FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 3-1 (0-1)

«1234567»
MoWeed04.11.2012 15:26
Fata de adevaratul izvor de idei si de discutii de nivel ridicat care era acum vreo 8 ani cand m-am inregistrat si cativa ani dupa, acest site a devenit o adevarata cloaca.

De acord. Pe vremea aia, pe site-ul asta erau, in mare, oameni de caracter, oameni care sa inteleaga ce inseamna Steaua si stelismul. Acum mai sunt cativa; exact aia de care zici tu ca strica site-ul.

 

 

In mod sigur cineva care nu a judecat si a gresit atarnandu-si candva la gat o carpa mozolita in culorile echipei cu care Steaua joaca asta seara pe Arena Nationala. Da, a gresit capital si nu numai atunci, in mai multe randuri! Nu-mi propun sa le enumar, dar au fost traite si comentate. Dar pentru asta si-a primit o binemeritata lectie din partea noastra a suporterilor. O lectie extrem de dura. Pe care in mod sigur a simtit-o pe pielea lui si si-a insusit-o.

Si acum primeste o lectie foarte importanta din partea suporterilor. O lectie de vreo 3 milioane de euro.

Lectia este ca oricat de mult se bat in piept ca nu este asa, majoritatea covarsitoare a suporterilor stelisti nu iubesc Steaua, ci se iubesc numai pe ei insisi. Iubesc viata de suporter, betiile, anturajul, caterinca si, unii, primesc si avantaje din asta.

Deci, pe scurt, suporterii vor protesta impotriva lui numai cand nu sunt rezultate. Si atunci majoritatea vor face asta pentru ca e la moda, nu din vreo convingere. Oricat de mult o ard unii cu "semper superiores", Steaua pentru ei este o vitrina de trofee si 11 jucatori in teren. Atat si nimic mai mult!

 

 

Cat o sa mai tina intre noi clinciurile astea in care unii isi aroga antibecalismul, jignind si ironizand in numele lui la fiecare pas, si oameni de buna credinta in iubirea lor fata de culorile ros-albastre, oameni care au condamnat cot la cot cu toata lumea iesirile lui prostesti si megalomanice.

Atata timp cat oamenii aceia "de buna credinta" vor mai avea tupeul sa-i numeasca "frustrati" pe cei care au condamnat cot la cot cu ei iesirile lui prostesti. Atata timp cat oamenii fara verticalitate si caracter vor mai minti ca ei s-au schimbat pentru Steaua. Recunoasteti ca v-ati schimbat parerea pentru voi si nu pentru Steaua si lasati-ne pe noi, astia care vrem mai mult de la echipa decat rezultate, in durerea noastra. Macar atunci veti fi barbati si va veti asuma lipsa de verticalitate.

 

 

Eu cred ca e cazul ca unii, putini e adevarat, care fac atmosfera negativa pe forum, sa-si ia talpasita sau sa-si schimbe radical atitudinea.

Eu cred ca este cazul ca cei care se schimba dupa rezultate sa-si revizuiasca atitudinea.

 

Amin

aurash8904.11.2012 15:48

Il citez pe Becali... Nu am nici cea mai mica emotie la acest meci!

Virgil04.11.2012 15:53

Mo,

 

Ceea ce am scris mai sus a fost retoric. Poate ar fi trebuit sa mentionez. Te-ar fi scutit de un efort de a-ti gasi cuvintele potrivite pentru a te apara. My mistake, sorry.

Emrah04.11.2012 16:24

Doamne ce ma enerveaza pseudofanii care se cred suporteri adevarati si spun ca nu mai suporta echipa din cauza ciobanului . Eu stiam ca un SUPORTER ADEVARAT SUSTINE ECHIPA SI LA BINE SI LA RAU. Voi nu aveti ce sa cautati pe acest fan club...prea mult dramatizati! :steag_cruce_invers:

 

Echipa care nu mai exista se numeste Steaua, iar actuala echipa din Pipera/Pantelimon si uneori Ghencea se numeste S t e lemeaua.

Toata lumea sper sa fie multumita.

