FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Maccabi Haifa 4-2 (2-2)

«1236»
Daniel-Ionut31.10.2011 05:54

FC Steaua Bucuresti - Maccabi Haifa

Ronnie31.10.2011 06:01

Schimbam si noi capitanul?

Daniel-Ionut31.10.2011 06:25

Martinovic presedinte, primar, capitan !

JohnCO231.10.2011 06:54
Schimbam si noi capitanul?

 

Hai sa schimbam la fiecare etapa capitanul:)) ce ti-a facut BOURCEANU de vrei sa il schimbi? Ai o grija si tu inaintea meciului de joi:)))

AntiLoja31.10.2011 08:09

Pentru ca tot e vorba de Steaua - Maccabi spun doar atat: "UN STADION INTREG PENTRU MARTINOVIC" Baiatul asta este unul dintre putinii care chiar merita asta!

andyro31.10.2011 08:25
Pentru ca tot e vorba de Steaua - Maccabi spun doar atat: "UN STADION INTREG PENTRU MARTINOVIC" Baiatul asta este unul dintre putinii care chiar merita asta!

 

Nu stiu ce e mai jenant - sa folosesti gestul excelent al lui Martinovic pentru a indemna lumea sa-i umple buzunarele ciobanului, sau sa te cheme "AntiLoja' si sa fii un becalist convins.

Berceni31.10.2011 08:41

Ce ziceti baieti mergem la meci? fularultras

Daniel-Ionut31.10.2011 08:44
Ce ziceti baieti mergem la meci? fularultras

 

Daaa, sa intampinam eroii de la Ploiesti asa cum se cuvine :wub::wub::wub:

Fooorta Steaua, forta Steaua HEI HEI :clap:

y-jam31.10.2011 09:01

Singurul scor acceptat: 6-0

Berceni31.10.2011 09:07
Daaa, sa intampinam eroii de la Ploiesti asa cum se cuvine :wub::wub::wub:

Fooorta Steaua, forta Steaua HEI HEI :clap:

 

 

In ce peluza stam?

Stanici31.10.2011 09:12
In ce peluza stam?

 

 

Saracul de tine. SARAAACUL. Chiar imi pare rau pentru persoana ta. Bietii oameni care intra in contact cu tine. Si pentru ei imi pare rau.

 

@Antiloja - nevermind, daca asa consideri tu....

andyro31.10.2011 09:25
In ce peluza stam?

 

Peluza Catalin Oblemenco.

chodi do piče31.10.2011 09:49
Singurul scor acceptat: 6-0

 

Putin, eu ma astept la 127-0 :oleole:

kla200531.10.2011 09:54

Pentru Martinovici ar trebui sa umplem stadionul

Si la Napoli intre mafioti a fost pe p... lui si acum din tot stadionul el a avut sange in instalatie sa-l opreasca pe ala

 

Sper sa castigam sau sa scoatem macar un egal...sa nu ne mai umileasca astia!

geedorah31.10.2011 10:03
FC Steaua Bucuresti - Maccabi Haifa

 

 

Descrierea perfecta era urmatoarea: Joi ora 22. Amatorii intalnesc alti amatori.

peppy22331.10.2011 10:53
:steag_cruce_invers: vom sta la Peluza Sud
red&blue_boy31.10.2011 11:04
Pentru Martinovici ar trebui sa umplem stadionul

Si pentru Jiji ! :steag_cruce_invers:

Ca doar nu se duc la Martinovici banii de pe bilete... :dry:

AntiLoja31.10.2011 11:15
Nu stiu ce e mai jenant - sa folosesti gestul excelent al lui Martinovic pentru a indemna lumea sa-i umple buzunarele ciobanului, sau sa te cheme "AntiLoja' si sa fii un becalist convins.

 

 

Dragul meu cu banii mei fac ce vreau eu, la fel cum tu cu neuronii tai tragi singur concluziile pe care ti le dicteaza creierasul. Eu consider ca e un gest de normalitate sa-mi rup din timp, sa merg pe stadion si sa strig din toata inima "Martinovici", tu consideri ca e un gest normal sa stai acasa si sa-l injuri in gand pe cioban. Nu te cheama nimeni la stadion prieten drag, nu te pune nimeni sa-i umplii buzunarul ciobanului, nu te obliga nimeni sa ma crezi ca sunt pro sau anti becali. Asta chiar nu conteaza intr-un fotbal in care huligani precum pulex ala recurg la asemenea gesturi iar un SARB este mult mai responsabil decat "capitanul" Bourceanu care privea in gol. Eu indemn lumea sa umple stadionul si sa faca un gest de normalitate, pt ca baiatul ala sa nu inteleaga ca traieste intr-o tara de rahat si joaca la o echipa de rahat unde e singur contra tuturor. Sau tie iti convine cand Beldie il face Psycho pe Novak??? Eu voi striga tot meciul un singur nume daca o voi face singur de nebun, e ok.

