FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Maccabi Haifa 4-2 (2-2)

«12346»
Casillas31.10.2011 19:20
La lunga lista de accidentati si suspendati, Steaua mai adauga 4 fotbalisti: Galamaz, Martinovici, Stanca si Tatarusanu. Ultimii trei dintr-o eroare grava a arbitrului de centru, care trebuia sa suspende meciul dupa ce Galamaz a fost foarte puternic lovit de un nenorocit de vagabond din Ploiesti.

 

In meciul cu Concordia va apara Tatarusanu sau va intra in poarta adolescentul Cojocaru?

 

In locul lui Galamaz va intra probabil Iliev, dar in locul lui Martinovici va fi problema.

 

Un meci impotriva Concordiei Chiajna nu ar trebui sa sperie pe nimeni, dar impotriva lui Maccabi, da!

 

Iliev e suspendat cu Maccabi ... doar Geraldo e valid in centru. Probabil Brandan va juca fundas central.

Daniel-Ionut31.10.2011 19:26

Va juca si Gardos cu Haifa.

Liviu: VPM31.10.2011 19:26
Hai sa schimbam la fiecare etapa capitanul:)) ce ti-a facut BOURCEANU de vrei sa il schimbi? Ai o grija si tu inaintea meciului de joi:)))

 

ce ne-a facut bourceanu sa ne fie capitan?

 

1-0 tras de par.

zloty31.10.2011 20:07
ce ne-a facut bourceanu sa ne fie capitan?

 

1-0 tras de par.

Ce capitan propui??

Astristul31.10.2011 20:57
Descrierea perfecta era urmatoarea: Joi ora 22. Amatorii intalnesc alti amatori.

Ma vad nevoit sa ma repet. Cei de la Maccabi Haifa NU sunt amatori!

CgN31.10.2011 22:14

Toate ca toate cand se afiseaza preturile la bilete si d unde le pot lua in afr d National Arena.Sau daca este cineva amabil saimi spuna cum pot ajunge din cartierul militari la casele de bilete la national arena. Fortzza Steaua :X:X

Liviu: VPM31.10.2011 23:20
Toate ca toate cand se afiseaza preturile la bilete si d unde le pot lua in afr d National Arena.Sau daca este cineva amabil saimi spuna cum pot ajunge din cartierul militari la casele de bilete la national arena. Fortzza Steaua :X:X

 

mergi drept.. da drept si o sa vezi national arena spate`n fata cu un magazin pentru animale.

kinder-PN01.11.2011 01:09

credeti ca la meciul cu maccabi nu se v`a umple stadionul ? uitati`va la meciu` cu ciorile...cata lume a fost.deci in concluzie...are cine sa ii bage bani in buzunar ciobanului.dar nu era mai bine daca in loc de acei "fani" ca sa le zic asa..erati voi ? aici ma refer doar la baietii care inca mai stiu ce inseamna Steaua (unii din nord..tot sudul) !stiu ca acum o sa spuneti fiecare in parte ca nu vreti sa ii bagati bani in buzunar ciobanului...dar asa cum voi nu bagati...tot se gasesc suporterii "adevarati" care sa aibe grija de asta ! chiar v`a placut cand a`ti vazut cum e scuipat tricoul Stelei ? (acum o sa spune`ti chestii gen...asta nu e tricoul Stelei..e al FC Steaua2003..etc..)bun..sunt de acord..dar aici e deja vorba de orgoliul Stelist ! am ajuns rau..si asta numai din cauza jegului o stim cu totii .eu nu indemn pe nimeni sa vina la meciu de joi...si nici nu vreau sa credeti ca va acuz ca nu veniti la meciuri...nici eu nu am mai facut`o de f mult timp credeti`ma...dar observ ca au inceput toti sa ne cam i`a la .... si nu cred ca vreunuia dintre noi ii convine chestia asta ! suntem neputinciosi in momentul de fata...dar hai sa le aratam tuturor (prin orice mijloace) ca inca suntem aici !! :drunk:

udaradu01.11.2011 05:44
Normal ca faci ce vrei cu banii tai, nici n-am spus altceva. Am condamnat doar indemnul catre 'altii', inclusiv catre mine, de a face cu banii lor ce vrei tu :). V-a durut in ... cot cand Becali stergea pe jos cu Martinovic "dezastrul echipei", v-a durut tot acolo cand a fost singurul care a avut oo sa-i spuna ceva lui Becali , iar acum brusc il folosesti ca 'motiv' sa girezi in continuare activitatea oierului.

