FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 3-1 (0-1)

«14567»
luck8705.11.2012 00:41

Am stat la Sud si m-am hranit cu tristetea jegurilor,dar e inadmisibil ca jegul de Meme travestita sa dea tonul cantecelor in SUD dupa tot ce s-a intamplat...

terente05.11.2012 06:05
Update. Cum **** mea sa ma bucur de un gol marcat impotriva cainilor cand, imediat dupa ce Rusescu marcheaza, cacatii aia de la TV imi schimba imaginea pe oier? Cum sa ma bucur?

 

Slab regizorul de transmisie. slab rau de tot. In tribuna mai erau Victor si Crin. Slab de tot regizorul. A inceput cu stangul ! S-a lins pe bot de prima.

Nea Gigi parlamentaaaarul, nea Gigi parlamentaaaaarul....

Batem cu Steaaaaua...batem cu Steaaaaaaaaua.....

 

Digisport ar trebui sa apeleze la Cristi Puiu sau Corneliu Porumboiu la meciurile Stelei. Guy Ritchie e prea scump... si cerebral .

retras din fenomen05.11.2012 06:18

Singurul meci care mai conteaza de cativa ani. Macar de 2 ori pe sezon sa ma bucur.

Am gasit 2 imagini de la meciul din seara asta, nu foarte inspirate. :)

Cum sa vorbesti de asa ceva, cand colegii tai din deplasari vand hanorace si bratari.

1903317158_P1530793.JPG

 

In 2010 protestati/Momentan capra stati. Sa fie veselieee, am batut dinam0. :D

1350414120_P1530765.JPG

philiphito05.11.2012 06:34

mi-a placut meciul!!a avut de toate!!felicitari Echipei!!!toti au fost buni!!adevaru-i ca m-au enervat teribil tanase si tatarusanu la primul gol al javretelor!la rezumat m-am distrat teribil privindu-l pe Tatarusanu la golul Dinamovistilor!!!lui tanase ai trebuie iar o bomba sexi sa.i mai moaie picioarele ca-s intepenite rau in ultima vreme!!va salut pe toti Stelistii (din IRLANDA v-am deranjat))BAFTA PENTRU 8 NOV!!!!

 

predatorpulse705.11.2012 08:09

Meciul mi s-a parut decent ca ritm pentru Romania, Steaua a fost 2 clase peste pechinezi care n-au scapat pana la urma, cu tot bulanul lor incredil din prima repriza, cand au dat gol la practic singura lor iesire din careu. Omul meciului pentru mine a fost Rusescu, nu doar pentru goluri ci si pentru ca a tras mereu de fundasii dinamovisti, i-a hartuit in permanenta iar efortul sau nu a fost in zadar. Petarda meciului de la noi a fost Tanase, fata de meltean, joc de meltean, chipurile omul cu constructia, mai mult si-a incurcat colegii. De asemenea, Tatarusanu a fost praf la faza golului dinamovist, nici macar nu a schitat vreun gest cand a trecut Alexe pe langa el. Raman la parerea ca acest baiat este un portar mediocru care nu aduce siguranta in poarta Stelei. Echipa Stelei e in formare dar totusi de multe ori dominarea din teren pare sterila, avem nevoie unul doi-oameni care stiu sa suteze, nu poti totusi sa intri cu ea in poarta oricat de mult ai dori acest lucru.

 

O sa discut putin si despre aspectele controversate ale meciului, in speta arbitrajul. Da, mi s-a parut ca pechinezii au avut penalti in min 80, insa al doilea penalti reclamat nici vorba. Mi s-a mai parut ca Steaua a mai avut un penalti neacordat inainte de acea faza si mult ma important in economia jocului, dinamovistii meritau cel putin vreo 3 galbene in plus la cate intrari din spate au avut. Inainte de min 80 sigur jucau in 10 daca acest arbitru ar fi fost de valoare si nu doar o patachina venita de afara.

