FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bundesliga

«1234511»
Bogdan05.03.2011 21:33

Bayern a luat-o pe cocoasa de la o echipa solida, care si-au facut jocul si i-au inchis bine pe munchenezi. O aparare penibila si un mijloc, partea centrala, si mai penibil. 3-1

Wolfsburg a fost umilita de Leverkusen si astfel se cam contureaza primele 3 echipe din germania. 3-0

Ce batalie este la retrogradare! Stuttgart a batut acasa pe cei de la Schalke (1-0) si ies din zona fierbinte dar raman tot cu morcovul in fund.

11 1. FC Köln 29

12 Eintracht Frankfurt 28

13 FC St.Pauli 28

14 VfL Wolfsburg 26

15 VfB Stuttgart 25

16 1. FC Kaiserslautern 25

17 Werder Bremen 25

18 Borussia Mönchengladbach 22.

 

Din toate echipele de aici eu o vad doar pe Kaiserslautern retrogradata. Mönchengladbach joaca foarte bine in acest retur si au destul de multe sanse de salvare. Werderul mi se pare penibil. Au si un meci mai putin, joaca maine cu Friburg care sta foarte bine acasa.

red&blue_boy05.03.2011 21:39

Cine stie cat mai ramane Van Gaal la Bayern,dupa ce-au fost eliminati si din cupa...

zloty05.03.2011 22:42
Cine stie cat mai ramane Van Gaal la Bayern,dupa ce-au fost eliminati si din cupa...

Nu cred ca Van Gaal e neaparat de vina, mai degraba lipsa unei strategi

red&blue_boy19.03.2011 15:52

Hamburg - Koln 6-2 ! Si inca nu e gata, e minutul '67 !!!

Harald19.03.2011 18:59

uite Bogdane ca Kaiserslautern a batut pe Gladbach acasa la ei.

red&blue_boy09.04.2011 20:16

In derby-ul zilei in Bundesliga,Hamburg-Dortmund 1-1,Borussia egaland in minutul '90 prin Blaszczykowski .

 

Alte rezultate:

Schalke-Wolfsburg 1-0

Stuttgart-Kaiserslautern 2-4

Nurnberg-Bayern 1-1

Freiburg-Hoffenheim 3-2

Hannover-Mainz 2-0 .

 

SuperstaR1810.04.2011 09:47

Cam in pierdere de viteza pe sfarsitul asta de campionat Borussia D. Eu as pune asta mai mult pe seama faptului ca nu se mai concentreaza, decat pe absentele din lot (desi si astea sunt importante). Oricum, pentru sezonul viitor trebuie neaparat niste intariri ca sa poata iesi din grupele Champions League, mai ales ca nu or sa fie in primele 2 urne valorice. In primul rand, in atac, unde lipsa lui Kagawa se vede clar. Apoi un mijlocas central macar, de calitate, care sa le puna in pericol postul de titular lui Sahin si Bender. Si as mai zice un fundas dreapta, daca or sa aiba bani :D pentru ca Piszczek este sub nivelul celorlalti titulari din aparare. Poate or mai gasi niste wonder-kidz prin Japonia :D dar in fine, nu sunt eu Klopp ca sa decid :)

 

Si Bayern in pana meaaa sa nu mai schimbe lotul la vara, ca oricum au cei mai valorosi jucatori din campionat. Bayern se comporta exact ca Real Madrid, Inter si alte forte fotbalistice: transferuri multe si proaste in pauzele competitionale, nu (mai) promoveaza tineri de la pepiniera, schimbatul antrenorilor ca pe sosete. Singurul compartiment unde stau mai prost este apararea. In rest, au jucatori sa joace 4-2-3-1, 4-4-2, 4-3-3 si orice sistem!

 

 

*Alecs*10.04.2011 13:15
In derby-ul zilei in Bundesliga,Hamburg-Dortmund 1-1,Borussia egaland in minutul '90 prin Blaszczykowski .

 

Greu de scris, mai bine ii zici direct Kuba :D

 

Daca Leverkusen bate azi, va fi un final incins. Dar parca nici n-as vrea sa retrogradeze St. Pauli.

 

Bayern, desi anuntase ca de la vara van Gaal nu va mai ramane antrenor, n-a mai avut rabdare si l-a demis azi.

red&blue_boy10.04.2011 13:46

Da,se mai incinge finalul de campionat.Leverkusen daca bate vine la 5 puncte,cu 5 etape inainte de final.Cred ca Dortmund s-au relaxat putin cam repede,dar cred ca pana la urma tot ei ies campioni.

