In seara asta am realizat cat de schimbatori sunt oamenii.Cum am reusit aceasta performanta?
AM CITIT POSTUL SC HEERENVEEN-Steaua :!:
In seara asta am realizat cat de schimbatori sunt oamenii.Cum am reusit aceasta performanta?
AM CITIT POSTUL SC HEERENVEEN-Steaua :!:
Eu am fost dezamagit inca de la meciul din Olanda... Chiar daca am castiga la scor bun. Am observat declinul echipei evident.. Ma rugam inainte de meciul din Olanda ca Olaroiu sa nu schimbe tactica.. sa stea acolo ca prostu si sa lase echipa sa isi faca jocul de pana acum... Dar nuuu s-a bagat la tactica.. la disciplina.. Pai baiiii daca ataci.. ajunge adversarul rar la poarta.. deci sanse mici.. Daca stai cu curu in poarta poate ca aperi mai multe.. dar din cate valuri vin tot ti-o iei in bot. Jos Olaroiu.. nu ai ce cauta la Steaua.. fugi la Vaslui si cu ei in B
Lia Manoliu nu e casa noastra. Este casa taranilor si a munctorilor obositi, adevarati carmoli si a celor cu fulare invechite, a celor care mor de foame si isi trag gluga doar doar de or semana si ei cu baietii respectati!!! Decat gloata de 50.000 prefer Templul nostru.
Dragi suporteri adevarati ne asteapta o perioada grea pe stadionul lu Ceasca o perioada in care "HUA" "RUSiNE" "Mortii la vreun jucator" Mortii lui Oli" si alte "replici inteligente" vor fi la moda daca gloata isi va rupe de la gura cate 50.000 lei pt bilete.
Vorbesc aici despre genul omului care a fost acu vreo 2-3 zile la atena1, la stiri, care cu gura lui (gura ce ar fi trebuit mutata pe moment de la locul ei) zicea "ce ma.. odata joaca si Steaua bine si nu mai sunt bilete"
Dle Sava ai scris dumneata "spre nemultumirea publicului, o parte din el apostrofandu-si favoritii..." ei bine, favoritii sunt ai mei si ai celor ca mine, oameni care cred in cuvintele "La bine la greu Steaua e..."
Cel mai frumos moment s-a petrecut pe fundalul coregrafiei brigazii Tradizione. Felicitari lor. Le merita! Nu am prea priceput ce repzenta. Si rog pe cineva, (craven?
daca poate sa ma lamureasca si pe mine, eventul cu un privatemesage.
Felicitari si celor care in loc sa goleasca randurile s-au inghesuit aproape de gard pentru a canta impreuna "pana la moarte" la finalul partidei. Restul ramaneti acasa cu impresiile voastre cu hua si **** in fata televizorului.
Eu unul indemn la rabdare. Stiu, nu ne convine acest rezultat, insa important este ca suntem, pentru al doilea an la rand, calificati in optimile Cupei UEFA. Sa ii dam credit lui Oli. Tactica din aceasta seara nu a dat roade si omul din greseli invata. Macar s-a convins si Oli ca un astfel de joc nu se potriveste Stelei. A fost un experiment nereusit. Bine ca nu ne-a costat calificarea.
Eu sper ca Olaroiu sa schimbe tactica si cred ca o va face. Tensiunile nu fac bine nimanui; nici suporterilor si nici echipei.
De ce sa se bucure adversarii nostri care privesc meciurile la televizor pentru ca echipa lor este incapabila de performanta?
Trebuie sa tinem capul sus. Ne asteapta meciuri grele si trebuie sa demonstram ca Steaua e cea mai buna.
bah, nu ma deranjeaza ca am luat bataie ci modul in care am facut-o. NEJUCAND NIMIC! nu tu pressing coerent, nu tu acoperit flancurile in aparare, nu tu fundasi care sa ajute faza ofensiva, nimic.
asta e stilul lui Oli: ne bagam cu curul in poarta si jucam la ce-o fi.
mortii lui de ordinar obez. Oleg unde esti?
Gertjan Verbeek tehnicianul olandez s-a arătat impresionat de atmosfera de pe stadion: "Atmosfera a fost fantastică, dar nu am înţeles de ce în final au fost împotriva echipei şi au fluierat jucătorii. Este un rezultat bun, s-a obţinut calificarea. Ştiu că au fost puţin dezamăgiţi, dar jucătorii merită ca publicul să fie cu ei, nu împotriva lor".
na ba PANARAMELOR ... muritzi sclavilor ... se stiu ei care sunt .. un olandez vb frumos despre Steaua pt ca a simtzit pe propria piele ce poate Steaua .. iar voi .. nishte vai mama voastra v-ati gasit sa strigatzi la jucatori ... duamne cum asa da in voi .. pffff
P.S. Cine`mi explica ce s-a intamplat in peluza de s-au trosnit aia oleak jos acolo ... la inceputu primei reprize .. cred ca stiti la ce ma refer ![]()
Sunt penibili ...drq n-au legat 2 pase ..eu nus ce le zice Olaroiu ..