 

Dinamovistii au avut tot meciul in jur de 3 faze(daca le pot numi asa), au avut posesie undeva pe la 30% si tot ei se gasesc sa croncane. Steaua a avut 18 suturi la poarta, ei 7. Noi am avut 9 cornere, ei 3. Noi 7 ocazii, ei vreo 2. Dupa ce ca ai stat cu curul in poarta tot meciul tot tu vii si scoti dude d-astea? Hai mai las-o in sange.

 

Urmarind comentariile de dupa meci mi-am dat seama din nou de ce noi nu vom mai avea fotbal in viitorul apropiat. Dupa aproape orice meci se discuta despre orice altceva, numai despre ce s-a intamplat in teren nu. Arbitraj, discutii cu patroni oligofreni, teorii ale conspiratiei despre blaturi si rasblaturi. Nu despre tactica echipelor, punctele cheie ale meciului, jucatorii cei mai buni de la cele doua echipe etc. Si asta doar din vina leprelor din mass media asa zis sportiva. La showurile sportive de afara, greselile de arbitraj se discuta cateva minute si chiar de isi dau cu parerea(daca a stricat meciul sau nu), grosul emisiunii se axeaza pe fazele meciului, iar apoi interviuri cu JUCATORII sau ANTRENORII. Foarte rar apar patronii(bine, in cazul lor actionarii) in ecuatia asta.

 

Ieri dupa meci, mizeria de Mironica mai avea putin si plangea pentru penalti-urile lui Dinamo, uitand ca acestia sunt artizanii mizeriilor cu arbitrii(unde esti tu corpodene?), si inainte si dupa Revolutie. Evident ca nu conta faptul ca pechinezii s-au prezentat la meci ca o echipa de pe locurile 8-10 care vine sa nu ia multe. Hop, ne legam de un penalti si s-a gasit scuza pentru infrangere. Nici nu mai conteaza ca pechinezii au trecut de 2-3 ori cu mingea la picior de centrul terenului in primele 25 minute.

 

Eu unul o sa il blestem pe Ioanitoaia pana crapa pentru ca el a pornit toate mizeriile astea extra-fotbal cu emisiunile lui stupide in care se injurau aia ca prostii si analizau pana seara tarziu fanta de lumina,daca a fost fault sau nu, in loc sa se discute despre meciul in sine. Si totusi, aia mai dadeau din cand in cand un rezumat ceva mai lung al meciului. Acuma se dau direct fazele(cateodata nici imagini nu au din cauza drepturilor TV) controversate si macina teorii ale conspiratiei in gol. Arbitrii sunt ba cu Steaua, ba cu pechinezii, ba cu chefere. Ma intreb ce s-o fi intamplat in anii in care a castigat Urziceni sau galati campionatul.

 

Radeam in hohote ieri pentru ca l-am prins pe muistul de stiucan care, alaturi de un neras de la prost-sport, "analiza" faza cu mamele din Pandurii-Dinamo, acuzandu-l practic pe jucator ca a fost blat si ca acel autogol a fost premeditat desi am vazut ZECI de asemenea autogoluri pe centrari d-astea inselatoare, in fata portarului. Eu n-am vazut acest meci insa un jucator e blat atunci cand e praf mai tot meciul, mai ales impotriva anumitor echipe. Primii care il miros sunt proprii colegii si in general e greu sa fii blatist fara sa te vada mai toata lumea. Am inteles ca deja s-a gasit blatisti dinamovisti la infrangerea de ieri.

 

De fapt toata mass media sportiva e creata sa exploateze scuzele fotbaliatorilor de la noi, ba ne-a furat arbitrul, ba nu am avut noroc, ba s-au accidentat jucatorii, ba au fost unii blat de la noi, ba nu a fost publicul cu noi, etc.

 

Cea mai rara fraza din fotbalul romanesc este "astazi au jucat mai bine ca noi".

 

Dovada suprema ca mass media sportiva de la noi este de fapt una de tip tabloid s-a intamplat chiar dupa primul gol al Stelei: golgheterul campionatului, Raul Rusescu da gol. Prim plan pe el cateva secunde si IMEDIAT, astfel incat sa nu scapam reactia de bucurie, apare taranul de loja cu cruceoaca pana la buric.

