FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Maccabi Haifa 4-2 (2-2)

«13456»
Lays03.11.2011 21:56

ei au castigat la 5 goluri diferenta, noi la 2. nu stiu de tine dar mie nu prea mi se pare revansa.

Roger03.11.2011 22:08
ei au castigat la 5 goluri diferenta, noi la 2. nu stiu de tine dar mie nu prea mi se pare revansa.

 

Lasa-i ca prea au avut noroc in meciul ala: Primul gol pe interceptie, al doilea pe respingere din foarfeca, al treilea fault Bicfalvi in afara careului, eliminarea lui Iliev cand nici nu l-a atins pe ala...

 

Si astazi: Iar primul gol pe interceptie, al doilea pe respingere.

 

Cred ca nici nu isi inchipuiau ca pot pierde, mai ales dupa ce am ramas in 10.

 

EDW03.11.2011 22:08

Cum ma si nu sa auzit pe stadionul asta superb, cu ecou asa, nici macar o data "guie migi" ?

mountytoma03.11.2011 22:13
Acum nu ne mai poate sicana nimeni cu umilinta de la Haifa. Sa ne luam revansa in 10 oameni a fost pur si simplu superb!

 

ai dreptate, a fost o victorie pentru care am tremurat cum nu mi s-a mai intamplat de mult. si pe care sincer nu stiu cum am obtinut-o. pentru ca prea multi fotbalisti nu am avut in teren. am avut insa doi care au jucat perfect, dupa parerea mea. geraldo si brandan.

 

revansa este pentru ca la 2-2 cand am avut jucatorul eliminat, am crezut ca vom lua cinci goluri in cele 20 de minute ramase. si cand colo le-am dat nu unul, ci doua goluri, in inferioritate numerica. asta e tot un fel de umilinta pentru adversarul nostru

Astristul03.11.2011 22:15
O sa ziceti ca sunt nebun, dar nu cred ca m-am mai bucurat asa la goluri de la victoria cu Dinamo Kiev. Nu e vorba de Gigi-ot, nici de calificare, ci de ONOARE, care trebuie aparata indiferent de circumstante. Acum nu ne mai poate sicana nimeni cu umilinta de la Haifa. Sa ne luam revansa in 10 oameni a fost pur si simplu superb!

E greu sa vorbim de revansa la 4-2. Pentru mine o revansa dupa un 0-5 ar fi o victorie la 6 goluri diferenta sau la 5 si cu o calificare la penalty-uri. Un caz in care intradevar pot spune ca "ne-am luat revansa" a fost dubla Steaua-Valencia. Prima, cand ne-a "curentat" Adi Ilie pe Ghencea, si Steaua a fost eliminata, iar revansa a venit atunci cu Zenga si victoria de la penalty-uri! Cum acest meci nu a fost eliminatoriu, deci nu s-a respectat nicio conditie din cele enuntate mai sus, nu consider ca ne-am luat revansa fata de Maccabi Haifa!

EDW03.11.2011 22:15

Si ca sa revin la fotbal...

Golurile, cam Stanca 80%. Nu este baiat rau, dar locul lui este pe banca. Sau mai bine zis Tatarusanu pe banca, iar noua ne trebuie un portar de valoare.

Poate gresesc...

Lays03.11.2011 22:17

nici alt patron n-ar strica :D

EDW03.11.2011 22:28

Pai acum vorbesc doar de echipa, nu de "puroi". :)

Ca iar imi iau avertismente.

Roger03.11.2011 22:29
Si ca sa revin la fotbal...

Golurile, cam Stanca 80%. Nu este baiat rau, dar locul lui este pe banca. Sau mai bine zis Tatarusanu pe banca, iar noua ne trebuie un portar de valoare.

Poate gresesc...

Da, stii ceva, macar Stanca plonjeaza in disperare, pe cand Tatarusanu se uita la ele cum intra.

Cesc.03.11.2011 22:33
Da, stii ceva, macar Stanca plonjeaza in disperare, pe cand Tatarusanu se uita la ele cum intra.

 

Asta ai zis-o la misto, nu? :no:

Roger03.11.2011 22:38

Deloc, Tatarusanu e bun pe reflexe, plus ca e mare si acopera mult, dar la suturi plasate "nu se mai deranjeaza". Ceva in gen Stelea (vezi golul lui Mehmet Scholl de la Euro 2000).

EDW03.11.2011 22:39

Ba eu chiar ii dau dreptate. Asta este si Tatarusanu(uneori, este adevarat), sta pe calcaie si se uita lung dupa ele.

geedorah03.11.2011 22:40
Asta ai zis-o la misto, nu? :no:

 

 

Cam are dreptate, Tatarusanu nu prea le miroase si prefera sa se uite. Cred ca e ca vulpea, nu prea ajunge la (struguri) minge.

EDW03.11.2011 22:40

Si jur ca unele dintre ele, chiar ar fi de aparat.