Parerea mea despre meciul din seara asta este ca nu jucatorii sunt responsabili de rezultat(si sincer nu scorul ma nemultumeste), ci tactica aleasa de "stralucitul" nostru antrenor.Steaua a jucat astazi "romaneste" adica cu frica.Sa ne aducem aminte ca prezenta in primavara europeana i se datoreaza unui antrenor strain,ca si cea de anul trecut de altfel.Nu am nimic cu Olaroiu dar personal cred ca nu are fata de Steaua .Este prea fricos,prea defensiv sau pur si simplu nu stie.FORZA Steaua
Russsssssssine celor care au strigat rusine pe stadion... Au strigat pentru ei ... pentru ca sunt o rusine pentru tara asta si pentru Steaua.. Fugiti fratilor la meciurile lu Dinamo si schelalaiti acolo rusine nu la meciurile lu Steaua... Pai cand am auzit pe final ca incepe cu fluieraturi alea alea.. mi-a inghetzat obrazul nu imi venea sa cred.. Echipa e acolo sa fie sustinuta ... E o echipa magica Steaua.. si in magia ei intra si galeria de pe Ghencea.. Si ma repet Oli tata cauta alt echipa
Dupa un astfel de meci se impun cateva intrebari:
1) o fi vreo legatura intre povestea cu betziile lui Bostina si jocul submediocru al acestuia?
2) jocul defensiv al Stelei o fi fost dictat de pe margine, sau pur si simplu n-au fost conectati la partida?
3) a observat cineva vreo urma de idee de joc?
4) o fi un dus rece binevenit, sau e inceputul caderii?
5) crede cineva ca vom castiga campionatul jucand in gaura asta in care avem camere video la fiecare pas dar nu exista o instalatie de sonorizare decenta si in care acustica e de kko?
6) i-a spus careva lui Carlos ca in fata nu sunt Koller si Crouch ci Iacob si Dica...?
7) Carlos e sanatos?...
Frate..data trecuta Olaroiu ce-a facut cand a antrenat Steaua..din 8 meciuri a obtinut 6-Infrangeri si 2-Egaluri. ...asta mai trebuia adus la Steaua..Dc credetzi ca a fost demis de la Poli Timisoara antrena prea bine sau ce? :evil:
treaba este ca-i greu sa faci un joc eficace de la mijloc in sus,cind joci cu balonul numai pe sus.din pacate in primele 70-75 de minute jocul combinativ cu pase clare si precise la firul ierbi a cam lipsit.
eu unu nu sunt chiar atit de dezamagit de rezultat din 2 motive: heerenveen este o echipa mult mai dificil de invins la tine acasa decit in olanda si al doilea motiv ar fi ca acest dus rece o sa ne prinda bine.prea se facea atita tam-tam ieftin cu finala cupei UEFA.sa trecem noi intai de optimi,dupa aia de sferturi si daca ne vedem in semifinale atunci sa visam la finala.
acuma am si eu o rugaminte pt toti ,,desperados'' de pe site-ul asta:incetati cu mentalitatea asta de a injura imediat antrenorul si echipa dupa un meci pierdut si de-a ridica in slavi dupa o victorie.si eu sunt suparat ca in locul lui Oleg a fost preferat Oli,dar totusi este prea devreme sa incepem ai cere demisia.nu uitati de meciul cu zelesnik,sau de meciul cu rosemborg din norvegia.acuma daca omul este aici sa-l lasam 5-6 meciuri,sa ne facem o opinie si dupa aia ai vom cere lu Jiji sa-si dea prietenul afara...iar mi-a aduc aminte de Becali si iar ma apuca nervii. ![]()
F
Ce-ar fi ca la meciul urmator echipa sa apara pe teren cu banerul 'Respectati-ne sa va respectam'
Ne'am aparat aiurea si s'a jucat sub acoperirea scorului din tur... Parerea mea e ca dak ar fi fost nevoie de o victorie nici nu s'ar fi pus problema... E pacat totushi pt ca am pierdut, si nu oricum, nu cu Liverpool sau Valencia, ci cu amaratzii ashtia... A lipsit concentrarea si mai presus, a lispt Ghencea dar sa speram ca a fost doar un accident! Nu trebuie criticat Oli dupa 90 de min, Protasov a inceput prin a pierde un trofeu dar lumea a uitat.. sa uitam si infrangerea asta si sa mergem mai departe, sa mergem la AZ sau la Betis in numar cat mai mare, sa mergem pe stadion pt a sustzine echipa nu pt a privi meciul mancand semintze sau huiduind!
