FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorul meu preferat

«123424»
STARforce14.04.2006 13:35

kill me,dar eu sunt cu Cristea, de ce? Simplu pt faptul ca a umilit aproape singur Valencia cu toate ca de atunci nu prea a percutat cred ca mai este totusi timp sa mai faca o figura ca aia!

razvan198314.04.2006 14:15

Si eu as alcatui mai bine un top 5:

1. Radoi

2. Ogararu

3. Dica

4. Iacob

5. Nicolita

spre_2414.04.2006 14:26

daca ar fi de top 5 as face:

Dica

Cristea

Nicolita

Radoi

Ogararu

SteauaToronto14.04.2006 15:04

Radoi, are forta - atletic - bataios...Un jucator bun pentru campionatul Angliei...

Sexystelista14.04.2006 15:20

Top five:

1.Radoi

2.Bostina

3.Nicolita

4.Iacob

5.Goian

Virgil15.04.2006 18:10

Ati dat-o pe top five ? Bine,iata si topul meu :

 

1.Radoi

2 - 3.Ogararu si Para

4.Nesu

5.Iacob

DTP-Ludacris15.04.2006 18:25
kill me,dar eu sunt cu Cristea, de ce? Simplu pt faptul ca a umilit aproape singur Valencia cu toate ca de atunci nu prea a percutat cred ca mai este totusi timp sa mai faca o figura ca aia!

OFFTOPIC:

LOL ? aproape singur ????

din cate stiu yo a primit 2 pase perfecte plecate din jumatatea noastra de la Ghionea (gg Ghionea nu Cristea)+ k primu gol era sa dea pe langa dar a tras in fundas....si din fundas in poarta in fine...in meciul cu valencia a jucat bine toata echipa ...nu Cristea !!

ONTOPIC: acum...imi place Banel Nicolita

dianna15.04.2006 18:57
Ati dat-o pe top five ? Bine,iata si topul meu :

 

1.Radoi

2 - 3.Ogararu si Para

4.Nesu

5.Iacob

 

Sper sa nu ma dai in judecata pt plagiat,dar acesta este si topul meu :lol: :lol: :lol:

bodanelu16.04.2006 07:59

Daca toata lumea zice un top5 sar si eu repede cu al meu:

1. Ogararu

2. Goian

3. Radoi

4. Dica

5. Paraschiv

AGRESSIVO198+116.04.2006 08:58

Radoi

Ogararu

Paraschiv

Nesu(desi joaca cam slab este devotat,poate aici il puneam pe Dica da la cat e de lenes n-are loc in top 40)

Ghionea

 

Dupa cum vedeti am cam pus STELISTII ADEVARATI si devotati...asa l-as vrea pe Dica,daaaa..of..of

_yang16.04.2006 10:54
Ogararu sunt cei care muncesc ca totul sa fie bine si ca Dica ,Bostina sau Iacob sa straluceasca.
Ayrton16.04.2006 13:36

TOP5:

1. Ogararu

2. Nicolita

3. Radoi

4. Goian

5. Nesu

aditza_stelistu16.04.2006 14:38

top 5:

1.Radoi

2.Ogararu

3.Goian

4.Iacob

5.Bostina

estephany16.04.2006 14:56

dintre fostii jucatori am 2 preferati bineinteles "il capo di tutti capi":[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] si Duckadam(fratilor daca nu apara el 4 penalty-uri in meciul ala nu ne mai mandream acum cu cupa campionilor europeni).

in ceea ce priveste echipa actuala preferatii mei sunt:

1.Radoi si Ogararu pentru daruire fata de Steaua si pentru sigurantza pe care o degaja pe teren

2.nesu pentru dragostea fata de Steaua

3.Carlos pentru ca e...Carlos

4.Cristea pentru meciul cu valencia si pentru cel cu Timisoara de anul trecut(din retur)

5.Ghionea si Goian pentru constanta si pentru ca se lupta pentru fiecare balon.goain si pentru golurile din UEFA

AGRESSIVO198+116.04.2006 15:41

si iata,marele Dica nu prea are loc in topurile voastre...

poate spune cineva de ce?ca doar e cel mai tehnic jucator din lot.

razvan198316.04.2006 16:02
si iata,marele Dica nu prea are loc in topurile voastre...

poate spune cineva de ce?ca doar e cel mai tehnic jucator din lot.

Uita-te mai bine si o sa vezi ca este prin topurile de mai sus. Dar fiecare cu gusturile si preferintele lui.

Triphat16.04.2006 16:24

1.Radoi....da incredere echipa, se baga pentru orice minge, este destept..si cel mai mult pentru ca iubeste aceste culori si nu a plecat deja de la Steaua, cand altii acceptau ofertele fara ezitare.

2.Nicolita....are foarte mare determinare, pune suflet pentru echipa, are viteza, imi place de el ca isi ajuta familia si ca a ajuns foarte sus, el fiind foarte sarac. Acest jucator creste pe zi ce trece.

3.Goian....Muntele apararii, fara el era mai greu in UEFA anul acesta. E bun la cap, e tare pe picioare, un fundas super bun care este in crestere.

