FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Toata lumea la miting !

«12345»
Kellerman16.01.2012 14:06

Revolutia, schimbarea, se face cu sabia (fapt dovedit dealungul istoriei), nu cu pancartele si sloganurile nonviolente.

 

Ipocrizia pluteste acum in Romania.

 

Imi e mila de tara asta, pacat ca au murit eroii adevarati ca Antonescu, ca sa fim acum calcati in picioare nu numai de putere si opozitie, dar si de oamenii de rand, care ne dovedesc din ce in ce mai mult ca marea spalare pe creier din timpul comunismului inca nu s-a dizolvat.

navodarean16.01.2012 15:05

M-am lamurit si cu Antena3. Inainte de publicitate, ala care agita megafonu' in Piata, a urlat catre protestatari " 3 minute pauza ".

cristi0000516.01.2012 15:38
Sa vada toata lumea cum e romanu!!!

foarte tari pozele

dee16.01.2012 17:00

Daca si in seara asta vor fi incidente in Bucuresti, pe bune de nu cred ca oamenii aia sunt platiti sa disperseze pe protestatari si sa distruga mitingul. Am plecat! E miting si in orasul meu.

Kellerman16.01.2012 17:20

prietena, wake up.

 

http://www.timesnewroman.ro/life-death/637...-aia-gay-la-voi

 

desigur, e trolling, nu e pe bune, dar cam au dreptate in ce scriu romanii acolo. protestele alea de la universitate ai spune ca sunt facute de unicef.

vlad16.01.2012 17:49
prietena, wake up.

 

http://www.timesnewroman.ro/life-death/637...-aia-gay-la-voi

 

desigur, e trolling, nu e pe bune, dar cam au dreptate in ce scriu romanii acolo. protestele alea de la universitate ai spune ca sunt facute de unicef.

 

Au dreptate si grecii aia.

 

 

Kellerman16.01.2012 17:58

e scris la misto articolul, nu l-a scris nici un grec. :) dar ar fi mesajul perfect, oricum.

 

 

incepe sa devina tot mai mare manipularea antena3/realitatea. mai nou s-au gasit droguri la protestatari, care sunt "controlati la sange", desigur, in "limita legii" spre un loc public...

 

ma mir ca n-au gasit grenazi si lansatoare de rachete. urmeaza sa gaseasca bombe nucleare puse de teroristii de la Peluza Sud la metrou, dinalea facute undeva prin Iran.

LDS16.01.2012 20:04

Observ ca furia multimii s-a revarsat asupra tuturor, incepand cu Basescu, Boc, Udrea, Antonescu, Ponta, Iliescu... am inteles ca pana si saracu' Dan Diaconescu ar fi fost scuipat, Iri a fost bruscat si Nati Meir tranchilizat...

 

Am si eu o intrebare / nelamurire:

 

Cum naiba se face ca iarasi capul rautatilor scapa nepomenit de nimeni pe nicaieri ? Omul care de 22 de ani invarte tara asta pe degete ramane in continuare neobservat, desi sta ca o tumoare pe frunte ! In ciuda acestui fapt, omul asta are 48% popularitate in sondaje, un procent echivalent cu romanii care cred ca Soarele graviteaza in jurul Pamantului... Omul asta cade mereu in picioare, in orice circumstante, bravo lui, cinste poporului !

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE16.01.2012 20:07

Degeaba pleaca Basescu,daca nu pleca si fecali din Ghencea. :)

Kellerman16.01.2012 20:22

am dat un raid in centrul targu muresului. nu sunt deloc 1000 de unicorni precum zic ei, sunt maxim 100. am plecat acasa. asta nu e protest, cu unicornii (un fel de plural de la UNICEF). asta e labareala.

dee16.01.2012 20:40
Kellerman: incepe sa devina tot mai mare manipularea antena3/realitatea. mai nou s-au gasit droguri la protestatari, care sunt "controlati la sange", desigur, in "limita legii" spre un loc public...

 

pune si b1tv la manipulare.

 

O sa incarc mai tarziu niste filme. Slogane frecvente:

Nu va fie frica, ca Basescu pica!

Usl, Pdl- aceeasi mizerie!

Nu stati la balcoane, ca muriti de foame!

Lasati televizorul, haideti cu poporul!

Bucuresti, nu uita, Clujul e de partea ta

Romania, stat politienesc!