 

Sau ai impresia ca pe Becali il doare-n cot de Martinovic ? El va fi bucuros ca i-ati umplut iar buzunarele, va iesi in presa cu 'stadionul e plin pentru ca lumea ma iubeste' si asta va intelege toata lumea. Martinovic va fi uitat peste 3 meciuri si va pleca in iarna, ca asa vrea oaia-sefa si pentru ca are prea multa coloana pentru clubul asta.

 

Daca vrei sa-l sustii pe Novak sau sa il condamni pe pulexul ploiestean, exista multe alte metode mult mai bune si fara 'efecte secundare' decat 'hai sa umplem stadionul ca sa'. Prin ce faci, esti exact la fel ca orice oaie care posteaza in stilul 's-a ajutam echipa in momente grele sa fiiiim o mare familie unita s-a cantam pentru culori ros-albastri ole'

 

 

Nu inteleg ce tot ai cu bani lui becali.Oamenii vor sa mearga la meci sa-si sustina echipa. Tu ai avut o parere sau sugerezi altceva.Sa-ti fie de bine dar nu inseamna ca tot ce misca pe acest site sa se conformeze la ceace ai propus tu.Toti vor sa-l vada pe becali la pamint dar asta este o alta lupta si pot sasi exprime nemultumirea fata de el si acolo.Nu te inteleg.In ceace-l priveste pe Martinovici ,nici eu nu cred ca trebuie exagerat cu actul lui de curaj.A facut ceace ar fi trebuit sa faca toti cei de pe teren inclusiv echipa adversa.

 

 

Normal ca faci ce vrei cu banii tai, nici n-am spus altceva. Am condamnat doar indemnul catre 'altii', inclusiv catre mine, de a face cu banii lor ce vrei tu :). V-a durut in ... cot cand Becali stergea pe jos cu Martinovic "dezastrul echipei", v-a durut tot acolo cand a fost singurul care a avut oo sa-i spuna ceva lui Becali , iar acum brusc il folosesti ca 'motiv' sa girezi in continuare activitatea oierului.

 

Sau ai impresia ca pe Becali il doare-n cot de Martinovic ? El va fi bucuros ca i-ati umplut iar buzunarele, va iesi in presa cu 'stadionul e plin pentru ca lumea ma iubeste' si asta va intelege toata lumea. Martinovic va fi uitat peste 3 meciuri si va pleca in iarna, ca asa vrea oaia-sefa si pentru ca are prea multa coloana pentru clubul asta.

 

Daca vrei sa-l sustii pe Novak sau sa il condamni pe pulexul ploiestean, exista multe alte metode mult mai bune si fara 'efecte secundare' decat 'hai sa umplem stadionul ca sa'. Prin ce faci, esti exact la fel ca orice oaie care posteaza in stilul 's-a ajutam echipa in momente grele sa fiiiim o mare familie unita s-a cantam pentru culori ros-albastri ole'

 

 

Nu inteleg ce tot ai cu bani lui becali.Oamenii vor sa mearga la meci sa-si sustina echipa. Tu ai avut o parere sau sugerezi altceva.Sa-ti fie de bine dar nu inseamna ca tot ce misca pe acest site sa se conformeze la ceace ai propus tu.Toti vor sa-l vada pe becali la pamint dar asta este o alta lupta si pot sasi exprime nemultumirea fata de el si acolo.Nu te inteleg.In ceace-l priveste pe Martinovici ,nici eu nu cred ca trebuie exagerat cu actul lui de curaj.A facut ceace ar fi trebuit sa faca toti cei de pe teren inclusiv echipa adversa.

 

 

Normal ca faci ce vrei cu banii tai, nici n-am spus altceva. Am condamnat doar indemnul catre 'altii', inclusiv catre mine, de a face cu banii lor ce vrei tu :). V-a durut in ... cot cand Becali stergea pe jos cu Martinovic "dezastrul echipei", v-a durut tot acolo cand a fost singurul care a avut oo sa-i spuna ceva lui Becali , iar acum brusc il folosesti ca 'motiv' sa girezi in continuare activitatea oierului.

