FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Pandurii Tg.Jiu 1-0

«14567»
DTP-Ludacris03.05.2006 20:36

Gigi Becali: "Am avut mari emoţii!"

La sfirsitul partidei cu Pandurii Tg. Jiu, Gigi Becali a declarat: "Am avut mari emotii, pentru ca nu trebuia sa pierdem, dar daca jucam in continuare asa, ratam titlul."

 

Pana si JJ are dreptate ,dak jucam asa in cont ratam titlul !!!!! :evil:

tanti03.05.2006 20:47

sincer, oameni buni... ati fi preferat sa joace spectaculos si sa piarda, doamne fereste, in ultimul minut? sau e mai bine ca am castigat si ne mentinem in frunte? de ce sa mori frumos, dar totusi sa mori, cand poti sa te agati cu dintii de viata?

 

jocul in sine nu a fost rau, numai ca totul se naruia la marginea careului de 16 metri... sa nu uitam totusi ca pentru Pandurii si un punct ar fi fost o gura de aer, asa ca au incercat si au reusit sa blocheze cat mai mult si mai bine atacurile alor nostri... eu zic ca trebuie ca oamenii din conducere sa se gandeasca in primul rand la intarirea atacului, pentru ca suferim ingrozitor la finalizare... chiar am ajuns sa atacam cu Radoi?!? sau cu Lovin?!? chiar si cu Ghionea? pushca mea, trebuie facut ceva acolo, in fata... Radoi centraeaza prin fata portii iar atacantii sunt la gara... bine ca nu s-au urcat in tren...

KroNos^03.05.2006 21:02

@radooku_steaua

Vad ca stii doar sa jignesti. La asta suntem buni totzi. Argumente sa ma convingi ca Olaroiu e bun antrenor NU ai, dar continui sa-l sustzi. E o idee generala "Cand cineva nu are argumete serioase ca sa contreze o alta persoana in mod civilizat, are tendintza sa injure, sa jigneasca."

 

- Cu Zenga Steaua a avut maxim 5-6 meciuri proaste.

- Cu Protasov la fel maxim 5-6 meciuri proaste.

- Cu Olaroiu sunt deja 9 si le si scriu ca sa nu ma mai contrazici:

In campionat: Arges, Natzional, Poli Iasi, Pandurii, Dinamo, Rapid.

In UEFA: Heerrenveen(retur), Betis(tur), Middlesboro(returul dupa minutul 30).

 

Faza ca sunt obositzi ca e sfarsitul campionatului nu tzine pentru ca intre tur si retur sunt 3 luni pauza, intre sfarsitul campionatului si inceputul altui campionat sunt tot 3 luni pauza. Energia din etapa 1 e la fel cu cea din etapa 15 deoarece ambele sunt primele dupa pauza. Diferentza este facuta de metodele de pregatire ale antrenorilor, atat pregatirea fizica cat si cea psihica. Si pana acum Zenga si Protasov au fost superiori lui Olaroiu.

In toamna Steaua a jucat mai multe meciuri ca in primavara si oboseala nu s-a vazut.

 

Cu Protasov:

- 15 meciuri in campionat

- 10 meciuri in cupele europene

- 1 meci in Cupa Romaniei.

 

Cu Olaroiu:

- Or sa fie 15 meciuri in campinat

- 8 meciuri in UEFA

 

Daca ai de gand sa ma mai jignesti n-o mai face. Daca te crezi mai destept decat mine dovedeste-o cu argumente si nu mai jignii aiurea. Pana acum nu mi-ai dovedit ca esti un cunoscator mai bun al fotbalului decat mine.

 

P.S.: Protasov a plecat pentru ca la Dnepr are 800.000 euro pe an. Tu n-ai fi plecat? Asta nu inseamna ca trebuia adus Olaroiu. Trebuia adus Dan Petrescu sau Dorinel Munteanu care au dovedit pana acum, ca antrenori, ca sunt adeptzii jocului ofensiv.

