FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Fcsteaua la Counter-Strike

«12345»
r3fl3x24.02.2012 14:13
As juca si eu, desi n-am mai deschis counter-ul de 1 an si ceva:).

Nici eu pana acu 2-3 saptamani :)

 

Gata! Eu mi-am facut echipa! :) Ma bag si eu :) Joc cu r3fl3x :)

 

 

@Lupanu

 

imi pare rau, dar reflex e luat deja:))) pac-pac

Poate se joaca 1 vs 1 sau fiecare pt el si scap de amandoi :)))

MoWeed24.02.2012 15:22

Pai nici eu n-am mai jucat de mult timp. Deci daca e sa ne luam dupa ce se zice pe aici, majoritatea n-ar trebui sa fie in forma :))

 

In alta ordine de ideei, ebonyc are dreptate. Ar trebui sa se joace pe runde. 2v2 sau 3v3 cu echipele trase la sorti. Astfel se evita orice fel de discutii. Parerea mea!

Ronnie24.02.2012 15:28

M-as baga si eu daca tot este club de pensionari. Si sunt de acord cu Mo, echipe 3v3 trase la sort.

 

Ar fi fost interesant un meci intre Gandalf, Adrian si Joga impotriva mea, Axl si Azzido.

ebonyc24.02.2012 15:36

Deci echipe 3vs3, trase la sorti, 30 de runde, castiga prima echipa la 16, dar cine are acces la un server pentru meciuri? Nu poti juca pe server facut cu "New game", vezi numai fantome pe harta. Pe vremuri aveam admine pe servere PGL, dar acum ioc.

pytycrys24.02.2012 15:57

Mai bine echipe alese de noi... :)

4 echipe de cate 3 si bagam semifinale si finale. :))

r3fl3x24.02.2012 17:48

Perfect 3vs3,Nighty numara si tu si vezi cati suntem :)) si sper ca nu alegi tu echipele ca faci blat cu Dana si ma pui cu ea in echipa:))

Nyghty24.02.2012 17:49

Deeeeeci...cum doriti pana la urma? Echipe de 2 sau 3, tras la sorti/fara sau fara echipe? :D

Harti pe care le propun:

1)- de_dust2

- de_inferno

2)- de_nuke

- de_aztec

3)- awp_india

- awp_bycastor

 

Din cele 3 variante, sa se traga cate una la sorti. E ok asa?

carc0tasu24.02.2012 18:24

Ma bag si eu. Daca e nevoie de server de war, am in comunitate 3. Daca vreti server de ff ON, server pe care il administrez, just join*********, asta pt cei care au obisnuinta de a juca. Daca e nevoie de server de war, PM me si se rezolva.

ebonyc24.02.2012 20:47
Deeeeeci...cum doriti pana la urma? Echipe de 2 sau 3, tras la sorti/fara sau fara echipe? :D

Harti pe care le propun:

1)- de_dust2

- de_inferno

2)- de_nuke

- de_aztec

3)- awp_india

- awp_bycastor

 

Din cele 3 variante, sa se traga cate una la sorti. E ok asa?

 

De_dust2, de_inferno, de_nuke, de_tuscan, de train si cam atat.

LUPANU24.02.2012 20:58
Deci echipe 3vs3, trase la sorti, 30 de runde, castiga prima echipa la 16, dar cine are acces la un server pentru meciuri? Nu poti juca pe server facut cu "New game", vezi numai fantome pe harta. Pe vremuri aveam admine pe servere PGL, dar acum ioc.

Pot tine eu deschis un server!

Nyghty24.02.2012 21:13
Pot tine eu deschis un server!

Perfect. Din calculele mele, sunt 17 inscrisi. Mai asteptam 1 sau 3 viteji :D

 

Nyghty25.02.2012 16:14

Dupa o a doua numarare, mi-au iesit 18 la numar :blush: :

1. Nyghty

2. R3fl3x

3. DanielIT

4. SuperstaR18

5. Axel1947

6. Lupanu

7. MoWeed

8. Pytycris

9. Gio_stgloria

10. Adrian

11. Dragoshel

12. S.S.Lazio

13. AG

14. Dayra

15. Ebonyc

16. Klajete

17. Ronnie

18. Carc0tasu

 

Echipele trase la sorti:

1. Axel1947, SuperstaR18, Dayra

2. Nyghty, MoWeed, R3fl3x

3. Klajete, DanielIT, Ebonyc

4. Dragoshel, Ronnie, Pytycris

5. AG, gio_stgloria, S.S.Lazio

6. Lupanu, carc0tasu, Adrian

 

Primele meciuri:

2. vs. 6.

1. vs. 5.

4. vs. 3.

 

Harti:

1. de_dust2hama

2. de_nukehama

3. awp_bycastor

 

Se va juca 30 de runde/harta, castiga echipa care ajunge prima la 16 runde castigate.

Se poate face pauza 5 minute dupa fiecare harta.

