Nu inteleg care e gluma. Bayern face foarte bine ca-l ia pe Goetze asa cum Steaua ar face foarte bine sa-l ia pe Nistor. E la fel de evident ca Goetze nu ar putea juca niciodata la Steaua asa cum Nistor nu are fata de Bayern.
Nu inteleg care e gluma. Bayern face foarte bine ca-l ia pe Goetze asa cum Steaua ar face foarte bine sa-l ia pe Nistor. E la fel de evident ca Goetze nu ar putea juca niciodata la Steaua asa cum Nistor nu are fata de Bayern.
Nistor o să fie jucatorul Stelei, să fie clar. Vreau să-l vad pe Nistor la Steaua. Eu l-am vrut de anul trecut, pentru ca imi dau seama imediat dacă jucatorul e bun sau nu. I-am zis lui Meme anul trecut, dar el m-a luat cu ˜Pai, stai patroane, că să vezi, că nu stiu ce ' si nu l-am mai luat, a declarat Ala.
Și pe el l-am vrut de anul trecut si i-am zis lui Meme, dar el ca ˜stai putin, patroane, sa vedem..'. Acum, e greu sa il mai luam, dar poate dau in vară cateva sute de mii si il luam la Steaua, pentru că se vede că e un atacant de clasa E cel mai bun din Liga I.
Alexandru
La asta ma refeream cu postul ala. Ca s-a dat in spectacol ciobi si ca vezi doamne cat fotbal stie el ..de parca nu a distrus pana acum zeci de jucatori dupa ce ii ridicase in slavi.
Exemplul cu Bayern a fost pentru ca azi s-a facut transferul lui Goetze.. asa s-a nimerit.. nu era vorba de altceva..
Ah, incerc sa nu citesc materialele despre Jiji sau Meme. Am alte pasiuni mai interesante.
din pacate se pare ca Goetze va juca la Bayern din iulie..
De ce din pacate, il voiai la Steaua?
Eu personal il voiam la Arsenal ![]()
Transferul lui Mario este un mare rahat, miscare de echipa tematoare.
Aveau toti banii din lume pentru transferuri, puteau sa-i caute pe Falcao, Llorente sau Ozil la cate fonduri au. Puteau face oferte pentru jucatori de la Barcelona. Nu. Ei au ales sa tranteasca doua transferuri de la marea rivala: Lewandowski si Goetze. Ce mai ramane, sa si-l ia pe Hummels inapoi?
Clubul fixase clauza de 37 milioane de euro, din cate am inteles Mario a devenit cel mai scump jucator german din istorie. Tanarul isi motiveaza alegerea prin ideea ca vrea sa lucreze cu Guardiola. Pe plan financiar nu statea rau la Borussia si, mai mult, la ce varsta are, avea timp sa se duca linistit la o barca, un Real, city sau Man. United.
Sa ma *** pe aia care se folosesc de puterea banului pentru a ne distruge pasiunile.
Transferul lui Mario este un mare rahat, miscare de echipa tematoare.
Aveau toti banii din lume pentru transferuri, puteau sa-i caute pe Falcao, Llorente sau Ozil la cate fonduri au. Puteau face oferte pentru jucatori de la Barcelona. Nu. Ei au ales sa tranteasca doua transferuri de la marea rivala: Lewandowski si Goetze. Ce mai ramane, sa si-l ia pe Hummels inapoi?
Clubul fixase clauza de 37 milioane de euro, din cate am inteles Mario a devenit cel mai scump jucator german din istorie. Tanarul isi motiveaza alegerea prin ideea ca vrea sa lucreze cu Guardiola. Pe plan financiar nu statea rau la Borussia si, mai mult, la ce varsta are, avea timp sa se duca linistit la o barca, un Real, city sau Man. United.
Sa ma *** pe aia care se folosesc de puterea banului pentru a ne distruge pasiunile.
Pai intr-o singura saptamana, Borussia a fost decapitata. 2 din cei mai promitatori jucatori din Europa au ajuns la marea rivala. Eu acum ma intreb: se intalnesc (ipotetic) Bayern si Borussia in finala CL. Cum pana mea mai pot juca Goetze si Lewandowski la potential maxim daca se gandesc ca vor "fura" cel mai important trofeu de la viitoarea lor echipa? Chiar ca banii distrug pasiunea.