andyro31.10.2011 11:56

Normal ca faci ce vrei cu banii tai, nici n-am spus altceva. Am condamnat doar indemnul catre 'altii', inclusiv catre mine, de a face cu banii lor ce vrei tu :). V-a durut in ... cot cand Becali stergea pe jos cu Martinovic "dezastrul echipei", v-a durut tot acolo cand a fost singurul care a avut oo sa-i spuna ceva lui Becali , iar acum brusc il folosesti ca 'motiv' sa girezi in continuare activitatea oierului.

 

Sau ai impresia ca pe Becali il doare-n cot de Martinovic ? El va fi bucuros ca i-ati umplut iar buzunarele, va iesi in presa cu 'stadionul e plin pentru ca lumea ma iubeste' si asta va intelege toata lumea. Martinovic va fi uitat peste 3 meciuri si va pleca in iarna, ca asa vrea oaia-sefa si pentru ca are prea multa coloana pentru clubul asta.

 

Daca vrei sa-l sustii pe Novak sau sa il condamni pe pulexul ploiestean, exista multe alte metode mult mai bune si fara 'efecte secundare' decat 'hai sa umplem stadionul ca sa'. Prin ce faci, esti exact la fel ca orice oaie care posteaza in stilul 's-a ajutam echipa in momente grele sa fiiiim o mare familie unita s-a cantam pentru culori ros-albastri ole'

Bombonel9431.10.2011 13:41

poate ca a venit timpu sa uitam razboiu cu becali si sa jucam in 12 joi.

daca noi nu ne prezentam la meci (cei care merg la pelzua si mai stiu sa cante).. nu rezolvam mai nimic. vor veni altii in locu nostru si tot vor intra bani in buzunaru ciobanului.

baietii astia au nevoie de incurajare..s-a vazut aseara ca inca mai exista putin din spiritu Stelei si au demonstrat ca sunt uniti.pana si Florin costea a fost primu care a sarit dupa banca de rezerve,

AntiLoja31.10.2011 13:46
Normal ca faci ce vrei cu banii tai, nici n-am spus altceva. Am condamnat doar indemnul catre 'altii', inclusiv catre mine, de a face cu banii lor ce vrei tu :). V-a durut in ... cot cand Becali stergea pe jos cu Martinovic "dezastrul echipei", v-a durut tot acolo cand a fost singurul care a avut oo sa-i spuna ceva lui Becali , iar acum brusc il folosesti ca 'motiv' sa girezi in continuare activitatea oierului.

 

Sau ai impresia ca pe Becali il doare-n cot de Martinovic ? El va fi bucuros ca i-ati umplut iar buzunarele, va iesi in presa cu 'stadionul e plin pentru ca lumea ma iubeste' si asta va intelege toata lumea. Martinovic va fi uitat peste 3 meciuri si va pleca in iarna, ca asa vrea oaia-sefa si pentru ca are prea multa coloana pentru clubul asta.

 

Daca vrei sa-l sustii pe Novak sau sa il condamni pe pulexul ploiestean, exista multe alte metode mult mai bune si fara 'efecte secundare' decat 'hai sa umplem stadionul ca sa'. Prin ce faci, esti exact la fel ca orice oaie care posteaza in stilul 's-a ajutam echipa in momente grele sa fiiiim o mare familie unita s-a cantam pentru culori ros-albastri ole'

 

@andyro

Nu e cazul sa degenerm sau sa generam controverse de prost gust. Multi dintre voi ma cunosc pt activitatea mea off nu pt activitatea de pe acest site. Sunt perfect de acord cu tine ca "a umple Arena Nationala" cu Haifa inseamna un mare bine spurcatului sef. Propun altceva, hai sa ne unim 100-200-300 cati om fi sa mergem la antrenamentul de maine si sa-l ovationam la scena deschisa pe Novak. Spune-mi ca vrei sa faci asta si nu sa bati doar apropouri jenante asupra unor idealuri care iti place sau nu sunt comune. Sunt anti becali pentru ca iubesc Steaua, iar daca iubesti echipa asta nu poti fi pro acest idiot. Nu trebuie sa umplem Arena dar acest gest al lui Martinovici, daca inca mai contam ca asociatie si ne consideram fani Steaua, nu trebuie trecut cu vederea. Pe baiatul asta dimineata la televizor s-au gasit cretini care sa-l huleasca pana la interventia necivilizata si agramata a lui Mustata. Dar el macar a facut ceva, hai sa facem si noi ca m-am saturat sa stam aici in spatele tastaturii. Hai sa-l sunam pe Jean, hai sa contam. Ma doare fix in **** pe cioban si stiu ca nu da doi bani p gestul lui Novak . La mintea lui el e bucuros ca a batut aici iar la egalul cu Ceahlaul de acasa se mai pisa pe una bucata simbol si-l arunca afara. Nici nu cred ca stie ca pe Martinovic il cheama Novak!! Tocmai de-asta nu vreau ca baiatul asta sa se uite la televizor si sa simta ca lumea il contesta si condamna pt un gest normal!! Repet normal!!!