 

Ronnie05.11.2012 08:19

Adi Popa in acest moment e mai petarda decat Tanase. De 3-4 meciuri face figuartie pe teren. A, bine, Popa e un fel de Zapata pentru suporteri. Tacut si modest. Hai ca merita sa fie titular, are un suflet de aur.

2good05.11.2012 08:56

Sunt fericit.... Si ma simt bineeeee....

 

Acum doar asta conteaza!

 

Salutari de la Nord la Sud!

The Flyer05.11.2012 10:05
Singurul meci care mai conteaza de cativa ani. Macar de 2 ori pe sezon sa ma bucur.

Am gasit 2 imagini de la meciul din seara asta, nu foarte inspirate. :)

Cum sa vorbesti de asa ceva, cand colegii tai din deplasari vand hanorace si bratari.

1903317158_P1530793.JPG

 

In 2010 protestati/Momentan capra stati. Sa fie veselieee, am batut dinam0. :D

1350414120_P1530765.JPG

 

ride ciob de oala sparta!cam la asta se rezuma adunatura fanilor stelisti,ca Galeria Stelei nu mai exista de ceva ani!

 

in fine,desi ma minca in partea dorso-ventrala sa ma duc la meci in amintirea vechilor dueluri cu javrele,nu m-am mai dus!m-am bucurat de victorie,asa chinuita cum a fost,baietii au meritat-o,cu tot cu greselile de arbitaj!jegurile din groapa sunt slabute rau de tot,Steaua a prins o zi proasta si totusi le-a tras-o!

The Flyer05.11.2012 10:21

nu stiu de ce nu pot edita textul anterior!penibil transexualul care dadea tonul la scandari fara niciun pic de jena sau greata,lua-i-as familia in plua!de cercopitecul imbracat ca de carnaval,n-are rost sa mai pomenesc!sper sa-si dea obstescul sfirsit cit mai curind!

Zenden05.11.2012 10:36

Peluza II ( nu zic Nord, zic doar peluza II ) A FOST PRAF ! Din toata peluza, pur si simplu cantau vreo 150 de oameni...restul incepeau ( si atunci vreo 4-5 secunde ) doar cand se striga "M**e dinam0" sau "Lupta Steaua", ca atat stie taranul. In afara stadionului, toti meltenii fredonau "sunt fericit", iar pe stadion stateau ca la teatru. Prima repriza ne-au dominat clar maidanezii la capitolul galerie, chiar m-am simtit umilit. Nu se poate asa ceva, pe Ghencea ( locul ala unde aia care vin chiar sunt stelisti ) nu se intampla vreodata asa ceva, dar foamea de bani te face sa inchizi ochii. Ii stiam pe tarani ca sunt tarani, ca vorba aia, sunt tarani, nu ? dar tarani mai cuminti ca la meciul asta, rar mi-a fost dat sa vad. Concluzia : trebuie sa jucam meciurile din campionat ( mai ales derby-urile ) pe Ghencea, altfel ne vom simti ca in deplasare.

 

PS Sclavu' de Meeeeemeeeeee iar se simtea mare lider, se detasase de grupul de jucatori si a venit primul la galerie, de parca el era cel care-si daduse viata pe teren. Bravo meeeeemeeeeeee, iti multumim pentru victorie, fara tine nu se putea !

red&blue_boy05.11.2012 10:44
De asemenea, Tatarusanu a fost praf la faza golului dinamovist, nici macar nu a schitat vreun gest cand a trecut Alexe pe langa el. Raman la parerea ca acest baiat este un portar mediocru care nu aduce siguranta in poarta Stelei.

Incredibil ce face omul asta la aceasta faza. Pe langa faptul ca a iesit aiurea, mai bine statea in apropierea portii, nici nu se arunca, mai bine alearga dupa Alexe ca o fetita vesela prin parc cand fugareste pentru prima data un baiat.

Mai avea putin si incepea sa si topaie.

kla200505.11.2012 11:47

Am invins! Restul nu mai conteaza!

NU au avut javrele NICIUN penalty!

