Cine se califica are culoar pentru finala.
Prevad un mare razbel prin Bucuresti.
Cine se califica are culoar pentru finala.
Prevad un mare razbel prin Bucuresti.
Oricum ne intalneam,in semifinale...finala trebuia sa cada una...numai o echipa va lua Cupa UEFA si aceea va fi Steaua
Nu se poate, nu se poateeeeeeeeeeeeee :cry: :cry: :cry:
Rapid vs. Steaua :cry: :cry:
Bucurestiul in "razboi civil"
cam naspa...
dar ce sa facem?
batem si rapidu...bine ca jucam in giulesti primul meci...trebe sa-i batem si sa ne calificam
am picat totusi cu o echipa accesibila, nu?
doamne ajuta
lupta Steaua
Steaua trece fara probleme de rapid!! apoi mai bate si clar pe basel sau middlesbrough! Steaua intra clar in finala cupei UEFA!
incredibil Rapid vs Steaua
E cea mai grea echipa posibila,daca trecem de Rapid sunt convins 100% ca luam cupa
Schalke04-Steaua finala
padon o sa fie Steaua - SCHALKE
10 MAI Eindhoven
Jmecherie
1 : rivalitatea fiind foarte mare se va lasa cu accidentati si cartonase rosii + galbene, adica suspendari. Avantaj Middlesbrough / Basel
2 : tot din motive de rivalitate cele doua galerii se vor incaiera. Un motiv excelent pentru obliga invingatoarea sa joace semifinala cu portile inchise sau la cel putin 300 km de orasul de resedinta.
3. Toata lumea stie ca terenul Stelei a mai fost suspendat din motive de scandari rasiste. In caz de recidiva (si tare mi-e ca asa va fi) s-ar putea sa avem parte de niste sanctiuni 'exemplare'.
1.Rivalitate mare...hai sa jucam corect si cel mai bun sa castige,fara duritati
2.Fara scandari rasiste,fara bataie pe stadion
3.Steaua in semifinale
4.Steaua castiga Cupa UEFA
5.Ne uitam de sus cum zicea Gigi si vedem restul
Jmecherie
1 : rivalitatea fiind foarte mare se va lasa cu accidentati si cartonase rosii + galbene, adica suspendari. Avantaj Middlesbrough / Basel
2 : tot din motive de rivalitate cele doua galerii se vor incaiera. Un motiv excelent pentru obliga invingatoarea sa joace semifinala cu portile inchise sau la cel putin 300 km de orasul de resedinta.
3. Toata lumea stie ca terenul Stelei a mai fost suspendat din motive de scandari rasiste. In caz de recidiva (si tare mi-e ca asa va fi) s-ar putea sa avem parte de niste sanctiuni 'exemplare'.
1.Nu cred.In teren va exista un arbitru.Nu un Tudor
2.Nu cred.Jandarmeria va suplimenta fortele pentru mentinerea unui climat sanatos. :wink:
3.Merci,nu.Am invatat din trecut.Desi sunt sigur ca legiunea visinie ne va intinde capcane(citeste:ne va provoca sa le spunem pe porecla.}
Asa ca,nici un fel de pericol.Asteptam Baselul peste 3 saptamani.
Cred ca a fost manarie cu tragerea la sotzi. Prea erau multe echipe romanesti in Cupa UEFA si ii faceam pe altzii de ras.
Pentru meciurile cu Rapid sunt 2 probleme:
1) Bostina e suspendat pentru meciul tur.
2) Daca o sa se arunce iar cu pietre si cu scaune or sa fie suspendate ambele echipe. Deci sper sa fie cat de cat lumea civilizata, adica sa nu depaseasca stadiul de injuraturi si sa arunce cu pietre sau sa se ia la bataie.
Avem si un avantaj. Or sa fie 3-4 mii de rapidisti si 45.000 de STELISTI pe Lia Manoliu.
Avem si un avantaj. Or sa fie 3-4 mii de rapidisti si 45.000 de STELISTI pe Lia Manoliu.
Cum noi suntem echipa gazda se pare ca o sa le fie alocate o peluza Giulestenilor,in rest stadionul va fi colorat in ros albastru.
Am gasit fotografii inedite cu suporterii Stelei din piata universitatii. adresa este: http://public.fotki.com/GeorgeMil/daily_pi..._sevilla_steaua . Merita vazute!
