FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - U Cluj 2-1 (1-0)

«123456»
Maye08.08.2011 19:39
Pentru care merg la Ploiesti sa fiti ateniti pentru ca va veni multi spurcati din Bucuresti.

Asa e. Va veni multi, am auzit si eu.

A47V08.08.2011 19:54

din pacate mustata face legea printre *suflarea* stelista

blindica08.08.2011 20:29

Pe fond moral nici mie nu mi-ar conveni sa ma *** cu oamenii prin tara saptamana de saptamana pe unde mai decide ''conducerea'' ca jucam ''acasa''.Asadar,daca acesta ar fi fondul problemei,ar insemna chiar un gest ok,dar probabil ca interesul este obtinerea de fonduri :greedy: proaspete,numai ca financiare :P .

Eu propun sa-i aratati si lui Mustata ce parere are bogdinho despre el :chair: ,sunt curios cum ar fi situatia face-to-face. Mai ales ca acum nu mai poate edita...e mancat!

 

Inaintea meciului cu ''sepcile rosii'' suntem bombardati cu ideea ca Steaua este cea mai puternica echipa la ora actuala,bineinteles dupa ce au ''tiki-taka-uit'' cu Mioveni. Realitatea s-ar putea sa fie alta,in orice caz,nu cred ca meciul se va termina la egalitate.

Pentru meciul cu ''U'' sper sa revina Gardos si Geraldo pe linia de fund.Totusi,daca ne luam dupa logica ''4-0 cu Mioveni,am jucat ca Puyol si Busquets in aparare'',s-ar putea ca baietii acestia sa fie scosi din schema pe vechiile principii : '' si-a luat-o in cap'' ,''dom'le,Geraldo asta nici nu prea mai joaca si e si cam costisitor''.

Atacul,pana la proba contrarie,trebuie sa ramana acelasi din meciul cu Mioveni. Noi stiam ca argesenii erau slabi,stim de afacerile becali-primaria Mioveni,dar in mod sigur nu vor fi schimbati Tatu si Costea. Trist e ca au aratat bine impreuna,dar acest lucru e doar praf in ochi daca te raportezi la adversar,nefiind o confirmare decat pentru becalioti.

bogdinho'09.08.2011 06:45
Eu propun sa-i aratati si lui Mustata ce parere are bogdinho despre el :chair: ,sunt curios cum ar fi situatia face-to-face. Mai ales ca acum nu mai poate edita...e mancat!

 

Deja tremur si intru in panica ca nu mai pot edita si vede nea` Mustacioara ce descriere i-am facut , vai vai vai ! Daca au ajuns niste cocalari si analfabeti ca el sa vorbeasca pe la TV si sa reprezinte masa suporterilor stelisti , inseamna ca am ajuns rau !

 

P.S. :

 

Nu cred ca batem pe U Cluj , e cel mai greu meci , mai greu si decat cel cu CSKA !

ssinpadureacualune09.08.2011 08:01

<Ordin de la Becali: Banel titular!!>

bogdinho'10.08.2011 06:10

Cred ca ordinul asta e trecut si in contractul antrenorilor care semneaza cu Steaua !

Virgil10.08.2011 14:08

 

 

Peste 1.000 de clujeni iau cu asalt Ploiestiul! Asa cum am anticipat intr-un post anterior, "U" va avea mai multi suporteri decat Steaua!

 

Regula e insa ca Steaua sa primeasca un numar de suporteri ai echipei vizitatoare in limita a 5%

din capacitatea stadionului. Si cum stadionul Astra are doar 9000 de locuri, normal ar fi ca doar 450 de clujeni sa primeasca dreptul de a fi prezenti in tribune.

fcsb470310.08.2011 14:31

de unde pot lua bilete ?

zob7910.08.2011 22:18

Doar nu te bate gindul sa te duci la meciurile echipei ciobanului sau sa tii cu FC bekali?

Stryker11.08.2011 07:52

mai bine jucau cu U Cluj astia direct la Cluj ca si asa au meci Joi pe Gruia, ce se mai complica cu Ploiesti si altele ... :))

rosalbastru194712.08.2011 01:54

Ne cream parca mai usor ocazii de gol, atacantii sunt cu cel putin o clasa peste cei din sezonul trecut: Bilasco si Surdu. Daca reusim un joc bun si in aparare, fara prea multe faulturi la marginea careului pentru Niculescu putem spera la o victorie :steag_sah_mic:

Virgil12.08.2011 09:47

Steaua Bucuresti - U Cluj

14 august 2011, ora de incepere - 20:30

Stadion Astra Ploiesti

 

Brigada de arbitri

 

A: Deaconu Alexandru (Bucuresti - Bucuresti)