"Lumea nu trebuie să strige ruşine dacă ne-am calificat. Am prins o zi mai slabă. Ne aşteptăm viitorii adversari, pentru a demonstra suporterilor că putem juca şi altfel. La început au fost fantastici, dar la final nu ne-au mai susţinut. Nu ne-a ieşit jocul, dar nici o echipă nu poate juca mereu foarte bine"
Sorin Paraschiv
"Ei au marcat când soarta calificării era deja pecetluită. Heerenveen nu a fost mai bună ca noi, pentru că altfel se calificau în locul nostru. Sperăm să jucăm mai bine cu viitorii noştri adversari. Când am intrat pe gazon şi am văzut atîta lume m-am simţit fotbalist. Dar la finalul partidei, am ieşit dezamăgit"
Dupa 20 de ani mergem la Sevilla sa scriem din nou istorie...
Respect pt brav0!
Jucatorii au fost prea relaxati.Au intrat pe teren cu gandul ca olandezii se vor preda si vor castiga la scor.Dar nu a fost asa...puteau juca macar pentru suporteii care s-au calcat in picioare sa prinda un bilet la acest meci.Cel putin galeria a fost magnifica...Dar totusi cred ca s-a exagerat puitn la sfarsit.
Imi venea sa mor cu ei de gat cand au inceput sa strige "rusine sa va fie",DOAR S-AU CALIFICAT.Adevarat ca nu au reusit un joc bun ,dar tot ei au invins cu 3-1 la Heerenveen.Macar de as sta asa linistit la returile ce vor urma.In loc sa incurajeze echipa la greu unii suporteri care probabil vin o data la 1 an pe stadion si-au permis sa strige pe nedrept ceea ce au strigat(nu mai veniti la stadion dk nu vreti sa incurajati echipa cand ii este greu).
FORZA Steaua!
Mey degeaba ne stoarcem noi creierii si aruncam vina pe unul si pe altul,jucatorii au intrat relaxati pe teren avand in spate rezultatul din tur.Cred ca cel mai bine ar fii sa asteptam urmatorul meci,poate dusul asta rece ia trezit.
Rusine sa va fie! Voua care ati scandat impotriva Stelei!
Nu vin des la meciuri pt ca stau departe de Ghencea ( Vin doar la derbiuri si la cele din cupele europene )dar stau destul de aproape de 23 .Am fost si asta seara la meci cu niste tovarasi, la peluza I , dar am ramas cu un gust amar... Doar 1 sfert din peluza canta .. Parca eram la tribuna (pana si cei de la tribuna cantau mai multi ca noi) . 23 august este un stadion jalnic !! Singurul avantaj a fost gazonul, in rest numai ciori au fost la meci , numai jegosi , si nu stiu de la cine a pornit faza cu RUSINE SA VA FIE dar multi sclavi i-au urmat ! Rusine sa va fie voua care nu sustineti echipa la greu! In rest sunt fericit ca Steaua s-a calificat chiar daca nu au castigat meciul. ![]()
Si sa speram ca Jiji nu va mai face declaratii de genul "mergem la distractie...".In loc sa motiveze jucatorii ii face sa si-o ia in cap...
Buuuuun!Jucam cu Betis... Nu prea as fi vrut, dar nici sa pierdem de maniera asta nu as fi vrut. Asta e!
Ciudat este ca Oli a spus ca nu s-a jucat cu mintea ci cu inima... Eu cred ca nici cu inima...A fost un amestec de tactica paguboasa, d-le Oli, suprapusa pe lipsa de bun simt a 2-3 jucatori determinanti in alte situatii, care nu au jucat "pt noi", ci cu gandul la kluburile unde vor sparge prima de calificare.
Pt cei etern optimisti: nu ne lamentam, constatam doar ca jucam prost si daca nu spunem lucrurilor pe nume acum, s-ar putea sa veniti in tabara noastra dupa meciul cu Argesul lui Cartu...
Ce-ar fi ca la meciul urmator echipa sa apara pe teren cu banerul 'Respectati-ne sa va respectam'
cred ca ar fi invers...noi sa afisam un banner de genu asta...ce am vazut in seara asta?? 11 jucatori romani care au stat in poarta..au jucat volei..nu au legat 4 pase...ce pot sa mai zic.. antrenor roman..sper sa ma insel,dar nu prea cred.
stadion plin, respect pt cei veniti din tara, si imi bag p..la in aia care au venit sa se uite la teatru, frate vi la stadion in peluza in pm sa canti nu sa te uiti ca la teatru...cacatii draq...
Nu ma consider etern optimist dar stiu cand sa spun anumite lucruri si cand sa ma abtin!Probabil si restul 'optimistilor' sunt la fel :twisted:
Daca am ajuns sa ne luam dupa Jiji ....Tot imi doresc este ca baietii sa joace la adevarata lor valoare.