Noua cel putin doua ne-au fost refuzate!

Da' nu mai conteaza!

3-1!

red&blue_boy05.11.2012 13:16
Am invins! Restul nu mai conteaza!

Atat !!!

Bine spus, asta ne caracterizeaza acum, mai ales ca sunt si rezultate.

NIMIC NU MAI CONTEAZA !!!

 

:steag_cruce_invers:

Azzido05.11.2012 13:38
Prima repriza ne-au dominat clar maidanezii la capitolul galerie, chiar m-am simtit umilit.

Alo, esti sigur ca te-ai uitat la meciul de aseara ? Eu am stat la t2 si iti garantez ca dinamovistii s-au auzit de vreo 3 ori pana sa dea golul de 1-0. Dupa ce au dat gol au avut o perioada de "dominare" a tribunelor pana la 1-1, apoi i-am acoperit din nou pana la sfarsitul meciului. Din punctul meu de vedere cainii au fost zero aseara. Au fost multi dar tacuti.

E adevarat ca la noi se putea mai bine, dar per total atmosfera a fost frumoasa.

Zenden05.11.2012 14:46
Alo, esti sigur ca te-ai uitat la meciul de aseara ? Eu am stat la t2 si iti garantez ca dinamovistii s-au auzit de vreo 3 ori pana sa dea golul de 1-0. Dupa ce au dat gol au avut o perioada de "dominare" a tribunelor pana la 1-1, apoi i-am acoperit din nou pana la sfarsitul meciului. Din punctul meu de vedere cainii au fost zero aseara. Au fost multi dar tacuti.

E adevarat ca la noi se putea mai bine, dar per total atmosfera a fost frumoasa.

 

 

Da, sunt absolut sigur ca m-am uitat la meciul de aseara, fiind prezent pe Mall Arena la ora 21:30. Nu s-a jucat Steaua - dinam0 atunci ? Si am stat chiar la Peluza II . Cei ce ne-au salvat de la o umilinta la capitolul galerie ( repet, in prima repriza, ca din a doua, maidanezii n-au mai existat ) au fost cei de la SUD, care desi erau mai putini, strigau mai tare si decat dinamuistii, si decat Peluza Nord. Urasc javrele, dar nu pot sa nu fiu obiectiv. Oricum, un lucru e clar pentru mine dupa meciul de aseara : Peluza Nord nu mai exista !

BNQ05.11.2012 16:15

Apropo, de ce toti sar in capul arbitrajului, dar nimeni nu a observat asta?

 

poza-buna-tot-buna.jpg

 

Pintilii era pe jos de minute bune, iar arbitrul nu a oprit jocul, punandu-i pe cei de la dInamu pe contra...

 

Imi amintesc cu Dario a oprit mingea si a dat-o jucatorului ca sa repuna mai repede, vazuse foarte bine ca Pinti era pe jos.

 

Animalele.

Elvis05.11.2012 17:10
Apropo, de ce toti sar in capul arbitrajului, dar nimeni nu a observat asta?

 

poza-buna-tot-buna.jpg

 

Pintilii era pe jos de minute bune, iar arbitrul nu a oprit jocul, punandu-i pe cei de la dInamu pe contra...

 

Imi amintesc cu Dario a oprit mingea si a dat-o jucatorului ca sa repuna mai repede, vazuse foarte bine ca Pinti era pe jos.

 

Animalele.

 

1. Nu ar fi prima dovada a mentalitatii de rahat a javrelor rosii (jigodii comuniste) ;

2. Am vazut, la o analiza a meciului la TV, cum Tucudean il calca pe Matei la faza respectiva .

 

Dar, acum, sunt doar mici amanunte; istoria s-a scris .

Stryker05.11.2012 17:31

Ce fac dinamovistii in luna Noiembrie ? Servesc 3 in 1 spurcat mix.

