati cu fanteziile...uite asa ne trezim cu unii care critica (fara baza reala) echipa ca nu a jucat destul de bine, ca doar ei au batut echipa adversa la Fifa cu cel putin 3 goluri diferenta... :lol:
Ca nu-i avem pe jucatorii transferati de la Sportul, nu-i NICI O PIERDERE. Nu-i cazul sa facem o "obsesie-Mazilu". Dar este adevarat ca avem nevoie de un atacant, cel putin. Ma scuzati, AM FI AVUT nevoie! Ca deja e prea tarziu!
Oricum, FORZA Steaua!
Cine este cat de cat rational, realizeaza ca nu ne putem astepta prea mult de la Liga anul acesta. Am mai spus-o, este o perioada de tranzitie si de acumulare de experienta; grupele acestei competitii nu se pot compara cu cele din UEFA.Prin urmare, avand in vedere ca in mod realist pornim cu sansa a patra, acceptati si faptul ca ne putem face de ras, fiind ciuca batailor (si nu ar fi o rusine, avand in vedere decalajul dintre noi si celelalte echipe din grupa). Este insa posibil sa producem si o surpriza si ma rog la Dumnezeu sa se intample asta, dar sansele ca acest lucru sa se intample nu sunt foarte mari.
Pe undeva, poate ca e mai bine ca pornim ca outsideri...Parerea mea! (ca sa inchei in maniera unui coleg care vad ca nu mai raspunde intrebarilor ce ii sunt adresate de ceva timp, in ceea ce priveste transferurile).
De acord cu rationamentul tau. Intr-adevăr pornim cu sansa a 4-a, si doar printr-o minune ne vom situa la sfarsitul meciurilor pe locul 3, care, in opinia mea, ar fi unul f. bun. Sa de-a Dumnezeu sa ne inselam amandoi, iar baietii sa ne intreaca asteptarile.
UTCopos, vezi ca mai suntem si noi cateodata de acord?! :lol:
noi in momentul asta avem decat 17 jucatori apti de joc
dintre care Ochirosii si Panait care le stim foarte bine situatia(Ochirosii foarte tanar fara experienta+inca nu e clara situatia cu contractul lui + Panait care in ultimele luni nu a jucat mai mult de 1 repriza(incluzand amicalele)deci mai ramanem cu 15
poate imi ziceti si mie ce echipa din ch lg are lot de 17 jucatori
si poate imi ziceti si mie cum o sa facem fata la 7 meciuri in 21 de zile???
ce o tot intindem MM si cu gg sunt vinovati pt situatia actuala//stiau ca lotu e slab(numeric) si nu au facut absolut nimic timp de 3 luni(MM nu a fost in stare nici macar sa urmareasca jucatorii pe care AM PUTEA sa ii transferam in viitor-pb nu credea ca o sa ne calificam)(cei 2 belgieni au fost descoperiti din intamplare urmarind meciul lui standard cu charleroi ca altfel nici pe aia nu ii vedea)
stire de ultima ora :
Chiar daca se parea ca transferul celor trei jucatori de la Sportul (Mazilu, Lazar si Stelian Stancu) la Rapid a fost realizat, tranzactia a cazut din nou. Contactat de FANATIK, patronul Sportului, Vasile Siman, a declarat extrem de nervos: "Nu am ce sa va zic. Nu s-a facut nimic si nici nu se face. Va multumesc!", a spus omul de afaceri inainte de a inchide telefonul.
poate a intevenit Gigi ! :cry: ...imi fac si eu sperante singur
Nu prea cred ca intervenit Gigi.De vina e tot Copos, care i-a gasit ceva si lui Mazilu asa cum i-a gasit australianului.
Eu am impresia, ca Copos (cacofonia a fost intentionata) nu a fost dispus nici un moment sa dea banii repectivi pentru jucatorii Sportului. Cred ca doar a vrut sa ii blocheze pe cei trei jucatori, pentru ca acestia sa nu vina in Ghencea...
dar poate se uita MM pe forum...MM lasa-i dracu de bani ca-i luati inzecit daca echipa va face performanta ! luati jucatori !
S-o fi prins Siman de smecherie... :twisted:
mai degraba nu cred ca s-au inteles cu jucatorii la salarii...binenteles daca astia din fanatik nu mananca rahat...
Si sa zicem ca Siman a fost contactat de fanatik, dar oare a spus el adevarul ???? Eu unul cred ca Mazilu va ajunge la Rapid, la fel si ceilalti doi... Si mai cred ca la Steaua nu mai vine NIMENI!
Sorine, de acord cu tine, la Steaua nu mai vine nimeni acum...
Dar am indoieli in privinta transferului "la pachet" a celor de la Sprtul in curtea zburatoarelor :twisted:
Daca ar fi un dubiu atunci numai GG ar fi acela care l-ar produce sau Iancu de la Tm. Acest transfer, sincer sa fiu, daca s-ar realiza mi-ar creea o teama ca Rapidul va revenii la forma de anul trecut si nu e aia buna... Probabil si GG simte la fel si vrea sa impiedice tranzactia... orice e posibil...
Ar fi totusi ceva sa ne intarim, si in acelasi timp sa oprim intarirea Rapidului.
atacantul de la Charleroi este de astazi jucatorul Stelei, MM a reusit sa-l convinga sa vina
TV Sport
![]()
AVEM ATACANT!! Francezul Cyril Thereau este de astazi jucatorul Stelei (conform realitatea TV) si este asteptat in zilele urmatoare in Romania.
Nu cred pana nu il vad in tricoul Stelei! :twisted:
Nu cred pana nu il vad in tricoul Stelei! :twisted:
e si pe gsp stirea ![]()
P.S. bagamias p..a acu au bagat semnu intrebarii :cry:
@Rossoblu
M-ai impuscat! :twisted: La cate transferuri au anuntat ei pentru Steaua , avem lot de 30-35 jucatori...