FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Viitorul 2-5 (1-4)

«15678912»
axl19.05.2013 20:34
Astia care spuneti ca nu a fost blat?! Ascultati declaratia lui Reghe, reiese clar ca a fost blat

Astia care spun ca nu a fost blat este unul singur, si-are creierul aburit de alcool, terminati cu depistarea dusmanului de clasa.

 

Pai daca Reghe si-a dat demisia din cauza blatului, ce concluzie tragem noi? Ca Reghe are caracter?

Adrian19.05.2013 20:35
WOAH CE EXCITATI AU FOST BAIETII pentru 1-2 minute...vai de mine....:)))))))))))))) nu pleaca reghe stati linistiti.

 

 

Alo! Habaucule! Ca pleaca, ca nu pleaca, asta nu conteaza. Citeste printre randuri. E clar ca blatul a fost facut peste capul lui si e clar ca lui nu ii convine.

mountytoma19.05.2013 20:36

normal ca nu pleaca reghe. il stoarce pe maimuta de ceva bani (in seara asta, ca daca maine intra maimuta la puscarie gata...) ca sa se "razgandeasca". de plecat va pleca dupa ce Steaua va pierde primele 6 meciuri din Liga Campionilor, sau evident daca rateaza calificarea in grupe. mama rusia plateste mai bine, calea au deschis-o Dan Petrescu si Dorinel Munteanu.

White_R19.05.2013 20:37

Bine ca acum dupa declaratii se prind toti, exact ce banuiam, meciul a fost itnre Jiji si reghe :)

axl19.05.2013 20:38
Bine ca acum dupa declaratii se prind toti, exact ce banuiam, meciul a fost itnre Jiji si reghe :)

Si Hagi ce-a fost, mingea? Marioneta nevinovata?

MoWeed19.05.2013 20:39

Reghe va pleca numai daca va avea o oferta mai tare din afara.

Hai sa fim seriosi, la cat de cocalar este, credeti voi ca-l deranjeaza un blat?

 

Oricum, un lucru ramane cert: astazi, indivizii astia si-au batut iar joc de ceea ce inseamna Steaua. Dar nu conteaza, la anu' sa fim US25!

White_R19.05.2013 20:40
Si Hagi ce-a fost, mingea? Marioneta nevinovata?

Ce sa faca Hagi, el a fost de acord :))

CaliforniaUSA19.05.2013 20:41
Si Hagi ce-a fost, mingea? Marioneta nevinovata?

 

Mie nu-mi parea Hagi prea fericit de ce se intampla pe teren.

White_R19.05.2013 20:42
Mie nu-mi parea Hagi prea fericit de ce se intampla pe teren.

Pai nu era fericit pentru ca a realziat ca nu a iesit scenariul planificat si a fost evident de s-au prins toti

Adrian19.05.2013 20:43
Ce sa faca Hagi, el a fost de acord :))

 

 

Hagi e prea orgolios ca sa mearga la jeg si sa ceara puncte, stati voi linistiti. Probabil ca blatul a fost facut si peste capul lui.

 

Daca era blat facut cu acordul ambelor parti, aia de la Viitorul nu dadeau 5.

 

La comanda jegului, Steaua a aruncat meciul, atat.

stelist24/2419.05.2013 20:43

E fericit si se simte bine ....

mountytoma19.05.2013 20:44
Intr-o tara normala, acest meci s-ar lasa cu retrogradarea celor doua echipe si cu scoaterea din fotbal a celor implicati. Inclusiv a lui Hagi.

 

intr-o tara normala, arbitrul oprea meciul si trimitea jucatorii la cabine, urmand ca ei sa revina dupa ce-si bagau mintile in cap, adica se indeplineau conditiile necesare pentru reluarea jocului :-)

 

sper ca tocmai porcaria asta sa fie picatura care umple paharul si va face judecatorii sa trimita maine la puscarie toate "crema" fotbalului romanesc, in frunte cu toti becakatii. becakatii crakanatii, abia astept sa ii vad cracanati si falcosi dupa atata revarsare de dragoste la rahova :-)

Tupac Amaru19.05.2013 20:45
Nu deduci foarte bine ce gandesc eu. Atunci cand un blat ne ajuta pe noi sa luam campionatul toti eram fericiti. Acum, cand ajutam noi pe altcineva nu ne mai convine. Ce inseamna a gandi romaneste si cine cum gandeste, spune-mi si mie. Ceea ce ai explicat tu acolo cu curatenia era ce sugeram si eu, printre randuri. Nu stiu cum ai inteles altfel. Te stiam mai rasarit decat ceilalti, nu ma asteptam sa intelegi tocmai pe dos.