 

Meciul de azi este S t e lemeaua - ???numiti voi echipa militienilor cum vreti, ca sigur nu mai e Dinamo.

Asadar la ce derby va referiti, stimabililor?

 

Frate tu ce mai cauti aici?!!! :steag_cruce_invers:

Ronnie04.11.2012 16:27

Joaca celebrul Koulibaly? :D

red&blue_boy04.11.2012 16:28
Eu cred ca e cazul ca unii, putini e adevarat, care fac atmosfera negativa pe forum, sa-si ia talpasita sau sa-si schimbe radical atitudinea.

Si cam ce-ar insemna asta? Ce atitudine ar trebui adoptata? Sa ne mintim singuri cu privire la unele lucruri stiute de multi, nestiute de unii si, mai nou, ignorate de si mai multi?

Cam ce-ar insemna sa fi stelist acum? Sa scrii mesaje scurte de incurajare pentru echipa, cand aceasta are meci, in rest sa nu ai treaba de situatia in care se zbate, sa umpli un stadion care nu te reprezinta doar pentru ca e nou?

Si asta doar acum, cand echipa are ceva rezultate? Care pana la urma cine stie cat vor tine...

Apoi, astia care acum incurajeaza echipa cu mesaje gen "forza" sau "spre 24" vor fi plecat de mult...Iar cei care ramanem suntem tot noi astia prosti, care suferim cu adevarat pentru o cauza care e mai presus decat o victorie cu Molde sau chiar Dinamo...

choli04.11.2012 16:29

am ramas cu 2 bilete la tribuna 2 poarta f sector 339

le dau cu cat scrie pe ele 40 lei + 2 lei fan curier = 42 lei biletul, le dau la pachet 84

 

anuntul e valabil pana la 18,45 cand plec la meci

cine vrea sa dea mesaj cu un numar de telefon pe privat

 

salutare

Kellerman04.11.2012 16:36
Doamne ce ma enerveaza pseudofanii care se cred suporteri adevarati si spun ca nu mai suporta echipa din cauza ciobanului . Eu stiam ca un SUPORTER ADEVARAT SUSTINE ECHIPA SI LA BINE SI LA RAU. Voi nu aveti ce sa cautati pe acest fan club...prea mult dramatizati! :steag_cruce_invers:

 

 

 

Frate tu ce mai cauti aici?!!! :steag_cruce_invers:

 

Tu de ce nu zbori la man chest hair united ? locul tau e alaturi de blatistii aia.

choli04.11.2012 16:39
am ramas cu 2 bilete la tribuna 2 poarta f sector 339

le dau cu cat scrie pe ele 40 lei + 2 lei fan curier = 42 lei biletul, le dau la pachet 84

 

anuntul e valabil pana la 18,45 cand plec la meci

cine vrea sa dea mesaj cu un numar de telefon pe privat

 

salutare

 

 

le-am dat

 

cristian01404.11.2012 17:01

Inteleg efervescenta inaintea meciului, ii inteleg si pe cei care urasc ciobanul mai mult ca pe Dinamo. Dar nu inteleg cum a ajuns sclavu' Stoica sa dirijeze galeria, galerie in care se regasesc si sudistii despre care spunea la Sofia ca sunt niste burtosi dizgratiosi care vor suspendarea echipei si ca nicidecum nu reprezinta ei spiritul Stelei!?!?!?

luck8704.11.2012 17:43

De unde pana unde a ajuns jegul de Meme sa dirijeze galeria?i-as fi dat un mare scuipat....

In alta ordine de idei,mai am una bucata bilet la Peluza Sud,inelul 1,daca e cineva interesat sa dea privat pana in 19.30

Kellerman04.11.2012 17:55

ce sclavi au ajuns sudistii...vai vai. Dupa ce faci bannere cu "MWUE Meme" si dupa ce te face praf Meme, acum e lider de galerie...penibil. Sunteti penibili bai, penibili. Penibilii vs. Spurcatii.

puyol04.11.2012 18:11

ca idee asa, am vazut in videoul de la antrenamentul de azi dimineata ca unul cu trening Steaua a cantat alaturi de suporteri. De curiozitate, cine e acela? Nu de alta, dar lotul actual in proporite de cam 50% imi e detul de strain. Multumesc anticipat.

