FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 3-1 (0-1)

«1567»
red&blue_boy05.11.2012 20:38
Sunt fericiiiiit

Si ma simt bineeeee

Scopu' vietii l-am gasiiiiit

Intalnindu-te pe tineeee

Ooo Steaua aleee

Ooo Steaua aleeee

Ooo Steaua ale

Ooo Steaua ale

Ooo Steaua aleeeeeee

Da, da, daaaa !!!

Nu mai ma pot opri din fredonat, am pus cantecul pe repeat!

Bineinteles, langa boxe am o poza cu MM !

Suntem pe primul loc, calificati in primavara Europa League, eliminati din cupa, nu mai jucam in Ghencea (parca mai conteaza), banii vin (jumate la Jiji-jumate la echipa), cine mai stie de onoare si demnitate, ignoram tot!

SI RESTUL NU MAI CONTEAZA !!!!!!!!!!!

Ronnie05.11.2012 20:40

Da, da.. nu sunteti deja nesimtiti ma, cum sa va bucurati la o victorie cu Dinamo? Ignorantilor.

 

Eeeeiiii, hai ca m-am aprins.

Emrah05.11.2012 21:06
fular-campionii:hai_steaua::steagcruce: Sunt in al noualea cer!! Forzzza Steauaaaa!!
LDS05.11.2012 21:14
Sunt fericiiiiit

Si ma simt bineeeee

Scopu' vietii l-am gasiiiiit

Intalnindu-te pe tineeee

Ooo Steaua aleee

Ooo Steaua aleeee

Ooo Steaua ale

Ooo Steaua ale

Ooo Steaua aleeeeeee

 

Avem aici un cantec mai misto, cules din folclorul acestui sait. Daca vede Meme versurile astea, le sar ghilimelele si riscam sa intram la parnaie pentru viol asupra dreptului de autor. Totusi, creatia e scoasa din inima si a fost citata, o singura data, (cica) la un post de radio local... De aia se merita... reprodusa:

 

" Ti-e deschisa calea toata,

haide haide Steaua noastra,

lumea-i cu ochii pe tine,

nu te face de rusine.

 

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

 

nu-i usor ,o stim cu toti,

sa gasesti culoarul portii.

dar,asteptam cu infrigurare

sa joci finala cea mai mare.

 

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

 

ne reprezinti si,iti multumim!

sa te califici iti dorim.

si nu uita,ca orice-ar fi,

noi mereu te vom iubi.

 

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

 

hai,hai Steaua!hai,hai Steaua!hai,hai Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!! "

MoWeed05.11.2012 21:19
Sa vedem cat de fericiti veti fi la anu', cand Steaua va deveni din nou ciuca batailor si toti se vor intampla cum se poate asa ceva, ca doar baietii lui ne-a au fost cei mai buni in anul precedent, au facut puncte, etc.

Atunci vor redeveni cei mai aprigi si verticali contestatari. Vor striga(sau tasta, in cazul de fata) sus si tare ca becali trebuie sa plece de la Steaua, ca distruge clubul. Apoi vor veni iar niste rezultate si il vor ignora iar. Si tot asa. E ca un ciclu fara de sfarsit...

Kpkna05.11.2012 22:33

Desi materialul publicat in ziarul National este un pic ironic, trebuie sa recunosc ca Steaua are cel mai bun joc din Romania. Abia astept meciurile cu adevarat importante!

 

 

Jucatorii lui Reghe sunt fantastici, dar nu stiu sa se incalte!

 

Comentati si cititi aici: http://www.enational.ro/sport/jucatorii-lu.../#ixzz2BO02DyQ6

DanielT05.11.2012 22:36
Da, da.. nu sunteti deja nesimtiti ma, cum sa va bucurati la o victorie cu Dinamo? Ignorantilor.

 

Eeeeiiii, hai ca m-am aprins.

 

Da , chiar asa , sa ne fie rusine ca ne permitem asa ceva ...

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa continuam ironiile si protestu' online aici pe FCSteaua.ro .

drvladyk05.11.2012 23:34

Am auzit despre bolnavi in faza terminala, care, cu 2,3 zile inainte de moarte se comportau de ziceai ca s-au vindecat. Ma rog, sper sa nu fie cazul, sper ca asta sa fie drumul spre performanta si noi sa fim doar niste tampiti.... Noi..din ce in ce mai putini.

Kpkna05.11.2012 23:36
Da , chiar asa , sa ne fie rusine ca ne permitem asa ceva ...

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa continuam ironiile si protestu' online aici pe FCSteaua.ro .

 

Si totusi.... o victorie cu Dinamo este de palmares. La fel ca si infrangerea cu Chiajna..... :(:(:(:(

mountytoma05.11.2012 23:44
SUNT FERICIT SI MA SIMT BINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ALE ALE ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!! MULTUMESC MAMA CA M-AI FACUT STELIST !

 

ferice de cei saraci cu duhul...

 

dar sincer, ma bucur pentru tine daca tu reusesti sa fii fericit in conditiile astea. pe mine unul nu stiu de ce ma apuca diareea cand il vad pe behaila la TV, mai ales cu sampania dupa victorii! dupa infrangeri parca mai merge sa ii vezi fata aia de monument al prostiei fara margini...

bobo91is06.11.2012 09:30

am vazut ca multi folositi sintagma asta ca va apuca diareea cand apare ciobanu ...ce vina au cei care doresc sa sustina Steaua ...pentru voi doar smecta !:D

gio_stgloria06.11.2012 09:51

60651_10151241572543678_119507833_n.jpg

 

 

4 la rand. In sfarsit are si Steaua o sperietoare pentru patrupezi in persoana lui Rusescu.

 

 

25.05.2011 2-1

05.12.2011 3-1

17.05.2012 3-2

04.11.2012 3-1

Korado06.11.2012 11:26
60651_10151241572543678_119507833_n.jpg

 

 

4 la rand. In sfarsit are si Steaua o sperietoare pentru patrupezi in persoana lui Rusescu.

 

 

25.05.2011 2-1

05.12.2011 3-1

17.05.2012 3-2

04.11.2012 3-1

 

Frumos ar fi sa mai adauge cateva versuri la aceasta scrisoare/ poezie vreo 10-11 :D

DanielT06.11.2012 17:30

Stie cineva de unde pot downloada tot meciu' ?

Kitikru06.11.2012 17:39

doresc tot bine din lume celor care strigau alaturi de bisisica, eu unul m-am intristat :| _|_

ebonyc06.11.2012 18:30
am vazut ca multi folositi sintagma asta ca va apuca diareea cand apare ciobanu ...ce vina au cei care doresc sa sustina Steaua ...pentru voi doar smecta !:D

 

"Multumesc pantalonilor care mi-au sustinut $%^&!"

«1567»