Vorbele celebre ale lui Kellerman: Croatia campioana, semifinala Germania-Anglia, Rooney panarama. ![]()
Da, Henderson e panarama,
Stim, stim, nu trebuie sa ne confirmi ![]()
Vorbele celebre ale lui Kellerman: Croatia campioana, semifinala Germania-Anglia, Rooney panarama. ![]()
Da, Henderson e panarama,
Stim, stim, nu trebuie sa ne confirmi ![]()
Si da, Ca$hley Cole is a whore
aici iti dau dreptate Kellerman.
ba da sa joace colind mai bine ca zeul rooney ? asa ceva...
Ba da ai innebunit?! Am inteles ca a jucat Rooney praf, ce vrei de tot repeti atat??? thanksuri, likeuri???
Vorbiti de Rooney si altii de la Anglia si nu l-ati vazut pe Pirlo in ce mod senzational a jucat. Nu zic asta doar pentru ca a batut penaltyul ca un zeu , aia a fost doar bomboana de pe tort.
Ce atata discutie, e o surpriza ca a pierdut Anglia la loviturile de departajare? FIFA si UEFA ar trebui sa puna regula ca atunci cand ajung englezii in aceasta situatie, nici sa nu se mai execute si sa piarda meciul direct. Penalty-urile sunt cel mai mare inamic al lor.
Cat despre executanti, se stia de zile bune care sunt cei 5 alesi de Hodgson: cei care au batut + Milner, dar el fusese schimbat si probabil ca nu vom afla cine trebuia sa-l bata pe ultimul.
Italia a meritat sa castige, era aiurea sa piarda la penalty-uri. Chiar m-au surprins placut cum au jucat, ceva diferit de jocul anost specific in general lor. Pana la urma, cred ca e ceva de Prandelli, de-ar avea si materie prima mai buna ...
Daca aveau pe altcineva in locul lui Balotelli puteau castiga linstit in 90 de minute. Bine barem ca lunaticul asta n-a ratat si la penalty-uri.
Pirlo senzational in joc, ce sa mai zic si de felul in care a batut penalty-ul, ce curaj dublat de valoare a putut sa aiba !
Anglia a mai miscat prin prima repriza, dar dupa pauza era clar ca telul lor era sa duca meciul in prelugiri. In afara de cativa jucatori, restul au cam fentat fotbalul.
Ce atac au, cred ca nici in cele erotice vise nu credea Cassano ca prinde turneul dupa sezonul praf de la Milan.
Lucru datorat in mare masura faptului ca a lipsit vreo juma'de an, probleme medicale .
Italia a meritat sa castige, era aiurea sa piarda la penalty-uri. Chiar m-au surprins placut cum au jucat, ceva diferit de jocul anost specific in general lor. Pana la urma, cred ca e ceva de Prandelli, de-ar avea si materie prima mai buna ...Daca aveau pe altcineva in locul lui Balotelli puteau castiga linstit in 90 de minute. Bine barem ca lunaticul asta n-a ratat si la penalty-uri.
Pirlo senzational in joc, ce sa mai zic si de felul in care a batut penalty-ul, ce curaj dublat de valoare a putut sa aiba !
Anglia a mai miscat prin prima repriza, dar dupa pauza era clar ca telul lor era sa duca meciul in prelugiri. In afara de cativa jucatori, restul au cam fentat fotbalul.
Lucru datorat in mare masura faptului ca a lipsit vreo juma'de an, probleme medicale .
Se poate spune orice despre Baloteli dar nu ca nu stie fotbal. Fotbal stie cu carul. Daca joaca serios poate sa faca ravagii in orice aparare iar aseara chiar a jucat bine. O singura minge a avut la care daca se concentra mai mult putea marca, la sutul lui De rossi parca dupa care Baloteli a tras slab sper poarta dar si asa era sa iasa gol daca Montolivo se concentra si el mai mult.
Iar Casano e super scula de jucator.
Cel mai frumos meci de pana acum. Englezii nu au jucat nimic in prelungiri si in ultimele 15-20 de minute ale meciului.
Superb meciul facut de Andrea Pirlo. Cu adevarat unul dintre ultimii playmakeri din fotbalul modern. Din pacate, a ajuns la o varsta si nu stiu cat va mai activa in fotbalul mare.
@greeneyes: e amuzant ca ambii atacanti ai Italiei sunt pe acelasi calapod: talent cu carul, personalitate... unica, sa ii zicem asa
ca sa nu sune urat. Sper ca Balotelli sa invete din lectia lui Cassano si sa nu isi iroseasca talentul.