Se vor scrie rezultatele de pe fiecare harta, nu doar per total.

 

Timp disponibil pentru desfasurarea meciurilor: 1 saptamana. Ar fi perfect daca meciurile s-ar juca in week-end, dupa-amiaza/seara.

 

PS: Dat fiind faptul ca suntem 6 echipe, dupa primele meciuri, vor iesi 3 echipe castigatoare. Cum jucam?

M-am gandit la varianta asta: sa zicem ca trec mai departe echipele 1,2,3. Se joaca 1vs2, 1vs3, 2vs3, echipa cu cele mai multe runde pierdute iese din competitie.

Sau...mai asteptam 3 viteji :D

 

PS2: Am rugamintea ca cei care nu au id-ul meu sa mi-l lase pe privat pe al lor.

kaymack25.02.2012 17:07

ma bag si eu

 

andrey2725.02.2012 17:15

ma bag si eu..propun hartile dust2,inferno,tuscan,nuke,train. pe d2 x1,pe inferno x1,train doar casa,nuke fara afara,tuscan x1 (pisica si mid).

Nyghty25.02.2012 17:18
ma bag si eu..propun hartile dust2,inferno,tuscan,nuke,train. pe d2 x1,pe inferno x1,train doar casa,nuke fara afara,tuscan x1 (pisica si mid).

 

De-asta jucam harti hama..au doar x1 :)

 

andrey2725.02.2012 17:27

nu stiu eu harti dastea nebunesti..cu hama cu rahat :)) dar pune si tuscan in competitie :D

navodarean25.02.2012 17:28

vreau sa particip si eu. fac tag-team cu nimeni altul decat Andrey27 zis markeloff sau KaBaL.

 

Nyghty25.02.2012 17:29

Inca 3...ca sa fim 8 echipe si sa dispara problema dupa primele meciuri :)

 

@andrey27

Hama sunt acelasi lucru cu hartile 2x2 :)

andrey2725.02.2012 17:29

oricum sunt cu trageri la sort ma..:)) dar noi vom juca cu inca unu pentru ca suntem ultimii inscrisi.Poti sa-mi spui simplu SeDaN :))

r3fl3x25.02.2012 17:41

Nighty, mai bine harti normale nu hama :) si la final castiga echipa care are ambele meciuri castigate :)

Dar acum ca s-au bagat si caimac cu tibi,putem face 4 echipe de 5 :)

andrey2725.02.2012 17:49

E o idee si asta sa jucam 5on5. toata harta

 

Scuze de dublu post. PROPUN SA FOLOSIM TEAMSPEAK PENTRU A FII MAI USOR SA COMUNICAM IN TIMPUL MECIULUI.

Nyghty25.02.2012 18:51
Nighty, mai bine harti normale nu hama :) si la final castiga echipa care are ambele meciuri castigate :)

Dar acum ca s-au bagat si caimac cu tibi,putem face 4 echipe de 5 :)

Perfect :)

 

Noile echipe:

1. Ronnie, S.S Lazio, gio_stgloria, Adrian, Axel1947

2. MoWeed, Andrey27, Navodarean, Dayra, Caimac

3. Klajete, Ebonyc, AG, Pytycris, DanielIT

4. Lupanu, Nyghty, SuperstaR18, Dragoshel, R3fl3x

 

Semifinale:

3. vs 1.

4. vs 2.

 

Se va juca finala mica si finala mare.

 

Hartile pe care se va juca:

1.de_dust2(ambele x-uri)

2.de_nuke(ambele x-uri)

3.awp_bycastor

 

Se va juca 30 de runde/harta, castiga echipa care ajunge prima la 16 runde castigate.

Se poate face pauza 5 minute dupa fiecare harta.

Se vor scrie rezultatele de pe fiecare harta, nu doar per total.

Daca bomba este plantata, toata echipa terro moare, dar bomba explodeaza, runda este castigata de catre terroristi!

 

Timp disponibil pentru desfasurarea meciurilor: 1 saptamana. Ar fi perfect daca meciurile s-ar juca in week-end, dupa-amiaza/seara.

 

! Va rog sa jucati cu nick-urile afisate pe forum !

 

PS: Am rugamintea ca cei care nu au id-ul meu sa mi-l lase pe privat pe al lor.

pytycrys25.02.2012 19:20

Nu mai bine inferno decat bycastor? :D

PS: Cei din echipele 1 si 3 sa dea add pe mess ca sa vedem cand jucam.. :)

Nyghty25.02.2012 19:26
Nu mai bine inferno decat bycastor? :D

PS: Cei din echipele 1 si 3 sa dea add pe mess ca sa vedem cand jucam.. :)

Ma gandeam sa fie si o harta cu awp :)

 

Ronnie25.02.2012 19:29

Se poate sa jucam cu friendly fire ca am observat ca sunt in echipa cu Adisor? :D

«12345»