" Incident la Timişoara, după meciul Steaua-Rapid Peste 50 de suporteri ai echipei Poli Timişoara au venit în centrul oraşului, joi noaptea, imediat după meciul Stelei, pentru a-i împiedica pe fanii stelişti să sărbătorească victoria, doi dintre suporterii lui Poli spărgând parbrizul unui autoturism.
Spiritele s-au încins în momentul în care în zonă au apărut câţiva suporteri ai echipei din Ghencea. În scurt timp, suporterii lui Poli au sărit pe maşină, le-au lovit autoturismul cu pumnii şi cu picioarele şi nu s-au oprit până nu au spart parbrizul.
Jandarmii timişoreni au intervenit în forţă şi au aplanat rapid conflictul
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Timiş, Paul Ciobănaşu, a declarat, vineri, că s-au dat două amenzi, în valoare totală de opt milioane lei vechi, pentru tulburarea ordinii şi liniştii publice, şi au fost întocmite dosare pentru distrugere. "
Sursa: Prosport
No comment...