 

 

PS Cand patronul imbecil il ataca pe Novak eu nu i-am luat aici apararea pe site. Chiar am vorbit cu cineva din club si l-am rugat sa-i transmita sustinerea noastra pentru sarb.

andyro31.10.2011 16:08

Sunt si eu de acord ca nu e cazul sa degeneram :happy: - doar ti-am subliniat ca legatura dintre cauza ("Martinovic a facut un gest laudabil") si efect ("trebuie sa umplem stadionul") nu exista - ba mai mult, produce efecte contrare, respectiv negative. S-ar inscrie doar in categoria - mult prea lunga - a discutiilor de genul 'mergem doar la meciul asta ca jucam cu Dinamo/Rapid/Poli/primul meci din sezon/ultimul meci din sezon/antrenorul x/jucatorul x/samd'. Daca ai coloana, o ai pana la capat.

 

Gesturi care sa aiba impact se vor face, dar discutia nu va avea loc pe forum - iar daca va fi o miscare de masa care sa fie anuntata/promovata, ea sigur nu va fi de a mobiliza lumea pentru a merge la un meci.

 

In rest, putem continua pe privat sau in celelalte n topicuri despre Martinovic, pentru ca nu vreau sa transform topicul intr-o discutie in doi.

AntiLoja31.10.2011 16:46
Sunt si eu de acord ca nu e cazul sa degeneram :happy: - doar ti-am subliniat ca legatura dintre cauza ("Martinovic a facut un gest laudabil") si efect ("trebuie sa umplem stadionul") nu exista - ba mai mult, produce efecte contrare, respectiv negative. S-ar inscrie doar in categoria - mult prea lunga - a discutiilor de genul 'mergem doar la meciul asta ca jucam cu Dinamo/Rapid/Poli/primul meci din sezon/ultimul meci din sezon/antrenorul x/jucatorul x/samd'. Daca ai coloana, o ai pana la capat.

 

Gesturi care sa aiba impact se vor face, dar discutia nu va avea loc pe forum - iar daca va fi o miscare de masa care sa fie anuntata/promovata, ea sigur nu va fi de a mobiliza lumea pentru a merge la un meci.

 

In rest, putem continua pe privat sau in celelalte n topicuri despre Martinovic, pentru ca nu vreau sa transform topicul intr-o discutie in doi.

 

 

Perfect de acord!

Virgil31.10.2011 18:19

La lunga lista de accidentati si suspendati, Steaua mai adauga 4 fotbalisti: Galamaz, Martinovici, Stanca si Tatarusanu. Ultimii trei dintr-o eroare grava a arbitrului de centru, care trebuia sa suspende meciul dupa ce Galamaz a fost foarte puternic lovit de un nenorocit de vagabond din Ploiesti.

 

In meciul cu Concordia va apara Tatarusanu sau va intra in poarta adolescentul Cojocaru?

 

In locul lui Galamaz va intra probabil Iliev, dar in locul lui Martinovici va fi problema.

 

Un meci impotriva Concordiei Chiajna nu ar trebui sa sperie pe nimeni, dar impotriva lui Maccabi, da!

TURQOAZ31.10.2011 19:08
La lunga lista de accidentati si suspendati, Steaua mai adauga 4 fotbalisti: Galamaz, Martinovici, Stanca si Tatarusanu. Ultimii trei dintr-o eroare grava a arbitrului de centru, care trebuia sa suspende meciul dupa ce Galamaz a fost foarte puternic lovit de un nenorocit de vagabond din Ploiesti.

 

In meciul cu Concordia va apara Tatarusanu sau va intra in poarta adolescentul Cojocaru?

 

In locul lui Galamaz va intra probabil Iliev, dar in locul lui Martinovici va fi problema.

 

Un meci impotriva Concordiei Chiajna nu ar trebui sa sperie pe nimeni, dar impotriva lui Maccabi, da!

Tatarusanu nu mai aude asa de bine ca inainte dupa incidentul de la Ploiesti si probabil nu va fi titular. :ce_oameni: la puscarie cu golanul ala de asa zis suporter.

«1236»