FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bundesliga

«13456711»
Harald28.08.2011 08:43

sunt curios ce va ace Dortmundul in Liga. Ar fi fost frumos sa pice cu Otelul sa ii vedem pe National.. din pacate nu s-a intamplat asa.

red&blue_boy28.08.2011 18:39

Schalke - Monchengladbach 1-0 , gol Raul.

Hannover - Mainz 1-1 .

Maye28.08.2011 18:44
Ar fi fost frumos sa pice cu Otelul sa ii vedem pe National.. din pacate nu s-a intamplat asa.

Au fost in urna a patra ambele. Deci era imposibil sa pice impreuna.

red&blue_boy10.09.2011 16:31

Bundesliga, din nou surprinzatoare:

 

Bayern Munchen 7 - 0 Freiburg ( Gomez 4 goluri !) ,

Borussia Dortmund 1 - 2 Hertha BSC ,

Mainz 0 - 4 Hoffenheim !!!

 

Maye11.09.2011 08:28

Habar n-am ce se intampla la BvB. Nu cred ca dependenta de Gotze poa` sa fie asa mare.

Oricum, Bayern se pare ca va defila.

 

Dupa 5 etape :

 

1. Bayern 12p, Gol : 16-1

2. Werder 12p, 11-5

3. M`gladbach 10p, 7-3

4. Leverkusen 10p, 6-3

...

10. Dortmund 7p, 6-4

...

15. Wolfsburg 3p, 4-8

...

18. Hamburger SV 1p, 6-16

 

Golgeteri :

 

1. Gomez - 8

2-3. Papiss Demba Cisse & Huntelaar - 4

 

red&blue_boy18.09.2011 20:17

Schalke - Bayern 0-2 ,

Hannover - Dortmund 2-1 .

 

Se cam taie Borussia, anul asta nu cred ca-i mai opreste cineva pe Bayern.

red&blue_boy01.10.2011 16:31

Bayer Leverkusen 3 - 1 Wolfsburg

 

Borussia Dortmund 4 - 0 Augsburg

 

Freiburg 1 - 0 Monchengladbach

 

Hoffenheim 0 - 0 Bayern Munich

 

Nurnberg 3 - 3 Mainz

 

David19.11.2011 12:28

Manuel Neuer a participat la varianta germana a show-ului "Vrei sa fii milionar?", unde a castigat nu mai putin de 500.000 de euro! Portarul lui Bayern n-a avut nevoie de niciun ajutor la primele 10 intrebari, apoi a apelat la la varianta 50:50. L-a sunat pe fratele sau pentru a ajunge la 125.000 de euro, iar publicul l-a ajutat sa treaca la 500.000. Neuer a cedat abia i-a fost pusa intrebarea de 1 milion de euro. Nu a stiut cine e inventatorul primei pachete a globului pamantesc.

 

Neuer n-are de gand sa pastreze banii castigati. Va dona jumatate fundatiei umanitare pe care o detine, iar restul vor fi folositi de postul RTL pentru sustinerea unor actiuni caritabile.

 

 

*Alecs*19.11.2011 16:20

Surprinzator de frumos jocul celor de la Gladbach, o echipa cu care eram obisnuit in partea de jos a clasamentului. In echipa de azi, 6 jucatori(dintre care 5 nemti, scot astia juniori pe banda rulanta) au avut sub 22 ani. Portarul Ter Stegen are doar 19, iar Reus e meserie.

red&blue_boy19.11.2011 22:01

Bayern - Borussia Dortmund 0-1 ! Oops ! :)

blindica20.11.2011 13:05

Mario Gotze : The German of the hour ! :thumbsup:

 

SuperstaR1820.11.2011 19:52

Superb momentul cand gotze i-a dat mingea printre picioare lui Ribery.

blindica27.11.2011 18:37

Hamburger SV 2 - 0 Hoffenheim

Köln 0 - 3 Borussia M'gla

Borussia Dortmund 2 - 0 Schalke 04

Nürnberg 1 - 0 Kaiserslautern

Hoffenheim 1 - 1 Freiburg

Augsburg 2 - 0 Wolfsburg

Hertha BSC 3 - 3 Bayer Leverkusen

Hannover 96 1 - 1 Hamburger SV

Werder Bremen 2 - 0 Stuttgart

Mainz 05 3 - 2 Bayern München

 

Rezultatele celei mai recente etape din Bundesliga (14).

 

Pierzand la Mainz,Bayern a irosit tot ce realizase in etapele precedente cand nu primeau gol si aveau victorii in serie,parand chiar in forma si pentru a se lupta pana finala Champions League. Cu doua infrangeri consecutive,3 in ultimele 5 meciuri,Bayern cade pe 3,dupa cele doua ''Borussia'',cei din Dortmund fiind pe primul loc la golaveraj !

Pana la locul 5 le mai gasim pe Werder si Schalke,toate cele 5 echipe fiind stranse in 4 puncte,liderul avand 29.

:thumbsup:

red&blue_boy27.11.2011 18:45

Nu ma gandeam la rasturnarea asta de situatie in asa scurt timp, dar tot pe Bayern mizez ca favorita la titlu...

