Se vb de Chima de la Molde,Doamne ajută sa vina asta.
Ai fost cumva in coma ultimele 3 luni?
Se vb de Chima de la Molde,Doamne ajută sa vina asta.
Ai fost cumva in coma ultimele 3 luni?
2,2 milioane pe Ruse desi probabil suma a fost mai mare si 9,5 pe Chiriches. In total 11, 7 milioane euro. Ia sa vedem ce fac cu banii, ce jucatori se aduc si pe ce sume.
De ce ar costa peste 2,2 milioane un jucator care nu prinde nici lotul?
Daca stiau ca nu prinde lotul de ce l-ar fi luat atunci ? E golgeterul Romaniei , abia a implinit 25 de ani. Eu zic ca este o suma mica si ca au avut altii grija sa-si traga partea. E doar o presupunere, deh am devenit cam banuitori stiind in ce rahat e fotbalul romanesc.
In fine, nu asta era ideea principala ci ce se va intampla cum banii incasati.
Eu inteleg, insa prea des cand un roman pleaca pe la o echipa mai de calitate spunem..."va juca pana isi dau aia seama". Practic aici e un caz in care parca "si-ar fi dat seama" inca de cand era la noi. Noi aici spuneam ca are problema in asezarea greutatii...
Referitor la bani, cred ca vom avea mai multe raspunsuri in functie de ceea ce se va intampla in seara aceasta.
Mariuse trebuie sa recunosti ca ce ar da pe jucatorii astia sunt bani de acadele in comparatie cu ce au incasat odata cu accederea in CL si vanzarea jucatorilor.
Dintre jucatorii enumerati acolo, eu i-as lua doar pe Celeban, Batin si Guilherme. Primul este un inlocuitor excelent pentru Chiriches, iar Guilherme este pe stilul lui Lato, fundas lateral modern, ofensiv si chiar mai sigur in aparare. Batin a facut un retur excelent la Brasov sezonul trecut, este peste Nikolic, si poate chiar sa-i ia fata lui Piovaccari.
Nu inteleg dc vor sa-l ia pe Wesley.. Sigur, e peste Stanciu, Cristea sau Iancu, dar ar insemna sa-si bata joc de astia 3. Greseala de management. Cristea are oricum salariul mare si banuiesc ca si Wesley o sa-l aiba, iar Stanciu chiar merita impus in primul 11. Ma rog, cand ai 4 oameni care dicteaza transferuri, logica se bate cap in cap.
Partea buna e ca a zis mai multe nume. De-obicei se fixeaza pe unul, incep ziarele sa vuiasca si clubul vanzator devine brusc constient de "valoarea" propriului fotbalist si ii fixeaza un pret prohibitiv. Macar acum se stie ca exista alternative.
Din pacate nu vad pe lista aia niciun inlocuitor pentru Popa. Si aia e cam pozitia cea mai proasta, ca pana revine Chipciu mai e...
In locul lor m-as gandi serios sa-l iau pe Marica, dar ce spun eu aici sunt doar SF-uri.
In atac l-as prefera pe Chima de la Molde insa nu cred ca il vor aduce.Cred ca ar trebui sa aduca un jucator pe postul lui Popa, are nevoie urgent de concurenta, se vede in jocul lui ca scade de la meci la meci.
In locul lui Chiriches il vad pe Celeban, cred ca ar fi potrivit, cu toate ca nici varianta Gardos nu e de lepadat, cu mai multe jocuri in picioare cred ca poate creste.
Nici Wesley nu il vad ca pe o solutie in atac, el practic nu e atacant, e mai mult un numar 10, in spatele varfurilor iar acolo l-as vedea pe Stanciu fara dubiu.
Din toate numele prezentate cred ca vor lua unul, max doi...va fi o furtuna intr-un pahar de apa.
Nu poti sa schimbi toata echipa dupa un sezon asa de bun si intrarea in grupele Champions League. Mai exista ceva numit relatii de joc, mai exista ceva numit consistenta, mai exista ceva numit "nu toate transferurile au succes" etc...
Dintre atacanti eu il vad cel mai potrivit pe Batin. Imi place de asemenea Mateiu de la Brasov.
Din pacate nu vad pe lista aia niciun inlocuitor pentru Popa. Si aia e cam pozitia cea mai proasta, ca pana revine Chipciu mai e...
Da, la asta ma gandeam si eu ... dar chiar nu mai avem pe nimeni ? PUstiul ala, Nastasie, nu poate juca deloc ? Daca Stanciu sau Iancu pot ..
Nastasie e imprumutat la Viitorul Constanta. Suntem cam descoperiti pe postul de mijlocas dreapta dar daca cumpara jucator si revine Chipciu or sa fie 3 pe post deja. Eu as incerca pe cineva din lot pe postul ala. Chipciu revine in octombrie parca deci in 2 luni sper sa fie apt 100%.
