FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid, adevaratul club comunist

«12345»
armanovici08.05.2006 20:05

@godfroid

 

Diferente intre Rapid-Farul si Steaua-Farul.

 

Steaua a jucat mai bine ca Rapid.

 

Steaua a inscris 3 goluri.

 

Farul a jucat la fel de bine si cu noi si cu voi.

 

Voi ati juat prost.

 

Atat!

bodanelu08.05.2006 21:00

Stai sa vedem meciul de vineri (parca vineri joaca Rapidul cu GLoria)! Rezervele in teren, si se dau din fata atacantilor rapidului!

godfroid08.05.2006 21:15
@godfroid

 

Diferente intre Rapid-Farul si Steaua-Farul.

 

Steaua a jucat mai bine ca Rapid.

 

Steaua a inscris 3 goluri.

 

Farul a jucat la fel de bine si cu noi si cu voi.

 

Voi ati juat prost.

 

Atat!

 

Cand vrei sa vezi un singur lucru nu te poate opri nimeni. Eu chiar nu inteleg de ce trebuie sa negam realitatea. Nici nu se compara ce-a jucat Farul in cele 2 meciuri. Dar asta n-are nici o importanta.

Cum la fel n-are nici o importanta ca Gloria nu stiu ce-a facut. Putea sa le dea si 10 penalty-uri. Steaua e de 11 ori mai buna si trebuia sa invinga. La fel si Rapid pe Farul. Haideti sa nu mai cautam scuze aiurea. Ne place asa sa ne plangem de mila....Fotbalul nu e matematica si e destul de greu sa castigi toate meciurile.

ATAT :lol:

 

Stai sa vedem meciul de vineri (parca vineri joaca Rapidul cu GLoria)! Rezervele in teren, si se dau din fata atacantilor rapidului

 

O luam de la capat. :lol: Ce informat esti. Dar meciul Stelei cu Bacaul nu esti curios sa-l vezi?? D-ala de ce nu ziceti nimic??

Hai mah ce dreaq....ne invartim in jurul cozii. Si mai trist e ca acea coada (de caine) s-ar putea sa ne-o ia in fata :lol:

bodanelu09.05.2006 06:47

Cele 3 meciuri (Gloria-Steaua, Rapid-Gloria si Bacau-Steaua) de v`or disputa la 10 zile distanta, deci se poate face o comparatie intre ele! Prima o sa fie intre Gloria-Steaua si Rapid-GLoria!

aa.. si mai e diferenta dintre Gloria si Bacau

 

 

PS: SI mie mi`e frica de coada de caine!

Virgil13.07.2006 15:25

Concluzie : Raped,club comunist din cele mai vechi timpuri comuniste,pâna în zilele noastre.

_yang10.09.2006 11:24

I-auziti ce zice UTCopos :

Îmi pare foarte rau pentru fratii nostri ceferisti de la Cluj ca au pierdut doua puncte. Îmi pare foare rau si pentru argeseni, pentru ca ati vazut cât de grea este aceasta afacere, fotbalul, pentru fratii Penescu. Steaua a umblat anul trecut cu banii la echipe, iar anul asta la arbitri. Un om bine informat mi-a spus ca a fost penalti în Arges. Uitati-va ce a fost anul trecut cu Vaslui. Jumatate de echipa a fost «pe burta»

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...n=index&id=5529

c.ronaldo1710.09.2006 14:50

ba ce se mai ia asta de Steaua( Copos ).... ddc na batut Rapid la Jiu anul trecut, Arad anul asta, cu Craiova, la Poli, la tg. Jiu??? dc nu a castigat aceste meciur? dc? pt ca Steaua a facut blaturi?

***alex***10.09.2006 14:52

Au ajuns sa fie penibili toti, daca Steaua castiga un meci, ba ca a facut blat, ba a dat bani la arbitru, etc. Dar Steaua NU MAI ARE VOIE SA CASTIGE NICI UN MECI? Suntem chiar asa de slabi de trebuie sa ne bata Vaslui, Farul si Arges? :roll:

Bogdan4Steaua10.09.2006 14:53

Sa va explic cum sta treaba: Copos s-a uitat in buzunar si a observat ca ii lipsesc peste 3 mil Euro(bani investiti in transferuri gen Griffiths sau Sapunaru). Apoi s-a uitat in clasament si pornind de la primul loc, a trebuit sa parcurga multe pozitii pentru a gasi Rapidul. Data fiind aceasta situatie, trebuia sa dea vina pe cineva. Il intelegem, doar e frustrat si el. ;)