Tupac Amaru04.11.2012 18:12
Doamne ce ma enerveaza pseudofanii care se cred suporteri adevarati si spun ca nu mai suporta echipa din cauza ciobanului . Eu stiam ca un SUPORTER ADEVARAT SUSTINE ECHIPA SI LA BINE SI LA RAU. Voi nu aveti ce sa cautati pe acest fan club...prea mult dramatizati! :steag_cruce_invers:

 

 

 

Frate tu ce mai cauti aici?!!! :steag_cruce_invers:

 

Spune repede cate cupe si cate campionate are S t e l e meaua.

Nu sunt frate cu tine, tu esti stelemist si eu - stelist.

Asa ca nu stiu cine n-are ce cauta aici, cate vreme celelalte site-uri va sunt destinate tot voua.

Azzido04.11.2012 19:02
ce sclavi au ajuns sudistii...vai vai. Dupa ce faci bannere cu "MWUE Meme" si dupa ce te face praf Meme, acum e lider de galerie...penibil. Sunteti penibili bai, penibili. Penibilii vs. Spurcatii.

la revedere.

 

Spune repede cate cupe si cate campionate are S t e l e meaua.

Nu sunt frate cu tine, tu esti stelemist si eu - stelist.

Asa ca nu stiu cine n-are ce cauta aici, cate vreme celelalte site-uri va sunt destinate tot voua.

Pauza o luna.

 

Emrah04.11.2012 19:26
Tu de ce nu zbori la man chest hair united ? locul tau e alaturi de blatistii aia.

 

Aaa am uitat de tine...tu esti fanul frustrat ce se bucura de tragedia celorlalti , nu?

 

Spune repede cate cupe si cate campionate are S t e l e meaua.

Nu sunt frate cu tine, tu esti stelemist si eu - stelist.

Asa ca nu stiu cine n-are ce cauta aici, cate vreme celelalte site-uri va sunt destinate tot voua.

 

Doar atat zic: Fanii adevarati sunt alaturi de echipa si la bine si la rau.

RED-STAR04.11.2012 19:33
la revedere.

 

 

Pauza o luna.

 

 

 

Si-a intrat in rol administratorul iubitor de mioare ...

 

 

Forza nea Jiji, pe ei pe muma lor! :steag_cruce_invers:

Emrah04.11.2012 19:36
Si-a intrat in rol administratorul iubitor de mioare ...

 

 

Forza nea Jiji, pe ei pe muma lor! :steag_cruce_invers:

Alt frustrat :(.....

MoWeed04.11.2012 19:36

Normal ca trebuia sa intre si stapanul mioarelor sa faca curatenie intre nenorocitii aia care nu sustin echipa.

Fuguta la stadion Azzido sa incurajezi echipa! Poate va si scuipa Jiji in ochi, ca doar tot il ignorati.

MoWeed04.11.2012 19:44

Si era sa uit.

De acum inainte nu o sa va mai numesc oi pentru ca termenul nu vi se mai potriveste. Termenul potrivit pentru ceea ce sunteti voi este "capra".

 

Fuguta la lins flegmele de acum 2 ani! Caprelor!

Lays04.11.2012 19:49
Doar atat zic: Fanii adevarati sunt alaturi de echipa si la bine si la rau.

Bai, fanule care esti tu un fan, fanule. Tu esti un fan.

Emrah04.11.2012 19:55
Bai, fanule care esti tu un fan, fanule. Tu esti un fan.

 

WTF?!!

Lays04.11.2012 19:58

Doar n-ai vrea sa te iau in serios.

Emrah04.11.2012 20:00
Doar n-ai vrea sa te iau in serios.

Nu au sens posturile tale :)))

Lays04.11.2012 20:12

De parca ai putea face diferenta dintre un post cu sens si unul fara.

«1234567»