FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - TSKA Sofia 2-0 (1-0)

«134567»
Ronnie18.08.2011 19:31

Nu va mai provocati! Folositi mesageria privata.

Garcea00718.08.2011 19:31

De acord cu tine Dani...in repriza a 2-ua am jucat ca naiba..erau aia calare pe noi,ma mir cum a venit golu.

Adrian18.08.2011 19:32

Galerie foto de la meci:

 

387524_rk_12385.jpg

 

387526_rk_12387.jpg

 

Plin de stelisti adevarati!

blindica18.08.2011 19:34
Pe Tatu la vazut cineva pe teren pana sa fie faza golului ? :)

''l-am'' vazut cand a ratat singur cu portarul si cand a dat cu calcaiul la Costea. Ce mecanism de spalare de minti au astia in comentariul de la Pro TV cu supraevaluarea unor jucatori. Remarc interventia lui Iliev contra lui Zicu,ce situatie ! Mi s-a parut afectat Iliev,se vede ca CSKA este echipa lui de suflet dar ma bucura faptul ca si-a facut treaba cat a putut de bine.

Ma bucura si revenirea lui Geraldo chiar daca a fost ca o inlocuire a accidentatului Galamaz. Costea face ce trebuie sa faca un tanar ca el,risipa mare de energie,a fost si destul de folositoare pe alocuri.

 

stockton18.08.2011 19:34

@danimarcu...pe ce te bazezi tu cand afirmi ca TSKA este o echipa mai mult decat slaba?

Garcea00718.08.2011 19:36

Adevar graiesti blindica...Iliev asta ne-a fost de mare folos..a jucat ireprosabil.

El si Galamaz..

danimarcu18.08.2011 19:41
@danimarcu...pe ce te bazezi tu cand afirmi ca TSKA este o echipa mai mult decat slaba?

 

Pentru ca i-a batut Steaua lui Gigi? :rolleyes:

red&blue_boy18.08.2011 19:42

Culmea, ne-a salvat in final taman un bulgar!

GeorgeSoft18.08.2011 19:42

De ce va complicati viata ? Invatati sa luptati pentru ceea ce iubiti , nu sa va plangeti ca niste copii.Ciobanul va ramane cioban toata viata , unde ati vazut cioban manierat? Daca iubiti Steaua duceti-va si sustineti echipa in cazul in care va permiteti.Uitati , Becali si-a adus aminte de meciul cu Valencia acum...a venit Dumnezeu si am batut Valencia .

Duster18.08.2011 19:51

Bravo Steaua meritau victoria .

Sa va spun ceva :

Borcea Moare cand aude de UCL sau de Europa League!!

red&blue_boy18.08.2011 19:53

Referitor la joc, mi-a placut golul lui Tatu, mi-a placut cum a jucat Iliev, ne-a scos la greu pe final, paradoxal mi-a placut si Brandan.Mult, putin?

Nu mi-au placut Banel si marele portar Tatarusanu, care era sa ne ingroape iarasi.

Insa jocul per ansamblu sufera destul de mult, cine ne vede o echipa solida, buna se cam pripeste.De fapt, inca nu suntem o echipa, relatiile de joc sufera, de multe ori si cate o actiune mai inchegata a iesit din intamplare, din nimereala...Adversar destul de modest TSKA-ul, cel putin la ce a aratat in seara asta, in alte conditii am fi trecut la pas de ei.

Adrian18.08.2011 19:56
Bravo Steaua meritau victoria .

Sa va spun ceva :

Borcea Moare cand aude de UCL sau de Europa League!!

 

 

Daaaaaaaaaaaaa!!!!!

 

 

Asta au ajuns stelistii, frustrati! Stelistii adevarati se bucura acum de raul altora. Felicitari! Asa si trebuie!

 

Ahahahhah :))

 

Si nou-intratii pe site isi dau seama ca redondo nu e stelist, fantastic! :))

biku00718.08.2011 20:06
Culmea, ne-a salvat in final taman un bulgar!

 

CULMEA, in fata unui roman !!

 

 

In alta ordine de idei sa vezi de acum becaliotii ...... :(

 

 

 

2009 : Ultras_had_no_borders_steaua_CSKA.jpg

becali_go_away_from_ghencea_CSKA_DERRY_2009.jpg

 

2011 : Becali__ia___i_banii___i_pleac____Las___Steaua__pe_iubirea_to__i_suporterii.jpg

 

 

Благодарим ви, братя ЦСКА

 

LE:

Bai baiete ar fii bine sa taci din gura cu vorbele astea nu esty fan Steaua!

 

Ke ray sunt betyvyy sy drogatyy astya ..... :ce_oameni:

 

PS : Apropo de ce scriam mai sus ...

gabiloves18.08.2011 20:19

Steaua actuala nu merita galeria de rahat care o are

 

ma refer la galeria bucuresteana care este extrem de slaba

 

Steaua joaca mai bine prin tara

 

becali a facut eforturi fantastice numai ca jucatorii romani sunt slabi in aceasta generatie

 

 

MoWeed18.08.2011 20:25

In plm, deja sunteti obositori. In momentul asta Adrian si stockton veti inceta cu off-topicul!

