degeaba ... trebuie un imn mai bogat ... Florin2004 mai dezvolta-l pe al tau si o sa iasa o varianta care se poate lua in calcul...
Ok am mai facut o strofa si chiar am cantat melodia sa o puteti asculta cam cum suna.Acum ma scuzati pentru "talentul" muzical ca nu sunt profesionist si am facut si eu ce-am putut dar oricum pe stadion cantat de mii de oameni efectul e mult amplificat si mai bun. Sper sa va placa versurile si sa-l inauguram cat mai curand pe stadion.
Iata versurile:
Refren:
Trup si suflet pentru culori
O echipa ce face furori
Daruiti-va ca noi
Vrem sa fim invingatori
Nu uitaaaati ca va iubiiim
Ca e ploaaaaie ca-i seniiiin
Ne dam viaaaaata pentru vooooi
Sa fim iaaaaarasi campioooni
Dintr-o iiiiiinima albaaaaastra (sau- si din piepturi ros-albastre)
Stadioooonul sa vuieaaaaasca: (sau- Ghencea toata sa vuieasca)
FORZA Steaua ! batem din palme
FORZA Steaua ! batem iar din palme!
Refren:
Trup si suflet pentru culori
O echipa ce face furori
Daruiti-va ca noi
Vrem sa fim invingatori
Si la biiiine si la greeeeu
Suntem aaaaalaturi mereu
Langa Steaaaaua Bucureeesti
O echiiiipa de viteeeeeji
Tremuri doaaaar cand te gandeeesti
Ce palmaaaares de poveeeesti
Din Carpaaaati noi rasariiiim
Euroooopa o cuceriiiim
Steaua ole,ole,ole
Steaua ole,ole,ole
Si varianta audio poate fi ascultata aici: http://media.putfile.com/cantec-Steaua
Florin Simion