FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Toata lumea la miting !

«12345»
Ronnie17.01.2012 16:39

THIS IS SPARTA =))

blindica17.01.2012 17:52

''Breteaua castii le ingusteaza mintea si le comprima gandurile''.

danimarcu17.01.2012 19:36

Eu cred ca urla de frica maimutoiu.

gio_stgloria17.01.2012 19:43

Acum sa vedem cand au voie sa efectueze acel control corporal care le provoaca o deosebita placere:

 

"Art.27 (3) In exercitarea atributiilor, personalul militar al Jandarmeriei Romane are dreptul sa efectueze control corporal preventiv asupra persoanei si bagajului acesteia, in urmatoarele situatii:

a) exista indicii clare ca s-a savarsit, se savarseste sau se pregateste savarsirea unei infractiuni;

b) persoana se afla in stare de inconstienta si este necesara identificarea acesteia;

c) persoana participa la manifestari publice sau in alte locuri in care este interzis accesul cu arme, produse ori substante periculoase.

 

 

Mi se pare doar mie sau puctul c) este tare ambiguu ?

gabib7717.01.2012 20:27

e un mic abuz acolo

Inciu-Ciuna17.01.2012 20:44
Ala merita o caramida in dinti in momentele alea. Sa urle-n gand :)

 

 

bai esti nebun?ce razboinic esti tu,laptuco!

 

 

Azzido vad ca ti au fost preluate pozele cu securistii aia infiltrati,ti a cerut cineva voie?

 

le vad la papagalii aia de la antena 3.

 

Ronnie18.01.2012 06:53
Acum sa vedem cand au voie sa efectueze acel control corporal care le provoaca o deosebita placere:

 

"Art.27 (3) In exercitarea atributiilor, personalul militar al Jandarmeriei Romane are dreptul sa efectueze control corporal preventiv asupra persoanei si bagajului acesteia, in urmatoarele situatii:

a) exista indicii clare ca s-a savarsit, se savarseste sau se pregateste savarsirea unei infractiuni;

b) persoana se afla in stare de inconstienta si este necesara identificarea acesteia;

c) persoana participa la manifestari publice sau in alte locuri in care este interzis accesul cu arme, produse ori substante periculoase.

 

 

Mi se pare doar mie sau puctul c) este tare ambiguu ?

 

Legal au voie. Moral insa sunt niste viermi.

vlad18.01.2012 10:11
Legal au voie. Moral insa sunt niste viermi.

Sau ciumpalaci ,tarani,inepti... etc

Marius18.01.2012 10:18
bai esti nebun?ce razboinic esti tu,laptuco!

 

tot la internet cafe? poate dai si pe la scoala dupa aia, sa incepi sa pricepi si tu sensul unor afirmatii :)

gio_stgloria18.01.2012 13:00
proteste-jandarmi-andreea-Alexandru.jpg
ebonyc18.01.2012 13:58

Ce vrea sa faca, sa puna covrigi la caini in coada sa creada lumea ca traim bine?

 

 

proteste-jandarmi-andreea-Alexandru.jpg
*Alecs*18.01.2012 18:20

 

axl18.01.2012 18:52
"Art.27 (3) In exercitarea atributiilor, personalul militar al Jandarmeriei Romane are dreptul sa efectueze control corporal preventiv asupra persoanei si bagajului acesteia, in urmatoarele situatii:

 

c) persoana participa la manifestari publice sau in alte locuri in care este interzis accesul cu arme, produse ori substante periculoase.

 

 

Mi se pare doar mie sau puctul c) este tare ambiguu ?

Nu e ambiguu deloc. Ambigua este interpretarea lui de catre jandarmi. Toate controalele alea corporale au avut loc INAINTE de si IN AFARA locului unde aveau loc manifestarile publice. Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca cei controlati ar fi afirmat ca nu participa la manifestatii, isi exercita doar dreptul la libera circulatie pe-acolo. Conform art. respectiv jandarmii nu ar fi avut dreptul la control corporal.

 

Ambiguu e asta:

a) exista indicii clare ca s-a savarsit, se savarseste sau se pregateste savarsirea unei infractiuni;

 

Ce intelege jandarmul prin "indicii"? Dar "indicii clare"? Dar "se pregateste"? Fularul pe gura intr-un ger de -5 e un indiciu clar ca ma pregatesc de savarsirea unei infractiuni?

iNsTiGaToR18.01.2012 19:58

Mai devreme am auzit pe Antena 3 un jandarm spunand ceva de genul ''Azi nu-i batem ca ieri ne-a vazut destul presa''.

