aaaa
aaaa
pentru cei ce nu au reusit sa isi procure bilet dar si pentru toti Stelistii din toata lumea (nu numai din tara) TVR pregateste o transmisie de zile mari...
conform ONLINESPORT:
"Televiziunea nationala pregateste o mare premiera in istoria transmisiilor fotbalistice autohtone.
Partida Steaua - Heerenveen va fi urmarita prin intermediul a 15 camere de luat vederi. Doi dintre cei mai buni regizori de emisie din Romania, George si Eduard Militaru, impreuna cu producatorul Mihai Dionisie, vor procesa imaginea prin intermediul a doua care de reportaj. Intre ele, Carul 6, o 'scula' de 2,5 milioane de dolari. Telespectatorii vor beneficia de instantanee filmate in zona vestiarelor si de serviciul unor camere mobile instalate pe pista stadionului.
Opt reluari ale golurilor, macara de noua metri
Specialistii televiziunii publice vor asigura opt reluari din diverse unghiuri ale eventualelor goluri. Camera cu numarul 14 este amplasata pe un dispozitiv tip macara, cu o lungime a bratului de noua metri. Acest dispozitiv, numit MMHHABC permite captarea unor imagini inedite pentru publicul din Romania."
Excelent. La asa echipa, tehnologie pe masura. :wink:
aaaa
La meciul viitor din Cupa UEFA cine are nevoie de bilete sa ma contacteze pe privat si sa-mi lase un numar de telefon la care sa-l contactez!!!!
Chiar, de ce sa cumpere bisnitarii sute de bilete, mai bine ne organizam noi si cumparam pt stelistii din provincie si le dam in ziua meciului la pretul real. Automat iese si de o cinste la treaba asta ![]()
Sorry daca aberez dar e ziua meciului si e permis sa visez (un stadion de 80.000 de locuri, o finala de cupa europeana, etc).
incepe meciul mai devreme?!?!?!? :o :o 8O 8O 8O
conform GSP:
"1.000 de suporteri la "Lia Manoliu"
Cu 5 ore înainte de începerea partidei Steaua - Heerenveen, aproximativ 1.000 de suporteri steliști s-au strîns la porțile stadionului "Lia Manoliu". Intrarea în incinta arenei este prevãzutã pentru ora 16:00"
Deja lumea nu mai are rabdare fratilor...
inca un anunt IMPORTANT (nu stiu cat este de adevarat):
conform ONLINESPORT:
"Liderul galerie Stelei, Gheorghe Mustata, a anuntat joi ca portile stadionului Lia Manoliu se vor inchide la ora 18:00 si ii sfatuieste pe cei care au cumparat bilete sa fie la arena inainte de aceasta ora, pentru a fi siguri ca intra.
Desi partida incepe la ora 19:00, la intrare va fi nebunie, avand in vedere ca s-au vandut peste 40.000 de bilete, iar cu abonamente sunt in jur de 8.000 de persoane.
Dintre abonati, 2.000 vin sigur, fiind membrii galeriei."
deci, veniti din timp...
Intr-o ora juamte plec de acasa spre stadion si cre ca o sa ascult numai scooter in masina asa sa imi intru in mana
greu mai trece timpu asta !!!!!!!!
Fratilor va rog eu mult care puteti sa inregistrati si voi meciul si sa-l puneti pe net ca am aflat acum ca tvri nu ne da meciul si noua celor din diaspora si sunt total dezamagit.
cum asa, ieri seara candva dupa jurnal doar au spus ca se va da si pe tvr-i. a fost asa un fel de stire de ultima ora. ii string de gat pe toti daca nu dau meciul - doar au anuntzat ieri seara
Nu ni-l da sigur....daca vrei iti dau reply la emailul lor de acum cateva zeci de minute. Aseara au zis asa pt telespectatorii din Romania pt ca jurnalul e in direct si in tara si in afara.
PS : Si eu sunt la fel de nervos...mai ales ca nici turul nu ni l-au dat.
....nesimtzire... se transmite cumva pe alt canal??
pentru cei ce nu au reusit sa isi procure bilet dar si pentru toti Stelistii din toata lumea (nu numai din tara) TVR pregateste o transmisie de zile mari...
conform ONLINESPORT:
"Televiziunea nationala pregateste o mare premiera in istoria transmisiilor fotbalistice autohtone.
Partida Steaua - Heerenveen va fi urmarita prin intermediul a 15 camere de luat vederi. Doi dintre cei mai buni regizori de emisie din Romania, George si Eduard Militaru, impreuna cu producatorul Mihai Dionisie, vor procesa imaginea prin intermediul a doua care de reportaj. Intre ele, Carul 6, o 'scula' de 2,5 milioane de dolari. Telespectatorii vor beneficia de instantanee filmate in zona vestiarelor si de serviciul unor camere mobile instalate pe pista stadionului.