Harald27.11.2011 20:36

ce meciuri saptamana viitoare, borussia cu borussia si bayern cu werder, adica 1 cu 2 si 3 cu 4

Maye29.11.2011 10:41

:D

 

Harald29.11.2011 17:17

ia spuneti baieti, ce pronosticuri dati pentru cele doua meciuri din etapa care urmeaza?

 

 

PS: nu apare butonul 'Edit' la postarile mele

blindica29.11.2011 17:54

@Harald : eu as miza pe victorie sigura a lui Bayern,o echipa solida chiar daca nu luam in calcul ultimele rezultate.Werder a luat 5 de la Borussia M.,Dortmund i-au invins pe Bayern ,Gladbach la fel (ambele in deplasare ),Dortmund a castigat la Werder...e un cerc vicios :D. Dortmund ar trebui sa fie favoriti siguri in deplasarea de la Gladbach,dar e clar ca gazdele sunt ''revelatia'' sezonului,au rezultate remarcabile si se pare ca pot produce orice scor la ora actuala. Nu's nici macar informat despre Gladbach,parca au un cuplu productiv de atacanti,dar cam atat stiu.

Bayern - victorie / Borussia v Borussia - 1,X,2 cu adevarat.

Harald29.11.2011 18:11

si eu mizez pe un meci de 1 x 2 da gladbach cu bvb , mai ales ca la sfarsitul campionatului trecut a castigat gladbach cu 2 - 0, desi erau jos de tot in clasament si dortmund-ul era lider. vorba aia, "balonul este rotund" :))

 

tin minte ca ma uitasem la filmulete din tribune si erau vreo 20.000 de suporteri in deplasare conform presei.

acesti fani venisera sa sarbatoreasca titlul...

SuperstaR1829.11.2011 19:45
@Harald : eu as miza pe victorie sigura a lui Bayern,o echipa solida chiar daca nu luam in calcul ultimele rezultate.Werder a luat 5 de la Borussia M.,Dortmund i-au invins pe Bayern ,Gladbach la fel (ambele in deplasare ),Dortmund a castigat la Werder...e un cerc vicios :D. Dortmund ar trebui sa fie favoriti siguri in deplasarea de la Gladbach,dar e clar ca gazdele sunt ''revelatia'' sezonului,au rezultate remarcabile si se pare ca pot produce orice scor la ora actuala. Nu's nici macar informat despre Gladbach,parca au un cuplu productiv de atacanti,dar cam atat stiu.

Bayern - victorie / Borussia v Borussia - 1,X,2 cu adevarat.

 

 

Din cate am urmarit eu Gladbach-ul (destul de putin, mai mult meciurile din ultimele etape) si din cate am inteles de la comentatorii Eurosport 2 (care sunt de departe cei mai capabili din RO), echipa e trasa in spate de Reuss, care se anunta a fi un concurent serios pentru Thomas Muller pe postul de extrema dreapta la nationala Panzerelor. In rest mai au cateva individualitati, in atac mai ales: De Camargo (fost la Standard), Arango (pe la o echipa de pluton din Spania), Mike Hanke (a cochetat si cu echipa nationala), iar in rest cam necunoscuti oamenii. Sunt cam aceeasi cu care Gladbach s-a chinuit sezoanele trecute in Bundesliga. Probabil acum formeaza un grup mult mai bine pus la punct tactic. Acasa sunt impinsi de la spate de un public cu adevarat incendiar. Din cate stiu, aveau si cate 30000 de oameni chiar si in Zweite, fiind una dintre echipele fanion ale Germaniei.

Totusi, Dortmund pleaca favorita in meciul asta, zic eu. Sunt intr-o forma foarte buna galbenii(daca excludem meciurile europene).

Bayern bate pe Werder, parerea mea. Werder ramane una dintre putinele echipe mai "romantice" din fotbalul contemporan. Sunt nebune rau meciurile lor, cred ca au una dintre cele mai mari medii de goluri inscrie/primite pe meci din Europa.

SuperstaR1829.11.2011 20:49

Jucatorii Borussiei D. se bucura impreuna cu fanii. Superb.

red&blue_boy04.12.2011 07:35

Bayer Leverkusen 2 - 0 TSG 1899 Hoffenheim

Bayern Munich 4 - 1 Werder Bremen

Freiburg 1 - 1 Hannover

Kaiserslautern 1 - 1 Hertha BSC

Monchengladbach 1 - 1 Borussia Dortmund

Wolfsburg 2 - 2 Mainz

Stuttgart 2 - 2 1. FC Cologne

 

 

Frumos meci la Gladbach, cred ca Dortmund merita victoria.

Harald04.12.2011 10:27

si uite blindica, ai avut dreptate.. previziunile pe care le-ai facut s-au cam adeverit :)

blindica04.12.2011 20:23

@Harald : multumesc! Oricum,si tu tot de aceeasi parere erai in legatura cu meciul dintre Gladbach si BVB.Victoria lui Bayern mi s-a parut sigura uitandu-ma la rezultatele lui Werder in jocurile dintre cele 4 mentionate.

Harald15.12.2011 12:47

am sperat ca dortmundul va iesi pe locul 3 si se va califica in EL, astfel incat o dubla cu Steaua era posibila (daca nu erau in aceeasi urna). din pacate nu s-au calificat, asa ca nu ii vom putea vedea pe arena noastra..

 

«13456711»