Sau stiti ceva si daca n-ar fi de aparat, sa-l vad si eu ca se intinde si nu se uita ca nesimtitu'.

 

Liviu: VPM03.11.2011 22:40

Stanca e portar:) eu il admir decand juca la mioveni.. parca a fost si selectionat. portar ne trebuie noua?

EDW03.11.2011 22:43

Bineinteles ca nu portarul este buba la noi...

Dar imi varsam si eu amarul pentru niste goluri, in seara asta, de portar cred.

 

Dextter03.11.2011 22:55

Mi se pare mie sau Florin costea ii incurca pe jucatori , nu de alta dar dupa ce a iesit el au dat 2 goluri =))

Cristiano9904.11.2011 00:47
Mi se pare mie sau Florin costea ii incurca pe jucatori , nu de alta dar dupa ce a iesit el au dat 2 goluri =))

 

 

F.Costea a jucat bine prima repriza... Brandan, Geraldo au dus greul, fara ei nu castigam , Bourceanu e pe baterie (duracell) a alergat enorm, Tanase bunicel, sper sa nu'l mai vad in stanga, sa joace in centru, daca nu pe banca, restul slabuti !!!

red&blue_boy04.11.2011 04:55
ei au castigat la 5 goluri diferenta, noi la 2. nu stiu de tine dar mie nu prea mi se pare revansa.

Corect.

 

Pai cum , asta e revansa, zicea razboinicul ca-i bate cu 6-0 ! :D

Si pe dubla mansa sunt mai buni ca noi, asa ca...

Pentru mine si sa-i fi batut cu 6-0, tot ramanea umilinta din tur, nu aveam voie sa pierdem in halul ala, bine, asta daca am fi o echipa profesionista si toate cele...

Doar Steaua04.11.2011 06:33

Pana la urma se poate numi o revansa avand in vedere ca ne-am luato in 10

Bogdan04.11.2011 07:09

sunt singurul care a vazut ofside la golul 3 al Stelei?

JohnCO204.11.2011 07:19
sunt singurul care a vazut ofside la golul 3 al Stelei?

 

Nu esti singurul:)) Eu aseara imediat dupa ce s-a inscris golul de 3-2 le spuneam prietenilor mei ca a fost offside...

 

 

Lumea zicea ca sunt nebun:D ma bucur ca mai exista cineva care a vazut acest "detaliu".

vlad04.11.2011 08:47
sunt singurul care a vazut ofside la golul 3 al Stelei?

 

Ce rau esti,Bogdane! Nu ne lasi si pe noi sa ne bucuram.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ebonyc04.11.2011 09:47

Erau vremuri cand o asemenea victoria ma bucura cam pentru o luna. Acum m-am bucurat doar de frumusetea golului lui Tanase pentru 3-4 secunde.

Stryker04.11.2011 10:27

Dupa atatea partide jenante, Steaua a mai inceput sa miste ceva, atacul pare sa mearga, in aparare sunt problemele, ce e drept, Gardos s-a rupt repede, Galamaz nu a putut juca ... Stanca pare nesigur, Latovlevici inca nu si-a revenit la nivelul la care era.

 

Ambele echipe au jucat destul de bine de la mijloc in sus, insa apararile au fost destul de slabe, plusul la israelieni este ca au un lot omogen, jucatorii se cunosc foarte bine intre ei, pasele mergeau parca de la sine, in plus ei au un playmaker, un lider adevarat la mijloc : Katan, jucator pe care nu inteleg cum de nu s-a gandit sa-l blocheze Ilie, in conditiile in care aproape toate fazele treceau pe la el.

 

Echipa trebuie apreciata pentru sacrificiul si spiritul de lupta de care au dat dovada, fapte care ne aduc aminte de Steaua de odiniora, cand Behaila era inca un anonim absolut.

 

Cand au ramas in 10, meciul parea compromis. Tanase, dupa ce nu a jucat absolut nimic in prima repriza, a fost omul potrivit in a doua, un gol norocos + un eurogol si a rezolvat meciul, pana la urma, lumea tine minte aceste aspecte.

 

Un lucru bun este ca jucatorii par mai uniti dupa incidentul de la Ploiesti, incep oarecum sa arate a echipa, insa mai e mult pana departe, probleme inca sunt destule.

 

Egalul lui Larnaka dincolo, a echilibrat grupa, Steaua depinde doar de ea in acest moment, se poate califica daca castiga ambele meciuri(desi suna utopic sa bata pe Schalke in deplasare).

Maccabi are 1,5 puncte practic in fata, ei pot face usor doar un punct in ultimile 2 meciuri, in timp ce Steaua poate obtine cele 3 puncte din meciul cu Larnaka si sa califice la limita, insa la fel de simplu, daca Maccabi castiga in Cipru, s-a cam terminat "joaca".

 

Ecuatia calficarii este grea, Maccabi ramane favorita la calificare, Steaua daca nu pierdea cele 2 puncte in Cipru, era 80% calificata, asa insa trebuie sa tremure.

«13456»