Bayern a luat-o pe cocoasa de la o echipa solida, care si-au facut jocul si i-au inchis bine pe munchenezi. O aparare penibila si un mijloc, partea centrala, si mai penibil. 3-1
Wolfsburg a fost umilita de Leverkusen si astfel se cam contureaza primele 3 echipe din germania. 3-0
Ce batalie este la retrogradare! Stuttgart a batut acasa pe cei de la Schalke (1-0) si ies din zona fierbinte dar raman tot cu morcovul in fund.
11 1. FC Köln 29
12 Eintracht Frankfurt 28
13 FC St.Pauli 28
14 VfL Wolfsburg 26
15 VfB Stuttgart 25
16 1. FC Kaiserslautern 25
17 Werder Bremen 25
18 Borussia Mönchengladbach 22.
Din toate echipele de aici eu o vad doar pe Kaiserslautern retrogradata. Mönchengladbach joaca foarte bine in acest retur si au destul de multe sanse de salvare. Werderul mi se pare penibil. Au si un meci mai putin, joaca maine cu Friburg care sta foarte bine acasa.