Din ce am citit, conducerea clubului a infirmat transferul lui Lewandowski si face tot posibilul sa il pastreze incercand sa il convinga sa renunte la clauza de reziliere.
Werder Bremen l-a demis pe Schaaf dupa 14 ani!
Asta chiar ma surprinde.
Asta chiar ma surprinde.
Depinde. Cand esti la 4 puncte de retrogradare si la 54 de puncte de locul 1...incepi sa-ti pui probleme despre ce treaba mai poate face antrenorul.
De la o echipa de locurile 1-3 a ajuns o echipa de sub mijlocul clasamentului.
Ultimele 3 sezoane :
2010 - 2011 - locul 13
2011 - 2012 - locul 9
2012 - 2013 - locul 14
Acum nu stiu care o fi situatia financiara a echipei sau alte probleme. Asta e ce am gasit pe transfermarkt.de. Nu urmaresc Bundesliga
Ieri s-a incheiat sezonul in Germania
1 FC Bayern München 34 29 4 1 98:18 +80 91 CL*
2 Borussia Dortmund 34 19 9 6 81:42 +39 66 CL*
3 Bayer 04 Leverkusen 34 19 8 7 65:39 +26 65 CL*
4 FC Schalke 04 34 16 7 11 58:50 +8 55 CL* Qual.
5 Sport-Club Freiburg 34 14 9 11 45:40 +5 51 EL* Qual.
6 Eintracht Frankfurt 34 14 9 11 49:46 +3 51 EL* Qual.
7 Hamburger SV 34 14 6 14 42:53 -11 48
8 Borussia Mönchengladbach 34 12 11 11 45:49 -4 47
9 Hannover 96 34 13 6 15 60:62 -2 45
10 1. FC Nürnberg 34 11 11 12 39:47 -8 44
11 VfL Wolfsburg 34 10 13 11 47:52 -5 43
12 VfB Stuttgart 34 12 7 15 37:55 -18 43
13 1. FSV Mainz 05 34 10 12 12 42:44 -2 42
14 SV Werder Bremen 34 8 10 16 50:66 -16 34
15 FC Augsburg 34 8 9 17 33:51 -18 33
16 1899 Hoffenheim 34 8 7 19 42:67 -25 31 Relegation
17 Fortuna Düsseldorf 34 7 9 18 39:57 -18 30 Abstieg
18 SpVgg Greuther Fürth 34 4 9 21 26:60 -34 21 Abstieg
In ultima etapa Hoffenheim a castigat la Dortmund cu 2-1 cu doua penalty-uri si un gol anulat pentru Dortmund in prelungiri pentru offside. Daca golul era valid, Fortuna juca la baraj si Hoffenhem retrograda direct. Hoffenheim joaca baraj cu 1.FCK pentru prima Liga. Sper sa castige FCK pentru ca Hoffenheim e un club fara traditie.
Bayern a facut recordul de puncte in Bundesliga - 91 de puncte, dupa ce sezonul trecut Dortmund il stabilise la 81 de puncte! In retur, in afara de egalul cu Dortmund, au avut victorii pe linie, 16 - 1 - 0 . Nu stiu daca exista vreo echipa sa reziste la ritmul asta.
Marcel Raducanu:
E prima finală de Ligă 100% germana Asta inseamnă că fotbalul german va domina Europa de acum incolo?
Echipa natională a Germaniei o să fie senzationala Nu o să aibă adversar, nici macar Spania nu o să se bată cu ei. Sunt multi jucatori talentati care vin din spate si o să promoveze la echipa mare. Nu contează că sunt de origine turcă sau greaca Ei sunt nascuti in Germania si sunt foarte valorosi.
prosport
Ati umflat atat Bundesliga, ieri s-a vazut din nou (daca mai era necesar) ca fara Bayern si BVB nu sunt asa sus. Schalke doar 1-1 acasa cu Paok. Multi faceau comparatie cu PL, locul 4 din PL a batut 0-3 la Fener.
Nici in campionat nu a inceput foarte bine Schalke. 3-3 cu Hamburg si a pierdut cu 4-0 la Wolfsburg.
Schalke anul asta nu termina in primele 6.E o mare diferenta de ritm intre Bundesliga si Premier League