Chivu nu a fost niciodata un jucator cu calitati impresionante. Ofensiv chiar este modest. Nici macar joc de cap la fazele fixe nu are. Este un jucator util insa caruia nu-i simti absenta. Chivu la Inter nu a rupt niciodata norma.
Ahahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahah
ahhahhahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahhahahahahahhah
a
hahahahhahah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce dobitoci sunt aia de la Roma si Inter. Au dat o groaza de bani pentru un prost care nu impresioneaza.
Boul nici macar nu da goluri. Ce conteaza ca a fost capitan la Ajax, ca la 23 de ani era titular la Roma langa Walter Samuel si Pannuci(niste nimicuri in fotbalul de prima elita) si ca de 6 ani joaca la Inter Milano.
Si nici n-a realizat nimic. 3 titluri consecutive cu Inter si un CL, plus alte cupe sunt fix 0, pentru ca nu a jucat la Man Utd si nici in cel mai puternic campionat din lume. Un mediocru care ma dezgusta. Nici nu stiu de ce dracu era convocat la nationala, ca nu ii simteai niciodata absenta.
De aia si uit cateodata ca s-a retras. Ma mai ia asa si mi se pare ca el e titular la Piti in echipa. Apoi imi dau seama ca ala de fapt e Cocis si ma trezesc.
La 23 de ani esti tanar si peste 7-8 ani deja te-ai retras din activitate. Asta in Romania. In afara dupa 19 ani deja daca nu ai confirmat sau nu ti-ai aratat calitatile singura sansa este la Wenger, care mai insista si el 2-3 ani.
Ma rog, ideea de la care am pornit a fost ca tu ai zis ca-ti place Arsenal ca joaca cu pusti. Arsenal a avut in echipa de baza a sezonului trecut doar portarul polonez si pe Gibbs, care au 23 de ani. In rest doar jucatori de 27 plus.
Ti-am zis ca e mai greu sa-l cumpere Arsenal pe Giggs, se descurca si ei cum pot.
Szczesny, Gibbs, Jenkinson, Wilshere, Ramsay, Walcott, chiar si Oxelade - de astia poate spune ca i-a scos din propria pepiniera. Sigur, acum au 23 de ani, da' joaca de cativa ani buni la Arsenal. Altii nu se pot da mari cu asa ceva. Ca ei dau zeci de milioane ca sa cumpere babaciuni si apoi mai dau bani si la arbitrii just in case.
In rest doar jucatori de 27 plus.
Still a younger team than Man Utd.
Zici 20 de ani de parca ar fi 10 minute. Doar un idiot nu ar recunoaste ca United la ora actuala e cea mai puternica forta din Anglia. Atat ca prezent cat si ca trecut.
What?!
Eu sunt curios din ce put al gandirii scoti toate filozofiile astea.
Ca istorie, exista cluburi mai mari ca Man Utd. Deci asta cu trecutul pica.
Ca prezent, au luat titlul, deci da, merge. La anu', daca ia altcineva titlul, nu mai tine. By the way, vin acum arabii la City, plus Abramovici la Chelsea, viitorul s-ar putea sa nu mai apartina echipei tale dragi.
Nu de alta, da' uite ca s-a retras Giggs, s-a retras si Scholes, chiar si Fergie(desi el va fi etern acolo). Pe Rooney l-ati suparat, Vidic si Ferdinand au imbatranit. Nu prea mai e nimeni acolo care sa faca ceva. Ah, Van Persie. Stai un pic sa se plictiseasca sau sa ii faca City o oferta. Sa vezi cum nu va mai simti nici el vreo motivatie sa ramana 
Hai ca acum incepem sa analizam toate doar, doar sa-i cauti nod in papura. A luat locul 4 in PL ca sa nu mai faci pe prostul. Zi-mi un alt antrenor care a reusit asta cu o echipa mai slaba.
Aha, deci acum n-a mai jucat in CL. Ok. BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Tu, marele Man Utd, seful prezentului si al trecutului, bossul bossilor, te multumesti cu locul vietii 4 cand ar trebui sa te uiti dupa CL?!