Nastasie e imprumutat la Viitorul Constanta. Suntem cam descoperiti pe postul de mijlocas dreapta dar daca cumpara jucator si revine Chipciu or sa fie 3 pe post deja. Eu as incerca pe cineva din lot pe postul ala. Chipciu revine in octombrie parca deci in 2 luni sper sa fie apt 100%.
Da, si daca se accidenteaza Popa, nu mai avem pe nimeni acolo.
M-ai inteles gresit, eu nu vreau sa cumparam pe rezerva lui Popa, eu vreau sa il cumparam pe titularul care din octombrie se va bate la titularizare cu Chipciu. Popa nu are momentan valoare nici de rezerva.
Cred ca il judeci cam aspru pe Popa. E clar intr-o scadere de forma dar din punctul meu de vedere e un jucator ok. Ai nspe mii de mijlocasi. Eu vad inutil sa mai iei inca unul.
Cred ca il judeci cam aspru pe Popa. E clar intr-o scadere de forma dar din punctul meu de vedere e un jucator ok. Ai nspe mii de mijlocasi. Eu vad inutil sa mai iei inca unul.
E inutil sa il inlocuiesti pe cel mai prost titular din echipa, titular care nu are nici macar concurenta? Ce jucator ok e Popa? Pierde toate duelurile, pe partea lui e bulevard.
E inutil sa il inlocuiesti pe cel mai prost titular din echipa, titular care nu are nici macar concurenta? Ce jucator ok e Popa? Pierde toate duelurile, pe partea lui e bulevard.
Popa e un Nicolita un pic mai tehnic dar si mai individualist,de multe ori prefera sutl in locul unei pase de gol.
Popa e un Nicolita un pic mai tehnic
Huh? Un pic mai atehnic, daca vrei sa fortam limba romana ![]()
Exact.
In cazul lui Popa, suporterul stelist sufera de asa-numita trauma a "vitezistului" (exact cum unii cauta in atacantul ideal pe cel mai "solid"). Calitatile fizice nu sunt si calitati fotbalistice or Popa a inceput sa ne dovedeasca faptul ca nu prea le are pe alea din urma.
Steaua s-a inteles cu Wesley ![]()
Si cam ce mijlocas dreapta titular vreti voi ? Cand revine Chipciu cine o sa joace? Sa il bagi un meci pe unul un meci pe altul nu merge. Cred ca sunt posturi mai deficitare decat asta in echipa. Fundas central. Eu as zice ca ne trebuie chiar 2 nu unul. Nu poti sa stai in 3 fundasi centrali tot sezonul. Ca de Doru Bratu nu cred ca se mai pune problema. Atacant avem nevoie neaparat. Piovaccari vad ca a inceput sa miste dar totusi sa nu uitam ca inafara de el nu prea mai avem nimic acolo in fata.
Wesley in centru, Stanciu pe dreapta (Popa sa fie rezerva lui Stanciu) ... e ok scenariul asta ?
Si cam ce mijlocas dreapta titular vreti voi ? Cand revine Chipciu cine o sa joace? Sa il bagi un meci pe unul un meci pe altul nu merge. Cred ca sunt posturi mai deficitare decat asta in echipa. Fundas central. Eu as zice ca ne trebuie chiar 2 nu unul. Nu poti sa stai in 3 fundasi centrali tot sezonul. Ca de Doru Bratu nu cred ca se mai pune problema. Atacant avem nevoie neaparat. Piovaccari vad ca a inceput sa miste dar totusi sa nu uitam ca inafara de el nu prea mai avem nimic acolo in fata.
Ma scuzi dar se vede ca tii cu Arsenal.
Din Romania singurul jucator care as vrea sa vina la Steaua e Rotariu de la dinam0. Mie mi se pare 2 clase peste multi jucatori de pe la noi. Din afara vor veni petarde pe seama carora o sa mai ciupeasca si MM de-o ciorba si o shaorma de la maverick.
@toronto: nush daca Stanciu ar putea juca in banda pentru ca acolo in general trebuie sa fie jucatori dispusi la efort, care sa "are" terenul. Stanciu are glezna fina si e mai potrivit in centru, in spatele varfurilor.
articol din gesepe:
Reghe a anunţat azi: "Da, am vorbit cu patronul echipei despre Marica. Şi Anamaria a avut mai multe discuţii cu el. Ar fi o lovitură importantă dacă ar putea veni. Vom vedea.
El este un jucător atletic, de forţă, mie îmi place foarte mult. Ne-ar putea ajuta dacă s-ar transfera la Steaua", a spus tehnicianul la Fanatik Show de la Digisport.
Steaua s-a inteles cu Wesley![]()
Esti sigur de aceasta stire?