 

Sau ai impresia ca pe Becali il doare-n cot de Martinovic ? El va fi bucuros ca i-ati umplut iar buzunarele, va iesi in presa cu 'stadionul e plin pentru ca lumea ma iubeste' si asta va intelege toata lumea. Martinovic va fi uitat peste 3 meciuri si va pleca in iarna, ca asa vrea oaia-sefa si pentru ca are prea multa coloana pentru clubul asta.

 

Daca vrei sa-l sustii pe Novak sau sa il condamni pe pulexul ploiestean, exista multe alte metode mult mai bune si fara 'efecte secundare' decat 'hai sa umplem stadionul ca sa'. Prin ce faci, esti exact la fel ca orice oaie care posteaza in stilul 's-a ajutam echipa in momente grele sa fiiiim o mare familie unita s-a cantam pentru culori ros-albastri ole'

 

 

Nu inteleg ce tot ai cu bani lui becali.Oamenii vor sa mearga la meci sa-si sustina echipa. Tu ai avut o parere sau sugerezi altceva.Sa-ti fie de bine dar nu inseamna ca tot ce misca pe acest site sa se conformeze la ceace ai propus tu.Toti vor sa-l vada pe becali la pamint dar asta este o alta lupta si pot sasi exprime nemultumirea fata de el si acolo.Nu te inteleg.In ceace-l priveste pe Martinovici ,nici eu nu cred ca trebuie exagerat cu actul lui de curaj.A facut ceace ar fi trebuit sa faca toti cei de pe teren inclusiv echipa adversa.

 

vlad01.11.2011 07:11
Nu inteleg ce tot ai cu bani lui becali.Oamenii vor sa mearga la meci sa-si sustina echipa. Tu ai avut o parere sau sugerezi altceva.Sa-ti fie de bine dar nu inseamna ca tot ce misca pe acest site sa se conformeze la ceace ai propus tu.Toti vor sa-l vada pe becali la pamint dar asta este o alta lupta si pot sasi exprime nemultumirea fata de el si acolo.Nu te inteleg.In ceace-l priveste pe Martinovici ,nici eu nu cred ca trebuie exagerat cu actul lui de curaj.A facut ceace ar fi trebuit sa faca toti cei de pe teren inclusiv echipa adversa.

 

 

mama ei de limba romana!

 

 

 

 

 

zloty01.11.2011 08:09
credeti ca la meciul cu maccabi nu se v`a umple stadionul ? uitati`va la meciu` cu ciorile...cata lume a fost.deci in concluzie...are cine sa ii bage bani in buzunar ciobanului.dar nu era mai bine daca in loc de acei "fani" ca sa le zic asa..erati voi ? aici ma refer doar la baietii care inca mai stiu ce inseamna Steaua (unii din nord..tot sudul) !stiu ca acum o sa spuneti fiecare in parte ca nu vreti sa ii bagati bani in buzunar ciobanului...dar asa cum voi nu bagati...tot se gasesc suporterii "adevarati" care sa aibe grija de asta ! chiar v`a placut cand a`ti vazut cum e scuipat tricoul Stelei ? (acum o sa spune`ti chestii gen...asta nu e tricoul Stelei..e al FC Steaua2003..etc..)bun..sunt de acord..dar aici e deja vorba de orgoliul Stelist ! am ajuns rau..si asta numai din cauza jegului o stim cu totii .eu nu indemn pe nimeni sa vina la meciu de joi...si nici nu vreau sa credeti ca va acuz ca nu veniti la meciuri...nici eu nu am mai facut`o de f mult timp credeti`ma...dar observ ca au inceput toti sa ne cam i`a la .... si nu cred ca vreunuia dintre noi ii convine chestia asta ! suntem neputinciosi in momentul de fata...dar hai sa le aratam tuturor (prin orice mijloace) ca inca suntem aici !! :drunk:

Asteapta sa se duca din noutatea noului stadion si sa vezi dupaia cata lume vine sa sustina o echipa mediocra ....chiar s-a uitat ca numai venea lumea in numar mare nici macar pe Ghencea?

adytza9001.11.2011 09:22

unde vor sta cei de la nord???

la fel ca in meciul cu rapid?? :steag_cruce_invers:

Symmy01.11.2011 10:12

Ne bat evreii si de data asta cu un 0 - 3 sec ..

red&blue_boy01.11.2011 10:15
Ne bat evreii si de data asta cu un 0 - 3 sec ..