Agy_2303.05.2006 21:11

Dupa parerea mea , oamenii meciului au fost Cristocea si Radoi. Dupa iesirea lui Cristocea , Steaua nu a mai jucat aproape nimik in atac. Mingea ajungea la Oprita sau Bostina si o pierdeau , iar Mirel a mai verticalizat din cand in cand prin pase din prima. Bine ca am luat cele 3 pct. Din partea mea , as dori ca toate meciurile sa le castigam cu 1-0 (dar golul sa fie dat in prima repriza sau imediat dupa pauza , sa nu mai am atatea emotii :D )

babes03.05.2006 21:15

MECIUL NU SA DAT LA NATIONAL TV CI LA ANTENA 1 A FOST UN MECI GREU EU SPER CA Steaua SA SE TREZEASCA ARE SANSE DACA VA JUCA CA SI CU Farul SA UITE CE AFOST IN URMA SA PRIVEASCA INAITE [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] NEA PARASIT CHIAR DACA NU II CONVENEA DE Becali.PUTEA SA SUFERE CA ISUS PE CRUCE SA TREACA CU VEDEREA PESTE INSULTELE LUI Becali.STIMATI REDACTORI O IDEE SAU O CRITICA POATE SALVA UN MECI UN JUCATOR CU NUME ARE INFLUENTA LA ARBITRI UN FAULT POAATE ADUCE O LOVITURA LIBERA DIN CARE POATE IESI UN GOL AICI SE POT FACE ARANJAMENTE NEVAZUTE DE NIMENI CONTCT CORP LA CORP E CU DOUA TAISURI INTERPRETARI CARE NU POT FI ACUZATE ASTA E VREAU DOAR SA INFLUENTEZ JUCATORII IN BINE LUPT PENTRU REZULTATE BUNE Steaua ACASA E DE 4 GOLURI IN DEPLASARE MMAI POATE PIERDE DAR ACASA AR TREBUI SA CISTIGE TOATE MECIURILE PUTE=TI SPUNE CE VRE-TI ADEVARUL SUPARA ATI VAZUT CIND INTRA Cristea OPRITA ATACUL MERGE BINE .TREBUIE SA JOACE JUCATORI PINA LE MERGE BINE DACA NU MAI IASA JOCUL AR TREBUI SA LI SE DEA O SANSA SI CELOR DE PE BANCA NU TREBUIE SA TE GINDESTI CU CINE JOCI CI SA MEARGA JOCUL PASELE COMBINATIILE DEMARCARILE ORI DACA NU ALERGI NU TE DEMARCI ASTA E AM DREPTATE HAI Steaua NOI SUPORRTERII SUFERIM SI LA INFRINGERE SI MERGEM INAITE SI FARA [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]

tanti03.05.2006 21:16

va certai degeaba (na, ca ma bag si eu in seama...). Protasov a plecat pentru ca a vrut, am sustinut si eu asta, si pana la urma nu-l condamn, pentru ca deja incepusera sa apara zvonuri ca va fi demis si a vrut 1) sa se intoarca acasa (cel putin asa a sustinut) si 2) sa se puna la adapost... Dan Petrescu nici el nu a vrut sa vina la Steaua inainte de aducerea lui Oleg, iar in iarna i-a convenit mai mult oferta de la wisla... iar munti... chiar crezi ca ar fi venit, mai KroNos^, in momentul si, mai ales, dupa modul in care i s-a pus in carca demiterea lui Zenga? in plus, antrenorilor le faci o oferta si ei o accepta sau o declina, nu-i poti lua cu arcanul, nu poti sa-i legi de banca de rezerve a unei echipe... nu va mai certati, ca pana la urma nici unii nu suntem specialisti in fotbal, ci doar privitori, mai mult sau mai putini obiectivi, de pe margine, suporteri, mai mult sau mai putin infocati, ai echipei. noi comentam aici si ajungem chiar sa ne luam in bete, dar echipa o conduc si o fac altii...

macar sa castigam toate meciurile cu emotii si cu 1-0, sa iesim campioni iar in vara, daca nu ne lasa inima, sa vedem ca echipa va fi intarita corespunzator pentru a face o figura frumoasa in LC. URA!!!