Cred ca a fost manarie cu tragerea la sotzi. Prea erau multe echipe romanesti in Cupa UEFA si ii faceam pe altzii de ras.
Pentru meciurile cu Rapid sunt 2 probleme:
1) Bostina e suspendat pentru meciul tur.
2) Daca o sa se arunce iar cu pietre si cu scaune or sa fie suspendate ambele echipe. Deci sper sa fie cat de cat lumea civilizata, adica sa nu depaseasca stadiul de injuraturi si sa arunce cu pietre sau sa se ia la bataie.
Avem si un avantaj. Or sa fie 3-4 mii de rapidisti si 45.000 de STELISTI pe Lia Manoliu.
ermm.. noi avem probleme mai mari de lot.
si nu cred ca a fost manarie. adica pana mea, e UEFA, nu Liga lu' nea Mitica si Mircica.
in fine. sa castige cel mai bun! (Rapid, evident
)
in fine. sa castige cel mai bun! (Rapid, evident)
Fiecare cu parerea lui. Eu zic ca o sa castige Steaua, iar tu Rapid. Cata democratzie in tara asta!!! :lol: :lol:
Oricum asta cred ca e finala Cupei UEFA. Cine o sa mearga mai departe o sa castige trofeul ca celelalte echipe ramase mi se par mai slabe ca Steaua si Rapid.
Dar ramane stabilit, Steaua o sa castige Cupa UEFA. ![]()
Am gasit fotografii inedite cu suporterii Stelei din piata universitatii. adresa este: http://public.fotki.com/GeorgeMil/daily_pi..._sevilla_steaua . Merita vazute!
Felicitari George.Ai pus 74 de poze pe site-ul ala.Toate foarte reusite.
suntem invincibili.Cu 3-0.Dinamo nu ar face asemenea performanta
Referitor la meciul tur :
Atunci cand faci un lucru bine din prima incercare, necazul este ca nimeni nu apreciaza cat de dificil a fost.(Murphy)
Probabil ca asta a fost explicatia acelui mecil nul care ne-a pus pe jar. :lol:
Steaua va bate la National 100%
FORZzAAA Steaua !!!
pot sa bag mana in foc ca a fost cumva un shmen,nu-si permiteau ei sa aiba Romania 2 echipe ,oricum bate Steaua dar e dubios ca pe Lia joaca aiurea nu e bine asta.....sa se invezte cu terenu :!: :!: :!:
p.s. LOGIC ca e shmen exista ceva lac sa straluceasca numite bile spre exeemplu la LOTO acolo e shmen clar
Chiar daca a fost un ``shmen`` sau nu, e nedrept sa ne intalnim tocmai acum cu Rapidul...Cred ca singurul lucru bun care mai poate fi facut, este ca dubla intalnire cu rivalii nostri, sa fie jucata ca si cum ar fi ultimul act...Finala...Ar fi fost posibil sa fie romaneasca...Pacat... ![]()
@bradasi pe mine m-a cam scos din sarite mesajul lui ghitabuta dar aici fiecare are dreptul sa-si exprime opinia... Insa opinia lui e cam impertinenta...
Stiam de la inceput ca , comentariul meu o sa fie controversat. Nu sunt nici dinamovist , nici impertinent, si accept orice replica , cu argumente insa. IN primul rand am felicitat jucatorii si tot staful echipei, si apoi am facut o analiza la rece. am gresit cumva locurile ce le ocupa echipele adverse in campionatele lor? sunt oare intamplator acolo? eu nu faceam altceva decat sa ma mir de ce e asa mare sarbatoare ca ne-am calificat in sferturi unei cupe care nu suscita mare interes intre cluburile mari. Si inca ceva in legatura cu coeficienti astia UEFA. tot batem( mai mult presa -ea stie de ce) , ca am fi pe primul loc in europa. se compara punctele stranse in UEFA Champions League cu echipe ca Barcelona , cHEALSEA, Real Madrid , Milan, IUVENTUS , cu cele stranse din meciuri ca Hereenven, Halmstad , valerenga.
O ultima remarca. Poate sa imi spuna cineva ce e cu aroganta asta pe capul lui Olaroiu. Mai are mult pana sa demonstreze ca are fata de Steaua, pentru ca nu are voie sa rateze campionatul , pentru ca nu am chef sa mearga caiini in Liga Campionilor pe umeri nostri.