In sezonul 2011/2012 bundesliga a inregistrat un nou record in ceea ce priveste numarul de spectatori: in medie au fost vandute 44.293 de bilete, ceea ce reprezinta o crestere de 5,2% fata de sezonul anterior.
A doua Liga a avut o medie de spectatori de 17.196 in ultimul sezon.
Sunt curios ce medie a avut Premier League, care am vazut ca e un campionat mai popular pe la noi.