A1: Oniță Aurel (Constanta - Constanta)

A2: Vidan Adrian (Bucuresti - Bucuresti)

R: Draganescu Mugurel (Breaza - Prahova)

 

Observatori

 

Gheorghe Constantin (Suceava - Suceava)

Alexandru Eduard (Ploiesti - Prahova)

 

Khalid12.08.2011 10:53

U Cluj nu cred ca este o echipa invincibila, asa cum o vad multi pe aici. Intr-adevar, primul 11 este omogen cu cativa jucatori experimentati insa cred va fi un meci echilibrat cu sanse la victorie de ambele parti, iar cel mai bun argument in acest sens este partida dintre U si Rapid. O partida intre doua echipe bune insa transata in favoarea clujenilor de un autogol si de o executie rara pe care Niculescu nu o prinde in fiecare etapa.

bogdinho'12.08.2011 11:12

Stai tu linistit , ca nu a fost intamplare victoria cu Rapid. Au mai ratat alte 4 mari ocazii , 3 le-a avut numai Cojocnean singur , singurel cu Dani Coman. Scorul putea fi mult mai mare in favoarea sepcutelor !

Tupac Amaru12.08.2011 14:57

Desigur, in meciul acesta vreau ca FC Cretinul Crestin Pipera sa ia bataie. Si nu oricum, ci cu vreo 80-90 la zero.

Dar, inainte de meci, vreau ca autocarul sa se rastoarne si vreau ca Guie sa ajunga leguma, ca sa nu se mai dea in spectacol oricand si oriunde - mai ales la televiziunile obediente, iar Nicolita vreau sa ramana schiop, ca sa nu mai chinuie mingea.

In fine, cei care merg ca sa sustina"Steaua" sper sa ia bataie si de la clujeni si de la jandarmi, ca sa inteleaga odata pentru totdeauna ca "Becali"si Steaua nu au avut, nu au si nu vor avea niciodata nimic in comun.

E doar un accident al istoriei!

rosalbastru194712.08.2011 15:14

vezi ca ai uitat sa zici 'forza Dinamo' la sfarsit :cursing:

ssinpadureacualune12.08.2011 15:22

Bai dar acest meci nu tb sa fie cu portile inchise sau nu mai stiu eu? Mai avem suspendari sau asta e ultimul meci si peste 2 etape ne putem intoarce acasa la Buzau (hau hau)?

LanDSharK12.08.2011 15:54
Ne cream parca mai usor ocazii de gol, atacantii sunt cu cel putin o clasa peste cei din sezonul trecut: Bilasco si Surdu. Daca reusim un joc bun si in aparare, fara prea multe faulturi la marginea careului pentru Niculescu putem spera la o victorie :steag_sah_mic:

Și echipa câștigă meci de meci, Steaua ajunge in UCL, Ciobanul se umple iar de bani și nu mai pleacă de la Steaua muuuuuuuulți ani de acum inainte! Ce zici de asta ?! Chiar nu te-ai saturat atata timp de tot circul asta jegos pe care-l face ?! :ce_oameni:

rosalbastru194712.08.2011 16:17

Cred ca toata lumea s-a saturat

Tupac Amaru12.08.2011 17:11
Cred ca toata lumea s-a saturat

 

pai da, dar unii sunt rosualbastru1947, iar altii crucedepiperarosiealbastra2003. Oare care or fi adevaratii stelisti?

si nu pot sa zic nimic de Dinamo, pentru ca subiectul nu ma intereseaza.

alexinho1712.08.2011 17:28

Sper sa castige Steaua !!! fular-campionii:steag_cruce_invers:

AleXyS.fCSB12.08.2011 21:37
Sper sa castige Steaua !!! fular-campionii:steag_cruce_invers:

 

Si cu asta ai spus tot,cred! :))

 

 

@Tupac Amaru: Exact ce ziceai si tu ...

Andrei Dobre12.08.2011 22:47

:steag_cruce_invers:fularsteaua2:steag_sah_mic:

 

I-ote ma ce d-astea! Acu' le-am vazut...la baiatu' de mai sus! Ce frumos...! Da' pictograme cu domnu Gigi nu aveti?!? NU?!? ...pacat...!

 

P.S. : eu am scris numele propriu prezent in propozitia de mai sus, cu "g" mic...!!!

LanDSharK13.08.2011 11:34
Sper sa castige Steaua !!! fular-campionii:steag_cruce_invers:

Eu sper să dispareți voi și să plece ciobanul. :steag_sah_mic:

CalinStelistul13.08.2011 13:22

Hai sa fim optimisti si sa sustinem echipa de oriunde. Sa ne gandim la ea!fular_campionii.giffularsteaua.gif

«123456»