PS: SERIOS, dar SERIOS exagerati cu conflictul vostru MU - Liverpool. Discutam despre Euro 2012, nu despre Premier League. ![]()
Faceti-va un topic si certati-va acolo. Va rog.
Se poate spune orice despre Baloteli dar nu ca nu stie fotbal. Fotbal stie cu carul. Daca joaca serios poate sa faca ravagii in orice aparare iar aseara chiar a jucat bine. O singura minge a avut la care daca se concentra mai mult putea marca, la sutul lui De rossi parca dupa care Baloteli a tras slab sper poarta dar si asa era sa iasa gol daca Montolivo se concentra si el mai mult.
La asta m-am referit si eu. ![]()
Superb meciul facut de Andrea Pirlo. Cu adevarat unul dintre ultimii playmakeri din fotbalul modern. Din pacate, a ajuns la o varsta si nu stiu cat va mai activa in fotbalul mare.
Asa e.
Parerea mea e ca daca il prefera pe Di natale in locul lui Balotieli ,nu se mai ajungea la prelungiri , chiar nu inteleg cu golgheterul italiei din ultimii 2 ani poate sa fie rezerva unei mascote .
Pirlo nu e niciodata playmaker. Cum nici Xavi nu e.

Pirlo nu e niciodata playmaker. Cum nici Xavi nu e.
Dar ce e?
Pirlo doar l-a imitat pe Mutu cu scarita aia
))
Dar ce e?
Varf impins.
Pirlo este playmaker.
Tin cu Germania , dar dupa ce am vazut ce joc a practicat Italia aseara chiar au reusit sa ma puna pe ganduri. Nu exclud o finala Italia - Portugalia.
Intr-adevar Pirlo este printre ultimii playmakeri ai fotbalului cu care am crescut. Si asta in anii in care aveam varsta sa constientizez cat de cat bine jocul si jucatorii.
Blestemata fie ziua in care l-a dat Inter, dar cum acolo nu l-a vazut nimeni capabil in 3 ani poate a fost mai bine asa. Alaturi de Seedorf este unul din marile regrete ale mele prvind vestitele schimburi dintre cele doua cluburi din Milano. Pacat ca are 33 de ani si e pe sfarsite, dar pasele lui vor ramane nemuritoare.
Felicitari pentru "l'architetto" !
Pentru cine zicea aia cu varf impins: niciodata asa ceva, el este un playmaker in cel mai pur sens al cuvantului dupa cum o spune si carcaterizarea de pe wiki: He is usually deployed as a deep-lying playmaker for both Juventus and Italy and is regarded as a leading exponent of this position.
Partea cu deep-lying playmaker o va intelege cel mai bine un jucator de FM ![]()
@south-side
Roni probabil a vurt sa fie ironic, sa speram...
Oricum, interesante semifinale. As merge pe Spania - Germania in finala, dar nu se stie.
Le pot da deja trofeul nemtilor.
O sa intre nemtii cu panzerele peste italieni si spanioli.
Daca e o echipa sa-i poata incurca acum pe nemti, aia e Italia. Lor le convenea sa joace cu Anglia, la felul cum arata englezii acum , defilau nemtii cu ei.
englezi pe dracu... mai mult scousersi
@south-side: Apropo de playmakeri si de Seedorf: Mi-aduc aminte de Olanda - Romania jucat la Constanta, de acum cativa ani, castigat de noi prin golul lui Goian. Era o vreme absolut de rahat, vant, ploaie, stim cu totii cum i-am batut. Pe teren erau o multime de jucatori tehnici (mai ales la olandezi - Sneijder, Van der Vaart dar si il grande Mutu
) care se chinuiau sa dea o pasa de trei metri sau sa controleze mingea. Singurul care trona peste toti si care poruncea mingii ce sa faca era Seedorf, un magician al balonului rotund. Era o placere sa il vezi cum jongla cu mingea.
Din pacate, fotbalul asta modern a adus moartea postului de playmaker clasic, mai toate echipele jucand 4-2-3-1 cu 2 mijlocasi centrali de tipul lui Makelele, ca sa dau un exemplu. Cat s-a schimbat fotbalul in cativa ani. In perioada 98-2000, cand Franta domina Europa si lumea, exista un regret general ca Makelele si Vieira nu pot juca in aceeasi echipa, pentru ca trebuia si un mijlocas de creatie (Djorkaef, daca nu ma insel, sper sa nu spun prostii). Acum aproape nici un antrenor nu isi mai pune problema asta, toti preferand 2 mijlocasi defensivi.