Crezi tu, Jiji a spus ca le dam 6-0 !!! :))

La ce, la zaruri ? :D

bgm7901.11.2011 15:32

Dupa ce am vazut acolo, nu cred ca avem cum sa castigam meciul asta. Eu as merge la meci, da nu stiu unde sa imi iau bilet.......

Inciu-Ciuna01.11.2011 15:36

nu stiu daca ati vazut,dar imaginea de azi,cu Helmuth Duckadam mergand ca un milog in spatele unei gasti de 8,9 colorati,care cica reprezinta Peluza Nord e definitorie pentru Steaua.

 

 

se dusesera sa faca ei presiuni sa fie nole capitan.ba`ej prost.....

 

 

`ai de capu nostru.

 

 

apropo,tot distrusii astia,o parte din ei,erau acum cateva zile pe aeroport,scuipand si vociferand la jucatori,dupa meciul pierdut cu Timisoara.

 

 

deci cat de tare e asta?

 

 

va zic un secret,da nu mai ziceti la nimeni.

 

 

NE MERITAM SOARTA.

 

 

Steaua e moarta,imbalsamata,doar viermuiesc niste nevertebrate pe ea.sa admiram specatcolul zic.

 

 

 

forta Steaua hei hei.luati-va bilete din timp pentru meciu` cu jidanii.

gabi10001.11.2011 17:34
Singurul scor acceptat: 6-0

o sa spuna guie inainte de meci ca le dam 600-0 ... Steaua nu cred ca poate batea nici macar o echipa de amatori cu 6-0 , poate doar daca are o tresatura de orgoliu,dar cu asa jucatori fara personalitate nu cred :)

Flyhigh2301.11.2011 18:15

Salut baieti! Vreau si eu niste detalii referitoare la acces. Am uitat sa intreb la poarta. La ce ora se va face intrarea aveti idee? Multumesc anticipat. Hai Steaua!

Astristul01.11.2011 18:35
Singurul scor acceptat: 6-0

Sunt de aceeasi parere, dar e greu de crezut ca se va intampla asa ceva!

peppy22301.11.2011 19:03

Daca voi ganditi asa...atunci nu ajungem nicaieri. :confused:

spiridusu01.11.2011 19:07
Salut baieti! Vreau si eu niste detalii referitoare la acces. Am uitat sa intreb la poarta. La ce ora se va face intrarea aveti idee? Multumesc anticipat. Hai Steaua!

 

Intrarea pe stadion se face DOAR pana la ora 18:00.Du-te din timp ca sa fii sigur ca nu ramai pe afara.

mihay2401.11.2011 19:49

o sa spuna guie inainte de meci ca le dam 600-0 ... Steaua nu cred ca poate batea nici macar o echipa de amatori cu 6-0 , poate doar daca are o tresatura de orgoliu,dar cu asa jucatori fara personalitate nu cred :)

 

si un 1-0 este foarte bun.... hai sa ne gandim la calificarea in primavara europeana! Hai baietzi ca se poate ! ! ! :steag_cruce_invers:fular-campionii 1-0

S.Mariuss02.11.2011 09:34

Ilie Stan are cu doua griji mai putin incepand din acest moment. Antrenorul Stelei a fost anuntat de stafful medical ca poate conta pe doi oameni de baza in meciul cu Maccabi, anunta astazi ProSport.

 

Gardos revine joi seara pe teren cu Maccabi Haifa in Europa League, dupa o luna de absenta, din cauza unei accidentari. Fundasul stelist va fi la al 6-lea meci pentru Steaua in acest sezon.

 

A doua veste buna pentru Steaua este recuperarea rapida a lui Tatarusanu, ars pe spate la meciul horror cu Petrolul din Liga I.

 

Astfel, Steaua ar putea alinia urmatorul 11 in Europa League: Tatarusanu, Martinovic, Geraldo, Gardos, Latovlevici, Bourceanu, Brandan, Tatu, Tanase, Florin Costea, Mihai Costea.

 

 

cu exceptia ultimilor doi echipa mi se pare ok.

Alexander02.11.2011 14:23

Are cineva un bilet in plus la peluza? platesc peste. Astept un mesaj privat. N-am avut timp sa merg sa-mi cumpar din cauza serviciului

A47V02.11.2011 15:33

Cat am sta noi acasa tot se gasesc altii sa mearga la "mall" arena,cu timpul insa lumea se va plictisi si va sta acasa.SPER...

«12346»