 

 

 

Orice postare off-topic venita din partea voastra va fi sanctionata cu 10% warn.

red&blue_boy18.08.2011 20:28
Steaua actuala nu merita galeria de rahat care o are

 

ma refer la galeria bucuresteana care este extrem de slaba

 

Steaua joaca mai bine prin tara

 

becali a facut eforturi fantastice numai ca jucatorii romani sunt slabi in aceasta generatie

De unde tot apareti si doar la victorii?...De ce nu-l slaviti pe Jiji si la infrangeri, si cand Steaua a terminat pe 6, 4 sau 5?

Daca-s slabi jucatorii romani, de ce nu aduce Jiji straini de calitate, ca doar se lauda ca are cu ce, stii faza cu "bag 15 milioane in transferuri", hitul verii an de an.

Adrian18.08.2011 20:29

Care offtopic prietene? M-ai vazut pe mine sa fac offtopic? Nu mai folosi frate numele meu doar pentru ca iti zic altii una si alta. Fantastic. Vad ca a ajuns o clona sa dea ordine pe aici. Caline, trezeste-te! Uita-te ce s-a intamplat pe topic si apoi mai vorbeste.

gabiloves18.08.2011 20:31

eu mergeam la meciurile cu ifk goteborg si vad ca acum ne rugam sa ia bataie Steaua

 

rusine celor care gandesc asa

daniel1118.08.2011 20:53

Steaua a jucat foarte bine in prima repriza...la inceputul reprizei secunde pe partea lu Latovlevici au facut bulgarii tot ce au vrut, asta numai din cauza lu Tanase care incepuse sa gafaie

Oricum se putea si mai bine, da se putea si mai rau.

stockton18.08.2011 20:56

Am jucat in 10 tot meciul din cauza lui Tanase. Levy s-a facut ca nu vede ca ala e mana moarta....pacat, o sa-l coste pe viitor.

GeorgeSoft18.08.2011 21:13
Am jucat in 10 tot meciul din cauza lui Tanase. Levy s-a facut ca nu vede ca ala e mana moarta....pacat, o sa-l coste pe viitor.

 

Tanase a jucat aproape bine in prima repriza iar in a 2-a ne-a aratat faptul ca poate da cele mai puternice/lungi pase pe care le poate da un jucator.

stockton18.08.2011 21:28

Eu am vazut ca si-n prima parte a stricat tot ce a avut la picior.

Andrei*18.08.2011 22:17
Traiasca suporterii adevarati!

 

 

OLEEEEE! :steagcruce: TRAIASCAAAAAA! fular-campionii

Giuseppe8718.08.2011 22:24
Steaua actuala nu merita galeria de rahat care o are

 

ma refer la galeria bucuresteana care este extrem de slaba

 

Steaua joaca mai bine prin tara

 

becali a facut eforturi fantastice numai ca jucatorii romani sunt slabi in aceasta generatie

 

Da, domnule. Senzațional ce a reușit să facă marele patron. A facut eforturi fantastice la Steaua: a distrus tradiția, a balacarit mai toate fostele mari glorii, a alienat o mare parte a suporterilor (adică aia care chiar se duceau la stadion meci de meci, nu ăștia de fotoliu sau care rasar după 2-3 victorii) și in general a promovat o imagine a Stelei care a devenit aproape sinonimă cu marlania și prostul gust.

 

Probabil că Steaua ar face bine să joace prin țară; probabil că e mai ușor să fii entuziast la stadion cand vezi Steaua pe viu o dată pe deceniu, decat atunci cand ai mers ani de zile la stadion ca s-o vezi cum moare bucată cu bucata Ah, și precizez că nu sunt ultras; doar un suporter care a calcat prima dată la un meci al Stelei pe la 5 ani.

 

Ce nu ințeleg unii suporteri e că printre steliști mai sunt și oameni care nu țin cu Steaua pentru victorii și pentru trofee, care nu sunt dispuși să accepte orice pentru o victorie; că mai sunt și steliști care știu că in fotbal mai sunt importante și cultura, tradiția, istoria, spiritul de comunitate din jurul unei echipe și, in general, placerea de a fi parte a ceva ce e mai mult decat o sumă a parților sale. Adică toate acele lucruri care acum nu mai există la Steaua.

rosalbastru194718.08.2011 23:18

Se vede cine tinea cu Steaua pentru victorii si trofee. Cei care din suporteri stelisti si contestatari ai ciobanului, au devenit dar contestatari, ba unii chiar anti-stelisti. Insa desi nu am castigat decat o cupa in ultimii 5ani Steaua este inca foarte iubita.

«134567»