FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bundesliga

«123411»
Bogdan05.02.2011 18:11

Leverkusen nu profita de pasul gresit al Borusiei si pierd in deplasare la Hamburg (0-1). Hanover castiga cu Wolfsburg instalandu-se pe locul patru la 1 pct de Bayern Munchen. Bayern Munchen au pierdut cu Koln dupa ce au condus cu 0-2 (3-2).

SuperstaR1805.02.2011 18:13

Koln - Bayern 3-2

 

Dupa ce Bayern a condus la pauza cu 2-0. Asta meci de pus la pariuri

red&blue_boy05.02.2011 18:49

Ce meci la Koln!Cand am vazut 2-0 pentru Bayern am zis ca e gata!

 

Nu stiu de ce meci spui tu, eu nu tin minte niciunul in care Kievul sa fi eliminat barca, poate era la Milan atunci cand a marcat golurile respective

In sezonul '97-98 i-a scos Dynamo Kiev pe Barcelona in grupe,i-a batut de doua ori,3-0 la Kiev si 4-0 la Barcelona.Tu cred ca te-ai referit doar la faze eliminatorii. :)

 

red&blue_boy13.02.2011 13:33

Dupa etapa de ieri Dortmund are 10 puncte avans fata de Leverkusen.Borussia a remizat 1-1 la Kaiserslautern,iar Leverkusen a invins 3-0 la Eintracht Frankfurt.Bayern a zdobit Hoffenheim,4-0!

gio_stgloria13.02.2011 17:52

O sa fie bataie mare din nou in ultimele etape , asa cum a fost si acum 3 ani parca.

red&blue_boy19.02.2011 19:41

Rezultatele de astazi :

 

Borussia Dortmund 2 - 0 St. Pauli

 

Freiburg 2 - 1 Wolfsburg

 

Hamburger SV 4 - 0 Werder Bremen

 

Hannover 3 - 0 Kaiserslautern

 

Hoffenheim 1 - 1 FC Koln

 

Mainz 1 - 3 Bayern Munchen

 

Bogdan19.02.2011 21:05

am vazut dortmund si munchen azi. Ce fotbal pot sa joace :X

gio_stgloria20.02.2011 09:08

In germania se joaca un fotbal foarte spectaculos, oricand te poti astepta la 2 goluri in ultimele 5 minute spre exemplu. Handicapul echipelor germane e inconstanta, azi bat cu 4-0 , maine iau bataie cu 4-0. Totusi cred ca la ei multe meciuri nu se joaca pe teren.

red&blue_boy20.02.2011 09:28

Nu cred,au avut si ei probleme de acest gen,cu mafia pariurilor,dar in special in ligile inferioare.Cred ca pur si simplu e un campionat spectaculos,joaca mult pe atac,iar de multe ori inconstanta unor echipe de la o etapa la alta da farmec intrecerii...

Bogdan20.02.2011 09:55

Pai cine a vazut meciurile borusiei dortmund poate spune ca ei nu stiu sa tina mingea. Trebuie sa atace, sa atace, sa atace.

blindica20.02.2011 19:36

Fantastic a jucat Borussia! Cum remarca si comentatorul,pur si simplu repuneau faza de atac imediat cum recuperau mingea. Te reindragostesti de fotbal cand vezi asa atitudine. Bine ar fi pentru Borussia ca acest lot sa fie pastrat cat mai mult timp,daca vor capata si experienta in meciurile internationale,Borussia poate redeveni una din fortele Europei.

As aseza-o acum intr-un top 5 al celui mai frumos fotbal practicat alaturi de Arsenal Londra,Barcelona,Udinese ( m-au impresionat ) si de ce nu,Tottenham in zilele bune.Real Madrid inca mai are de sudat si sunt surprins ca nu au aparut stiri prin care sa ne fie aratat interes pentru jucatorii Borussiei.