Korado05.11.2012 18:48

Meci frumos, atmosfera de mare echipa, in sfarsit o serie buna de rezultate contra celor de la dinamuu..

kaspersky05.11.2012 19:06

Era de asteptat ca Dinamo nu o sa reziste cu tactica impusa de Bonetti , au ajuns de maxim 2 ori la poarta cu tot cu golul marcat. Adevarat , arbitrul trebuia sa dea penalty la Matei dar in acelasi timp trebuia sa opreasca si jocul , in prim rep fost o faza cand Curtean se tavalea pe jos si nu au trecut mai mult de 10 secunde oprind jocul.

 

Concluzie , victorie facila , nu mai e niciun dubiu , Dinamo e slaba , foarte slaba.

terente05.11.2012 19:07
Ieri dupa meci, mizeria de Mironica mai avea putin si plangea pentru penalti-urile lui Dinamo, uitand ca acestia sunt artizanii mizeriilor cu arbitrii(unde esti tu corpodene?), si inainte si dupa Revolutie.

@predator,

ai foarte mare dreptate cu Mironica. O persoana mai abjecta ca el in presa nu exista. Dar fii atent ce-a zis mizerabilul aseara la pauza:

 

-foarte multi s-au grabit sa compare actuala Steaua cu cea din ' 86. Cine a zis asta nu a vazut un meci a celor din '86 si s-a grabit sa faca aceasta comparatie deplasata.

 

DanielT05.11.2012 20:01

I-am dominat tot meciu' , le-am dat cu terenu' in cap !

Maidanezii nici nu s-au auzit . Apropo , cat de prost sa fii sa copiezi rivalii pe fata ? Oricum ii stim ca au multe cantece copiate , si nu numai ei , dar sa copiezi pe fata ...

Da , stiu ca le place mult cum se canta la noi .

Vorbesc de faza cand tot stadionu' canta "Bucuresti ale , Bucuresti ale , Steaua Bucuresti ale , ale lalala " . Eh , nu mai stiu in ce moment al meciului, dar stiu ca imediat dupa ce am cantat noi au inceput si ei sa cante varianta lor , evident copiata .

Sa nu vina acum protestatarii sa imi zica ca de fapt si cantecu' nostru "Sunt fericit" e luat de la nu stiu ce trupa ... Pai vorba cuiva , cum adica e luat de la o trupa ? Pai ce am facut ne-am dus cu el la EuroVision ca sa ne acuze cineva ca am plagiat ?

Evident , penibilii ziaristi le-au gasit scuze maidanezilor in loc sa zica ca au fost praf si n-au avut 2 faze tot meciu' . Poate ca penalty-ul ala din min 80 a fost , dar la celalalt nici nu se pune problema . Plus ca si Steaua a mai avut un penalty care n-a fost dat .

Raul Hingheru' si-a facut un obicei sa dea m...e la catei .

 

Sunt fericiiiiit

Si ma simt bineeeee

Scopu' vietii l-am gasiiiiit

Intalnindu-te pe tineeee

Ooo Steaua aleee

Ooo Steaua aleeee

Ooo Steaua ale

Ooo Steaua ale

Ooo Steaua aleeeeeee

MoWeed05.11.2012 20:09

Normal ca sunteti fericiti ca doar, pentru voi, ignoranta e o binecuvantare.

terente05.11.2012 20:17
Normal ca sunteti fericiti ca doar, pentru voi, ignoranta e o binecuvantare.

 

Spitalul de Urgenta (Helciug dupa un pumn de pastile):

 

 

Nu-mi pasa de nimic...de nimic

Sunt fericit...

Nu-mi pasa de nimic

Nu-mi pasa de nimic...de nimic

Sunt fericit..

Nu-mi pasa de nimic.

 

Caz de urgenta, clar.

Adrian05.11.2012 20:20

Sa vedem cat de fericiti veti fi la anu', cand Steaua va deveni din nou ciuca batailor si toti se vor intampla cum se poate asa ceva, ca doar baietii lui ne-a au fost cei mai buni in anul precedent, au facut puncte, etc.

 

In tot timpul asta ciobanasul va sta cu banii vostri in buzunar si va comenta linistit la televizor. Ca doar el face asta la bine si la rau.

 

Sa va vad atunci cum cantati ca sunteti fericiti, ignorantilor.

«14567»