Agy_2303.05.2006 21:22

mda . greu sa citesti mesajul unuia (uneia) care are probleme cu limba romana (babes)

In fine, as dori sa spun ca, la aceste meciuri in care adversarul isi baga autobaza in poarta , ar fi mai bine sa nu se mai joace cu 2 inchizatori. Nu avea ce cauta Lovin langa Radoi. Mai bine il retrageai pe Dica in spatele varfurilor (Iacob Cristea) si jucai un 4-3-3

Stryker03.05.2006 21:23

Asta a fost un meci urat, contra unei echipe slabe care a avut ca singur scop obtinerea unui egal...

Am dominat meciul insa am ratat enervant de mult...cei doi atacanti ai nostri(Dica si Iacob) fiind total iesiti din forma...

 

Un autogol( bine ca nu a atins-o Oprita ca avea mainile inainte) care aduce 3 puncte extrem de importante, suntem din nou acolo unde trebuie sa fim, adica pe locul 1 si sper sa ne mentinem acolo pana la sfarsitul campionatului...

 

SPRE 23 :arrow:

clubdumonde03.05.2006 21:26

Fratilor daca tot vorbiti de antrenori posibili si imposibil va mai dau eu o varianta: Grigoras.

 

Iar parerea mea este ca desi Oli nu are uinca valoarea pe care i-o dorim cu totii el ar trebui lasat sa continue pt ca poate creste.

 

Ferguson cat de mare e el in primul an la MU a avut niste rezultate jalnice. Olaroiu de ce ar fi altfel?

 

Si in plus concluziile ar trebui trase la finalul campionatului.

 

Nu poti sa faci niste afirmati foarte puternice dupa un joc sau dupa altul.

 

Eu zic ca Oli gandeste bine meciul dar are probleme in adaptarea la diversele situatii care apar in timpul meciului si cam greseste schimbarile.Dar chestiile astea tin de experienta. Experienta pe care o sa o capete

tanti03.05.2006 21:27
Fratilor daca tot vorbiti de antrenori posibili si imposibil va mai dau eu o varianta: Grigoras.

 

Iar parerea mea este ca desi Oli nu are uinca valoarea pe care i-o dorim cu totii el ar trebui lasat sa continue pt ca poate creste.

 

Ferguson cat de mare e el in primul an la MU a avut niste rezultate jalnice. Olaroiu de ce ar fi altfel?

 

Si in plus concluziile ar trebui trase la finalul campionatului.

 

Nu poti sa faci niste afirmati foarte puternice dupa un joc sau dupa altul.  

 

Eu zic ca Oli gandeste bine meciul dar are probleme in adaptarea la diversele situatii care apar in timpul meciului si cam greseste schimbarile.Dar chestiile astea tin de experienta. Experienta pe care o sa o capete

 

aferim

clubdumonde03.05.2006 21:28
Am dominat meciul insa am ratat enervant de mult...cei doi atacanti ai nostri(Dica si Iacob) fiind total iesiti din forma...

 

Dica nu este atacant ci mijlocas ofensiv si chestia asta se vede din jocul lui. In mom in care trebuie sa construiasca joaca incantator. Cand este trimis in careu sa astepte mingi e jalnic.

Agy_2303.05.2006 21:32
Dica nu este atacant ci mijlocas ofensiv si chestia asta se vede din jocul lui. In mom in care trebuie sa construiasca joaca incantator. Cand este trimis in careu sa astepte mingi e jalnic.

Bine spus "clubdumonde". Aceasta este si parerea mea . Dica NU E ATACANT CI,MIJLOCAS OFENSIV !!!