4.Ogararu....Il admir. Este foarte tehnic, face bine ambele faze, cea defensiva, dar si cea ofensiva.. combina foarte frumos pe partea lui, pune inima in orice joc.

diana_cloveritza16.04.2006 16:44

vad ca am ajuns si la motive... :) pai.... Nicolita ocupa pozitia fruntasa pentru ca este o persoana muncitoare, care, desi a crescut in niste conditii mai putin placute, a ajuns unde este... cu alte cuvinte, un fotbalist adevarat; Carlos imi place datorita talentului sau nativ si pentru ca are, oarecum cea mai grea pozitie... adica, daca echipa primeste un gol, toata lumea zice ca e vina lui, nu se gandeste nimeni ca un alt jucator al Stelei a gafat... adica are o responsabilitate mare; Radoi imi place pentru ca este ,,placa de baza'' a echipei si daca ar pleca, i-am simti categoric lipsa... Ogararu este un fotbalist bun, cu o tehnica de neinlocuit si ager din fire... si, in fine, nesu, pentru. ca are un potential talent, chiar daca il cam sufla vantul... cu ceva munca si antrenamente peste antrenamente va reusi! ( nu ca nu a reusit :) )

pisybaby16.04.2006 16:56

Pe primul loc Banel Nicolita si pe locul 2 Andrei Cristea,mi se pare foarte muncitor.Dar Banel e tare!

Virgil17.04.2006 06:45

Acordand 5 puncte pentru primul loc,4 puncte pentru locul doi,3 pentru 3,2 pentru 4 si 1 punct pentru locul 5,a reiesit urmatoarea ierarhie :

 

1.Radoi 83 puncte

2.Ogararu 68 puncte

3.Nicolita 45 puncte

4.Dica 42 puncte

5.Goian 27 puncte

6.Paraschiv 21 puncte

7.Carlos 16 puncte

8.Cristea 15 puncte

9.Nesu 13 puncte

10.Bostina 10 puncte

11.Iacob 9 puncte

12.Ghionea 2 puncte

 

Iata cum ar arata desfasurat pe posturi acest 11 :

 

Carlos(16) - Ogararu(68],Goian(27),Ghionea(2),Nesu(13) - Nicolita(45),Radoi(83),Paraschiv(21),Bostina(10) - Dica(42),Cristea(15)[Iacob(9)]

 

Fantastic,e chiar echipa standard.

 

In ordinea clasificarii,echipa ar fi aratat asa :

 

1.Radoi - 2.Ogararu,3.Nicolita,4.Dica ,5.Goian - 6.Paraschiv,7.Carlos,8.Cristea,9.Nesu - 10.Bostina,11.Iacob(12.Ghionea)

 

Doar Ogararu si Iacob si-ar fi mentinut posturile.Si putin Nesu,numai pentru situatiile cand Protasov si chiar Oli,l-au urcat in linia de mijloc.

alinush8917.04.2006 07:03

Ghionea....Goian..Radoi

ulivius17.04.2006 07:19

Top 5:

 

1. Cristea (pt ca a marcat istoria Stelei in numai 4 goluri)

2. D.Balan (pentru extraordinara forza interioara de a reveni si a fi cel mai bun la testele fizice)

3. M.Radoi (capitanul - nu se putea fara el - daca Banel ara terenul de-a lungul , Mirel o face de-a latul)

4. Banel Nicolita - cea mai valoroasa extrema dreapta din lume

5. Ogararu (eleganta), Goian si Iacob (inteligenta si forta), Ghionea (bruta din careu care respinge tot), Nesu (spirit), Dica (creierul)

Virgil17.04.2006 07:27

Uli,scuze dar clasamentul tau e pur sentimental.In timp ce Cristea a marcat numai 4 goluri,Radoi a brazdat terenul in lung si in lat meci de meci.

 

In timp ce Balan incerca sa revina,Radoi si ai lui duceau lupte grele impotriva manariilor lui Borcea,Netoiu si Copos.

 

Radoi,Banel si Ogararu,sunt de acord,merita sa fie vazuti printre cei mai buni.

 

Am inteles.Ori esti sentimental,ori vrei sa fii tu mai aparte.

 

Sigur ca Balan si Cristea au si ei loc in inimile noastre.Mai ales cand joaca.Eventual bine.

_yang17.04.2006 09:01
si iata,marele Dica nu prea are loc in topurile voastre...

poate spune cineva de ce?ca doar e cel mai tehnic jucator din lot.

 

Dica e cel mai tehnic(el si Carlos :lol: )dar nu e deloc muncitor si prin asta ne arata ca nu ne impartaseste pasiunea pentru Steaua asa ca...

AGRESSIVO198+117.04.2006 09:50

vad ca cineva totusi imi da dreptate...in general toti sunteti fani Dica,da nu stiu ce vedeti la el in afara de tehnica?

intr-un fel va inteleg,si eu il sustin pe Radoi pana in panzele albe,da totusi diferenta e cam mare intre ei,in timp ce unul isi da viata pentru Steaua celalalt e foarte atent sa nu se accidenteze...ca nu mai i-a prima intreaga

 

Dica LUPTA SI TU PENTRU NOI SI Steaua...sau macar pentru bani..

«123424»