 

PS: Nu-s din California si nici nu cred ca ar fi un motiv de mandrie daca as fi fost. Incetati cu etichetarile astea, ne nastem oameni, nu cetateni.

 

Nici mie nu-mi plac americanii, in general. In particular insa, ii admir pentru modul in care se pune problema justitiei la ei. Scuze, nickname-ul m-a indus in eroare.

Eu nu as fi fericit nici daca cineva m-ar ajuta sa obtin ceva in mod ilegal, dupa cum nici n-as sprijini vreo frauda in interesul cuiva.

Pur si simplu, raul trebuie taiat. La un moment dat. Ei bine, non-combatul asta vazut la TV de o tara intreaga, parasirea stadionului de catre suporteri, consider ca ar fi un moment prielnic. Nu crezi? Sau trebuie sa asteptam un nou blat, in care vom fi avantajati, dupa cum la urmatorul blat, in care vom ajuta noi pe cineva, sa nu se ia masuri, pentru ca am fi "chit pe chit"...

Uite, asta e gandire tipic romaneasca....

CaliforniaUSA19.05.2013 20:45
Pai nu era fericit pentru ca a realziat ca nu a iesit scenariul planificat si a fost evident de s-au prins toti

 

Astea-s presupuneri. Pot presupune ca Gigi a lasat meciul, fara sa-l intrebe pe Hagi. Cel putin, mie, fata lui Hagi asta imi inspira.

 

@Tupac Momentul prielnic era in 2006. Acum n-ar fi prielnic, ci intarziat. Totusim mai bine mai tarziu decat niciodata.

 

PS: N-am nimic cu americanii sau oricare alta tara, am ce am cu acei 1% care conduc lumea, multi in SUA.

PS2: Nick-ul a fost facut la misto, pe model canadian.

Joga Bonito19.05.2013 20:46

Ce telenovela jenanta... A revenit si Reghe in direct ca mielul s-o dea la intors. Lol. Penibil.

eMagic19.05.2013 20:47

1. Uitati-va la meciul cu Bistrita de acum cateva etape.

2. Uitati-va la meciul de acum cateva ore, in principiu aceeasi echipa, dar cu totu` si cu totu` alta atitudine in teren, s-a vazut clar diferenta.

3. Eu unul consider ca a fost blat.

4. Astia ma fac sa regret ca mi-am luat bilet pentru meciul cu Brasov.

4. Last but not least: Reghe cica si-a dat demisia. Asta da pierdere.

MoWeed19.05.2013 20:47
Fiecare om face ce vrea. El crede ca am facut noi vreun aranjament fara sa stie el. N-a facut nimeni niciun aranjament, asa a fost sa fie. El e fraier pentru ca se simte jenat. N-are de ce, a spus Becali la Digi Sport.

 

Pentru mine conteaza ca sunt fericit ca a scapat nasu. Care e problema?, a mai comentat Becali.

 

Becali s-a declarat deranjat de reactia lui Reghecampf: Pai de cine spune el ca face jocuri murdare? De mine spune el. Am sa-i spun eu, bai Reghe atat a durat prietenia si fratia noastra? La primul esec care oricum e din vina ta, tu tot pe mine dai vina?

 

E atat de nesimtit incat zice pe fata ca a fost blat. Felicitari celor care-l ignora, a ajuns sa-si bata **** de voi pe fata...

blindius19.05.2013 20:49

Reghecampf a anuntat ca din vara nu mai sta la Steaua pentru ca el nu se baga la jocuri murdare. Astept sa o vad si pe asta.

 

Laca, Stoichita, Lutu si Ilie Stan, maine la negocieri!

 

Nu mai comenteaza nimeni pe topicul Viitorului?! Ce aranjament ordinar, tipic pentru clanul becali. Ce jucator de perspectiva tineam pe banca, respectiv Doru Blatu.

 

Da' Gheorghe Hagi ce parere o avea? Sunt curios daca e-n pretul lui Iancu inclus rezultatul si daca Rusu a ratat ca maestrul sau e Cojocaru de viitor?