KroNos^03.05.2006 21:42
va certai degeaba (na, ca ma bag si eu in seama...). Protasov a plecat pentru ca a vrut, am sustinut si eu asta, si pana la urma nu-l condamn, pentru ca deja incepusera sa apara zvonuri ca va fi demis si a vrut 1) sa se intoarca acasa (cel putin asa a sustinut) si 2) sa se puna la adapost... Dan Petrescu nici el nu a vrut sa vina la Steaua inainte de aducerea lui Oleg, iar in iarna i-a convenit mai mult oferta de la wisla... iar munti... chiar crezi ca ar fi venit, mai KroNos^, in momentul si, mai ales, dupa modul in care i s-a pus in carca demiterea lui Zenga? in plus, antrenorilor le faci o oferta si ei o accepta sau o declina, nu-i poti lua cu arcanul, nu poti sa-i legi de banca de rezerve a unei echipe... nu va mai certati, ca pana la urma nici unii nu suntem specialisti in fotbal, ci doar privitori, mai mult sau mai putini obiectivi, de pe margine, suporteri, mai mult sau mai putin infocati, ai echipei. noi comentam aici si ajungem chiar sa ne luam in bete, dar echipa o conduc si o fac altii...

macar sa castigam toate meciurile cu emotii si cu 1-0, sa iesim campioni iar in vara, daca nu ne lasa inima, sa vedem ca echipa va fi intarita corespunzator pentru a face o figura frumoasa in LC. URA!!!

 

Nu stiu care au fost motivele lui Dan Petrescu de n-a venit in vara, dar Gigi ar fi trebuit sa insite in iarna. Gigi in iarna nici macar nu i-a facut o oferta . Cum a vrut in vara sa-i dea lui Hagi 300.000 euro pe an, la fel putea sa-i dea si lui Petrescu si sigur ar fi venit la Steaua. Dar logic ca Gigi la ales pa Olaroiu si ii da 250.000 euro unui antrenor care a fost dat afara de la Timisoara si care in precedentul mandat la Steaua nu a facut nimic.

tanti03.05.2006 21:46
va certai degeaba (na, ca ma bag si eu in seama...). Protasov a plecat pentru ca a vrut, am sustinut si eu asta, si pana la urma nu-l condamn, pentru ca deja incepusera sa apara zvonuri ca va fi demis si a vrut 1) sa se intoarca acasa (cel putin asa a sustinut) si 2) sa se puna la adapost... Dan Petrescu nici el nu a vrut sa vina la Steaua inainte de aducerea lui Oleg, iar in iarna i-a convenit mai mult oferta de la wisla... iar munti... chiar crezi ca ar fi venit, mai KroNos^, in momentul si, mai ales, dupa modul in care i s-a pus in carca demiterea lui Zenga? in plus, antrenorilor le faci o oferta si ei o accepta sau o declina, nu-i poti lua cu arcanul, nu poti sa-i legi de banca de rezerve a unei echipe... nu va mai certati, ca pana la urma nici unii nu suntem specialisti in fotbal, ci doar privitori, mai mult sau mai putini obiectivi, de pe margine, suporteri, mai mult sau mai putin infocati, ai echipei. noi comentam aici si ajungem chiar sa ne luam in bete, dar echipa o conduc si o fac altii...

macar sa castigam toate meciurile cu emotii si cu 1-0, sa iesim campioni iar in vara, daca nu ne lasa inima, sa vedem ca echipa va fi intarita corespunzator pentru a face o figura frumoasa in LC. URA!!!

 

Nu stiu care au fost motivele lui Dan Petrescu de n-a venit in vara, dar Gigi ar fi trebuit sa insite in iarna. Gigi in iarna nici macar nu i-a facut o oferta . Cum a vrut in vara sa-i dea lui Hagi 300.000 euro pe an, la fel putea sa-i dea si lui Petrescu si sigur ar fi venit la Steaua. Dar logic ca Gigi la ales pa Olaroiu si ii da 250.000 euro unui antrenor care a fost dat afara de la Timisoara si care in precedentul mandat la Steaua nu a facut nimic.