 

Kellerman, o sa fii dezamagit: n-au existat incidente, n-au existat raniti, jandarmii au fost extrem de discreti, de-a dreptul invizibili pe jumatate de traseu (nici politisti nu erau, poate undercover), abia la Prefectura ne-au asteptat dragutii de ei, inclolonati, echipati ca-n counter strike (moment ideal de a le transmite o urare: face to face), iar dupa au insotit protestatarii in marsul prin centrul orasului, tot discret.

dee16.01.2012 21:14
Kellerman: desigur, e trolling, nu e pe bune, dar cam au dreptate in ce scriu romanii acolo. protestele alea de la universitate ai spune ca sunt facute de unicef.

 

Unicef? Daca au scris aia dupa evenimentele de ieri din Bucuresti,ma intreb ce vor spune de cele de la Cluj, unde namila de 1,90m, a primit garoafa alba :) S-a mai strigat si "Jandarmeria, apara hotia! si Rusine, jandarmeria Bucuresti!".

Kellerman16.01.2012 21:20

Dupa cum spuneam, unicorni si dinozauri. Fara violenta nu rezolvi nimic in Romania.

blindica16.01.2012 21:21

Basescu,Y U NO Resign :thumbsup: ? ( a se retine,toata clasa politica este bolnava,protestul nu ar trebui indreptat doar spre acest individ ). In rest,prea putini oameni au puterea si ideile necesare sa ia atitudine.

 

Fotografie0647.jpg

 

Fotografie0643.jpg

 

Fotografie0642.jpg

 

Fotografie0641.jpg

 

Fotografie0640.jpg

 

Fotografie0634.jpg

 

 

 

 

dee16.01.2012 21:34
Kellerman: Dupa cum spuneam, unicorni si dinozauri. Fara violenta nu rezolvi nimic in Romania.

Grecii ce-au rezolvat? Nimic.

Poti pune presiune si fara violenta.

 

si protestat separat de batraneii astia

Cu cat manifestantii sunt mai eterogeni, cu atat sunt mai reprezentativi, doar telul e comun.

zoint16.01.2012 21:42

Ce protest e in capitala cu foi a4 asa nu e protest nu o sa plece asta,daca se continua asa.Trebuie un protest fara capete plecate eu nu vin in Bucuresti sa strig impotriva ciclopului eu vreau sa dispara toata clasa politica si mias dori din tot sufletul ca sambata sau duminica toate peluzele sa iasa in strada impreuna cu noiigolani si noua dreapta si protestat separat de batraneii astia de acum un protest impotriva abuzurilor institutiilor statului impotriva clasei politice,chiar dizolvarea clasei politice.Nu uitati ca in 89 erau numiti golani astazi huligani deci se poate eu m-am simtit reprezentat de baietii aia de duminica seara.Eu sambata vin in capitala si stau separat sa protezetez cum trebuie fara sa acept sa fiu controlat si verificat.Hai sa dam noi un scop protestului,acela de a se dizolva toata clasa politica

Azzido17.01.2012 09:13

 

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...OFfUHvlI#t=267s

e geniala faza "ce? sa-mi bag ****-n copiii tai" :yeahh:

*Alecs*17.01.2012 10:18

 

Asta e faza etapei! Senzational =))

vlad17.01.2012 10:34
Asta e faza etapei! Senzational =))

 

Crezi se mai poate discuta cu bivolul ala daca esti fata in fata cu el?

 

 

 

Marius17.01.2012 10:36

Ala merita o caramida in dinti in momentele alea. Sa urle-n gand :)

Azzido17.01.2012 10:42

vai de plm. e senzational clipul asta. ma pis pe el de ras cand il vad cum urla :))

gio_stgloria17.01.2012 10:49

amuzant de prost cimpanzeul ala :))

dee17.01.2012 11:21
vai de plm. e senzational clipul asta. ma pis pe el de ras cand il vad cum urla laugh.gif

amuzant de prost cimpanzeul ala :))

Cine stie ce-i invata la jandarmerie :)) efectul psihotronic al strigatului asupra "adversarului", menit sa induca panica si sa disperseze multimea.

cristi0000517.01.2012 11:30
Asta e faza etapei! Senzational =))

 

poate il strang chilotii :)

anti gigi17.01.2012 16:02

eu daca l as avea pe asta n fata as ramane interzis cu bolovanu n mana,n as putea arunca in el,omu e distrus de soarta,si cand te gandesti ca asa sunt popuati la minte mai toti din jandarmerie

«12345»