Adrian19.05.2013 20:49

Pot ei sa zica orice, daca ii deranja faptul ca s-a spus toata saptamana ca Steaua - Viitorul va fi blat, trebuia sa le dea baietilor lui Hagi cu terenul in cap.

Joga Bonito19.05.2013 20:50
4. Astia ma fac sa regret ca mi-am luat bilet pentru meciul cu Brasov.

 

Sper sa ne bata Brasovul cu 6-0, doar sa faca in ciuda suporterilor de rezultat.

rtj19.05.2013 20:51

Hagi este un om cu intentii bune, dar foarte foarte NAIV, ca sa nu zic prostanac. Cunosc acest tip de persoana. Este genul care se lasa manipulat de toata lumea, chiar daca el nu este de acord cu anumite lucruri. Pana la urma, uitati-va la relatia cu familia Becali. Aia au castigat notorietate pe seama lui, s-au folosit de el. El a fost impotriva venirii ciobanului la echipa, pentru ca ii stia caracterul, dar, in final, a fost nevoit sa-l accepte. Dupa, a fost faza cu venirea sa la Steaua si bataia de joc care i-a fost aplicata. S-au certat si s-au impacat la loc. Imi place sa cred ca este o fire mai moale si mai pacifista. Daca era un caracter ca fecali, se bucura la golurile echipei sale, dar el nu a facut lucrul asta. A ramas tacut, probabil simtindu-se vinovat de ceea ce s-a intamplat in seara asta. Sper sa-i dea cineva 2 palme peste ochi ca sa se trezeasca. E Regele, in plm!

eMagic19.05.2013 20:53
E Regele, in plm!

Stai linistit, asa a fost, asa este, asa va fi. N-ai cum sa-l schimbi.

 

Sper sa ne bata Brasovul cu 6-0, doar sa faca in ciuda suporterilor de rezultat.

Ai batut vreun apropo sau....?

 

 

S.Mariuss19.05.2013 20:55
Sper sa ne bata Brasovul cu 6-0, doar sa faca in ciuda suporterilor de rezultat.

 

eu ma astept de la suporterii adevarati sa nu mearga la meciul cu Brasov.

MoWeed19.05.2013 20:56
Ce telenovela jenanta... A revenit si Reghe in direct ca mielul s-o dea la intors. Lol. Penibil.

Doar nu te asteptai de la fanul nr. 1 a lui Piti Talent sa aiba obiectii morale cu privire la blatul din seara asta. Probabil l-a sunat ne-a si i-a dat o prima speciala....

 

eu ma astept de la suporterii adevarati sa nu mearga la meciul cu Brasov.

Eu sunt pregatit sa pun pariu cu tine ca stadionul o sa fie plin, galeriile o sa fie "la inaltime" si toata lumea o sa uite de blatul din seara asta pana atunci. Sau n-o sa uite dar, deja, trebuie sa fim uniti spre 25!

 

Tupac Amaru19.05.2013 20:57
Astea-s presupuneri. Pot presupune ca Gigi a lasat meciul, fara sa-l intrebe pe Hagi. Cel putin, mie, fata lui Hagi asta imi inspira.

 

@Tupac Momentul prielnic era in 2006. Acum n-ar fi prielnic, ci intarziat. Totusim mai bine mai tarziu decat niciodata.

 

PS: N-am nimic cu americanii sau oricare alta tara, am ce am cu acei 1% care conduc lumea, multi in SUA.

PS2: Nick-ul a fost facut la misto, pe model canadian.

 

Ai spus ca "ne-am bucurat cu totii" atunci cand Vasluiul ne-a favorizat, eu n-am fost printre cei bucurosi. :thumbsup:

Momentul 2006 ar fi fost oricum intarziat fata de 2005, de exemplu, care ar fi fost intarziat fata de 2004 etc. Realitatea e ca un moment prielnic apare dupa un blat ordinar, asa cum a fost asta, asa cum au fost si altele (dar eu nu m-am bucurat la nici unul, sa stii!)

 

PS Total de acord, suntem de aceeasi parte a taberei.

PS2 Schimba-l, ca induci prietenii in eroare. Bine, si al meu ii induce, toti cred ca l-am ales in cinstea dobitocului de rapper. :thumbup:

«15678912»