I.N.Money10.09.2006 14:54

Mereu cei puternici vor fi invidiati si atacati de cei slabi :roll: ...

cmt-steaua10.09.2006 15:24
:) mie imi place de ei .. ei nu joaca bine dau vina pe Steaua.. sa u ne mai batem capu cu chesti de genul asta .. sunt invidiosi k avem puncte mai multe si k jucam in CL
steaua*forever11.09.2006 05:10

Copos a facut declaratiile astea si pentru ca-i este frica, doar vine meciul Steaua-rapid! Trebuie sa-si pregateasca de acum scuzele daca va pierde! Si trebuie sa mai creeze si o stare de tensiune, doar-doar ne-om intimida noi! :lol:

Saracu'! S-a trezit si el acum sa impresioneze prin declaratii si toata presa a pus botu! :lol:

c.ronaldo1711.09.2006 05:31

ehe Copos vrea CRAPID-Real Madrid sub pod sa se joace =)))))

valo17.10.2006 12:14

Rapid si Dinamo ar trebui sa joace pe Middlesbrough, ca le tot fluturau steagurile la meciul cu Steaua. Si daca tot vor juca pe Ghencea, cum va fi? Stelistii vor avea dreptul la cateva sute de bilete, sau cam asa ceva?

^Cody13.02.2007 08:02

Stati linistiti ca nu joaca nimeni pe Ghencea..

Bogdan4Steaua13.02.2007 16:08

^Cody, nu mai "dezgropa" topic-uri de cateva luni doar de dragul de a face post-hunting. ;)

souljah29.03.2007 11:45

Nu vad rostul acestui articol.Prea multa importanta data unor atacuri retarde.Daca e sa urmam motto-ul "Intotdeauna Superiori" ar trebui sa ne privim rivalii cu detasare si nepasare.

A mai fost pus articolul cu ceva tiump in urma.Trebuie acuma sa ne scuzam istoria la fiecare meci cu ei?Asa ajungem sa ne asemanam lor,adica mereu frustrati.

Putina mandrie daca se poate...

champion*29.03.2007 12:18

Nu prea ma intereseaza acest articol...ar trebui sa ne concetram asupra meciului...trebuie sa batem.

 

Forza Steaua!!!

 

Mergeam prin toata tara

Sa sustinem pe Steaua

Cantam pana ragusim

Steaua ce mult te iubim!!!

 

steagcruce2 steagcruce2

 

P.S.: de unde ati facut rost de acest articol :?:

greco29.03.2007 12:51

nimeni nu e entuziasmat sa repete la nesfarsit aceleasi lucruri, dar nu ai cum sa stai la nesfarsit si sa te uiti cum minciunile si propaganda prostesc toti microbistii. multi dintre suporterii Stelei nu stiu adevarul, si adevarul este ca Steaua e un club mult mai curat decat Raped.

 

voua va convine cand scrie prin ziare in preajma meciurilor cu Raped ca "inainte de 80, Steaua a fost echipa regimului, a castigat trofee pentru ca bla bla bla in timp ce Rapid a fost asuprita" ? mie nu, pentru ca nu asta e adevarul.

Conashu29.03.2007 14:30

Cititi aici: http://www.evz.ro/article.php?artid=196982 "Granzii fotbalului in zorii comunismului"

 

Soarele BPD-ist? Pe tricoul rapidist

 

<span style='color:blue'>Clubul Rapid inregistreaza in istoria sa si o perioada in care devenise port-drapelul sportiv al Blocului Popular Democrat (coalitia politica si electorala infiintata si controlata de Partidul Comunist din Romania, care mai cuprindea Frontul Plugarilor, disidenta pro-comunista a Partidului Social Democrat, Uniunea Populara Maghiara, Confederatia Generala a Muncii, Uniunea Patriotilor etc.). Meciul CFR Bucuresti-Sportul Studentesc din 7 octombrie ,46 consemneaza, pentru prima oara, sprijinul ceferistilor pentru comunisti in campania electorala. La finalul partidei, jucatorii au format pe teren litere care au infatisat publicului indemnul? Votati Soarele? (semnul electoral al BPD-ului), consemneaza ziarul. In 3 noiembrie, la meciul cu I.T. Arad, ?soarele BPD-ist? si-a facut din nou loc pe tricourile echipei giulestene. Mai mult, jucatorii au intrat pe teren cu o pancarta pe care scria: "Platforma program sprijina sportul popular".</span>

 

... "Sportul Popular" din 21 august 1947 sustinea ca Mociornita si Vizante, conducatorii lui Carmen, afirmasera la un moment dat despre rivalitatea lor cu echipele feroviare si cu Ciocanul (fost Maccabi): "Cu una ne rafuim rasial, cu celelalte politic".

