O brigata straina..dar am si eu o intrebare pt tine FANAT|ca in legatura cu acel cantec al vostru....ca in 1923 s-a nascut un MIT..explica si mie ce vedeti voi un mit intr-o echipa care a castigat 3 titluri in 83 de ani? :roll:
e vorba de mai mult decat atat. tu tzii cu Steaua pentru ca a castigat Cupa Campionilor in '86 sau pentru ca iubesti echipa?
sunt rapidist de la 5 ani. mergeam pe stadion cand jucam in divizia B si aveam stadionul plin. cati dintre voi ar mai tine cu Steaua daca ar pica in B? sunteti suporteri de conjunctura sau chiar va iubiti echipa? daca o iubiti, atunci nu are nici o relevanta numarul de titluri.
cat despre mit.. nici nu as putea explica. Buga e cel mai bun exemplu in momentul de fatza. 2 goluri efectiv de aur, cu ratari exasperante. murim si inviem la fiecare meci. asta e Rapidul. sa faca scor cu vreo echipa puternica si pe urma si-o ia de la te miri ce divizia C prin Cupa Romaniei. asta e echipa si o iubim. pentru finala nejucata de cupa europeana din '43. pentru cum a jucat tara cu Eintracht Frankfurt. pentru 1000 de alte motive.
sunt sigur ca nu ma intelegi. daca m-ai fi inteles, ai fi fost rapidist.
@ultra_red: cea mai mare performanta a Rapidului, dupa cum este scris si aici, este o finala de cupa europeana. care nu s-a mai disputat din cauza razboiului. pe vremea cand Steaua nu era nici macar in proiect.