Ronnie18.01.2012 20:01

@axl

 

Toata constitutia si toate legile sunt formate din paragrafe care lasa loc de interpretari astfel incat sa poate fie folosita cum vor cucul lor. Din moment ce treci prin zona au tot dreptul sa te controleze, sunt acoperiti pana-n gat.

 

Ce este mai ciudat e ca sunt controlati doar tinerii. Cel putin asta am vazut eu din imaginile de la TV.

dee18.01.2012 20:50
Slogane frecvente 16 ian:

Nu va fie frica, ca Basescu pica!

Usl, Pdl- aceeasi mizerie!

Nu stati la balcoane, ca muriti de foame!

Lasati televizorul, haideti cu poporul!

Bucuresti, nu uita, Clujul e de partea ta

Romania, stat politienesc!

 

Alte slogane, auzite azi 18 ian.

Nu vrem sa fim o natie de sclavi! (cel mai des repetat)

Pdl si Usl fura prin rotatie!

Vrem spitale, nu catedrale!

Nu vrem bani la SRI, vrem la educatie!

(nu mai retin exact cum era, "Nu vrem SRI, vrem educatie", ceva care rima)

Rosia Montana, nu e de pomana!

Basescu Traian, primul huligan!

Basescu, Basescu, mai rau ca Ceausescu!

Asta nu e presedinte, ca de 7 ani ne minte!

Emil Boc nu uita, Gherla este casa ta!

Bucuresti, nu uita, Clujul e de partea ta!

gio_stgloria18.01.2012 21:00
Nu e ambiguu deloc. Ambigua este interpretarea lui de catre jandarmi. Toate controalele alea corporale au avut loc INAINTE de si IN AFARA locului unde aveau loc manifestarile publice.

 

Pe mine m-au perchezitionat undeva intre universitate si cocor , si-mi aduc aminte ca m-au si intrebat unde merg. Unul dintre ei s-a simtit luat la misto cand i-am zis "frate".

vlad19.01.2012 08:19
Ce intelege jandarmul prin "indicii"? Dar "indicii clare"? Dar "se pregateste"? Fularul pe gura intr-un ger de -5 e un indiciu clar ca ma pregatesc de savarsirea unei infractiuni?

 

 

 

 

Sa te fereasca Dumnezeu sa-ti iasa aburi pe gura la temperatura aia ca te acuza aia ca fumezi marijuana. Sa vezi cultura ce-ti iei pe cocoasa!

 

Pdl si Usl fura prin rotatie!

 

 

 

 

Partidele mici fac si vor face diferenta. Lumea uita udmr-ul,unpr-ul sau pp-ul. Mici si ale naibii.

 

Ma uit la imaginile cu jandarmii si-mi amintesc cum au venit amaratii aia de pe Valea Jiului sa planteze panselutele cu tarnacoapele.

STARforce19.01.2012 09:01
dee19.01.2012 09:49
Partidele mici fac si vor face diferenta. Lumea uita udmr-ul,unpr-ul sau pp-ul. Mici si ale naibii.

 

Taxa auto ministrul Udmr a promulgat-o, la sanatate tot ministru Udmr-ist avem (domnul Ritli parca nici n-ar exista, deciziile se iau peste el), dar se uita. Nu poti sa scandezi impotriva UDMR-ului, ca repede sar carcotasii , CNCD-ul si comisiile de monitorizare ale nu stiu cui acuzandu-ne de sovinism si sentimente anti-maghiare. UDMR , un partid la fel de corupt ca altele, se va bucura intotdeauna de impunitate, indiferent de ceea ce fac.

Grigo .19.01.2012 10:55
Marius19.01.2012 12:19
ebonyc19.01.2012 14:01

UDMR e partidul-curva care cum se schimba partidul de la guvernare cu aia se aliaza ca sa formeze majoritate in parlament, nu? Cred ca e singurul partid care a fost la putere in continuu dupa '89.

Harald19.01.2012 16:59

@instigator

 

mai e si celebra: "nu mai dati ba, ca ne filmeaza"

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE19.01.2012 17:10

Victorieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

«12345»