Opt reluari ale golurilor, macara de noua metri
Specialistii televiziunii publice vor asigura opt reluari din diverse unghiuri ale eventualelor goluri. Camera cu numarul 14 este amplasata pe un dispozitiv tip macara, cu o lungime a bratului de noua metri. Acest dispozitiv, numit MMHHABC permite captarea unor imagini inedite pentru publicul din Romania."
sa zicem ca e o chestie importanta mai ales pentru mine !
:lol:
acum sa vedem daca il da si TVRi...
Ma referam ca nu s-au pus in vanzare 50.000 si ceva de bilete! Stiam si eu ce capacitate are stadionul!Sunt informat foarte bine! Ar trebui sa te mai informezi tu ca are vreo 53000 locuri!Stadionul nu are capacitatea asta, adica nu sunt 50.000 de locuri! Ce bine informat esti... :lol: :lol: :lol:Cred ca o sa fim aproape 50000 de STELISTI
Locuri lasate libere conform regulamentului UEFA: 10%
Recunosc ca m-am exprimat gresit...
Scor la pauza: 0-0
Echipa de start a Stelei:
13. Carlos
3. Goian
6. Radoi
10. Dica
11. Bostina
15. Nesu
16. Nicolita
17. E. Baciu
19. V. Iacob
20. Ogararu
22. Paraschiv
Nici un cartonas galben, nici un cartonas rosu!
Va rog sa-mi explicati un lucru: care a fost tactica Stelei si cum a gandit Oli meciul. Ca eu nu am inteles nimic !!!
:evil: >>>VARZA BAI, nu am inteles nimik din meciul asta sper sa nu ne scufundam mai rau ca in seara asta!>>> :evil:
Am fost invinsi dar nu-i nimic! Mergem mai departe impreuna cu Rapid! Acum sa vedem care ne va fi adversarul...
Jale fratilor. Nu stiu de ce, dar cred ca pentru rezultatul de azi e 100% vina lui Olaroiu... imi revin in minte acele caracterizari: "antrenor defensiv", "antrenor de locurile 3-5"... Jalnic.
E normal sa-l sustinem in continuare, ne-am calificat. Dar il vom sustine doar daca nu va mai pregati meciurile in asemenea hal si echipa nu va mai juca, efectiv, in bataie de joc !
Important este ca ne-am calificat. Din pacate baietii s-au culcat pe o ureche si am pierdut un meci care se anunta usor.
Partea proasta este ca nu am mai urcat in clasamentul pe coeficienti. Sa speram ca acest dus rece ii va trezi pe baieti pentru dubla din optimi si pentru campionat.
Nu cred ca se pot castiga toate meciurile...indiferent de cum s-a jucat in seara asta ne-am calificat si cred ca este lucrul cel mai important!Acum vreau sa vad gurile rele criticand:'Oli e varza nu stie sa antreneze sau sa pregateasca meciurile;'Carlos s-a dus dupa cartofi la gol';'E numai vina lu' Gigi si a lui Meme' :?: :!: :idea: :arrow: :?:
un joc marca Oli. asta am vrut, asta avem. Peste toate insa FORTA Steaua! Sa ne vedem in finala!
Un semnal de alarma pt Olaroiu, pentru UEFA si pt campionat! S-a demonstrat astazi ca atunci cand Steaua se apara 70min din 90 nu poate castiga... O tactica ca asta poate fi, cel mult, buna in deplasare, insa nu acasa. Daca o sa continue asa nu o sa luam campionatul si nici nu o sa ajungem departe in UEFA. In toate meciurile pe care le-am castigat categoric in acest sezon, Steaua a atacat si a facut pressing pe toata durata meciului. Din nefericire stilul bazat pe aparare a lui Olaroiu a dat gres si de data asta. Sper sa se trezeasca la timp si sa realizeze ca Steaua este o echipa de atac si numai asa se poate impune in campionat si in UEFA! Inca un lucru a fost clar in seara asta: ne lipseste acel om de creatie care sa faca diferenta in momente critice... Se incearca cu Bostina in acest rol, dar se vede ca inca nu poate face fata cerintelor... Sper sa invatam din aceasta infrangere!
:evil: >>>O TACTICA DE RAHAT,uintotdeauana am fost contra lui Olaroiu marele antrenor si intotdeauna voi fi,a fost odata nu afacut nimik nu stiu de ce l-au adus si a2-a oara,nu inteleg asta, este asa mare antrenor?!!>>> :twisted:
Din pacate s-a intamplat lucru de care ma temeam cel mai mult,Oli a stricat stilul Stelei,tactica falimentara si in afara de Goian nimeni nu a jucat fotbal...