Kellerman: incepe sa devina tot mai mare manipularea antena3/realitatea. mai nou s-au gasit droguri la protestatari, care sunt "controlati la sange", desigur, in "limita legii" spre un loc public...
pune si b1tv la manipulare.
O sa incarc mai tarziu niste filme. Slogane frecvente:
Nu va fie frica, ca Basescu pica!
Usl, Pdl- aceeasi mizerie!
Nu stati la balcoane, ca muriti de foame!
Lasati televizorul, haideti cu poporul!
Bucuresti, nu uita, Clujul e de partea ta
Romania, stat politienesc!
Kellerman, o sa fii dezamagit: n-au existat incidente, n-au existat raniti, jandarmii au fost extrem de discreti, de-a dreptul invizibili pe jumatate de traseu (nici politisti nu erau, poate undercover), abia la Prefectura ne-au asteptat dragutii de ei, inclolonati, echipati ca-n counter strike (moment ideal de a le transmite o urare: face to face), iar dupa au insotit protestatarii in marsul prin centrul orasului, tot discret.