 

sau nu-i da nimic, daca ne luam dupa unele informatii din presa... :)

cannavaro03.05.2006 22:20
va certai degeaba (na, ca ma bag si eu in seama...). Protasov a plecat pentru ca a vrut, am sustinut si eu asta, si pana la urma nu-l condamn, pentru ca deja incepusera sa apara zvonuri ca va fi demis si a vrut 1) sa se intoarca acasa (cel putin asa a sustinut) si 2) sa se puna la adapost... Dan Petrescu nici el nu a vrut sa vina la Steaua inainte de aducerea lui Oleg, iar in iarna i-a convenit mai mult oferta de la wisla... iar munti... chiar crezi ca ar fi venit, mai KroNos^, in momentul si, mai ales, dupa modul in care i s-a pus in carca demiterea lui Zenga? in plus, antrenorilor le faci o oferta si ei o accepta sau o declina, nu-i poti lua cu arcanul, nu poti sa-i legi de banca de rezerve a unei echipe... nu va mai certati, ca pana la urma nici unii nu suntem specialisti in fotbal, ci doar privitori, mai mult sau mai putini obiectivi, de pe margine, suporteri, mai mult sau mai putin infocati, ai echipei. noi comentam aici si ajungem chiar sa ne luam in bete, dar echipa o conduc si o fac altii...

macar sa castigam toate meciurile cu emotii si cu 1-0, sa iesim campioni iar in vara, daca nu ne lasa inima, sa vedem ca echipa va fi intarita corespunzator pentru a face o figura frumoasa in LC. URA!!!

 

Nu stiu care au fost motivele lui Dan Petrescu de n-a venit in vara, dar Gigi ar fi trebuit sa insite in iarna. Gigi in iarna nici macar nu i-a facut o oferta . Cum a vrut in vara sa-i dea lui Hagi 300.000 euro pe an, la fel putea sa-i dea si lui Petrescu si sigur ar fi venit la Steaua. Dar logic ca Gigi la ales pa Olaroiu si ii da 250.000 euro unui antrenor care a fost dat afara de la Timisoara si care in precedentul mandat la Steaua nu a facut nimic.

 

Tu crezi ca mai are ce cauta Dan Petrescu la Steaua dupa episodul Rapid?

fuzy03.05.2006 22:25

nu a fost un meci rau, pur si simplu avem mari probleme la finalizare... si sa fim seriosi, la cat de frumos a jucat Steaua in seara asta (mie cel putin mi-a placut)... nu avem contra-candidate la titlu... am avut 4 sau 5 ocazii de 1 la 1 cu portarul si le-am ratat, asta e... sunt sigur ca baietii s-au redresat si realizeaza ca pentru castigarea titlului este necesara o mobilizare generala...

cat despre Oli... imi pare bine, in ciuda faptului ca este un antrenor tanar, si-a pastrat luciditatea si a pregatit meciul asta ca la carte...

FORZA Steaua!!!

SPRE 23!!!

KroNos^03.05.2006 22:34
Tu crezi ca mai are ce cauta Dan Petrescu la Steaua dupa episodul Rapid?

 

Gandestete ca Dan a sarutat steagul pentru ca era nevoit, altfel l-ar fi injurat rapidistii de la inceput.

Si DA, are ce sa caute la Steaua pentru ca a demonstrat ca e antrenor bun. In vara cred ca nu a aceptat sa vina la Steaua pentru ca vazu-se ce au patzit Zenga si Munteanu si ii era frica sa nu-i faca si lui, Gigi, ce i-a facut lui Zenga, adica:

- Zenga a cerut niste jucatori si i-au fost adusi altzii, NU ce-i pe care-i ceruse. Stiu ca ii ceru-se pe McKain, Caramarin, Coman si pe Mitrovich. In locul lor, Gigi, ia adus pe Baciu, Lovin, Cristea si pe Ciocoiu.

- Gigi ii impunea pe cine sa bage in teren, cum sa joace, etc

- Dupa un esec il facea cu ou si otzet pe la TV.

- Zenga nu avea contract, cea ce nu era corect.

Alextds03.05.2006 22:52

S-a vazut cat a contat "pedeapsa" lui Bostina in meciul cu Rapid la autogol a dat pasa peste 4 adversari si dc nu baga fundasul piciorul oricum il baga Oprita. El, Ogararu si Dica (poate si Cristocea dar inca nu s-a acomodat) sunt singurii din echipa care pot da pase englezesti (pe coechipier si peste apararea adversarilor).