 

http://www.evz.ro/article.php?artid=196982

greco29.03.2007 15:05

Cred ca ala e unul din singurele articole aparute vreodata in care se spune adevarul despre Rapid. In ceea ce priveste Steaua, se spun atat lucruri adevarate dar se si exagereaza. De exemplu e adevarat ca s-a desfiintat clubul CCA Campulung Moldovenesc si majoritatea jucatorilor au fost luati de Steaua, dar sa nu uitam ca cele doua cluburi apartineau aceluiasi minister! Cele doua CCA-uri au fuzionat si a ramas printre echipele de frunte ale Armatei ASA Targu-Mures. Dinamo in schimb si-a pastrat caracatita de sclavi in divizia A, cele mai bune echipe subordonate lor fiind Flacara Moreni si mai ales Victoria Bucuresti (Dinamo si Victoria au fost cele doua cluburi ale securitatii, de fapt stadionul Victoria e in parcul sportiv Dinamo).

AdrianUltras2529.03.2007 17:41

Foarte adevarat, va rog sa postati acest articol si pe site-ul GSP!

Sau trimiteti-l acolo!

Va rog frumos!

Sa vada lumea adevarul!

danielcristian29.03.2007 20:07

Pai Rapidul are si in ziua de azi legaturi stranse cu regimul comunist, in persoana utecistului-savarina, asa ca nu mai are rost sa comentam...

alexblaja29.03.2007 20:22

Articolul este foarte bun, imi plac foarte mult articolele de genul asta...Nu numai ca imi plac, dar sunt foarte importante pentru educarea copiilor! Ei trebuie sa stie ADEVARUL!

 

Nu vedeti, voi cei care contestati rostul acestor articole, ca toate ziarele sunt impotriva Stelei? Uitati-va in cotidianele de sport de azi, unul publica integral, fara nici un comentariu, elucubratiile din comunicatul alora de sub pod...altul publica un wallpaper facut de un rapidist in care un vultur ?!? (astia se cred acuma vulturi, dar cand deschid ciocul tot cra-cra fac) isi ascute ghearele pentru a-l "masacra" pe Elton....cum sa publici un wallpaper facut de un rapidist? Unde este echidistanta?

 

De aceea sustin sus si tare ca este foarte important ca acest gen de articole sa apara in continuare pe acest site. Toti avem de invatat din ele, daca nu informatii, cel putin moduri de a pune problema!

bad_joke29.03.2007 21:45

Nu are rost articolul, se stie despre ce vorbim aici, de ce se plang rapidistii, ei se plang de faptul ca Steaua a fost condusa de Ceausescu, bine de fiul sau bineinteles, si a avut tot sprijinul armatei, si cei mai de valoare jucatori ai vremurilor de atunci - intr-adevar se facea un management bun, ma refer la acele transferuri fortate sau nu, cei de acolo au stiut ce-i mai bun in tara... daca era MM pe vremea aia, cine stie ce jucatori terminati erau, nu-i mai putin adevarat ca UTA, Craiova, Petrolul etc. si-au afirmat si le-a permis sa se bata de la egal la egal cu toate cluburile de atunci pentru ca si acesti comunisti stiau ce e fotbalul, ce inseamna o competitie... macar de i-ar lua Becali pe cei mai buni din tara dar nu ii ia ca zice ca e mai destept decat Copos, si nu e mai putin adevarata afirmatia ta, cum ca Rapidu a fost o echipa de ratati care nu erau in stare sa promoveze si acum se vor a fi cea mai iubita echipa din Romania! Cat tupeu iti trebe sa te pui cu Steaua, o forta in Europa in ani '80 - eu vreau sa-i spulberam, si respect decizia galeriei de a protesta in continuare contra jocului... eu sincer mi-as dori sa castigam, dar cred ca sunt peste noi ca joc, mai mult de un egal nu avem cum sa scoatem!

 

FORZA Steaua!

«12345»