FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bundesliga

«1891011»
cheloo9822.08.2012 08:34

A facut-o de "oaie" Luuk de Jong

red&blue_boy22.08.2012 09:03

Da, nu i s-a spus ca a fost adus sa dea goluri in poarta adversa, nu in cea proprie. :)

Oricum, era deja 2-1 pentru Dynamo...

cheloo9822.08.2012 09:56

De la 1-2 mai poti sa intorci da la 1-3 mai greu oricum de Jong nu mi se pare mare atacant

red&blue_boy22.08.2012 10:32

Nici mie nu mi se pare mare atacant.

red&blue_boy24.08.2012 19:39

Pare-se ca s-a integrat bine Reus in jocul Borussiei. Plus ca a si dat gol in prima etapa din noul sezon.

blindius26.08.2012 19:56

Rezultatele primei etape de 1.Bundesliga, sezonul 12/13:

 

Fri 24/08/12

Borussia Dortmund 2 - 1 Werder Bremen

 

Sat 25/08/12

Borussia M'gladbach 2 - 1 Hoffenheim

Freiburg 1 - 1 Mainz 05

Augsburg 0 - 2 Fortuna Dusseldorf

Hamburger SV 0 - 1 Nurnberg

Greuther Furth 0 - 3 Bayern Munchen

Eintracht Frankfurt 2 - 1 Bayer Leverkusen

Stuttgart 0 - 1 Wolfsburg

Sun 26/08/12

Hannover 96 2 - 2 Schalke 04

 

Campioana si vice-campioana se respecta.

 

Nou-promovatele, cu exceptia celor de la Furth, tin steagul sus. Eintracht si Fortuna Dusseldorf obtin victorii.

 

Vede cineva orice alta lupta pentru titlu in afara de Borussia Dortmund vs. Bayern?

 

Atentie la Wolfsburg, Magath a obtinut performante notabile in al 2 lea sezon cam peste tot!

Harald26.08.2012 20:16

da, cred ca la fel ca in sezoanele precedente echipe ca Schalke, Gladbach, Leverkusen si Stuttgart, poate chiar si Werder au potentialul sa le incurce pe cele doua.

Harald31.08.2012 06:58

am gasit o statistica interesanta, clasament all-time al bundesligii:

 

alltime.JPG

blindius03.09.2012 19:38

Fri 31/08/12

Mainz 05 0 - 1 Greuther Fürth

 

Sat 01/09/12

Schalke 04 3 - 1 Augsburg

Bayer Leverkusen 2 - 0 Freiburg

Werder Bremen 2 - 0 Hamburger SV

Nürnberg 1 - 1 Borussia Dortmund

Hoffenheim 0 - 4 Eintracht Frankfurt

Fortuna Düsseldorf 0 - 0 Borussia M'gladbach

 

Sun 02/09/12

Wolfsburg 0 - 4 Hannover 96

Bayern München 6 - 1 Stuttgart

 

S-a incheiat si etapa a 2-a din noul sezon al Bundesligii!

 

Bayern incepe campionatul in forta, acestia marcand de 9 ori in primele doua runde.

 

Cei de la Stuttgart incaseaza 6 boabe dupa ce si-au permis sa deschida scorul pe Allianz Arena. Viitorii adversari ai Stelei din Europa League au doua infrangeri in cele doua etape scurse, momentan fiind ''lanterna rosie''.

 

De remarcat sunt si nou-promovatii de la Frankfurt, acestia castigand partidele impotriva celor de la Leverkusen si Hoffenheim.

 

Hannover 96, victorie incredibila la Wolfsburg, in conditiile in care oaspetii, daca nu ma insel, prestasera meci de cupa europeana la mijlocul saptamanii.

 

 

Danut2410.09.2012 05:47

Cred ca vom castiga din nou Bundesliga.

alexafa17.09.2012 14:17
Cred ca vom castiga din nou Bundesliga.

 

Se pare ca Borussia e clar favorita. :)

red&blue_boy26.09.2012 04:12
ebonyc26.09.2012 07:19

 

Se vede cu purici. Cred ca iar au miscat astia antena pe bloc.

red&blue_boy26.09.2012 07:36

Dimineata mergea. Trebuie sa mai invartim putin antena. :)

 

Meci frumos aseara, cu o desfasurare spectaculoasa si a scorului.

 

Bayern a invins Wolfsburg si a ramas lider solitar. S-a adaptat bine Mandzukic la ei.

 

 

Harald29.09.2012 19:48

Dortmund - Gladbach 5-0 !!

blindius29.09.2012 19:50

 

Fri 28/09/12

Fortuna Düsseldorf 2 - 2 Schalke 04

 

Sat 29/09/12

Bayer Leverkusen 2 - 0 Greuther Fürth

Werder Bremen 0 - 2 Bayern München

Nürnberg 0 - 2 Stuttgart

Hoffenheim 0 - 0 Augsburg

Hamburger SV 1 - 0 Hannover 96

Borussia Dortmund 5 - 0 Borussia M'gladbach

 

Sun 30/09/12

Eintracht 16 : 30 Freiburg

Wolfsburg 18 : 30 Mainz 05

red&blue_boy01.10.2012 06:10

 

 

 

Harald02.11.2012 13:45

etapa asta se joaca Bvb - Stuttgart, sa vedem daca va fi la fel de spectaculos ca meciul din campionatul trecut, 4-4 cu multe rasturnari de situatie

Harald30.11.2012 17:04

Joga bonito:

 

 

 

 

Harald14.04.2013 06:23

Istoric nu stiu care e cel mai longeviv, insa ce stiu e ca Werder il are antrenor pe Thomas Schaaf de foarte mult timp. Din cate imi amintesc, echipa de suflet a lui Klopp este Mainz, dar sper ca si Dortmund sa aiba un mic loc acolo. Si mai cred ca a fi antrenor la nationala e mai onorabil decat la echipa de club.

 

Ps: echipele astea doua vad ca marseaza prin campionat, ieri au castigat 4-0 si 6-1. Dortmund avea 5-0 la pauza...

Ronnie18.04.2013 11:38

Stuttgart este calificata in EL avand in vedere ca Bayern este campioana? N-am gasit informatii pe nicaieri despre cupa de la nemti si sunt curios.

Harald18.04.2013 12:24

Am cautat pe site la ei si acolo scrie ca si-au asigurat un loc in preliminariile Europa League jucand finala cupei.

Harald23.04.2013 13:49

din pacate se pare ca Goetze va juca la Bayern din iulie..

Arsenal1886Steaua194723.04.2013 15:22

S-a blindat Bayern... cred ca mai urmeaza 1-2 transferuri tari ... vedem cum ii leaga Guardiola...

 

Ar fi interesant sa ajunga Bayern si Dortmund in finala CL...cu Goetze in teren... eventual sa si dea golul victoriei Borussiei ( in ipoteza in care ar castiga ei Liga )

Arsenal1886Steaua194723.04.2013 15:24

Ce teapa au luat aia de la Bayern... au dat 37 milioane pe Goetze.. cand puteau sa-l ia pe Nistor cu 1-2 milioane... dar ei nu se pricep la fotbal ca Jijinho.... cine nu are un Gigi sa-si cumpere!

«1891011»