Leverkusen nu profita de pasul gresit al Borusiei si pierd in deplasare la Hamburg (0-1). Hanover castiga cu Wolfsburg instalandu-se pe locul patru la 1 pct de Bayern Munchen. Bayern Munchen au pierdut cu Koln dupa ce au condus cu 0-2 (3-2).
Leverkusen nu profita de pasul gresit al Borusiei si pierd in deplasare la Hamburg (0-1). Hanover castiga cu Wolfsburg instalandu-se pe locul patru la 1 pct de Bayern Munchen. Bayern Munchen au pierdut cu Koln dupa ce au condus cu 0-2 (3-2).
Ce meci la Koln!Cand am vazut 2-0 pentru Bayern am zis ca e gata!
Nu stiu de ce meci spui tu, eu nu tin minte niciunul in care Kievul sa fi eliminat barca, poate era la Milan atunci cand a marcat golurile respective
In sezonul '97-98 i-a scos Dynamo Kiev pe Barcelona in grupe,i-a batut de doua ori,3-0 la Kiev si 4-0 la Barcelona.Tu cred ca te-ai referit doar la faze eliminatorii. ![]()
Dupa etapa de ieri Dortmund are 10 puncte avans fata de Leverkusen.Borussia a remizat 1-1 la Kaiserslautern,iar Leverkusen a invins 3-0 la Eintracht Frankfurt.Bayern a zdobit Hoffenheim,4-0!
O sa fie bataie mare din nou in ultimele etape , asa cum a fost si acum 3 ani parca.
Rezultatele de astazi :
Borussia Dortmund 2 - 0 St. Pauli
Freiburg 2 - 1 Wolfsburg
Hamburger SV 4 - 0 Werder Bremen
Hannover 3 - 0 Kaiserslautern
Hoffenheim 1 - 1 FC Koln
Mainz 1 - 3 Bayern Munchen
am vazut dortmund si munchen azi. Ce fotbal pot sa joace :X
In germania se joaca un fotbal foarte spectaculos, oricand te poti astepta la 2 goluri in ultimele 5 minute spre exemplu. Handicapul echipelor germane e inconstanta, azi bat cu 4-0 , maine iau bataie cu 4-0. Totusi cred ca la ei multe meciuri nu se joaca pe teren.
Nu cred,au avut si ei probleme de acest gen,cu mafia pariurilor,dar in special in ligile inferioare.Cred ca pur si simplu e un campionat spectaculos,joaca mult pe atac,iar de multe ori inconstanta unor echipe de la o etapa la alta da farmec intrecerii...
Pai cine a vazut meciurile borusiei dortmund poate spune ca ei nu stiu sa tina mingea. Trebuie sa atace, sa atace, sa atace.
Fantastic a jucat Borussia! Cum remarca si comentatorul,pur si simplu repuneau faza de atac imediat cum recuperau mingea. Te reindragostesti de fotbal cand vezi asa atitudine. Bine ar fi pentru Borussia ca acest lot sa fie pastrat cat mai mult timp,daca vor capata si experienta in meciurile internationale,Borussia poate redeveni una din fortele Europei.
As aseza-o acum intr-un top 5 al celui mai frumos fotbal practicat alaturi de Arsenal Londra,Barcelona,Udinese ( m-au impresionat ) si de ce nu,Tottenham in zilele bune.Real Madrid inca mai are de sudat si sunt surprins ca nu au aparut stiri prin care sa ne fie aratat interes pentru jucatorii Borussiei.
Din cate am inteles, Bundesliga a depasit Serie A in clasamentul coeficientilor ! Din pacate, n-am nicio sursa oficiala sa o pun pe forum ![]()
Ce echipa de duzina a ajuns Werder Breme sezonul asta. Fantastic!
Tara- 06/07 - 07/08 -08/09 - 09/10 - 10/11 -Ranking - Teams
1 England 16.625 17.875 15.000 17.928 14.500 81.928 6/ 7
2 Spain 19.000 13.875 13.312 17.928 12.500 76.615 5/ 7
3 Germany 9.500 13.500 12.687 18.083 13.666 67.436 4/ 6
4 Italy 11.928 10.250 11.375 15.428 11.000 59.981 4/ 7
5 France 10.000 6.928 11.000 15.000 10.083 53.011 4/ 6
6 Portugal 8.083 7.928 6.785 10.000 10.800 43.596 4/ 5
7 Russia 6.625 11.250 9.750 6.166 8.916 42.707 4/ 6
8 Ukraine 6.500 4.875 16.625 5.800 8.416 42.216 3/ 6
9 Netherlands 8.214 5.000 6.333 9.416 9.000 37.963 3/ 6
10 Turkey 6.100 9.750 7.000 7.600 4.600 35.050 1/ 5
11 Greece 4.666 7.500 6.500 7.900 7.400 33.966 2/ 5
12 Denmark 6.125 5.125 8.200 4.400 6.500 30.350 1/ 5
13 Belgium 4.700 4.500 4.500 8.700 4.600 27.000 1/ 5
14 Romania 11.333 2.600 2.642 6.083 3.166 25.824
Werder, sttugard, wolsfburg. Koln-ul usor usor isi revine. Pe mine m-au impresionat Freiburg si Mainz-ul...
Pe mine m-au impresionat Freiburg si Mainz-ul...
Si Hannover !
Bayern Munchen - Borussia Dortmund 1-3 (Gustavo-Barrios,Sahin,Hummels) ! Un meci frumos,victorie meritata pentru Borussia,care nu cred ca mai poate pierde titlul.
Dortmund va fi campioana Germaniei si asta o stiam de vreo 10 etape.
Daca Bayern batea la Koln si astazi,poate mai era interes in lupta pentru titlu.
Pfoai ce meci am ratat din cauza serviciului
.Atentie,Hummels este un produs al Bayern-ului,n-avea loc de van Buyten si a fost promovat Badstuber...
.Cred ca e nebunie in zona Dortmund-ului !
Extraordinara echipa are Borussia
pustii dortmundului lovesc din nou pe terenul singurei echipe ce putea sa-i infranga.
Eu stau si ma intreb de unde naibii gasesc conducatorii de la Mainz asemenea antrenorii , il vedem pe Klopp la Dortmund, dar si actualul antrenor de la Mainz face zic eu minuni cu acei jucatori.
Ma uit la meciul dortmundului si nu pot sa-mi dau seama cum pot sa joace in felul asta de bine. O duzina de ocazii ratate, pase cu calcaiul in careul advers. Si mai joaca si cu Koln
Si s-a terminat 1-0 pentru Borussia.
Intr-adevar,Borussia joaca un fotbal atractiv,entuziast.
Oare cum se simt nemtii care locuiesc in Dortmund si sunt suporterii Borussiei..? Stadion foarte frumos,suporterii si mai frumosi,conducere profesionista si varful piramidei ,o echipa tanara care matura in Bundesliga.Abia astept toamna sa-i vad in Liga.