Fundasii si mijlocasii la inchidere au incercat sa ajute echipa cu suturi de la distanta dar se vede ca nu au pregatirea necesara pentru a periclita poarta adversa (inca imi amintesc cel mai mult cand au venit Lovin si Baciu ma bucuram pentru ca i-am vazut marcand pt Bacau cu suturi de la 30-40 m dar de mult nu mai imi pun speranta sa vad un astfel de gol al Stelei pana si din lovitura libera inscriem doar de 2 ori pe sezon).

Kristy_Cj03.05.2006 23:06

Oli lasa-ne si tu unde vrei tu,daca mai zice cineva ca e antrenor mare,sa-mi explice de ce?Eu nu vad?????????Oli esti varza...Stie cineva ce sistem joaca?

Sper sa-l aduca inapoi pe Zenga

Bogdan4Steaua03.05.2006 23:30

Nu il mai laudati atat de mult pe Dan Petrescu deoarece nu este un antrenor atat de grozav, cel putin deocamdata. Comparati Sportul Studentesc din tur cu Sportul de acum, condus de Gigi Multescu. Ganditi-va ce a facut la Rapid. Nici la Wisla nu rupe gura targului. Nu il sustin neaparat pe Oli, a gresit in ultima vreme(in meciul cu englezii si in cel cu Rapid a gresit flagrant in opinia mea), insa nu Dan Petrescu este solutia.

 

Referitor la meci....importante sunt cele trei puncte. Si decat sa fi castigat cu 5-0 iar apoi presa sa ne acuze de blaturi, prefer un 1-0 chinuit care a inchis gura contestatarilor.

 

Daca Farul ii incurca pe cei de la Rapid si noi batem pe Gloria, avem peste 50% sanse la titlu. Sper sa luam titlul, probabil o vom face chinuit, iar in vara este nevoie de investitii masive in jucatori. Fara 5-6 mil $ nu putem juca in Champions League.

axl2304.05.2006 06:51

ce meci aiurea, casitgat pprintr-o intamplare fericita, daca n-ar fi fost autogolul respectiv am fi fost de rasul lumii.

la viitorul meci propun un banner: "Steaua MAI MERITA UN AUTOGOL!"

in rest mi-a placut ca au atacat non-stop, asa se joaca sau asa trebuie jucat cu orice echipa din Romania, dar, fratilor, bagati mingea aia in poarta, 'tu-i mama ei de minge!

BandiT04.05.2006 06:55

3 puncte mari si groase...

cat despre Oli...nu el a ratat de la 4..5 m de poarta..

daca nu ratau impieducatii aia era 3-0 la pauza si Oli era antrenor mare.

 

asta este...victorie , 3 puncte.

la Bistrita o sa fie mai greu.

***alex***04.05.2006 07:08
ce meci aiurea, casitgat pprintr-o intamplare fericita, daca n-ar fi fost autogolul respectiv am fi fost de rasul lumii.

la viitorul meci propun un banner: "Steaua MAI MERITA UN AUTOGOL!"

 

Numai face tu propuneri, scrie-l tu si il afisezi daca vrei!

radooku_steaua04.05.2006 07:12

hai sa facem un pact.... nu il mai acuza nimeni pe Olaroiu si il lasam sa vedem ce e in stare sa faca... daca la final castiga campionatul il sustineti ... daca pierde campionatul imi dau jos palaria in fata voastra si imi fac mea culpa... dar deocamdata nu stiu daca sunt de condamnat rezultatele lui Olaroiu... poate doar jocul care nu mai e la fel de spectaculos... dar rezultate cat de cat exista.. sa ne multumim cu atat ca pe vremea lui Piturca titlul venea o data la 3-4 ani iar acum ne batem in fiecare an !! forza Steaua

Mirel_Radoi04.05.2006 07:13

important ca am castigat chiar daca a fost un autogol.Si oricum daca nu era autogol dadea oprita.

 

Sa moara Borcea

Sa arda in foc

Ca Steaua e pe primul loc

«14567»