SuperstaR1820.02.2011 22:19

Din cate am inteles, Bundesliga a depasit Serie A in clasamentul coeficientilor ! Din pacate, n-am nicio sursa oficiala sa o pun pe forum :(

 

Ce echipa de duzina a ajuns Werder Breme sezonul asta. Fantastic!

 

 

blindica21.02.2011 07:27

Tara- 06/07 - 07/08 -08/09 - 09/10 - 10/11 -Ranking - Teams

 

1 England 16.625 17.875 15.000 17.928 14.500 81.928 6/ 7

2 Spain 19.000 13.875 13.312 17.928 12.500 76.615 5/ 7

3 Germany 9.500 13.500 12.687 18.083 13.666 67.436 4/ 6

4 Italy 11.928 10.250 11.375 15.428 11.000 59.981 4/ 7

5 France 10.000 6.928 11.000 15.000 10.083 53.011 4/ 6

6 Portugal 8.083 7.928 6.785 10.000 10.800 43.596 4/ 5

7 Russia 6.625 11.250 9.750 6.166 8.916 42.707 4/ 6

8 Ukraine 6.500 4.875 16.625 5.800 8.416 42.216 3/ 6

9 Netherlands 8.214 5.000 6.333 9.416 9.000 37.963 3/ 6

10 Turkey 6.100 9.750 7.000 7.600 4.600 35.050 1/ 5

11 Greece 4.666 7.500 6.500 7.900 7.400 33.966 2/ 5

12 Denmark 6.125 5.125 8.200 4.400 6.500 30.350 1/ 5

13 Belgium 4.700 4.500 4.500 8.700 4.600 27.000 1/ 5

14 Romania 11.333 2.600 2.642 6.083 3.166 25.824

Bogdan21.02.2011 10:17

Werder, sttugard, wolsfburg. Koln-ul usor usor isi revine. Pe mine m-au impresionat Freiburg si Mainz-ul...

red&blue_boy21.02.2011 17:01
Pe mine m-au impresionat Freiburg si Mainz-ul...

Si Hannover !

red&blue_boy26.02.2011 19:35

Bayern Munchen - Borussia Dortmund 1-3 (Gustavo-Barrios,Sahin,Hummels) ! Un meci frumos,victorie meritata pentru Borussia,care nu cred ca mai poate pierde titlul.

ady.fcsb26.02.2011 19:55

Dortmund va fi campioana Germaniei si asta o stiam de vreo 10 etape.

red&blue_boy26.02.2011 20:24

Daca Bayern batea la Koln si astazi,poate mai era interes in lupta pentru titlu.

blindica26.02.2011 20:33

Pfoai ce meci am ratat din cauza serviciului :no: .Atentie,Hummels este un produs al Bayern-ului,n-avea loc de van Buyten si a fost promovat Badstuber... :)) .Cred ca e nebunie in zona Dortmund-ului !

MoWeed26.02.2011 21:18

Extraordinara echipa are Borussia

Bogdan26.02.2011 22:19

pustii dortmundului lovesc din nou pe terenul singurei echipe ce putea sa-i infranga.

zloty27.02.2011 08:35

Eu stau si ma intreb de unde naibii gasesc conducatorii de la Mainz asemenea antrenorii , il vedem pe Klopp la Dortmund, dar si actualul antrenor de la Mainz face zic eu minuni cu acei jucatori.

Bogdan04.03.2011 21:00

Ma uit la meciul dortmundului si nu pot sa-mi dau seama cum pot sa joace in felul asta de bine. O duzina de ocazii ratate, pase cu calcaiul in careul advers. Si mai joaca si cu Koln

red&blue_boy04.03.2011 21:43

Si s-a terminat 1-0 pentru Borussia.

Intr-adevar,Borussia joaca un fotbal atractiv,entuziast.

ady.fcsb05.03.2011 01:18

Oare cum se simt nemtii care locuiesc in Dortmund si sunt suporterii Borussiei..? Stadion foarte frumos,suporterii si mai frumosi,conducere profesionista si varful piramidei ,o echipa tanara care matura in Bundesliga.Abia astept toamna sa-i vad in Liga.

«123411»