 

Nu stiam ca Van Gaal a fost dat afara...Are dreptate SuperstaR18,prea schimba si Bayern jucatorii.Doar de ceva fundas central ar avea nevoie.

 

Greu de scris, mai bine ii zici direct Kuba :D

Da,ai dreptate,mi-a luat ceva pana i-am scris numele! :)

Bogdan10.04.2011 17:04

Mda.. Kuba i-a salvat ieri pe cei de la dortmund. Dar.. au si ratat ca nebunii, cel putin Gotze a ratat de a rupt.

Ce a batut m'bah pe Koln astazi...

SuperstaR1810.04.2011 20:02

Ar fi pacat sa retrogradeze cei de la Sankt Pauli. Sunt ca o pata de culoare. Imi plac fanioanele lor de la cornere cu cap de mort (daca nu ma insel, parca si pe banderola capitanului au la fel) si au si 99% din lot (aproximativ :D ) germani. Si din punct de vedere ultras stau f bine, dar daca o luam asa, ce echipa germana nu sta? :) PAna si Hoffenheim...

 

Fani Sankt Pauli

*Alecs*10.04.2011 21:43

Si mai senzational mi se pare acel bunker urias din timpul celui de-al doilea razboi, din spatele peluzei unde stau si oaspetii. Imi inspira groaza cand il vad. Si daca nu ma insel, pe langa stadion e si un parc de distractii. + hells bells de fiecare data cand intra pe teren. Macabru, dar superb.

ady.fcsb17.04.2011 20:24

Dortmund - Freiburg 3-0

Bayern Munchen - Leverkusen 5-1

 

 

Bogdan18.04.2011 08:35

Si mai sunt 4 etape. Din pct meu de vedere cam asta e clasamentul la varf. Dortmund, leverkusen si munchen,

 

 

ady.fcsb26.04.2011 18:13

A promovat Hertha Berlin !

SuperstaR1828.04.2011 10:43

14 1. FC Köln 31 10 5 16 41-61 -20 35

15 Eintracht Frankfurt 31 9 7 15 30-41 -11 34

16 VfL Wolfsburg 31 7 11 13 38-45 -7 32

17 Borussia Mönchengladbach 31 8 5 18 44-64 -20 29

18 FC St.Pauli 31 8 5 18 33-56 -23 29

 

 

Bine ca retrogradeaza echipe cu istorie, ca Gladbach si ST Pauli, si raman in prima Liga Freiburg si Hoffenheim :| super!

 

 

red&blue_boy28.04.2011 19:49

Ar fi tare sa retrogradeze campioana Wolfsburg.

Maye28.04.2011 20:03
Ar fi tare sa retrogradeze campioana Wolfsburg.

Fosta campioana :)

red&blue_boy28.04.2011 20:58
Fosta campioana :)

Da,da. :)

red&blue_boy30.04.2011 15:35

Dortmund campioana !!!

blindica30.04.2011 15:47

Ce atmosfera era acolo...ce oameni,ce civilizatie.Cred ca n-o sa uit echipa asta a lui Dortmund,si doar a luat titlul,n-a castigat ceva pe plan international.Titlul,atat.Dar cum au jucat ! Cum se prezinta jucatorii,ce spectacol !

Liviu: VPM30.04.2011 15:49

BVB pentru suporteri si pentru istorie si pentru prezent :)

ady.fcsb30.04.2011 17:10

In sfarsit s-a terminat . BVB campioana ! Abea astept sa vad la toamna cum se prezinta si in UEFA Champions League.

red&blue_boy30.04.2011 22:24

Doar sa isi pastreze jucatorii si cu cateva intariri au sanse sa faca fata cu brio si in UCL.Sa vedem,in vara sigur vor curge ofertele pentru cativa jucatori de baza.

gio_stgloria01.05.2011 08:00
In sfarsit s-a terminat . BVB campioana ! Abea astept sa vad la toamna cum se prezinta si in UEFA Champions League.

 

Cel mai probabil nu vor aduna prea multe puncte. E greu atunci cand n-ai experienta si borusia are multi jucatori tineri , senzationali ce-i drept, dar nu cred c-ar face fata la primul lor an in UCL. Ca sa faci fata iti trebuie experienta lui Bayern si experienta de nationala la cel mai inalt nivel, asa cum au jucatorii bavarezi.

«1234511»