WTF!?
In ultimii ani Tottenham tot pe 4 e. Probabil si astia sunt ceva mare echipa mai nou, mai mare ca Everton. Pe la inceputul anilor 2000, Leeds erau si ei pe 4. Acum sunt la dracu.
Da' daca tu esti fericit cu un antrenor care a terminat pe 4 in 2005/2006, foarte bine!
Ce tare ar fi sa-l aduca Steaua pe Hizo antrenor ca a gatat cu Vasluiul pe 2 acum nu stiu cati ani sau dracu' stie ce a mai facut. Sau pe Sunda, ca ala a promovat cu nu stiu cate echipe in Liga 1.
Se vede cat de mult cunosti fotbalul din Anglia. N-ai pic de idee ce loturi exista pe acolo.
Serios? Da' eu am zis de Everton ca e echipa slaba? Pai aia au cel putin o vedeta in fiecare compartiment. Doar tu ai impresia ca sunt slabi. Eu n-am zis niciodata asa ceva despre ei.
Eu zic ca Anglia e cel mai puternic campionat dupa coeficienti, ceva obiectiv. Tu ce zici?
Eu zic ca nu e asa. Ca uite ca in competitii internationale ENGLEJII lasa de dorit.
Sigur, sunt mai multi bani in PL si, astfel, toate echipele de rahat isi permit vedete(QPR de ex). Asta nu inseamna nimic daca Freiburg din Germania sau Montpellier din Franta matura pe jos cu respectivele echipe pline de vedete si bani.
Pai campionatul Frantei a crescut enorm in ultimii ani. Si o sa mai creasca acum ca au venit investitori noi. In curand nu va mai pleca nici un francez in Anglia. Nemtii de obicei nu merg, spanioli la fel, italienii sunt dificili. Olandezii si belgienii vor mai merge, pana cand vor zice echipele astea bogatane nonbriganice stop. Apoi premier league se va baza doar pe africani, pe care ii va pierde in fiecare an o luna sau 2 ca trebuie sa mearga la CAF.
Si United se bazeaza atunci pe pusti. Rooney a fost adus la 18. Ronaldo parca chiar la 17. Mai zic?
Doi baieti exceptionali nu fac o regula. Ratatul de Ferguson nici lui Rafael nu prea a vrut sa-i dea sansa anul asta, desi baiatul a jucat foarte bine. Parca il durea sa il lase sa joace titular mai mult de 3 meciuri consecutive. Se vedea pe fata lui, nu mai mesteca guma cu asa placere daca nu modifica ceva, daca nu baga o babaciune in teren.
Si by the way, pe Ronaldo si Rooney united i-a cumparat, nu i-a produs. Nu se compara cu aia de 23 de ani ai lui Arsenal, crescuti la club inca dinainte sa calce in fotbalul pro.
n momentul in care spui ca Zanetti sau Lucio aveau o cota mai mica decat Chivu in 2009/2010, esti pur si simplu desfiintat ca individ rational si ajungi ca paranoicii aia care cred in conspiratii reptiliene.
Vai, vai, ma scuzati. Sunt sigur ca babaciunea de Zanetti e si acum mai dorit decat Chivu. E destul sa spuna ca vrea si imediat vine Realu' cu oferta. Sunt sigur de asta! Pentru ca toti, dar toti, vor un jucator de 40 de ani. Scuze, am gresit, in 2010 avea doar 37 de ani, inca tanar. Toti il voiau!
Cat despre Lucio, a fost transferat de Inter pe mai putini bani decat in cazul lui Chivu. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca la transferul ala giovanni si-a luat multi bani ca sa il deturneze pe al nostru si sa nu semneze nenorocitul cu Real si Barca, echipe care il doreau atunci. Probabil ati uitat de scandalul cu giovanni care s-a simtit jignit de oferta Barcei de doar 3 milioane de euro pe an(sau asa ceva) pentru Chivu. NISTE NENOROCITI!
Da', asa cum a zis si Ronnie, Chivu e un tip pe care nu-l vezi daca il bagi in echipa, nu-i simti nici lipsa, nici prezenta.